Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

mixování v pc - sloučení dvou kanálů, bez ztráty

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pekliš
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st říjen 22 2008, 0:42    Předmět: mixování v pc - sloučení dvou kanálů, bez ztráty Citovat

Zdravím, potřebuju poradit. Mám program na upravu zvuku NG WAVE, nahráváme ve zkušebně na dvě stopy, levá, pravá. Myslím tím, jakoby nahráváme živě - mikráky u komb. Jenže když si každý kanál upravím k obrazu svému, a zmixuju je. Výsledek je nahovno Very Happy
Myslím si že je to proto, že pokud byly přeslechy mezi kanály tak ty se potom vyruší a tak to celou nahrávku ořeže.

Nemužete někdo poradit nějaký program na mixing, který by to zvládnul ?
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19537
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st říjen 22 2008, 5:01    Předmět: Citovat

Kdysi jsem používal jakousi trial-verzi mp3mixeru, ještě pod WXP šel nainstalovat. Při bitrate nad 192kbps dával docela dobré výsledky. Po měsíci se odinstaloval, vyčistily se registry a nainstaloval se znovu.
Obsluha byla jednoduchá a dělalo se s ním dost dobře.

Neprozřetelně jsem si nechal instalačku jen na HDD, který se poslední rok startoval škubnutím noťasem střídavě po a proti směru hodinových ručiček a pak už ani to ne.

Jen nevím, kam teď pro visťáckou verzi, nakonec by to možná stálo za to ten program i koupit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BASTLECS



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: st říjen 22 2008, 8:31    Předmět: Citovat

Před nějakým časem jsem řešil podobný problém. Vyzkoušel jsem spoustu softwarů, nejrůznějších audio editorů, mixážních programů atd. Běžně dostupný software za moc nestojí, a ty opravdu špičkové profesionální jso většinou velice dobře chráněné proti cracku, a když už se i cracknout podaří, bývá dost časově i znalostně náročné se s tím naučit správně pracovat.
Nakonec jsem ala zjistil, že to nejlepší řešení je to relativně nejjednodušší, a to je NERO 7. Chce to ovšem verzi 7.2.7.0. Tato verze je odzkoušená a pracuje naprosto bez problémů. Pro práci s audio soubory obsahuje dvě důležité komponenty, a to sice WaveEditor a SoundTrax.
Nero WaveEditor je klasika, a na rozdíl od některých jiných editorů v této třídě pracuje v reálném čase. Vyzkoušel jsem mnoho editorů, ale tento z Nera se mi subjektivně jeví jako nejlepší ve své kategorii.
Nero SoundTrax je nástroj pro vicestopou mixáž. Obsahuje funkce jako je posun v časové ose, umístění do prostoru atd. Finální mix je možno uložit jako ISO pro vypálení, nebo exportovat jako wave track.
Pokud člověk není vyloženě profesionální žvukař, poslouží mu Nero víc než bohatě, a ostatní "rádoby profi" software může dát klidně k ledu.

NERO 7.2.7.0 + Serial Number:
http://rapidshare.com/files/156371692/NERO_7.2.7.0.rar
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st říjen 22 2008, 8:47    Předmět: Citovat

Nevím jestli jsem přesně pochopil problém, ale ta potíž nebude v programu, nýbrž v metodě. Jestli nahráváš jeden zdroj zvuku do jednoho kanálu který je vinou přeslechu slyšet v druhém kanálu, tak se při sloučení vždycky sečtou podle fáze s jakou to mikrofony nahrávaly. Každý editor má zpravidla funkci Invert pro otočení fáze, zkus laborovat s tím, když už musíš takhle nahrávat ve zkušebně.
SoundForge od Sonic Foundry, teď od Sony, sice stojí pár tisícovek, ale pro seriózní práce ve zvuku je těžko dostižitelný. Ostatní jakoeditory sice jednodušší práci umožňují, ale jsou o dvě třídy vzadu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33948
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st říjen 22 2008, 9:25    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
freediver



Založen: Oct 01, 2008
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: st říjen 22 2008, 11:18    Předmět: Citovat

cool edit pro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pekliš
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st říjen 22 2008, 23:22    Předmět: Citovat

2 - Crifodo - jojo myslim, že si nato kápnul ! Trošku to pomohlo, jsem jaksik na tu funkci zapoměl.
Mimochodem, právě ten NG WAVE na editaci základní uplně doporučuji !!! Nero jsem zkoušel, zkusim schvalně i ten co jste poslali, ale moc mě nevzal.

Cool edit fajn, akorat mě štve že jeho eqvalizer dost digitanlě skresluje ...nebo nevim jak to nazvat.

Ještě dotaz, mate někdo skušenosti stím, že domixuju skladu z leveho praveho kanalu a spojim v jedno. Avšak ted je to v mono...většina nahravek je však dělana, že je jakoby ta mono stopa opět převedena na stereo, takže je na každém kanalu stejna nahravka akorat inverzí otočená. Má to nějaky smysl ? Nebo postačí mono ?


jinak tady ukazka toho smichani...jednička je nesmichana
no a na kvalitu moc nehledte, kdybyste viděli ten mikrofon u bicich poslali byste mě do zvukového hrobu Very Happy....underground
Návrat nahoru
Pekliš
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st říjen 22 2008, 23:24    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19537
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt říjen 23 2008, 5:05    Předmět: Citovat

Na smíchání dvou kanálů dohromady, dokonce i s nastavitelným offsetem, stačí i CDnGo!: prostě dáš konvertovat na mono. Těch nastavení je tam možných taky dostatek, ale použil bych to jen jako nouzovku - primárně je ten program určený k něčemu jinému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brudr



Založen: Jul 12, 2007
Příspěvky: 374
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt říjen 23 2008, 20:07    Předmět: Citovat

Zkus Kristal Audio Engine. Je to freeware a VELMI dobrý. Tady máš odkaz: http://www.kreatives.org/kristal/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund