Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace

Hlavní menu
Kdo je přítomen?
Login

Uživatelské jméno:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Vygenerovaný bezpečnostní kód 6
Opište tento kód:


Naši členové

OK:blackdot - Profil blackdot
Dnes: 1
Včera: 1
Celkem: 18564Čtenáři na webu

Anonymní: 363
Členové: 60
Celkem: 423
Jste anonymní uživatel. Můžete se ZDARMA zaregistrovat zde

Připojení basového reproduktoru k PC
Publikované: Thursday, 12.05. 2005 - 11:50:02 Od: Forbidden

Audio technika a konstrukce
Hodí se pro basový reproduktor k počítači. Jedná se o jednoduchou dolní propust...Připojení basového reproduktoru k PC
Forbidden

     Tady jsem vyštráchal jedno zapojení, co jsem kdysi dělal.

     Hodí se pro basový reproduktor k počítači. Jedná se o jednoduchou dolní propust 2. řádu. S těmito hodnotami nastavá pokles o 3dB asi u 100Hz a dále klesá o cca 9dB na dekádu. Sloučení kanálu stačí udělat přes dva odpory, ale signál je vhodné odebírat z místa s nízkou impedancí (aktivní výstup zvukové karty). Výkonový zesilovač si tam může dát každý jaký mu vyhovuje. Já jsem použil stavebnici od EZK KMD1514 50W. Zdroj je třeba dimenzovat podle odběru koncového zesilovače. S návrhem ozvučnice jsem se nepočítal, prostě jsem odhadem kolem basového repoduktoru postavil z dřevotřísky skříň.

     Mě stačí když to duní a nějaké zkreslení mě moc nezajímá, ale zdá se, že jsem to trefil docela slušně.

 

Poslal: Forbidden


 
Související odkazy
· Více o Audio technika a konstrukce
· Další články od autora: Forbidden


Nejčtenější článek na téma Audio technika a konstrukce:
Kytarové kombo HARLEQUIN MM15

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4
Hlasů: 12


Zvolte počet hvězdiček:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný

Možnosti

Re: Připojení basového reproduktoru k PC (Hodnocení: 1)
Od: Hill - Saturday, 14.05. 2005 - 09:06:20
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
jen 3+9 dB v celém propouštěném pásmu (dekáda je přece od 20 do 200 Hz): není to málo? To i s obyčejným jednoduchým RC členem se lze přiblížit k 20 dB na dekádu.

Ale vážně: toto zapojení má pod kritickým kmitočtem strmost kolem 9 až 10 dB na oktávu, tedy přes 36 až 39 dB na dekádu (teoreticky 40dB)Re: Připojení basového reproduktoru k PC (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Thursday, 01.09. 2005 - 11:13:26
Subwoofer je picovina... totalni... je lepsi si koupit normalni repraky s normalnim zvukem... prebasovany se da poslouchat jen disko a to neni hudba!!


Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund