Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace

Hlavní menu
Kdo je přítomen?
Login

Uživatelské jméno:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Vygenerovaný bezpečnostní kód 6
Opište tento kód:


Naši členové

OK:Compus - Profil Compus
Dnes: 3
Včera: 0
Celkem: 17604Čtenáři na webu

Anonymní: 164
Členové: 46
Celkem: 210
Jste anonymní uživatel. Můžete se ZDARMA zaregistrovat zde

Dálkové ovládání 3f motoru
Publikované: Wednesday, 30.03. 2005 - 20:02:15 Od: Miroslav_Svatos

Rádiová zařízení
DOP2 přijímačNěkolik variant dálkového ovládání spotřebičů.

Dálkové ovládání 3f motoru a jiných spotřebičů
Svatoš Miroslav

  • Dálkové ovládání 3f motoru - přijímač přijímač, Dálkové ovládání 3f motoru - vysílač vysílač - Dálkové ovládání 3f motoru. Toto ovládání vzniklo pro 3f motor čerpadla s výkonem 1,1 KW pro zalévání zahrady. Zařízení pracuje na frekvenci 433,92 Mhz, využívá obvodů MC145026 a MC145028. Motor zapneme jedním stiskem tlačítka a druhým stiskem téhož tlačítka vypneme.

Zabudovaný přijímač   Zabudovaný vysílač

- Dálkové ovládání 3f motoru - hotový přijímač           - Dálkové ovládání 3f motoru - hotový vysílač

Čára

  • 16-ti tlačítkové dálkové ovládání ( vysílač ) vysílač - Dálkové ovládání pro 16 tlačítek. - Vysílač 1 - Zařízení pracuje na frekvenci 433,92 Mhz, využívá obvodu MC145026. Ovladač vestavěn do krabičky KM33B. Napájení 9V. Vždy může být aktivní pouze jedno tlačítko.

Sestavené dálkové ovládání pro 16 tlačítek

Hotové dálkové ovládání pro 16 tlačítek

Čára

  • 16-ti tlačítkové dálkové ovládání ( vysílač ) vysílač - Dálkové ovládání pro 16 tlačítek. - Vysílač 2 - Zařízení pracuje na frekvenci 433,92 Mhz, využívá obvodu MC145026. Ovladač vestavěn do krabičky KPD03. Napájení 9V. Vždy může být aktivní pouze jedno tlačítko.

Sestavené dálkové ovládání pro 16 tlačítek

Hotové dálkové ovládání pro 16 tlačítek

Čára

  • 16-ti tlačítkové dálkové ovládání ( přijímač ) přijímač - Dálkové ovládání pro 16 tlačítek. - Přijímač 1 - Zařízení pracuje na frekvenci 433,92 Mhz, využívá obvodů MC145027. Jednotlivé výstupy jsou od sebe odděleny optočleny (16 kusů), lze je tedy prakticky připojit do jakéhokoliv zařízení, můžou pracovat například zapojené do matice připojené paralelně s mechanickou klávesnicí. Vždy může být aktivní pouze jeden výstup.

Sestavený přijímač 16-ti tlačítkového dálkového ovládače

Sestavený přijímač 16-ti tlačítkového dálkového ovládače

Čára

  • 16-ti tlačítkové dálkové ovládání ( přijímač ) přijímač - Dálkové ovládání pro 16 tlačítek. - Přijímač 2 - Zařízení pracuje na frekvenci 433,92 Mhz, využívá obvodů MC145027. Jednotlivé výstupy jsou tvořeny výkonovými tranzistory (16 kusů). Vždy může být aktivní pouze jeden výstup.

Sestavený přijímač 16-ti tlačítkového dálkového ovládače

Sestavený přijímač 16-ti tlačítkového dálkového ovládače

Čára

 

Poslal: Miroslav Svatoš
Domovská stránka: http://sel.wz.cz/


 
Související odkazy
Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Hlasů: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný

Možnosti

Re: Dálkové ovládání 3f motoru (Hodnocení: 1)
Od: Hill - Wednesday, 30.03. 2005 - 20:26:36
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Sice se nejedná o výraznou úsporu, ale k dálkovému ovládání 3f motoru: při zapojení do trojúhelníku (a nakonec i do hvězdy bez vyvedeného středu) lze ušetřit jeden optočlen s triakem. Jedna fáze může zůstat pod napětím, když zbylé dvě jsou odpojené.
Leda, že by takto vzniklá nesymetrie vlivem kapacit v dlouhém přívodním kabelu způsobovala vypadnutí proudového chrániče...dalková ovládání (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Sunday, 17.04. 2005 - 07:38:23
Vzhledem k tomu že jsme řešili stejný problém,dovoluji si nabídnout obvod pro zpětná hlášení zapnutých spotřebičů.
Což při ovládání 16-ti výstupů není k zahození kdo si má pamatovat co vše je zapnuto nebo kdo zapnul daný spotřebič manunuálně.Nebo Co když má Plynový kotel poruchu a já to zjistím až když už je mi zima.
radimre@seznam.cz


Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na adrese admin (zavináč) ebastlirna.cz


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund