Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaké tlumiče pérování používáte, např pro Felicii 1,3?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3490

PříspěvekZaslal: út srpen 03 2010, 5:43    Předmět: Citovat

Na co stahovák - dělal jsem to tak, že jsem pružinu stlačil a vnitřkem provlékl přes předposlední závity řetěz a zvenku do jeho ok zašrouboval šroub M6. Je to bezpečnější a jednodušší než stahovat drátem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út srpen 03 2010, 5:49    Předmět: Citovat

Jo tahla operace je o hubu . Ale když si může udělat stahovák v práci , tak proč ne .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út srpen 03 2010, 7:53    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
V silentblocích je vždy vůle .


Dobré ránko Very Happy

Jo, vůle tam je, to máš pravdu, ale tahle se zdá být moc veliká. Nejvíce je to vidět uprostřed vedle táhla řazení. Mám nový silentblok, výměna nebude složitá. Jde mi o výměnu na převodovce u podběhu. Asi by to šlo tu převodovku trochu spustit níže a pak to pomocí velké podložky se svorníkem a na druhé straně přes trubku o něco větší než ten silentblok ho vytlačit ven. Nebo je na to když tak lepší způsob podomácku Question

Ta vůle je fakt větší. Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út srpen 03 2010, 8:13    Předmět: Citovat

Já mám 1,6ku a když měním řemen tak ten na podběhu odšroubuju , že je volný , tak jinak nevím . Nerozumím Ti přesně .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út srpen 03 2010, 9:51    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Já mám 1,6ku a když měním řemen tak ten na podběhu odšroubuju , že je volný , tak jinak nevím . Nerozumím Ti přesně .


Já myslím na opačné straně u 1,3ky. Je to na levé straně před řidičem, konec převodovky nahoře. Nad ním je taková plechová deska s čtvercovou dírou a dvěmi gumovými dorazy, do kterých naráží takový nos od převodovky. Právě pod tou deskou je ten silentblok nalisovanej do převodovky. Řemeny jsou na pravé straně u mé Feldy, nevím jak to má ta 1,6tka Wink
Nejdřív až budu mít na to čas, zkusím vyměnit ten středový silentblok a pak uvidím co se změní.

Jo a už jsem sehnal stahovák na pružinu, takový ten co má tři kusy, tedy tři stahováky. Byl uvedenj na prvním místě ve včerejším odkazu na stahováky. Dělal ho tu jeden kolega, když si vyměňoval pružiny, takže to je dobrý Laughing
Včera tu nebyl, tak jsem to zjistil až dnes. Jo, líná huba, holé neštěstí Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út srpen 03 2010, 9:53    Předmět: Citovat

Tam mám taky mezeru a neřeším .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út srpen 03 2010, 9:57    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Tam mám taky mezeru a neřeším .


Hm, copak mezera by mi nevadila....ale to cuknutí při ubrání a přidání plynu mě vadí Sad asi jsem moc pečlivka Laughing

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne srpen 15 2010, 10:08    Předmět: Citovat

Dobrý den ve spolek Very Happy
tak jsem se konečně dostal k výměně tlumičů. Není to problém, jak už jste tu psali, ale u mě byly zarezlé oba šouby svěrných objímek pro tlumič, tedy na obou stranách. Musel jsem je silou rozhýbat, otáčet s nimi a kladivem uvolňovat, trochu se to vzpíralo, ale pomocí WD, očkového klíče a kladiva si to nakonec nechalo říci Laughing Pak už to bylo jednoduché. Měl jsem půjčený stahovák, ten se třemi svorníky, byl moc dlouhý, abych ho dostal do podběhu, ale našel jsem kus trubky na podložení a šlo to dobře. Po výměně je nahoře již menší mezera a při jízdě je to celkem slušné, už to tak netluče. Koupil jsem tlumiče Sachs za 800 Kč, ale vyrábí je Turek, tak nevím jestli něco vydrží Rolling Eyes Když jsem porovnával starý a nový tlumič tahem a tlakem, nezdálo se mi, že by ty staré byly v háji, asi to bylo jen tou horní gumou, ale pocit z jízdy se s novými zdá lepší. Navíc aspoň nebudu muset hlídat, kdy se tlumiče utrhnou Wink Ještě někdy vyměním u zadních tlumičů ty gumy, myslím že budou také v háji. Wink Dám se nějaké foto, kdyby to někdo potřeboval vidět pro opravu. Laughing



P1070290.JPG
 Komentář:
Demontáž z auta

Stáhnout
 Soubor:  P1070290.JPG
 Velikost:  47.31 kB
 Staženo:  45 krát


P1070294.JPG
 Komentář:
Rozebírání

Stáhnout
 Soubor:  P1070294.JPG
 Velikost:  45.84 kB
 Staženo:  66 krát


P1070295.JPG
 Komentář:
pokračování

Stáhnout
 Soubor:  P1070295.JPG
 Velikost:  74.79 kB
 Staženo:  62 krát


P1070296.JPG
 Komentář:
pokračování

Stáhnout
 Soubor:  P1070296.JPG
 Velikost:  74.93 kB
 Staženo:  51 krát


P1070297.JPG
 Komentář:
Ložisko zadřené, otáčelo se na trubce

Stáhnout
 Soubor:  P1070297.JPG
 Velikost:  78.51 kB
 Staženo:  58 krát


_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile


Naposledy upravil Jenys dne ne srpen 15 2010, 10:17, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne srpen 15 2010, 10:14    Předmět: Citovat

Další fota, ty gumy na snímcích 301 a 302 , z leva je stará promáčknutá a v pravo nová.

Třeba to někomu pomůže, kdo tápal jako Já Wink



P1070298.JPG
 Komentář:
Další rozborka

Stáhnout
 Soubor:  P1070298.JPG
 Velikost:  75.42 kB
 Staženo:  45 krát


P1070299.JPG
 Komentář:
a další

Stáhnout
 Soubor:  P1070299.JPG
 Velikost:  83.43 kB
 Staženo:  49 krát


P1070300.JPG
 Komentář:
a další

Stáhnout
 Soubor:  P1070300.JPG
 Velikost:  81.54 kB
 Staženo:  45 krát


P1070301.JPG
 Komentář:
Stará a nová gumová podložka spodní strana

Stáhnout
 Soubor:  P1070301.JPG
 Velikost:  83.54 kB
 Staženo:  65 krát


P1070302.JPG
 Komentář:
Stará a nová gumová podložka vrchní strana

Stáhnout
 Soubor:  P1070302.JPG
 Velikost:  85.45 kB
 Staženo:  47 krát


_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31875
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne srpen 15 2010, 19:09    Předmět: Citovat

Když za tlumič taháš jen rukou, poznáš poškození až když je opravdu totál-trop. Snížený útlum při částečném poškození se prozradí větším odskakováním kol (plošky na běhounu gum) za jízdy a menším útlumem rychlého kmitání - proto taky správná zkušebna tlumičů kolem rychle zakmitá - a z průběhu zmenšování amplitudy výchylky určí, jestli je tlumič OK, nebo KO - sice se používají i "zkoušečky", kdy se jedna krabička přicucne přísavkou na blatník těsně nad kolem, vedle kola na zem se položí druhá (někdy s první spojená kabelem, jindy bezdrátově) - a rukou se auto "zhoupne" stlačením a prudkým puštěním. V krabičkách je ultrazvukový nebo mikrovlnný měřič vzdálenosti + procík, který vyhodnotí rychlost změny jejich vzdálenosti a rychlost, s jakou tlumič kmitání zastaví - ale nemám z takové zkoušky dobrý pocit, protože to nic nevypovídá o schopnosti tlumiče pohltit velmi rychlé rázy a kmitání...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne srpen 15 2010, 20:33    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Když za tlumič taháš jen rukou, poznáš poškození až když je opravdu totál-trop. Snížený útlum při částečném poškození se prozradí větším odskakováním kol (plošky na běhounu gum) za jízdy a menším útlumem rychlého kmitání - proto taky správná zkušebna tlumičů kolem rychle zakmitá - a z průběhu zmenšování amplitudy výchylky určí, jestli je tlumič OK, nebo KO - sice se používají i "zkoušečky", kdy se jedna krabička přicucne přísavkou na blatník těsně nad kolem, vedle kola na zem se položí druhá (někdy s první spojená kabelem, jindy bezdrátově) - a rukou se auto "zhoupne" stlačením a prudkým puštěním. V krabičkách je ultrazvukový nebo mikrovlnný měřič vzdálenosti + procík, který vyhodnotí rychlost změny jejich vzdálenosti a rychlost, s jakou tlumič kmitání zastaví - ale nemám z takové zkoušky dobrý pocit, protože to nic nevypovídá o schopnosti tlumiče pohltit velmi rychlé rázy a kmitání...


Hm, tak to máš pravdu. Já to jen chtěl porovnat s tím starým a tam to rukou moc nepoznám. Ale jízdní vlastnnosti to má teď lepší Very Happy Ty staré gumy byly už dosti vyhřezlé nahoře v misce a ta horní miska byla skoro cenťák vysoko, teď je asi 5 mm. Plošky na pneumatikách nebyly, což mě vede k tomu, že tlumiče nebyly trop. Zkontroluju jak jsou na to ty misky pro pružinu, pokud budou ještě dobré, zkusím je prodat, nebo si je nechám pro strýčka příhodu. Uvidím jak se to projeví časem. Děkuji za rady a názory. Laughing Wink Jenys

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.71 sekund