Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace

Hlavní menu
Kdo je přítomen?
Login

Uživatelské jméno:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Vygenerovaný bezpečnostní kód 6
Opište tento kód:


Naši členové

OK:woodhal - Profil woodhal
Dnes: 1
Včera: 1
Celkem: 18717Čtenáři na webu

Anonymní: 604
Členové: 39
Celkem: 643
Jste anonymní uživatel. Můžete se ZDARMA zaregistrovat zde

Zesilovač 2x10W
Publikované: Sunday, 10.03. 2002 - 15:39:51 Od: alovka

Audio technika a konstrukce Jednoduchý zesilovač 2x10W vhodný pro připojení k počítači. Pouze výkonový člen (bez korekcí).

  • Úvod

Konstrukce zesilovače vhodného pro počítač, vychází z použití monolitického, bipolárního integrovaného obvodu TDA 2004(5). Zapojení se vyznačuje vysokou spolehlivostí. Je odolné proti zkratu, přehřátí a napěťovým špičkám. Celá konstrukce je natolik malá, že se hravě vejde i do pozice 3,5" v počítačové skříni. Protože se jedná o zapojení vhodné pro počítač, není nutné používat žádné korekce výšek , hloubek , hlasitosti apod... Veškeré korekce zajistí vhodný softwarový přehrávač např.Winamp.  • Popis zapojení

Vstupní signály se přivádějí přes elektrolytycké kondenzátory 2,2M. Výstupní , zesílený signál se odebírá přes kondenzátory 470M z výstupu levého a pravého kanálu, respektive z vývodu 8 a 10 integrovaného obvodu TDA. Vhodná impedance reproduktorů je 8 Ohmů.
Celý zesilovač je konstruován na malou desku s plošnými spoji, tudíž je nutné dodržet předepsanou velikost součástek. Doporučuji připevnění plošného spoje za otvor v integrovaném obvodu k hliníkovému pásku a dotyčný pásek přišroubovat do pozice 3,5". Připevnění vstupů a výstupů , nechávám na úvaze každého jednotlivce např. zepředu, zezadu, zevnitř atd..
Napájení 12V ze zdroje je ideální, tudíž žádné problémy s napájením. Ještě Vám napíšu bližší specifikace do tabulky:

Veličiny Minimální hodnoty Typizované hodnoty Maximální hodnoty
Uc 6V min 12V typ 18V max
Ic 6,5mA typ 120mA max
Pc 9W min 10W typ
Rvst 70kOhm 200kOhm  • Schéma a plošný spoj

Schéma zesilovače
Plošný spoj zesilovače
  • Závěr

Shrnuto: Jestliže máte nějaké malé šikovné repráky, nechcete kupovat aktivní reprobedny k počítači a nevadí Vám absence korekcí, je tohle pro Vás řešení. Samozřejmě lze toto zapojení o nějaký korekční obvod doplnit. Časem se tu snad nějaký objeví. Jestli máte nějaké zajímavé řešení, pošlete ho.


 
Související odkazy
· Více o Audio technika a konstrukce
· Další články od autora: alovka


Nejčtenější článek na téma Audio technika a konstrukce:
Kytarové kombo HARLEQUIN MM15

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 2.5
Hlasů: 8


Zvolte počet hvězdiček:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný

Možnosti

Re: Zesilovač 2x10W (Hodnocení: 1)
Od: marosdetko - Thursday, 11.05. 2006 - 22:07:00
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
No ta DPS je úplne bohova. Hlavne ked ju otočím a začnem osádzať súčiastky tak budem presne vedieť kde čo ide. No krása (mladý začínajúci amatéri to zaručene vzdajú)


Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund