Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ne/kvalitní elektronické součástky z Číny a českých e-shopů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: čt leden 16 2020, 19:09    Předmět: Citovat

Jo ten časák už není ono. Ale stále ho mám předplacené. Pro někoho cena astronomická, ale když to přepočtu že si za tu samou cenu koupím dvě piva v hospodě, tak to neřeším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt leden 16 2020, 19:20    Předmět: Citovat

Ale mně nevadila cena.
Mně začalo vadit to, že za těch 75,-Kč dostávám evidentní a snadno prokazatelný lži.
O to horší to bylo, že redaktoři o tom dobře věděli a nezasáhli.
Jistě, já přece vím, že dneska má hlavní slovo zadavatel reklamy a majitel.
Jako v pohodě, ale už beze mě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt leden 16 2020, 19:41    Předmět: Citovat

Však on si taky myslí, že dostane dvě piva. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
texi



Založen: Nov 25, 2005
Příspěvky: 376
Bydliště: Lužec n.C.

PříspěvekZaslal: po leden 27 2020, 20:35    Předmět: Citovat

msar napsal(a):
Na ebay jsem koupil kit zdroje 0-30V 3A, po sestavení nefungoval správně, výstupní napětí šlo nastavit nejvýš 20V, LED signalizující proudové omezení svítila stále, ikdyž neměla. Měřením zjištěno, že to způsobují klony TL081 (pouzdro bez označení). Po jejich výměně zdroj funguje správně.

Mám stejnou zkušenost, po výměně 3ks TL081 v pořádku . Číňan se divil, poslal jsem mu foto, nakonec po domluvě vrátil celou částku peněz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17743
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po únor 10 2020, 0:36    Předmět: Citovat

Dnes jsem dával dohromady čínskej bullshit, "1-8 Cell Battery Voltage Meter" z HobbyKingu. Po pouhých dvou hodinách provozu to přestalo měřit a po připojení na měřenou baterku jen v asi půlsekundovým intervalu problikávalo podsvícení LCD displeje.
Napájení si to bere přímo z měřený baterie, musí být připojen minimálně dvoučlánek LiFe. Procík a spol běhá na 3,3V našel jsem v tom SMD stabil 3,3V.
Jenže napětí za ním bylo jen 2,2V a kolísalo asi 0,5V. Za stabilem je jedinnej radiál elyt 100M/10V pájenej naležato na plošky pro SMD elyt. Když jsem přímo na něj připojil 3,3V z laborzdroje, měřák začal měřit. Odběr ze zdroje byl přes 250 mA a nepravidelně kolísal o cca 50 mA. To je samozřejmě moc, stabil 3,3V dá jen 100 mA, na větší proud začal omezovat a proto blikámí podsvícení.
No ten jedinnej elyt v přístroji neměl kapacitu, zato příšernej svod. Odešel cca 2 hodiny od výroby po připojení na 3,3V (je dimenzován na 10V), což je u mě rekord v čínským elektrolytickým hnoji. Zatím jsem měl špatnej elyt po asi půl roce občasnýho provozu. Po výměně za tantal kapku to žere 24 mA včetně podsvícení a měří jak má.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po únor 10 2020, 13:24    Předmět: Citovat

A vy všichni tyhle hnoje kupujete dobrovolně, nebo pod nějakým tlakem?
Vědomě si koupím šmejd za dvě babky a pak se jdu vyplakat na fórum, jak mě rejžák podved?
A cos čekal? Že ten elyt bude Panasonic?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po únor 10 2020, 13:45    Předmět: Citovat

Muzes nam poradit kde takovou vec koupit, aby to nebyl ten cinsky hnuj do ktereho se tady pri jakekoliv prilezitosti navazis? S linkem na ceske preprodejce zbozi s ebay se bez bodnout. Ukaz vyrobek ktery ma ty kondiky panasonic, je to ta spravna kvalita apod.
Predpokladam ze koupil tohle, tak neco se srovnatelnyma funkcema.
https://www.aliexpress.com/item/32238167776.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po únor 10 2020, 13:54    Předmět: Citovat

Ty se jdi bodnout s tím hnojem, co tady při každý příležitosti propaguješ, jak je to skvělý a levný.
Rejžák dobře ví, že s elytama Panasonic a ostatním materiálem v dobrý kvalitě je to hloupým Evropanům neprodejný - a proto to dělá z toho šuntu.
Že to nechápeš, to vážně není můj problém.
Jestliže něco není k dostání v přijatelný kvalitě, nebo už předem podle ceny vidím, že kupuju šmejd, tak to prostě nekupuju.
Anebo ano - ale potom si nechodím stěžovat do příslušného vlákna bastlwebu.
Je to poměrně jednoduchá matematika a divím se, že zrovna Ty to nechápeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po únor 10 2020, 13:56    Předmět: Citovat

Znova a pomalu: Kde jinde takovou vec koupit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po únor 10 2020, 14:02    Předmět: Citovat

Znova a pomalu:
K čemu je mladýmu klukovi laciná věc, o které vůbec netuší, že v ní musí předem vyměnit polovinu součástek za lepší, aby to rozumně fungovalo??

Ty si vědomě kupuješ salám, o kterým předem víš, že jsou v něm namletý potkani a myši z provozovny?

Jestliže se to s kvalitním materiálem koupit nedá, tak to znamená -v rejžákem dokřiveném trhu- pouze to, že je to v dobré kvalitě neprodejné.
Nic víc, nic míň.
Klidně si to kupujte, ale nechoď te si stěžovat, jak to za ty dva dolary stojí za hovno.
Klidně si žerte levnej salám s namletýma potkanama, ale nechoďte si stěžovat, že je vám z toho zle.
Věděli jste předem, co kupujete.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po únor 10 2020, 14:41    Předmět: Citovat

OK, takze to co koupil kupovat nemel, ale co si ma koupit kdyz takovou vec potrebuje nevis.
Rada jak prase Smile

Spousta lidi tu fnuka ze kupovani cinskych modulu neni zadne bastleni a rozplyva se nad podelanymi stavebnicemi ruskych radii ktere byly drahe a k hovnu i v dobe kdy se prodavaly, ale tady Cinsti soudruzi skoro zdarma nabizi vyrobky ve stylu urob si sam, kde nuti uzivatele misto otrockeho pajeni desitek odporu provest diagnostiku zapojeni a odstraneni prichystanych zavad Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17743
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po únor 10 2020, 18:16    Předmět: Citovat

Termite, je to přesně ta věc z odkazu, co jsi dal.
Sinclaire, ta věcička stála v Rakousku u Lindingera v přepočtu 7 stovek, takže žádný dva doláče. Za tu cenu bych předpokládal, že to půjde aspoň po dobu záruky. A ano, jak psal termit, dej odkaz, kde seženu něco podobnýho od kvalitnějšího výrobce něž čínskýho srá.e.
Americkej Sperry, RCA či podobní to bohužel nevyrábí a elektrolyty Sprague, co vydržely makat 30 let ve vakuu v Pioneer 10 už Vishay asi taky nevyrábí. Rolling Eyes
Jo a s tím mladým klukem jsi to kapánek přehnal, je mi na 99% víc než tobě. Wink

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po únor 10 2020, 18:36    Předmět: Citovat

Jirko, já to psal spíš obecně, než na Tebe přímo.
Kde a od koho má třeba ten mladej kluk, chtivej zdroje pro kutění zjistit, že v nově zakoupený stavebnici zdroje, je zapotřebí vyměnit úplně všecky operáky, budicí i výkonový tranzistor i elektrolyty?

No protože Číňan doslova legalizuje okrádání naivních Evropanů a Američanů tím, že do té stavebnice dodá jen ATRAPY skutečných součástek.
Proč tohle nikomu soudnému nedochází a to okrádání kupujících tady obhajuje cenou??

Než se to připojí na trafo a usměrňovač, je třeba vyměnit 50% součástek - jako na potvoru vždycky těch dražších.
Takže ve finále, když to pak spočítáš i s poštovným a časem, tak jsi za levno dostal akorát jen ten 25um plošák a pár skoro bezcenných odporů, na kterých není co zkazit. A to se teda fakt vyplatí Very Happy
Někde tady o podobném zdroji byla řeč.

U toho Tvého měřáku nevím. Každopádně ale vím, že 95% věcí, prodávaných na Aliexpressu, jsou víceméně hračky a proto jsou tak levný. Kdyby tam nebyly mizerný součástky, nemohlo by to být levný.

Přes 7 roků jsem se podílel na dobrém fungování Aldaxu a na tom, aby člověk, který si za své peníze od nás něco koupil, dostal za své peníze maximum. Proto byly i v sypaných stavebkách Nippony, Arcotronics, Vishay a polovodiče od značkových výrobců.
Že to nakonec 2‰ kupujících nerozchodilo, bylo čistě jejich vlastní hloupostí, neznalostí a nepozorností.
Samotný ten původ materiálu i návrh zaručoval 100% reprodukovatelnost. K tomu se i po letech hrdě hlásím, že je to moje práce. Trval jsem na tom, aby to tak po celou dobu mého angažmá bylo.

Stačilo k tomu jenom, nebýt nenažraný a nemyslet si o kupujících, že jsou to blbečci, dobří akorát na vytahování peněz z jejich kapes.
Přesně tohle si o nás myslí Číňan a proto to vypadá, jak to vypadá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po únor 10 2020, 18:40    Předmět: Citovat

Osobne si myslim, ze s tou nekvalitou Ciny to nebude az tak zhave. Tady se pisou jen spatne zkusenosti, pokud cinska vec funguje, nikdo to tu nenapise. Ja jsem schvalne projizdel maily kdy naposledy mi poslali neco vadneho. Kdyz uz jsem to hledal, napsal jsem takove minirecenze tech cinskych "smejdu" v takovem poradi jak byly objednane. Uvadim jen elektronicke veci a zapojeni, kupoval jsem mezitim mraky dalsich veci a soucastek a vsechny byly OK, jen nevim co bych psal ke konektoru nebo sroubovaku.
Ono je treba nakupovat taky trochu s rozumem. Jen hodne naivni clovek muze cekat ze vykonovy tranzistor bude nepajcovany kdyz normalne stoji petikilo a Cinan jich ma za dolar deset. Nebo ze zavitnikem za $0.5 pujdou delat zavity do nerezi. Takze takove veci jako elektrolyty, vykonove tranzistory apod na ebay vubec nenakupuju. Beru je z Ciny, ale uz od zavedenejsiho dodavatele, kde jsem zatim nemel problem.

Takze tady jsou me posledni nakupy:

Triakovy regulator LED panelu. Prodava se i v CZ, jen cena je mnohem vyssi. Dela co ma, jen izolacni mezery na desce jsou velice male. Vzhledem k povaze vyrobku bych v tom nevidel velky problem

Dotykove klavesnicky. Funguji pekne a spolehlive, da se nastavit citlivost, jedou mi bez problemu i na plosky 100x100mm natazene 30cm dratem. Myslim ze maji vystup i BCD a emulaci maticove klavesnice. Za 25Kc jasna volba, neni co resit.

Maly spinany zdroj do DPS jako nahrada trafka ktere se mi porad uklepavalo vibracema stroje. Nic duleziteho nenapaji. Funguje pekne, typek ho rozkuchal, otestoval, promeril s celkem dobrym vysledkem, nekde jsem tu daval link na recenzi

Kompaktni levne SSR, funguje pekne, narozdil od relatek tolik nerusi pri spinani indukcni zateze a jsou mensi. Spinam s tim cca 100W zatez. Uvadeny maximalni proud bych bral s rezervou.

Triakovy regulator. Reguluji s tim otacky ventilatoru. Funguje. Je tam pouzity triak 16A/600V, ale jestli ten minichladic uchladi slibovane 2kW si netroufam odhadnout. Chladic je bez izolacni podlozky, takze bych celou konstrukci povazoval za galvanicky spojenou se siti.

Svitilna na dva clanky 18650. 8000lm je kravina ktera je snad jasna kazdemu, ale sviti pekne a jednoduse se zaostruje svetlo. Lezlo mi na nervy neustale prepinani tech blikacich rezimu, vyhozenim jednoho z kondiku v driveru se da docilit toho, ze se po zapnuti vzdy spusti na plny vykon. Jinak to opakovalo dokola vsech 5 rezimu. Za mne OK.

Ctecka karet. Rychle se pripoji a pri odpojeni bez unmountu neselhava zapis jako u ostatnich co mam. Za 30,- i s postou neni co resit.

Elektricka placacka na mouchy. Funguje pekne i na ty malicke potvory co lezou na nervy kdyz litaji pred monitorem kdyz programuju. Mel jsem predtim podobnou s vestavenou baterii. Tu nebrat, je v tom nejaky podivny oloveny miniakumulatorek ktery se nabijel cely den, jde za chvili do kopru a nejde nikde sehnat. Tohle jede na 18650 a zadny problem.

PID regulator se vsim vsudy. Pouzivam ho na vyhrivani lisu na vulkanizaci pri lepeni plochych remenu. Ma i autotuning apod. Vzhledem k memu nenarocnemu pouziti jsem si s tim ale moc nehral. 40A u SSR je asi PMPO, ale s tim snad u Ciny kazdy pocita. Rozhodne nehodlam solit 20x tolik za znackovy kdyz tohle udela stejnou praci na veci kterou pouziju 2x za rok.

Casovac 2s-1000h. Male, levne, funkcni. Co dodat. Nechme uz konecne 555 odpocivat v pokoji.

Jednoduchy termostat na cokoliv. Dal jsem ho osobe blizke do pracky misto puvodniho kde se ulomila trubicka. Dela co ma, da se tam nastavit par parametru jako topeni/chlazeni, offset, hysterze a cetnost spinani. Pracka na kterou byla zvykla a nechtela menit zachranena.

Pajecka s nastavenim teploty. Kupoval jsem to pro obcasne pajeni pri servisovani v terenu. Neni to zadna hitparada, ale jednou za mesic se tim par spoju pripajet da. Je primo na 230V a kupodivu neni nijak tezka. Za polovicni cenu jednoho hrotu do Wellerky to jde. Cinan mi misto ni poslal jakesi vodni cerpadlo nebo co, po dotazu wtf se omluvil a poslal bez vetsich reci pajecku

Minikompresor. Je to membranova pumpa, neni uplne ticha a na vystupu zahriva vzduch asi o 20C, ale jinak dela co ma.

Elektronicka suplera. Koupil jsem model ktery ukazuje v setinach (prodejce uz ho v nabidce nema), ale je to naprosto zbytecne. Cele se to vikla, je to z matrose ktery trochu rezivi, ale za kilo i s postou asi nikdo krome Sinclaira nebude cekat kvalitu jako Mitutoyo. Pouzivam to na mereni tloustky drevenych desek, takze odchylka do 0,2mm se kterou to meri je pro mne s prehledem vyhovujici a s tim jsem to i kupoval.

Notoricky znamy 3A step-down. 3A bez pridavneho chlazeni neda, nebo jen pri malem rozdilu napeti, je treba podelit obvyklym cinskym koeficientem vykonovych obvodu, ale jinak fachci jak ma, bezi mi jich uz hodne bez sebemensich problemu.

Pekny dotykovy vypinac. Mam verzi s 3 ploskami. Uvnitr jsou relatka, takze by ani pri problemu s zarovkou by nemel jit do kopru a je tam i pekna zvukova odezva cvaknutim. Talcitka sviti cervene/modre podle toho co je zaple, coz je dobre v noci - nesatram po vypinaci. Po vypnuti a zapnuti proudu se nastavi do vypleho stavu.

Prevodnik pro cteni/zapis USB flesky pres UART/SPI/paralel. Kdo nekdy zkousel pakarnu s psanim USB host, FAT filesystemem apod. jen aby zapsal par udaju na flashku, urcite oceni kolik prace tohle za 70 kacek usetri.

Digitalni sklonomer. Chtel jsem to pouzit jako vodovahu, ale pro muj ucel to ma nizke rozliseni a hodne pomalou reakci pri malych zmenach (v jednotkach sekund). Na mereni uhlu neceho ale dobre. Ted stavim vodovahu s akcelerometrem s nejvyssim rozlisenim co jsem nasel (16bitu/2G) tak uvidime jestli bude lepsi nez tahle Cina Smile

Digitalni odmerovani. Funguje pekne, jen nesmi prijit do drahy bordel a vlhkost, jako u vsech kapacitnich snimacu. Ma to trochu bocni vule ale vzhledem k charakteru pouziti to nicemu nevadi, spis to ulehci montaz. Je tam pouzity zcela zjevne nejaky jiny obvod nez v suplerach, protoze ani velmi rychlym pohybem se to neda utrhnout. Dost to zere baterku.

Vreteno do vrtacky na tistaky. Je velice tiche (s klasickou dremelkou nesrovnatelne). Vrtaky se upinaji do klestin, u kusu co mam byla hazivost stovkovymi hodinkami nemeritelna. Kupoval jsem to pro pouziti karbidovych vrtaku ktere se v ruce pouzivat nedaji (nebo jsem gramlavy) Vrta se s tim krasne, kdo jednou zkusil, HSS vyhodi velkym obloukem. Motor dost hreje, po chvili prace nejde udrzet v ruce, takze doporucuju koupit ten hlinikovy drzak co k tomu prodavaji. Do plastove objimky bych to urcite nedaval. Za ty prachy spokojenost.

Kapacitni dotykove spinace. Funguji pekne a delaji to co maji. Pro muj ucel ale nebyly pouzitelne protoze maji nevypinatelnou autokalibraci. Nez bych zdlouhave procital datasheet, bylo levnejsi je koupit a vyzkouset to.

A konecne prvni Cinska vec ktera byla vadna.

Klasicky step-down. Trvale 3A neda ani ve snu, ale pri pretizeni (prehrati) se na chvili vypne a neshori. Klasika se kterou u Ciny dnes snad pocita uz kazdy. Ty co jsem dostal byly spojene po delsi strane desky a oddelene jen V drazkou. Vsechny keramicke kondiky u civky byly necim urazene. Nenapada me jak to mohli udelat, jestli rezali desku az po zapajeni nebo co. V kazdem pripade puvodne tam ty kondiky byly, bylo to poznat podle pajky na ploskach. Cinan po zaslani fotky bez remcani vratil prachy, ja si pripajel kondiky a menice pekne funguji.

Dal uz se mi to nechtelo prochazet, ale vyskyt vadnych veci ma podobnou frekvenci. Celkem jsem za dobu co jsem zde vypsal jen elektroniku objednal 108 veci (vcetne tech co tu uvadim) a vsechny byly v ramci moznosti a ocekavane kvality OK. 1x jsem narazil na podvodnika ktery prodaval podezrele levne a bral jsem to vicemene na zkousku "co kdyby" s vedomim ze mi ebay vrati prachy. 2x se mi stalo ze mi stornovali prodej, protoze se nejspis uklepli v cene. Ti dostali nemilosrdne ty nejhorsi komentare jake slo dat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po únor 10 2020, 18:49    Předmět: Citovat

Tyvole, to muselo dát práce! Přitom taková blbost!
V podstatě jsi jen potvrdil to, o čem celou dobu píšu..

Ty nakupuješ s úvahou a znalostí věci.
Co lidi, který pokládají Aliexpress a Ebay za úplně normální obchody a čekají, že to bude fungovat - když se to prodává ze peníze?
A ne že si v tom budou muset něco upravovat či vyměňovat.
Kolik lidí z těch všech kupujících ví, že má nějaký výkoňák stát pětikilo a naopak nemá stát dva dolary, protože za tu cenu nejde ani vyrobit?
Ti lidi to pokládají za standard! Nejsou všichni jako ty, nebo já, aby nad provedením či materiálem hluboce přemýšleli!
Oni prostě předpokládají, že když si za to rejžák vzal peníze, že to bude fungovat!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund