Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Hikvision network kamera
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: pá duben 05 2019, 7:54    Předmět: Citovat

Když se ten doplněk nabídne ke stažení, tak bych ho uložil a následně rozbalil (i .exe jde rozbalit, když tak ho nasdílej). Případný plugin (.ocx, .dll) jde nainstalovat ručně z cmd.
Ve výpisu se píše o Maxthonu 4.9.5.1000, což je snad rok stará verze. Novější není nebo podpora již skončila? Pochopil jsem správně, že v Maxthonu jdou přepínat vykreslovací jádra a jde na něm používat IE režim?
Také ta kamera podporuje RTP, RTSP, RTCP a beztak má i nějaký stream přes HTTPS (např. mp4), což by také mohlo dostačovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17742
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá duben 05 2019, 8:28    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Jak seš na tom se správou pamětí a její velikostí? A OS jsou 32 nebo 64 bit.?

Až jsem to asi psal W7/32 Home, 4 giga RAM.
Vyškubnul jsem z PC disk a dal tam čistou 160-ku a nainstaloval stejný W7/32. Bez aktualizace. V IE11 si kamera zase ani neškrtne. Řekne si o plug in a o povolení ho používat ale jakmile se po přihlášení do kamery má objevit obraz, IE11 se opět skácí. Takže to rozjebáním PC dlouhým časem od instalace určitě nebude. Tak jdu vyndat z PC, kde kamera chodí, GT940 a zkusím zda to nedělá grafárna.
Kurňa, přeci nebudu kupovat kvůli podělaný kameře novej board, paměť a procík. Jak by se to vlastně chovalo pokud bych k tomu připíchnul starej disk? Má to nějaký řešení takovou kombinaci rozchodit?

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17742
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá duben 05 2019, 8:40    Předmět: Citovat

piCZus napsal(a):

Ve výpisu se píše o Maxthonu 4.9.5.1000, což je snad rok stará verze. Novější není nebo podpora již skončila? Pochopil jsem správně, že v Maxthonu jdou přepínat vykreslovací jádra a jde na něm používat IE režim?
Také ta kamera podporuje RTP, RTSP, RTCP a beztak má i nějaký stream přes HTTPS (např. mp4), což by také mohlo dostačovat.

Ten plug Web Component.exe staženej mám, ale není to nic platný. Pokud tam není, tak se IE 11 neskácí, pokud je nainstalovanej tak se skácí a Maxthon 4 hodí chybu co jsem poslal. Maxthon vyšší verze je, ale pětková a ta se mi nelíbí. Na stejný 4.9.5.1000 to chodí na dalších dvou počítadlech u mě a přes pevnou adresu i u dalších tří lidí na IE a Maxthonu. Jenže samej Intel a W7 až W10.
Co jsem četl tak Maxthon má jádro z IE a jde přepínat IE a Turbo. Zkoušel jsem oboje, stejný.
S tím RTP, RTSP, RTCP jseš na mě moc odbornej, nevím vo co go. Jen mám odzkoušíno, že zobrazení kamery nechodí ani v nastavováku co byl na přiloženým CD a to je dost divný, ten asi IE11 s Active X nepoužívá.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá duben 05 2019, 8:53    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
p32 napsal(a):
Jak seš na tom se správou pamětí a její velikostí? A OS jsou 32 nebo 64 bit.?

Až jsem to asi psal W7/32 Home, 4 giga RAM.

To jsem taky četl, ale ptal jsem se na ty jiné PC, co to jde či nejde. Podle mě to musí jít všude s tím, že je tam potřebné jen něco přihrát a samozřejmě správnou verzi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33907
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá duben 05 2019, 9:12    Předmět: Citovat

Skus inu verziu drivera na graficku kartu. Novsi alebo starsi. Alebo F8 pri boote a "VGA mode".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17742
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá duben 05 2019, 13:29    Předmět: Citovat

Zkusil jsem jak radíš, VGA 640x480 a zcela stejný, IE se hryzne a restartne, Maxthon hodí výpis chyby co jsem dával včera.
Mezi tím jsem zkusil dát do "nefunkčního IE" GT 940 a je to stejný jako s GT640, IE hryže a Maxthon chyba. Takže to nedělá ani grafárna. Ještě můžu zkusit dát místo GT940 tu starou GT640 ale asi to k ničemu nebude.
Opravdu to vypadá na sračkoidní AMD. Můj kámoš IT (co už není mezi náma) vždycky tvrdil, že AMD mu nesmi do baráku. Asi měl nejspíš pravdu.
V tom "AMD" je jen board s ramkou a procíkem, grafika, HDD a vše ostatní je vyházený. Nainstalovanej čistej W7/32 bez aktualizací, driver grafiky základ co si našly Wokna. Z flešky nainstalovanej plugin. A stejně to nejde. Doinstaloval jsem Maxthona a s ním to stále hází chybu.
Asi je nad tím potřeba rezignovat.... K pokakání... Mad

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: pá duben 05 2019, 14:31    Předmět: Citovat

Moc možností už skutečně nezbývá. Jen bych nepoužíval ten driver, co si našly wokna, protože ten obvykle nezvládá HW urychlení, které se na to vykreslování kamery používá. Driver je dobré stáhnout aktuální od výrobce.
Vliv procesoru by mohl být jedině v tom, že to používá nějaký typ instrukcí, co ten Athlon neumí. Ale pokud ta kamera má chodit na C2D, tak se nic takového nenabízí. Druhou možností je, že ten plugin někdo blbě přeložil a špatně si detekuje možnosti procesoru.
Když už je takhle vedle instalace na bordeldisku, daly by se vyzkoušet 2 možnosti. Pokud to má chodit i v XP, tak by šlo do Win7 Pro doinstalovat XP mode. Pak celý IE poběží v emulaci, což "odstíní" použitý procesor. Nebo zkusit nahodit Win10, jestli jen někde soudruzi v Redmondu neudělali chybu v podpoře procesoru...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: pá duben 05 2019, 17:11    Předmět: Citovat

Myslel jsem, že to v tom prohlížeči to je nutnost, protože jiná možnost není, ale to je u Hikvision to poslední a nejhorší, co bych používal. Za prvé mají SW pro různé platformy (Windows, Linux, Android, iOS), který spolupracuje z jejich kamerami velmi dobře a navíc kamery podporují i standardní streamy, takže není problém si spustit třeba VLC a sledovat RTSP stream (viz. manuál).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17742
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá duben 05 2019, 21:58    Předmět: Citovat

Psal jsem ale, že to nechodí ani s programovým vybavením co bylo na přiloženým CD. Taky černá obrazovka. Na všech dalších PC vybavení z CD chodí.
to xsc: nainstaloval jsem nejnovější driver od tý GT940 a stále stejný.
Je to divný, na tom AMD mi dosud všechno chodilo.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: pá duben 05 2019, 23:32    Předmět: Citovat

Nejspíš bude chyba v tom sw dekodéru, který bude stejný v pluginu i aplikaci. Asi používá nějaké instrukce, které se s tímto CPU nemají rády. Je pravděpodobné, že pokud kamera umí standardní stream, přes VLC to zobrazovat bude.
Fakt by mě zajímalo, jestli by to třeba pod Win10 běželo. Ale pokud je chyba v tom dekodéru, tak asi ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17742
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st duben 10 2019, 17:08    Předmět: Citovat

Lidi, nemáte někdo před sebou na stole PC s AMD a W7? Potřeboval bych na beton potvrdit připojením přes IE11 zda ta moje kamera opravdu na AMD nechodí. Adresu a připojovací údaje pošlu do SZ.
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: st duben 10 2019, 18:14    Předmět: Citovat

Mám AMD+W10 a i5+W7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: st duben 10 2019, 19:16    Předmět: Citovat

Celerone :
a ty nepoužíváš klienta Hikvision ?

Proč se ptam, já to v minulosti zkoušel ve FF, IE i chromu a vždycky to bylo
jenom na chvilku funkční, jenom z mobilu to funguje stabilně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: st duben 10 2019, 19:28    Předmět: Citovat

Já bych od AMD našel maximálně tak Athlon64. Samozřejmě s XP, ale Win7 by nebyl problém spustit. Ale je to mnohem starší CPU, který bude mít s h.264 problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: st duben 10 2019, 19:29    Předmět: Citovat

Začal jsem si hrát s kamerami Amiko, podle mě je to dost přesná kopie Hikvision, od doby co jsem přišel na to, že to jede pouze přes IE a pak ještě ty aplikace dodané ke kameře, tak s tím nemám problém. Na mobilu apka Amiko Home taky bez problémů.
Jirko, četl jsi SZ ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund