Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Backup baterie ve fotoaparátu FUJI S5600

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MirrA1



Založen: Aug 30, 2006
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: so květen 17 2008, 7:09    Předmět: Backup baterie ve fotoaparátu FUJI S5600 Citovat

Dobrý den
Jsem vlastníkem výše zmíněného fotoaparátu a nedávno asi po dvou letech od jeho koupě se mi po každým výjmutí akumulátorů z důvodů nabíjení začala vymazávat paměť. Takže se mi vždy restartovalo celé nastavení a po vložení akumulátorů jsem to vše musel pracně nastavovat znovu.
S tímto souvisel ještě jeden problém. A to ten, že od té doby, co se mi takto začala vymazávat paměť se rapidně zkrátila životnost nabitých aku ve fotoaparátu. Před tímto jsem mohl fotit několik hodin v kuse a nyní přístroj signalizuje slabé baterie např. už po čtvrt hodině focení.

Takže jsem fotoaparát rozebral, že vyměním zálohovací baterii. Na baterii bohužel nebylo žádné značení (byla zoxidovaná, měla velký vnitřní odpor a napětí 1,6V), tak jsem ju odnes do hodinářství, tam změřili velikost a zjistil jsem, že v této velikosti se dělá pouze 1,5V baterie. Takže jsem ji koupil a vyměnil. Hned po výměně jsem výjmul akumulátory, dal je nabíjet. Po asi 10 hodinách jsem je nabité dal do fotoaparátu a vše OK, paměť držela, mohl jsem fotit. Přístroj běžel asi hodinu bez problému. Včera jsem ho ale vzal, že budu fotit a bum... baterie vybité. Takže jsem je dal do nabíječky a po nabití (po 9hodinách) jsem je vrátil do foťáku a buch... paměť vymazaná, a výdrž nově nabitých aku zase asi jen 10minut... Takže backup baterie je zase v prd...!

Nemáte někdo zkušenost s výměnou těchto baterií?

Jinak jsem hledal na netu a spousta lidí si na toto stěžuje, že jim vždy u techto foťáků zhruba po 2 letech odchází zálohovací baterie... což je zřejmě úmysl této firmy... Takže všechny varuju před koupí fotoaparátu značky FUJI... já už tu značku nechci ani vidět Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12470

PříspěvekZaslal: so květen 17 2008, 7:25    Předmět: Citovat

citace:
Takže jsem fotoaparát rozebral, že vyměním zálohovací baterii. Na baterii bohužel nebylo žádné značení (byla zoxidovaná, měla velký vnitřní odpor a napětí 1,6V), tak jsem ju odnes do hodinářství, tam změřili velikost a zjistil jsem, že v této velikosti se dělá pouze 1,5V baterie.

1. Jak víš, že měla velký vnitřní odpor?
2. Nikdy bych nešel s takovým problémem do hodinářství.
3. Nevím, ale myslím, že by to měla být lihiová baterie s napětím 3V. Po více jak 2 letech bys na 1,5V článku nenaměřil 1,6V. To je snad logické, ne? Ostatně na baterii snad bylo něco napsáno. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MirrA1



Založen: Aug 30, 2006
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: so květen 17 2008, 8:14    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
citace:
Takže jsem fotoaparát rozebral, že vyměním zálohovací baterii. Na baterii bohužel nebylo žádné značení (byla zoxidovaná, měla velký vnitřní odpor a napětí 1,6V), tak jsem ju odnes do hodinářství, tam změřili velikost a zjistil jsem, že v této velikosti se dělá pouze 1,5V baterie.

1. Jak víš, že měla velký vnitřní odpor?
2. Nikdy bych nešel s takovým problémem do hodinářství.
3. Nevím, ale myslím, že by to měla být lihiová baterie s napětím 3V. Po více jak 2 letech bys na 1,5V článku nenaměřil 1,6V. To je snad logické, ne? Ostatně na baterii snad bylo něco napsáno. Wink




1. k závěru, že měla velký vnitřní odpor jsem došel tak, že jsem k ní připojil odpor 10kOhm a napětí z 1,6V spadlo na cca 0,2V

2. s tou baterií jsem byl ve 2 prodejnách fotoaparátů a nikde si nevěděli rady co je to za baterii, takže mě poslali do hodinářství. Do prodejny elektroniky kde by byli schopní poradit bohužel nemám možnost jít.

3. nejsem blbej a když jsem psal, že na baterii nebylo nic napsáno, tak to znamená že tam taky nic nebylo! Jinak bylo mi to taky divný že by to měla být baterka 1,5V když je na ní teď 1,6V, ale když se v této velikosti dělají pouze 1,5V baterie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: so květen 17 2008, 8:38    Předmět: Citovat

Co kdybys tu baterku vyfotil a přidal k tomu rozměry? Třeba by se dalo něco vymyslet. Takhle je to věštění z křišťálový koule. To, že to nevěděli ve dvou prodejnách, ještě neznamená, že by se někde nedala sehnat nějaká podobná.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JoinerNet



Založen: Dec 24, 2006
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: so květen 17 2008, 8:41    Předmět: Citovat

A co na to říká manuál k foťáku a nebo web výrobce , tam takové informace musíš přeci najít , jaká tam patří zálohovací baterka !!! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19533
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so květen 17 2008, 9:31    Předmět: Citovat

Nebudeš tomu věřit, ale manuál i stránky výrobce se tváří, jako by tam žádná zálohovací baterie nebyla! Asi jim jde o to, aby zálohovací baterii vyměňoval jen jejich servis (podle mne by tam měla být lithiovka dostupná v prodejnách fotopotřeb; u hodinářů se pravděpodobně nenajde)
MirrA1 mimo jiné napsal(a):
Jinak jsem hledal na netu a spousta lidí si na toto stěžuje, že jim vždy u techto foťáků zhruba po 2 letech odchází zálohovací baterie... což je zřejmě úmysl této firmy... Takže všechny varuju před koupí fotoaparátu značky FUJI... já už tu značku nechci ani vidět

Jestli se spokojíš s horšími obrázky, vyber si jinou značku. Měj ale na paměti, že mnohý 8Mpix (pokud nejde o cenovou kategorii od nějakých 12 tisíc nahoru) na tento foťák nemá ani náhodou. Ani optikou, ani kvalitou postprocessingu. Jinak řečeno - fotky z S5600 jsou kvalitní a v této cenové kategorii snad neexistuje foťák, který by v kvalitě snímků mohl Fujině konkurovat.
Rychlé skapání baterek znamená, že jeden z článků to má za sebou. Může jich být i víc najednou, ale to by byla moc velká náhoda. Kolik nabíjecích cyklů za ty dva roky proběhlo?
Stejně musíš vyměnit všechny čtyři akumulátory najednou, aby měly pokud možno stejné vlastnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MirrA1



Založen: Aug 30, 2006
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: so květen 17 2008, 11:16    Předmět: Citovat

Foto baterie přikládám, ale rozměry neřeknu, protože ho mám v práci.

Jinak Hill má naprostou pravdu, výrobce zřejmě úmyslně neuvádí co tam je za baterii aby vydělal na servisu...


Jinak na podzim chci koupit novej foťák, už nějaký digitální zrdcadlo, takže tenhle stejně půjde pryč, ale ještě bych ho potřeboval alespoň teď na prázdniny Smile


No a skusím se teda po té 3V lithiovce poptat. Kdybych nesehnal přesný ekvivalent toho článku co tam je, tak skusím koupit větší a nějak to tam napasovat, místa tam je relativně dost.



baterka.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  baterka.JPG
 Velikost:  53.49 kB
 Staženo:  83 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MirrA1



Založen: Aug 30, 2006
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: so květen 17 2008, 11:21    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):

Rychlé skapání baterek znamená, že jeden z článků to má za sebou. Může jich být i víc najednou, ale to by byla moc velká náhoda. Kolik nabíjecích cyklů za ty dva roky proběhlo?
Stejně musíš vyměnit všechny čtyři akumulátory najednou, aby měly pokud možno stejné vlastnosti.



Vůbec si netroufám odhadnout kolikrát jsem to nabíjel, ale když to vezmu průměrně, tak každých 14 dní jsem je mohl nabíjet.
Ale právě tady mi příjde divný to, že když je zálohovací článek vpořádku, tak i ty akumulátory vydrží dlouho. Jakmile ale zálohovací článek odejde, tak to hlásí strašně rychle, že ty aku jsou vybité. Takže jestli to nemá náhodou nějakou spojitost mezi sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19533
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so květen 17 2008, 12:22    Předmět: Citovat

Je docela dobře možné, že zjištění stavu akumulátorů se odvozuje porovnáním s referenčním napětím odvozeným z napětí zálohovacího akumulátoru. Ten má velký vnitřní odpor, napětí plave a automatika zblbne. Vlastně co, možné: pravděpodobné to je.
Jinak lithiový článek má normálně 3,6V a dává se na zálohování hodin základních desek počítačů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5135
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so květen 17 2008, 12:34    Předmět: Citovat

Nějakou takovouhle malou mrchu mám i v mobilu,cca 2 roky to fungovalo,až teď mě při vyndání baterie skape datum s hodinama.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31874
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so květen 17 2008, 12:46    Předmět: Citovat

Za 1) potvrzuji veškeré vývody, učiněné Hillem - na "vyžrané" lithiovce se dá naprázdno naměřit 1,6V, na AgO "hodinkovém" článku to nenaměříš ani na úplně novém. To s mrtvou zálohovkou mne napadlo hned po přečtení prvotního dotazu - měl jsem podobný problém s jinou značkou aparátu, doporučil jsem majiteli nákup druhé baterie a vyměňovat pouze nabitou za vybitou - zálohovací lithiovka se těch pár vteřin než se do šachty zacvakne nabitý aku udrží a nastavení se nevymažou.
2) co se týká výměny lithiového článku za jiný - pokud uvažuješ o prodeji zmíněné Fujiny hned po prázdninách, nezkoušel bych do ní cpát článek s většími rozměry, naopak - zkusil bych článek o zlomek mm menší - nebudeš mít problém s vestavbou, všeobecně foťáky a podobné mašinky mají docela fest "našlapanou" vnitřní konstrukci a o maličko větší článek by se mohl dotknout při zpětné montáži čehokoliv uvnitř - a pokud ne se ihned vybít, tak minimálně zkratem ohrozit jinou část elektroniky. Pokud vydržel ten původní 2roky, ten vyměněný také nejméně rok vydrží - a pokud ho v té době prodáš, jeho vybitím způsobený návrat problémů už nebudeš muset řešit Ty...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
byKiVi



Založen: Sep 02, 2007
Příspěvky: 76
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: so květen 17 2008, 14:07    Předmět: Citovat

RICOH Caplio RR211. Tiež mazal dátum a batérie boli "vybité". Po rozobratí (musel som ho rozobrať úplne, aby som sa dostal k tej baterke Mad ) som tam tiež našiel takú malú "mršku". Tú som samozrejme nezohnal, tak som namiesto nej pripájkoval vodiče a dal "gombíkovku" CR1220 (do zmršťovacej bužírky").

Foťák ide už 1 rok bez problémov. Ešte odporúčam nevyberať nadlho batérie z fotoaparátu, pretože ju to potom skôr zožerie (na druhej strane však môžu vytiecť batérie do foťáku. Rozhodnutie je na vás).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: so květen 17 2008, 23:17    Předmět: Citovat

Podle fotky bych to odhadoval na CR 1025. Má rozměry 10x2.5mm. Ta by se tam nevešla?
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund