Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Stupňovitý vrták 4 ~ 32 mm
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4961
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: st červenec 07 2021, 10:01    Předmět: Citovat

Takže skúsiť brúsiť to nemá cenu. Alebo pokiaľ aj áno, tak to bude už mäkké a teda iba ak na vŕtanie do plastu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st červenec 07 2021, 10:04    Předmět: Citovat

Tyvole, to je úplně typické. Přijde ti vyložený, dokurwený šmejd a ty ještě přemýšlíš, jak ho využít.
Tak ale hlavně, že ti vrátí těch pět babek. A mohl bych je vidět? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4961
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: st červenec 07 2021, 10:10    Předmět: Citovat

Jasné, pošlem ti výpis z účtu. Very Happy

Čo tak zriadiť rubriku "Nákupná poradňa"? Vidím že je tu kopa expertov ktorý vedia čo je kvalitnejšie, a kde sa to dá kúpiť u nás a ešte aj lacnejšie. Tí by radi poradili. Wink

Neviem či som spomenul, ale tento vrták mal tisíce predaní a kladných hodnotení, tak že totálny šmejd to nieje. Akurát som mal smolu na chybný kus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st červenec 07 2021, 13:46    Předmět: Citovat

Ja to mam taky, zrovna vcera jsem s tim vrtal diry pro knofliky do plastu. Vyvrtal jsem s tim i par der pro pruchodky v rozvadeci, celkem v pohode. Vyhazovat 2k za profi vrtak je pro moje pouziti hovadina. Nejspis s kapl na zmetek - napis zlutakovi at ti vrati prachy. Ty z lidlu jsou uplne ty same jako na ebay, do 2mm nerezi s lidlovymi vrtat neslo - reklamoval jsem to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: st červenec 07 2021, 15:42    Předmět: Citovat

To je zase presne to, o čom vždy hovorím a tupoty si myslia, že som nejaký propagátor Aliexpressu či čo - absolútne nie, napríklad zrovna takýto typ výrobkov by som tam určite nekupoval - treba proste vedieť, čo sa tam dá zohnať za dobrú cenu v dobrej kvalite. Stefan31-ove vedomosti a skúsenosti na to očividne nestačia, preto píše nezmysly - dá sa tam zohnať kvantum kvalitných vecí, ale zrovna náradie na skutočné použitie by ma tam nenapadlo kupovať ani omylom Wink Tak ako píše termit, na nenáročné použitie ešte áno, tiež mám kopec užitočného náradia odtiaľ na bicykle, ale vrtáky či náradie na autá by som ani neskúšal, tam sú úplne iné požiadavky na kvalitu. A pre natvrdlých znovu - nemá to nič spoločné s Čínou, mám sadu profi očkových kľúčov ešte z UK, dodnes sa ani jeden nezlomil či nepoškodil, a zhodou okolností boli vyrobené pre anglánov v Číne Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17746
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st červenec 07 2021, 16:05    Předmět: Citovat

To je furt dokola. Nářadí jsou schopni vyrobit kdekoliv na světě šmejd i kvalitu, jen záleží na tom, kolik za to objednavatel chce dát. Pamatuju za bolševika, že ruský nářadí v ruskejch autech bylo z bláta. Ale to co jsme měli u sálovýho počítadla, bylo naprosto suprový. Ono je trochu rozdíl, přihodit šmejd za pár kaček k autu za 60 tisíc a nebo kvalitku k sálovce za 28 mega, tam se dražší vercajk v pohodě ztratil.
Jo a třeba kuličkový ložiska CCCP byly naprosto vynikající, srovnatelný s SKF. Prý je ještě v 80-tých letech dělali na trofejních linkách od Ády Čalouníka, co si odvezli v roce 1945. Kam se hrabalo ZKL.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1240

PříspěvekZaslal: st červenec 07 2021, 17:23    Předmět: Citovat

Nikto tu predsa nepíše, že čokoľvek vyrobené napr. v Číne je brak, ale tovar, ktorý je predávaný napr. v spomínanej našej obchodnej sieti nespĺňa kvalitu I. triedy, a tak je lacnejší a treba rátať so zniženou kvalitou výrobku. To isté platí aj pri nákupoch na Ali a podobných weboch. A polovodiče u nich kupované, to je úplná lotéria - slušne povedané.
to PeteBurns:- my dvaja sa osobne nepoznáme a tak písať o mojich vedomostiach a skúsenostiach pokladám za nevychované....kontroluj si láskavo slovník, ja som nikoho nekritizoval a vyjadril som tu svoj osobný názor na vec. A na ten mám právo a Teba sa rozhodne nebudem pýtať, či ho tu môžem prezentovať, alebo nie.

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st červenec 07 2021, 19:38    Předmět: Citovat

Podstatne je nebat se cinana servat a zadat vraceni penez. Oni si s temi materialy vubec hlavu nelamou. Pred tydnem mi dosel od tohoto typka dil na 3D tiskarnu https://www.ebay.co.uk/itm/224439772405
Pise ze je z titanu, cemuz jsem pri objednavani daval tak 1% sanci a bylo by to prijemne prekvapeni. Samozrejme ze to bylo z nerezi, napsal jsem zlutakovi at vrati prachy, navrhl slevu na coz jsem nepristoupil a tak vratil prachy.

Proticinska uderka tu bude zas horlit jak mne ojebali, ale ja to kupoval jako nerezove a ted to mam zadarmo. Takze spokojenost Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: st červenec 07 2021, 19:42    Předmět: Citovat

Celeron: nediv se,že ti dva stupně uletěly, mohlo i víc, ale kalené to musí být, jinak by jsi s tím nic nevyvrtal taky to může být překalené(čili pak je vrták křehký a nemusí to ani spadnout a zlomí se) možná to nepopustili, také jedna z možností, povlak správně z titanu je tam proto, aby déle vydržel, když ho přebrousíš už je výhoda povlaku pryč, musel by se povlakovat znovu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st červenec 07 2021, 19:54    Předmět: Citovat

Ten zluty povlak na cinskych vrtacich ma rozhodne bliz ke zlute barve nez titanu. Zmizi to po vyvrtani par der do dreva Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: st červenec 07 2021, 20:01    Předmět: Citovat

stefan31 napsal(a):
to PeteBurns:- my dvaja sa osobne nepoznáme a tak písať o mojich vedomostiach a skúsenostiach pokladám za nevychované....kontroluj si láskavo slovník, ja som nikoho nekritizoval a vyjadril som tu svoj osobný názor na vec. A na ten mám právo a Teba sa rozhodne nebudem pýtať, či ho tu môžem prezentovať, alebo nie.

Presne ako vravíš - máš právo na svoj názor a mňa sa nemusíš nič pýtať, ale ty si láskavo uvedom, že naopak platí to isté, takže som tiež vyjadril svoj názor, vôbec sa osobne poznať kvôli tomu nemusíme Wink Je to tvoj problém, že to berieš osobne, ale aspoň nezahováraj - napísal si, že všetko z týchto webov je brak, čo je, a budem sa opakovať, absolútny nezmysel, a jasne to dokazuje, že tvoje vedomosti a skúsenosti sú veľmi biedne, inak by si to nenapísal Wink Pre tých, čo vedia v tomto chodiť, je práve veľké rozpätie cien aj kvality výhoda, dá sa vybrať podľa potreby, nebudem napríklad malej neteri kupovať telefón za stovky eur, keď vyhovie aj ten za desiatky, ale zase treba vedieť, akej "značky", lebo čínsky telefón za 40€ a čínsky telefón za 40€ môže byť opäť obrovský rozdiel medzi funkčným plne vyhovujúcim telefónom s deklarovanými parametrami versus falošná kópia s úplne iným a samozrejme oveľa horším chipsetom, pamäťami aj kamerami, ktorý je úplne nanič Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: st červenec 07 2021, 20:30    Předmět: Citovat

termit256: a proč jsi s tím chtěl vrtat nerez, na to jsou absolutně nástroje z jiného materiálu, na to HSS nestačí(z toho jsou jen obyč. vrtáky) a Číňan má matroš bůhvíjaký, s tím jde ruku v ruce i kalení(pokud není materiál čistý) nelze jej správně zakalit a popustit, takové jsou pak výsledky a s titanem je to stejné, kdoví, v čem to smočil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st červenec 07 2021, 20:38    Předmět: Citovat

No potreboval jsem 3 diry do nerezoveho rozvadece. U toho z lidlu psali ze se s nim muze vrtat i nerez. Cinsky jsem do nerezi nepoustel protoze jsem si ho nechtel znicit Smile Pouzivam ho vetsinou do plastu, kde je problem udelat obycejnym vrtakem kulatou diru, ale zvladl i par der do plechoveho rozvadece pro pruchodky. Delam tak dve za rok, takze cina uplne v pohode.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: st červenec 07 2021, 21:02    Předmět: Citovat

PotPalo: myslím si, že by vrták stejně nevrtal, při prvním použití bys ho patrně zadřel, správně má mít vrták podbrus dozadu, tady je buď malý nebo žádný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3313
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt červenec 08 2021, 9:54    Předmět: Citovat

Po prvních nákupech nabíječek na mobil za 1ečko a kabelů k nim před několika lety jsem při nákupu opatrný. Přečtu si rezenze, podívám se na prodejce jak je uspěšný, kouknu na videa na trubce abych se o kupované věci dozvěděl víc a tak stejně je to v česku. Rodíl je cena a existence onoho výrobku na našem trhu. Hledání začína na Aliexpress, Ebay. Když najdu tak pak , co kdyby, se podívám zda to není dostupné v česku. Mohlo by to být rychleji doma i když pokud je na ali zboži v nějakém eu skladu tak doprava trva do cca 10 dní. Občas ho i najdu ale cenový rozdíl pro mě není akceptovatelný. Vratím se na Ali a koupím tam. Nakupující musí být v "obraze" , znát možnosti jak na to když se něco podělá nedat se když jde do tuhého, tak stejně jako v česku. Třeba u něčeho dražšího dám přednost nákupu v česku i když to vyjde dráž kvůli záruce, kdyby něco. Ale hlavně nakupovat na ali, ebay a pod. i v česku s rozmyslem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 2 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund