Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace

Hlavní menu
Kdo je přítomen?
Login

Uživatelské jméno:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Vygenerovaný bezpečnostní kód 6
Opište tento kód:


Naši členové

OK:lean - Profil lean
Dnes: 0
Včera: 0
Celkem: 18687Čtenáři na webu

Anonymní: 500
Členové: 47
Celkem: 547
Jste anonymní uživatel. Můžete se ZDARMA zaregistrovat zde

Kytarové kombo HARLEQUIN MM15
Publikované: Sunday, 11.10. 2009 - 22:02:59 Od: mjuzi

Audio technika a konstrukce   Milan nám poslal schéma a konstrukci jednoduchého elektronkového komba pro kytaru. Důvody, proč to a to udělal zrovna tak a tak, jsou popsány v článku.


  Samozřejmě, ne každý potřebuje aparaturu k ozvučení stadionu na Strahově. Ostatně jsou příležitosti, kdy by zesilovače a reproduktorové soustavy o jmenovitém výkonu ve stovkách wattů poněkud nevyužité a také poněkud na obtíž. Na to stačí slušný zesilovač s přiměřeným reproduktorem v přiměřené skříni.

Protože rozměry skříně byly podřízené použitému reproduktoru a materiálu, "co dům dal", má takové zařízení nejblíže k tomu, co dává každé kapele ten "její sound". Může se to podobat zvuku z už známé aparatury, ale stejné to nebude. A třeba právě tento rozdíl se může významně podílet na tom, že se hned pozná, kdo to hraje. Jestli navíc hraje hudbu padesátých až šedesátých let, kdy výkony zesilovačů dosahovaly s bídou desítek wattů, pak toto kombo je přesně nebo téměř přesně to, co potřebuje.

Celý článek ke stažení je zde: .


 
Související odkazy
· Více o Audio technika a konstrukce
· Další články od autora: mjuzi


Nejčtenější článek na téma Audio technika a konstrukce:
Kytarové kombo HARLEQUIN MM15

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 2.68
Hlasů: 44


Zvolte počet hvězdiček:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný

Možnosti
Související témata

Audio technika a konstrukce


Re: Kytarové kombo HARLEQUIN MM15 (Hodnocení: 1)
Od: pole (upd@azet.sk) - Tuesday, 03.11. 2009 - 17:57:52
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Pekny aparatek tiez mam dlho v umysle nieco take postavit. Male bluesove na doma.

Ale mam dotaz co je zle na metaloxidovych odporoch z GM?
MAm za to ze su podla mna kvalitne a voci uhlikovim menej sumia a ydrzia vacsiu zataz (W). Tak v com je problem?Re: Kytarové kombo HARLEQUIN MM15 (Hodnocení: 1)
Od: elbond - Sunday, 14.02. 2010 - 17:20:06
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Zdravim, měl bych dotaz u většiny kytarových komb sem viděl korekci - basy , výšky a středy , dalo by se k tomuhle kombu něco přikoupit , nebo pořípadě udělat??
Díky za odpověd.


Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund