Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pračky Whirlpool AWG 650 a AWG 670 - zkušenosti???

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
macman



Založen: Jul 18, 2009
Příspěvky: 86
Bydliště: Kochánky

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2009, 14:03    Předmět: Pračky Whirlpool AWG 650 a AWG 670 - zkušenosti??? Citovat

Dostal jsem dvě vyřazené pračky Whirlpool AWG 650 a AWG 670 u kterých nikdo nevěděl jestli fungují.. Zapojil jsem tu 670ku naprázdno a zkouším testovat.

Je normální, že při běžném praní se bubem během otáčení na jednu stranu náhodně 2-3x zastaví a zase pootočí??? Někdy se protočí na jeden zátah..

Je normální, že naprázdno při obyčejném praní sebou dosti hází???

Je normální, že je uložení celého bubnu hodně volné (lehce s ním jde pohybovat na všechny strany)??

Na pračky jsem laik, opravuji spotřební elektroniku, tak sorry že se možná ptám na blbosti...

Ještě bych se zeptal, jaké jsou nejčastější úmrtí těchto praček, abych věděk na co se zaměřit...

díky

Macman

EDIT: při ždímání jsou slyšet rány.. Když otevřu buben, tak jakoby nebyl na levé straně vůbec uložen hýbe se volně nahoru/dolů.. Když otevřu buben u 650ky, tak je pevný a uložený na obou stranách.. Předpokládám správně, že na levé straně je totálně vysypané ložisko, nebo je rozdíl v uložení bubnů???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
thunderstrike



Založen: Feb 06, 2005
Příspěvky: 374
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2009, 14:38    Předmět: Citovat

tu AWG670ku jsem předevčírem opravoval a byly tam opálený 4 kontakty v programátoru,jinak uložení bubnu je velice volné,jde sním otáčet krásně volně...
Bohužel víc asi neporadim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macman



Založen: Jul 18, 2009
Příspěvky: 86
Bydliště: Kochánky

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2009, 14:43    Předmět: Citovat

Právě že se zase tak volně neotáčí.. u 650ky jde otáčem mnohem lehčeji a hlavně se nevrklá v ložiskách.. Mám tu ještě AWT 2287/3 - 800 s chybějícím víkem a ta má uložení stejně divné jako ta 670ka.. Takže buď je mezi 650 a 670 totální změna technologie uložení bubnu, nebo jenom ta 650ka má v pohodě ložiska. Zase pokud by ta 670ka měla tak moc v háji ložíska (na levé straně jakoby ani žádné není), tak se divím, že se vůbec točí...

Jsem z těch praček jelen... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miro74



Založen: Jul 14, 2008
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2009, 17:43    Předmět: Citovat

awg 650 a awg 670 su konštrukčne uplne rovnake az na motory na 670 je komutatorovy motor riadeny modulom a odchadzaju v 90% programatory presne ako pisal kolega na vrchu palia sa kontakty mal som dokonca aj ulamane kontakty . 650 ma asynch.motor s rozbeh.kondom tušim okolo 14uf ale šasi bubon uplne rovnake aj ložiska okrem samozrejme remenic
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macman



Založen: Jul 18, 2009
Příspěvky: 86
Bydliště: Kochánky

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2009, 18:53    Předmět: Citovat

Tak tedy děkuji za rady.. Po věčeři zkusím tu 670 rozebrat. Pokud je tedy stejné uložení jako u 650, počítám že to nebude jen ložiskem, protože ta levá strana má provis cca 10cm.. Takže spíše bude ulomená hřídel.. Sad Na druhou stranu ale neteče... Smile

Zkusím do ní (pokud to půjde) dát vanu i buben z 650ky.. Ta má pravděpodobně v háji programátor.. Sad

macman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macman



Založen: Jul 18, 2009
Příspěvky: 86
Bydliště: Kochánky

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2009, 22:16    Předmět: Citovat

Takže ložisko je v pohodě, ale je jakoby uvolněnej domeček ložiska ve vaně.. dokonce když točím bubnem, protáčí se celej domeček (včetně vnějšího kroužku ložiska ve vaně). Prostě je mezi vnějším uložením ložiska a vanou 1cm škvíra. Buď je to nějaký vypadlý, nebo utržený a už celý vyhlodaný..

I když jsem uvolnil tu drátovou ségrovku, tak stejně ložisko nejde sundat. momentálně tam hrabu kolem plnícího otvoru, předpokládám že vyndat vanu = totálně rozebrat pračku.. Sad

macman

EDIT: Tak jsem rozebral obě pračky a prostě uložení pravého ložiska u 650 a 670 je uplně jiné.. Opravdu je jiná vana.. Tam kde mám vůli na 670, na 650 není vůbec pohyblivý díl... Navíc opravdu přes tu nechutnou vůli u té 670 neprosakuje ani kapka vody...

Takže není prostě u AWG 670 ta vůle naprosto normální (nějaké vyvažování, či co já vím) a já nejsem vůl, kterej zbytečně rozebíral obě pračky???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2009, 5:14    Předmět: Citovat

Buben musí být uložen pevně . Holt zadřené ložisko vymlelo okolí .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macmann
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st říjen 14 2009, 23:16    Předmět: Citovat

Asi to tak opravdu bude.. U té 650ky není ani znát, že je to uložení ložiska vložené do vany a u té 670ky centimetrová škvíra.. Smile

Chtěl jsem ještě otestovat tu 650ku a při druhém otáčení bubnu motor vyhodil pojistky a vzhledem k tomu, že už byla tma, tak to bylo doprovázeno pěkným plamínkem, který asi po pěti vteřinách sám uhasl.. Smile ani nevím jak bych v té tmě hledal hasičák.. Sad

Pokud by někdo potřeboval jakékoliv díly z AWG 650 (kromě vany, kterou jdu přendat do AWG 670), tak jsou zdarma k mání... Motor bych nikomu nedoporučoval...

macman
Návrat nahoru
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: čt říjen 15 2009, 10:18    Předmět: Citovat

Co když to není motorem ? Byla přeci tma ne ? xD
Může být vadný kondík... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
macman



Založen: Jul 18, 2009
Příspěvky: 86
Bydliště: Kochánky

PříspěvekZaslal: út říjen 20 2009, 21:52    Předmět: Citovat

Pravdu díš, opravdu se seškvařil kondík.. Dneska jsem to rozebral do šroubku... Otázkou jest, zda je pouze vadný kondík, nebo je chyba v motoru, který vyústí v explozi dalšího kondíku... Nicméně nevím jaký je fígl se jednoduše k tomu kondíku dostat, když je na pračce sundavací jenom jedna strana a kondík je z tý druhý - pevný... Prostě jsem musel vyndat celou vanu, abych se k tomu dostal.. Smile

macman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: st říjen 21 2009, 6:44    Předmět: Citovat

myslím si že chyba v motoru nebude - ten kondenzátor buchl asi kvůli tomu že se s něj za ty roky asi "vypařil" ten elektrolyt který je mezi elektrodami - a došlo k průrazu izolace která v něm musí být zalitá... Zkus vyměnit ten kondík a uvidíš - jinak co se týče toho rozebrání - tak ty starý AWG jsou na tom dosti mizerně - jak píšeš jdou rozdělat jen z jedné strany - za to novější řada AWT se spravuje lépe - ale taky se asi více kazí xD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund