Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Lenovo g50-30 záhadné úmrtí a samovzkříšení

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1736
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: st srpen 30 2023, 8:17    Předmět: Lenovo g50-30 záhadné úmrtí a samovzkříšení Citovat

Zdar, pán přinesl NTB s tím, že po se po zapnutí objeví úvodní obrazovka a zdechne. U mě už se stavěl zcela mrtvým bez jakékoli reakce kromě rozsvícení LED signalizující připojení síťového zdroje, zmíněná LEDka každých přibližně 10 -15s mrkla. Takže odpojena baterka, vyndán HDD, poškubáno s RAMkou, stisknuto tlačítlo "zapnuto" na cca 10s a stisknut "reset". PO nastrčení baterky zpět a připojení síťového zdroje na reakce na tlačítko "zapnuto" opět nulová, LEDka nabíjení mrká. Po cca 2 hodinách zdroj i baterka studené, LEDka stále mrká. V tuto chvíli jsem usoudil, že stroj je totálně a beznadějně zdechlý a (někdy po obědě) odložil jej na mrchoviště, jenom stále (už jen ze zvědavosti) připojený na nabíječku. Následující den dopoledne jsem při práci na jiném zařízení kouknul a LEDka nabíjení už nemrkala, NTB běhá
- na baterku bez zdroje
- na zdroj bez připojené baterky
- a nakonec i na zdroj i s připojenou baterkou
Nakonec otázka, stalo se to někomu nebo tuší někdo PROČ se to rozběhlo? Napadla mě možnost, že se úplně vybila vestavěná baterka a s ní i baterka BIOSu, která se dlouhým připojením na síťový zdroj oživila. Ale to bych po ožití musel znovu zadat datum....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2181

PříspěvekZaslal: st srpen 30 2023, 9:32    Předmět: Citovat

mal som podobne s HP. zacal signalizovat vadnu dosku, tak som skusil vsetko mozne. Baterka (klasicka, aj cr2032) vybrate na 24 hod, na doske je priamo reset biosu, to skusane x-krat. drzim power.. a proste vsetky navody z internetu.
Nic nepomahalo. tak som ho dal do skrine (aj s baterkami). po mesiaci vyberiem a odvtedy ten notas ide niekolko rokov.
Zaujimave je, ze to zacal signalizovat 2roky a mesiac po kupe, takze mam podozrenie na hp kurvitko, kedze neskor v byvalej praci kupili tie iste modely a zahadne zacali blbnut tiez po 2 rokoch. Nahodne chyby, vypinanie atd.. ale hp self test hlasil, ze je nenasiel ziadne chyby

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5216
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: st srpen 30 2023, 10:27    Předmět: Citovat

X krat jsem mel pripad ze se ta deska nejakym zpusobem hryzla... Blikani u lenova myslim indikuje nabijeni, bud oranzove nebo bile... Idealne kdyz chci kontrolovat dobijeni, strkam privod hned do wattmetru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2408
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: st srpen 30 2023, 12:18    Předmět: Citovat

zrovna minulej tejden, Zbook G9, se vypl. Žádný windows se vypíná, prostě umřel. Kontrola baterky, nabitá. adaptér na jiném ntb, mrtvý. vemu druhý, nic. Zapojuji náhradní adaptér k původnímu ntb a taky nic, mrtvej. Odpojení od sítě se oba adaptéry vzpamatují. Po připojení k mrtvému ntb jsou oba adaptéry zase vypnuté. Kontroluju konektor ntb na zkrat, nic, v pořádku. dál nepokračuju, ntb je v záruce. za dvě hodiny jdu okolo, říkám skusím ho. Mačkám zlačítko, ntb nabíhá na první dobrou, nabíjí, jede vše.

Dokáže mi to někdo vysvětlit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5216
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: st srpen 30 2023, 13:04    Předmět: Citovat

o z-booku mi ani nemluv, dva mesice zpatky znama dostala nejaky od syna... odpo jsme vse nainstalovali, aktualizovali, restartovali a vypli. Rano pise ze nejde zapnout, pouze vyblikava chybu a funi vetraky... No nepovedlo se nam jej rozjet ani po delsi dobe. Sel na reklamaci, vratili ji penize... koupili jsme v datartu Probooka, ten nastesti uz mesic jede *klep klep*
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2408
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: st srpen 30 2023, 13:21    Předmět: Citovat

jednou mi něco podobného udělal i thinkpad, zbývalo přelepit krabici před odesláním na reklamaci, říkám naposledy ho zkusím. No rozjel se, a od té doby funguje.

Člověk aby se bál už pomalu něco bál koupit

Ps: případ Důchodce od vedle, prý jestli mu pomůžu s instalací nové televize.
Přijdu tam, nějaká smart LG s tím myšoovladačem. Sám jsem myslel že to prohodím oknem. Jsem se ho ptal kdo mu to doporučil, prej ten podavač řekl že je to pro mě vhodné. Důchodce samozřejmě zmatenej jak včela v zimě, prý se to naučí. Už jsem tam byl tak 10x zatím je klid, musel jsem přepnout to do hotelovýho módu aby si nemohl rozdrbat nastavení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund