Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rebricek suplikovych zasob
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: st listopad 12 2008, 22:30    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
jandu napsal(a):
bu2520 napsal(a):
ale zase když vidím dílnu, hned si udělám lepší obrázek o tom komu patří a lépe odhadnu jestli je praktik, nebo spíš teoretik což u příra těžko poznám, nebo ty to umíš Andreo? Smile


Ale "prdlajs" - prepáčte ten terminus-technikus - to vôbec o tom nevypovedá. Ja sem síce fotky nedám /od nasťahovania sa do vlastného RD som trikrát menil miesto a "konšteláciu", teraz idem robiť štvrtú. Dedil som starý rozmerný písací stôl, taký cca 2x3m a idem terajší vymeniť/, ale ak si "univerzálny" a naraz sa mi zomelie viac prípadov na opravu, tak mám stôl zaprataný až-až. Okrem toho poličky sa mi prehýbajú od opravených PC zdrojov a pod stolom sú tie "problémové" ktoré síce idú, ale nie správne.
/.

já nevím ale z vlastní zkušenosti jsem zažil u několika lidí že měli dílnu naklizenou a taky v ní nic moc nedělali sem tam vyměnili šňůru nebo půl roku stavěli zesilovač s nějakým TDAčkem a to byla jejich praxem kdežto u praktiků je bordel jak na kolečkách, proto že nemají čas neustále sešroubovávat přístroje , na které jim zrovna chybí součástky, nebo inspirace a ještě je úplně nechtějí shodit ze stolu. Ale to je jen moje pozorování, třeba jsou i mezi námi ti co přes neustálé vrtání se v elektronice mají pracoviště jak klícku a takovou dílnu bych rád viděl ,abych si vzal mustr a nápady jak na to


Hele na to je dost jednoduchý recept. Musíš si udělat pravidlo a jednou za ca 7 až 14 dní si dát jedno odpoledne na úklid. Jak to porušíš na měsíc, tak jsi v řiti a trvá to celej víkend napravit. Mluvím o vlatsní zkušenosti. Poslední měsíc jezdim domu kolem 18-19. hodiny a tak jsem neuklízel a je mi to dost nepříjemný. Jinak pořádek v součástkách a cajku musí být. Hodně to urychluje práci. Jinak souhlasim, že nápadně pořádně (akurátně) uklizená dílna značí spíš někoho kdo moc nedělá a nebo má dílnu na chlubení....
Prostě sečteno a podtrženo pořádek by měl v každé dílně být, ale přiměřený.

_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st listopad 12 2008, 23:01    Předmět: Citovat

Myslim, ze tu svou budu muset nakonec vyfotit. Na poradek si celkem potrpim, takze vsechno naradi a material co momentalne nepotrebuju hned sklizim ze stolu. Proste abych mel na stole volno, jinak se mi blbe pracuje. Vzhledem k tomu, ze elektronika neni muj jedinej zajem, tak treba i mesic, dva nic nedelam, hlavne v lete. To jsem radsi na kole, nez zalezlej doma v dilne. Kdyz mam ovsem neco rozdelanyho, tak to je na stole treba i 14 dni. Ovsem za kazdou cenu se snazim udrzet poradek jak jen to jde. Je to takova ma uchylka, proste nesnasim bordel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: st listopad 12 2008, 23:27    Předmět: Citovat

A to je ta krásná individualita lidí ... Já od jisté doby nepořádek nerad, ale musim uznat že se mi nezřídka stane, že uklidim a pak nemůžu řadu věcí najít. Tak od té doby raději cpu všechno do regálu do krabiček a krabičky popisuji tlustým fixem aby mě to praštilo do očíSmile
_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2939
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: čt listopad 13 2008, 0:32    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
zdenoeddie666 napsal(a):
Raz som v nejakom casopise cital, ze zenske maju viacej zaujem o chlapov, ku ktorym ked pridu a vidia na stole napr. srubovak, tak si hned myslia ze je chlapec sikovny, maju o neho zaujem, ako o takeho ktory ma vzorne upratane a nic nerobi, andrea by sa mala k tomu vyjadrit Laughing

Co šroubovák, ale když na tom stole má nějaké ty inteligentní švábíky, wau a klidně jen naaranžované, ani jim nemusí rozumět, já už si s nima poradím i bez něj Laughing Laughing

Tak to si bola Ty u mňa pred dvoma týždňami Question Love Zabudla si si v chodbe topánky Razz Ale teraž vážne. Súčiastky si skladujem v takých malých igelitových uzátvárateľných sáčkoch. Sú vo viac rozmeroch, ale tie prvé dva najmenšie sú vhodné. 100ks stojí 10Sk. Len pri nákupe, asi raz za 2 roky, mám psycho problém, predavač sa vždy na mňa vystrašene pozrie, pretože tie sáčky nakupujú najviac ,,baliči trávy" Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: čt listopad 13 2008, 0:47    Předmět: Citovat

Pořádek je pro blbce. Já uznávám chaos.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt listopad 13 2008, 7:24    Předmět: Citovat

Jedním z největších trestů pro mne byl zákaz vstupu do dílny z důvodu vytvoření kupiček vercajku a jejich neuklizením . Tímto jsem byl otcem vychován k alespoň trochu uklizené dílně . Ale ty krabice a krabičky se mi už do dílny nevejdou a tak jsem začal okupovat půdní prostory . Třeba tam i něco najdu .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt listopad 13 2008, 7:31    Předmět: Citovat

honza637 napsal(a):

Hele na to je dost jednoduchý recept. Musíš si udělat pravidlo a jednou za ca 7 až 14 dní si dát jedno odpoledne na úklid. Jak to porušíš na měsíc, tak jsi v řiti a trvá to celej víkend napravit. Mluvím o vlatsní zkušenosti. Poslední měsíc jezdim domu kolem 18-19. hodiny a tak jsem neuklízel a je mi to dost nepříjemný. Jinak pořádek v součástkách a cajku musí být. Hodně to urychluje práci. Jinak souhlasim, že nápadně pořádně (akurátně) uklizená dílna značí spíš někoho kdo moc nedělá a nebo má dílnu na chlubení....
Prostě sečteno a podtrženo pořádek by měl v každé dílně být, ale přiměřený.

což o to myšlenka je to dobrá a vždycky když uklidím, tak se jí držím, ale statistika je neúprosná denně mi průměrně projde rukama 5-10 kousků zařízení na opravu. z toho tak třičtvrtiny vyřídím hned a ta jedna čeká na díly , nebo na jiný pohled. K dílům na které čekám se dostávám v různém čase o inspiraci nemluvě. šrouby a malé díly , napytlíkuju a dám ke konkrétnímu zařízení a to se vrší , hlvně mě zdržují takové ty věci co je napůl opravím a je mi líto je shodit ze stolu, a označit za neopravitelné. Navíc díky dnešní době musím dělat poměrně široké spektrum zařízení a to ten bordel jen umocňuje
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2491
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: čt listopad 13 2008, 9:54    Předmět: Citovat

Inteligent sa vyzna v chaose a bordeli. Blbec musi mat poriadok, kedze jeho mozog nezvlada si zapamatat kde je ktora vec zahrabana pod kopou bordelu.
Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: čt listopad 13 2008, 10:25    Předmět: Citovat

To je hezkej fór, ale snad to nemyslíš vážně že?
_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt listopad 13 2008, 10:26    Předmět: Citovat

Nejde o to, ze bych se nevyznal v bordelu, ale proste jen o to, ze se mi bordel na pracovni plose nelibi. Jsem detailista, vsechno delam poradne. Napriklad udelam tistak klidne na tri soucastky, 90% lidi to sdratuje stylem vrabci hnizdo. Ja bych s takovym resenim nebyl spokojenej. Jak jsem rikal, je to moje uchylka, na pracovni plose mam veci umisteny +- par milimetru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
zdenoeddie666
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt listopad 13 2008, 10:34    Předmět: Citovat

Jasne ze to myslim vazne. Laughing Ale nie,to len sa tak hovori.
Návrat nahoru
SMITH



Založen: Jun 07, 2004
Příspěvky: 1273
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

PříspěvekZaslal: st prosinec 03 2008, 18:55    Předmět: Citovat

Mysteri napsal(a):
Tak to si bola Ty u mňa pred dvoma týždňami Question Love Zabudla si si v chodbe topánky Razz Ale teraž vážne. Súčiastky si skladujem v takých malých igelitových uzátvárateľných sáčkoch. Sú vo viac rozmeroch, ale tie prvé dva najmenšie sú vhodné. 100ks stojí 10Sk. Len pri nákupe, asi raz za 2 roky, mám psycho problém, predavač sa vždy na mňa vystrašene pozrie, pretože tie sáčky nakupujú najviac ,,baliči trávy" Razz


Kde ich kupuješ ?

_________________
Smile Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! Smile
Úspěch je špatný učitel. Kvůli němu si chytří lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SMITH



Založen: Jun 07, 2004
Příspěvky: 1273
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

PříspěvekZaslal: st prosinec 03 2008, 19:19    Předmět: Citovat

Ako to vypadá u mňa v bastlkútiku je tu http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=24277&start=150
_________________
Smile Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! Smile
Úspěch je špatný učitel. Kvůli němu si chytří lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2939
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: st prosinec 03 2008, 20:58    Předmět: Citovat

SMITH napsal(a):


Kde ich kupuješ ?

Na posledy v Dubnici nad Váhom v OD FIX /oproti SPŠ/ na 1. poschodí v pepiernictve. Nemal tam síce také množstvo, ale doobjednal a na druhý deň boli. Najmenší rozmer stál /jedno balenie = 100ks/ cca 10Sk. V inom papiernictve bola cena 1 slovom:JEDEN sáčok - 50halierov Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bulboa



Založen: Jul 16, 2008
Příspěvky: 281

PříspěvekZaslal: po prosinec 08 2008, 20:07    Předmět: Citovat

Taky teďka dělám seznam věcí co mám a trochu v nich uklízím, protože v nich mám krapet bordel Very Happy . Tady posílám uklizené LEDky Wink


2.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2.JPG
 Velikost:  298.84 kB
 Staženo:  80 krát


_________________
Jediná věc, pro kterou často ztrácíme trpělivost, jsou hodinky - ručičky jdou příliš rychle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund