Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace

Hlavní menu
Kdo je přítomen?
Login

Uživatelské jméno:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Vygenerovaný bezpečnostní kód 6
Opište tento kód:


Naši členové

OK:budikk - Profil budikk
Dnes: 1
Včera: 3
Celkem: 18624Čtenáři na webu

Anonymní: 281
Členové: 52
Celkem: 333
Jste anonymní uživatel. Můžete se ZDARMA zaregistrovat zde

Elektronkový koncový zesilovač
Publikované: Tuesday, 12.04. 2005 - 08:34:16 Od: Petr_Hodis

Audio technika a konstrukce
Elektronkový zesilovač ( ilustrační foto )Pro čtenáře, kteří by si chtěli postavit elektronkový zesilovač.Koncový elektronkový zesilovač

    Posílám pro zajímavost schéma elektronkového koncového zesilovače v zapojení PPP (Push Pull Parallel), vydané v RK v roce 1957. Jedná se o téměř shodné zapojení, které vyšlo v roce 2000 v AR konstrukční elektronika. Toto schéma umožňuje použití nejrůznějších druhů menších elektronek, tudíš vyjde realizace relativně levně. (Při použití EL 84, 81 cca 20W, 6L31 9W použijeme-li 4ks, výkon je úměrně vyšší.) Nevýhodou je, že se musí vyrobit transformátory.
To by bylo na úvod. Pokud by někdo měl zájem toto zapojení vyzkoušet, a je pravda, že zvuk je skutečně jiný, než z běžných zesilovačů, jsem ochoten poskytnout všechny potřebné informace ke stavbě.

Elektronkový koncový zesilovač

obr.1 - elektronkový koncový zesilovač

 

Poslal: Petr HodisPoznámka: V této souvislosti bych chtěl doporučit k nahlédnutí web Svět elektronek, který neleznete na http://hlava.webpark.cz

 
Související odkazy
· Více o Audio technika a konstrukce
· Další články od autora: Petr_Hodis


Nejčtenější článek na téma Audio technika a konstrukce:
Kytarové kombo HARLEQUIN MM15

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.23
Hlasů: 17


Zvolte počet hvězdiček:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný

Možnosti

Re: Elektronkový koncový zesilovač (Hodnocení: 1)
Od: otec - Wednesday, 10.10. 2007 - 23:09:05
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.d-c-s.wz.cz
Ahojky : toto zapojení jsem používal před 30 lety osazené EL84 a ECC 83
A ZESILOVAČ PRACUJE DO DNES na 100% i když chudák dostává v rukou majitele hodně zabrat má ho vvesnický muzikant  norek.


otecRe: Elektronkový koncový zesilovač (Hodnocení: 1)
Od: Hajtek - Monday, 02.03. 2009 - 23:33:52
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Zdravým, nevým jestli je tohle téma ještě aktuální.. Měl bych zájem v dohledné době postavit nějaký zesilovač a ty elektronky se mě líbí, ale chtěl bych výkon aspoň tak 60W. Bylo by to možné? Jsem opravdový amatér, tak se případně omlouvám


Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund