Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace

Hlavní menu
Kdo je přítomen?
Login

Uživatelské jméno:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Vygenerovaný bezpečnostní kód 6
Opište tento kód:


Naši členové

OK:razlog-tv - Profil razlog-tv
Dnes: 0
Včera: 0
Celkem: 18616Čtenáři na webu

Anonymní: 347
Členové: 61
Celkem: 408
Jste anonymní uživatel. Můžete se ZDARMA zaregistrovat zde

Pomalá, postupná rekonstrukce webu
Publikované: Friday, 08.10. 2004 - 06:03:16 Od: alovka

Ankety Zde Vám budeme přinášet informace co nového respektive starého bylo spuštěno a co se naopak spustit nepodařilo :-). Sledujte pozorně :-D .

Velký upgrade

Velký upgrade, úprava funkcí webu

Dojde k němu hlavně z důvodu zvýšení bezpečnosti a kompletní modernizace.

Hlavním důvodem jsou samozřejmě neustálé útoky hackerů, kdy ten poslední byl asi nejhorší. Když jsem listoval databázi, jméno hackera se objevovalo všude možně. V současné době se ještě nepodařilo z databáze vše odstranit. Při kontrole odkud přicházejí čtenáři na náš web jsem se dopídil i hackerského serveru, kde útok na nás ve velkém probírali. Je jen otázkou času, kdy by někdo náš web zlikvidoval úplně.

Dalším důvodem bude úplná rekonstrukce fóra s integrací smilies a možností registrace uživatelů. Kdo zná PhpBB, jistě ví jak bude asi vypadat. Fórum bude udržovat admin a moderátoři.

Dalším doplněním bude e-bazar, protože v anketě jste byli vesměs pro.
Abych nemusel web uvést na delší dobu mimo provoz, budu dělat úpravy postupně.

Děkuji za pochopení.

------

UPDATE
V neděli 10.10.05 proběhl největší upgrade. Nyní se bude dělat na úpravě některých modulů a překladech.

Ve stručnosti popíši některé nové věci:

 1. Od 10.10.2005 je spuštěno nové moderované fórum. Staré fórum zůstavá, abyste v něm mohli hledat a číst. Příspěvky však už vkládat nelze. Nové fórum je kompletně integrováno do webu a tak i Vaše registrace se u příspěvku bude zohledňovat a přičítat kredit. Mezi neocenitelné funkce, které jsou dostupné přihlášeným uživatelům patří možnost editace příspěvku, odesílání soukromých zpráv dalším přihlášeným uživatelům, možnost získání statusu moderátora a později administrátora fóra apod.. Vkládání stylů, odkazů, obrázků, emotikonů smilies je už samozřejmostí. Navíc přináší i více informací a detailů o svém běhu. Celkově je fórum daleko pokročilejší než jeho předchůdce.
  Pro administrátory poskytuje pokročilé nástroje pro správu a tak i 100.000 příspěvků není problém správcovat.
  Bohužel funguje v současné době v Angličtině, ale postupně ho budu překládat a aktualizovat, až jednoho dne bude kompletně v Češtině a to i z grafikou. Všechno chce čas, tak buďte schovívaví.


 2. Jako daň za větší bezpečnost je nyní nutnost při registraci a přihlašování opisovat vygenerovaný bezpečnostní kód.
  Celkově byly staré skripty nahrazeny novými s odolností proti některým metodám hackerů ( SQL injection apod.. ). Jsem zvědavý ( v opačném slova smyslu ), kdy se jim podaří ochranu prolomit.


 3. 10.10.2005 je spuštěn nový blok v levé části webu pro přihlašovaní a novými informacemi o přihlášených uživatelích. Zaregistrovaným uživatelům se změní v užitečný informační blok, který je anonymům jinak skrytý.


 4. Od 10.10.2005 mohou přihlášení uživatelé využívat soukromý mailbox pro další registrované uživatele. Posílání soukromých zpráv je dobrým pomocníkem. Obeslaný uživatel v levém bloku hned uvidí, že má nějaký vzkaz ve svém mailboxu.
  Staré nebo nepotřebné zprávy prosím mazejte, jinak se Vám  už tam nevejdou nové. Limit je nastaven na 7 zpráv ve všech mailboxech u uživatele. Až ověřím zátěž a obsazenost databáze, možná limit zvýším.


 5. Upozornění: Jelikož se Vaše nicky budou objevovat po celém webu, blocích, fóru apod.. a chceme zachovat určitý bonton návštěvníků, zkontrolujte si své nicky v profilu a případně si je změňte. Jsou-li sprosté nebo urážlivé a nějaký administrátor na to příjde, bude dotyčnému  ihned a bez varování zrušen účet. Účet bude zrušen i vulgárním přispěvovatelům do knihy návštěv a diskuzního fóra. Změnu můžete provést při přihlášení nebo kliknutím na menu registrace.


 6. V oprášené rubrice "Recenze" Vám budeme občas přinášet recenzi a popis některých výrobků, jak průmyslové, tak spotřební elektroniky. 7. ------
  UPDATE

 8. 12.12.2005 spuštěný Chat Elektro bastlírny pro registrované uživatele. Teď můžete svobodně pokecat.

 

 • Výhody registrovaného a přihlášeného uživatele:

- Neomezený přístup k souborům

- Posílání komentářů pod svým nickem

- Nastavení komentářů k článkům (zobrazení, řazení apod..)

- Úprava hlavní stránky podle svých požadavků

- Odesílání soukromých zpráv jiným uživatelům

- Přispívání do diskuzního fóra pod svým nickem, získání statusu moderátora, administrátora.

- Komfortnější obsluha diskuzního fóra

- Ve webchatu můžete chatovat pod svým nickem a ne pod číslem

- Psát vzkazy do knihy návštěv pod svým nickem

- Posílat kratké zprávy z oboru (novinky, zajímavé odkazy apod..), které se objeví na hlavní stránce

- Přehled kdo je na webu z informačního bloku vlevo

- Funkce skrytých bloků

- Možnost vstupu na jinak zakázaná místa webu

- Nahlížení do statistik

- Registrovaným uživatelům budeme vycházet vstříc (dotazy pište do diskuzního fóra, pro administrátory)

- Bodový systém (připraven, ale zatím nespuštěn). Podle příspěvku, komentářů apod.. se automaticky přidělují uživateli body. Tyto body může potom čerpat libovolným způsobem jak mu bude nabídnuto. Třeba může dostat možnost zobrazit u nás svou reklamu na určitou dobu zcela zdarma.

- Možnost využívat Chatu na našem webu.

Většina popsaných funkcí je dostupná už teď a budou se postupně rozšiřovat. Takže nemáte proč váhat. Proč byste neměli využívat všech funkcí webu, když je u nás registrace zdarma.


Ahoj alovka


 
Související odkazy
Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Hlasů: 1


Zvolte počet hvězdiček:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný

Možnosti

Re: Pomalá, postupná rekonstrukce webu (Hodnocení: 1)
Od: Raptor181 - Friday, 08.10. 2004 - 18:32:44
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Juchu....uz sa tesim na novotiny...Re: Pomalá, postupná rekonstrukce webu (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Sunday, 10.10. 2004 - 05:05:32
Tak dneska byl web opět hacknut. Dokonce mi poslali anonymní mejl. Vrchol drzosti. Naštěstí už na tom dělám, ale práce je to pomalá.Re: Pomalá, postupná rekonstrukce webu (Hodnocení: 1)
Od: ferat - Sunday, 10.10. 2004 - 23:39:12
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Veli¨ce Vám fandím.Jsem na webu denně a byla by škoda o něj přijít.V každém případě je to boj,na který je dobré být připravený.DRŽÍM PALCE - FERAT !!!!!!!!!


Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund