Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace

Hlavní menu
Kdo je přítomen?
Login

Uživatelské jméno:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Vygenerovaný bezpečnostní kód 6
Opište tento kód:


Naši členové

OK:woodhal - Profil woodhal
Dnes: 1
Včera: 1
Celkem: 18717Čtenáři na webu

Anonymní: 617
Členové: 43
Celkem: 660
Jste anonymní uživatel. Můžete se ZDARMA zaregistrovat zde

Druhý server Elektro bastlírny
Publikované: Wednesday, 14.04. 2004 - 12:43:03 Od: alovka

Ankety Plánuji zřídit paralelní server Elektro bastlírny. Informace k tomu, jak by to mohlo vypadat, návrhy a nápady si můžete přečíst v článku.

Paralelní server Elektro bastlírny   Plánuji zřídit paralelní server Elektro bastlírny, který bude zaměřen víceméně místo upload/download centra. Zaměření bude zcela jasné a to servisní schémata, prográmky, uživatelské a servisní manuály apod..

Na původním serveru bude fungovat vše jak funguje doteď, jen konečně vyřeším definitivně problém z místem :-(  a trafikem ( povolený přenos dat ). Na nový server se zaregistrujete a budete moci přes webové rozhraní jednak posílat své soubory na server, tak si libovolně stáhnout soubory, které zaslal někdo před Váma. Tyto soubory budou pravidelně kontrolovány a přesouvány do roztříděných složek určených jen pro download, abyste tam nenadělali svými nechtěnými uploady příliš paseku ;-). Složky na serveru budou popsány podle typů zařízení a značky. To by Vám mělo zajistit celkem slušný přehled.

   Konektivita tohoto serveru nebude nic moc [ 80kB/s (600kb/s) když budete posílat na server a 24kB/s (192kb/s) při stahování ze serveru ]. Když bude stahovat ze serveru více lidí, asi víte jak se to projeví na konečné rychlosti.    Bohužel je to jediná možnost, co ještě finančně snesu. Kdyby někdy fungovala sbírka, kterou jsem navrhoval dříve, konektivita by vzrostla bez problému do týdne [ 45kB/s (350kb/s) když budete posílat na server a 45kB/s (350kB/s) při stahování ze serveru ]. Toto řešení by už bylo veselejší ne?

   Server jsem už poskládal ( PIII / 500MHz ( pasivní chlazení ), 256MB RAM, 2x 30GB HDD- RAID mirroring nebo 1x120GB bez mirroringu, MB BX Master, ). Příští týden budu do něj sosat software a konfigurovat samotný server. Pojede na Win NT 4.0 Wokstation SP6 nebo Linux, Apache 1.3.29, MYSQL 3.23.26, možná nějaký free FTP server, pro administraci downloadu a záloh, na co nebude stačit webový manažér.  Ještě dokoupím 500 V.A UPSku. Celé by to nemělo mít nijak zvlášť velký odběr.  Ještě by se hodil nějaký watch dog, který bude v případě záseku automaticky resetovat server.

Pro nedočkavé sosače, bude možnost objednávky DVD, kde bude mít všechny soubory pěkně pohromadě ( to by mohlo vyřešit problém s rychlejším hostingem ). Tyto záležitosti by musel obhospodařovat nějaký spolehlivý admin.
   A kde bude server umístěn? Kde jinde než u mě doma. Potom budu muset poprosit alespoň dva spolehlivé adminy (007+někdo), aby ještě kromě mě dohlíželi na chod serveru. Dálkové třídění, přejmenovávání, mazání souborů, meziserverové zálohování apod.. To už bych asi nedělal nic jiného :-).    Celkem mám pohromadě asi 4 GB užitečných věcí, které bych na server postupně sosal. Ještě to bude chvíli trvat, ale průběžně Vás budu informovat.

Nesprosté připomínky :-), návrhy a nápady můžete směřovat do komentářů, kde si je určitě přečte Váš alovka.

 
Související odkazy
Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 3.6
Hlasů: 5


Zvolte počet hvězdiček:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný

Možnosti

Re: Druhý server Elektro bastlírny (Hodnocení: 1)
Od: Raptor181 - Wednesday, 14.04. 2004 - 16:38:45
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Alovka ten nekdo by nemohol byt napr. RAPTOR181?

To je len napadRe: Druhý server Elektro bastlírny (Hodnocení: 1)
Od: alovka - Wednesday, 14.04. 2004 - 16:51:56
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.ebastlirna.cz
Souhlas, nevěděl jsem, jestli bys měl čas.Re: Druhý server Elektro bastlírny (Hodnocení: 1)
Od: Raptor181 - Wednesday, 14.04. 2004 - 20:37:10
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Juchuuu thxDruhý server Elektro bastlírny (Hodnocení: 1)
Od: alovka - Thursday, 15.04. 2004 - 14:50:09
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.ebastlirna.cz
Než to spustím ještě trochu vody uplyne. A potom Vám pošlu IP adresu, hesla apod. Tyto informace potom můžete využít k seznámení se systémem.
Webové rozhraní, které využiju pro upload/download ještě nemám vybráno, ale každopádně ho přeložím do jazyka Českého, abych Vám to, alespoň po této stránce ulehčil,potom tonechám běžet týden na zkušební provoz, kde můžete dělat se serverem paseku, ale potom najedeme na ostro, na 24 hodinový provoz.
Trafik (počet odeslaných dat) bude nastaven ve směru ze serveru na 25GB měsíčně. Doufejme, že nám potom nesníží rychlost ve směru ze serveru. Uvidíme.Re: Druhý server Elektro bastlírny (Hodnocení: 1)
Od: alovka - Wednesday, 28.04. 2004 - 14:08:42
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.ebastlirna.cz
Tak nakonec to vypadá zatím bez webového rozhraní, jen klasický FTP server, který poběží nonstop.
Takto to bude rychlejší (bez grafiky, sql apod..). Ale bude záležet na Vás, jestli si budete webové rozhraní přát, nebo Vám bude postačovat klasické FTP rozhraní.
Předem můžu říci, že bude omezené stahování pro 10 až 12 současně stahujících uživatelů (kvůli konektivity), kde přednost bude mít skupina administrators. Při navýšení konektivity, na kterou mimochodem nemám prostředky, by se mohla situace změnit a současně stahujících by mohlo být minimálně dvojnásobně tolik. To ale ukáže čas.
To čím na server přispějete, správci seřadí do správných rubrik a nabídnou ke stažení široké veřejnosti. Kolik toho ke stažení bude nabídnuto bude z větší části ovlivněno Vámi čtenáři, čím budete na server přispívat.
Jestli se nevyskytnou problémy bude server spuštěn do třech týdnů.
Zatím tolik.Re: Druhý server Elektro bastlírny (Hodnocení: 1)
Od: alovka - Wednesday, 28.04. 2004 - 14:21:03
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.ebastlirna.cz
Na současném webovém serveru se objeví nový blok, kde bude: Návod jak používat ftp rozhraní pomocí Total Commanderu pro laiky, vysvětlení chybových hlášení serveru, aktuální přihlašovací informace, výpis obsahu adresářů (zatím programuju), pravidla pro přístup na server a další informace o běhu.
Dále bude zavedena rubrika v diskuzním fóru, kde budou informace k běhu FTP serveru, o zakázaných uživatelích, kteří porušili pravidla a kde budou moci požádat o odblokování své IP adresy nebo rozsahu adres.Re: Druhý server Elektro bastlírny (Hodnocení: 1)
Od: alovka - Tuesday, 11.05. 2004 - 17:21:25
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.ebastlirna.cz
Jak je člověk vždycky nažhavený, tak musí přijít nějaká studená sprcha. Poskytovatel mi oznámil, že bude poskytovat konektivitu v naší oblasti až v 6 nebo 7 měsíci. Štve mě, že jejich reklama a on-line objednávky dokažou pěkně zmást. Ještě mi přišla dokonce potvrzená objednávka, ale teprve dnes mi přišla smutná odpověd.
Takže musím čekat a vy bohužel se mnou.


Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund