Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Před 40 lety se na Silvestra ochladilo o 30 stupňů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7570
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: st leden 02 2019, 14:06    Předmět: Citovat

Rolling Eyes
Ještě chybí ocitovat udavačovu píseň Ladovská zima. Prosím, udělejte to někdo ať je to úplné.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5162
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: st leden 02 2019, 15:03    Předmět: Citovat

Chtěl jsem taky něco přidat, ale po tomhle vyblitku mě přešla chuť... Rolling Eyes
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Generalsound



Založen: Nov 20, 2009
Příspěvky: 324
Bydliště: Doma, kde asi?

PříspěvekZaslal: st leden 02 2019, 15:16    Předmět: Citovat

fredis napsal(a):
mě přešla chuť... Rolling Eyes

Jen přidejte. Docela by mě zajímalo, jak se řešila následná energetická krize. Když nebylo číím topt v elektrárnách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3502
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: st leden 02 2019, 15:19    Předmět: Citovat

Regulační opatření, snížení, zastavení výroby ve fabrikách...
_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: st leden 02 2019, 15:50    Předmět: Citovat

Dokonce i omezení vysílání TV, analogové vysílače byly docela žravé.
Jinak energetické krize nebyla následná, ta přišla velmi brzo, protože elekrárny měly vlastní zásoby minimální a spoléhaly se na dovoz uhlí vlaky (tak to funguje dodnes, ale máme navíc Temelín a Dukovany). Uhlí ve vagónech ovšem zamrzalo a byl problém ho vyložit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st leden 02 2019, 16:02    Předmět: Citovat

Jak už jsem psal, měsíc se nesměl zapnout sálovej počítač co žral asi 27kW.
Topení v práci udržovalo teplotu v kanclech na cca 19 stupních a to měla firma svoji parní kotelnu. Hradečáci možná pamatujou Miletu v Třebši, co měla tovární komím s vodojemem uprostřed. Topilo se koksem ale ten byl volně loženej a zmoklej a tak se kotelník musel probourávat skrz cca 1 m tlustou zmrzlou šlupku.
Taky vzpomínám, že se vypínalo veřejný osvětlení ale rudý hvězdy svítily všude dál. Tenkrát šel vtip, že poslední emigrant se bude musel vrátit a zhasnout je.
Smile

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5999
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: st leden 02 2019, 16:03    Předmět: Citovat

Eleman napsal(a):
Regulační opatření, snížení, zastavení výroby ve fabrikách...

Fabriky pár dní nezaskočilo, uhlí měly větší zásoby. Ani v odběru elektriky nebyly extrémní výkyvy. Po celý rok platil převážně regulační stupeň 6 (stupnice 1-16), vyjímečně 7. Při sedmičce ještě nebylo nutné omezovat výrobu, pouze kontrolovat energetickou kázeň, dodržování smluveného maxima a každou hodinu evidovat stavy elektroměrů. Nejvyšší co pamatuju byla desítka, ale to šlo o nějaký vážný energetický problém, který trval jenom jeden den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5162
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: st leden 02 2019, 16:51    Předmět: Citovat

Byli jme tenkrát na silvestra u známých, to jsme bydleli ještě v Přerově. Šel jsem si po půl noci puknout na WC a když jsem otevřel okno, málem jsem umrzl Neutral . Když jsem jim to potom řekl, měli to za špatný vtip než se sami přesvědčili. Ráno se musela Š110L roztahovat až k porodnici.... Večer k nim bylo jako v létě. Jinak na omezování TV vysílání si nevzpomínám. Vysílalo se normálně.
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: st leden 02 2019, 16:55    Předmět: Citovat

Tady je kus v "Retru":
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10176269182-retro/213411000360035/

Pokud jde o to TV vysílání, tak se omezilo jen to přes den. Tehdy ČST běžně vysílala jen ráno, přes poledne běžel monoskop + Hvězda a odpoledne se zas vysílalo, na druhém programu byla díra ve vysílání ještě větší, tam se odpoledne teprve začínalo. Takže se vykašlali na 1/2 dne monoskopu + něco z programu a přes den to vypli. Zbytek vysílali normálně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: st leden 02 2019, 17:16    Předmět: Citovat

První program ČST vysílal o víkendu od 19h do +-22h, druhý program tehdy nevysílal vůbec, v týdnu pak první program od 20.30h do 22h, druhý program nevysílal opět vůbec.

Ty vysílače až takovou spotřebu neměly, problém byl, že pokud by se zaplo přes milión tv přijímačů u nichž byla spotřeba od 100W výše pak by byl problém. Vysílače mohly fungovat (a mnohde to tak v těch dnech i bylo) na dieselagregáty. Samozřejmě pouze ty v základní síti, kdejaký vesnický převadeč takto vybaven nebyl. Jinak Rakušáci vysílali v tom období bez omezení oba programy k velké radosti u nás, protože neexistovalo přes den rušení od našich TXů. Kahlenberg na E5 (díky absenci Radhošťě na R6 v etéru) byl vítaným spestřením. Very Happy

Tady to je rudé na bílém:

http://archiv.ucl.cas.cz/index.php?path=RudePravo/1979/1/6/2.png

http://archiv.ucl.cas.cz/index.php?path=RudePravo/1979/1/9/2.png
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st leden 02 2019, 21:51    Předmět: Citovat

. . . a tady aktuální situace: -5°C, 5cm sněhu . . .
Dopravní kolaps v horách. Řidiče uvěznily bezmocné kamiony a bílá tma

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/silnice-dopravni-situace-snih-led-naledi-mraz-sjizdnost-pocasi-pv4-/domaci.aspx?c=A190102_072858_domaci_pmk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st leden 02 2019, 21:56    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Rolling Eyes
Ještě chybí ocitovat udavačovu píseň Ladovská zima. Prosím, udělejte to někdo ať je to úplné.
1) Zažils h0vn0, co to byla totalita, takže bejt tebou dával bych si veeelikýho bacha než někoho označím jako "udavače".
2) Rozhodně totiž nemůžeš vědět, čím tehdejší StB dohnala kohokoliv ze svejch seznamů vytipovanejch osob k "podpisu" - respektive jestli dotyčnej i když pod nátlakem podepsal, skutečně někoho ze svýho okolí udal, nebo jestli o něm podával jen takový informace, kterýma mu nemohl uškodit.
3) I kdyby zrovna Nohavica kohokoliv udal, tak zrovna jeho "Ladovská zima" sedí jak tématicky, tak fakticky jak "riť na šerbli" - protože jak jsem napsal vejš, už v těch 70. letech si celá republika vyprávěla, že v Práglu platí (-1) + 2 = 3 neboli když tam nastane situace -1°C teploty a 2cm sněhu [o Muzeu se nemluvilo, bo magistrála kolem něj se teprve stavěla], tak Pražáci mají 3 prdele problémů. A to jako fakt nevyvrátíš, i kdyby o tom psaly a zpívaly celý "Cibulkovy seznamy".
ok1hga napsal(a):
. . . a tady aktuální situace: -5°C, 5cm sněhu . . .
V pondělí ráno (na Silvestra) jsem jel od nás na otočku do doslova vedlejší vesnice = do Zhoře ke kolegovi z práce(viz trasa). Bylo těsně po 8. hodině ráno, teplota kolem 0°C a na "Kohoutě" byl černej led - nahoru jsem jel dvoječka-troječka lechtání plynu, dolů se sevřenou (_!_) jak posranej na dvojku bez plynu a s rozsvícenýma "panikama", protože sebemenší přidání nebo přibrždění znamenalo auto ve smyku ... Cestou tam jsem ještě nahoře na kopci volal na 158, ať zvednou mandle silničářskýmu dispečinku, co má ten úsek na starosti - jenže meteostanice, co by jim to měla signalizovat, je právě až nahoře na kopci u autobusový zastávky (bod 3 na trase - je vidět i na tomhle záběru), kdežto to náledí bylo o půl kiláku níž, v lese mezi stromama (zhruba mezi bodama 1 a 2 na mapě v odkazu)... A sypačku jsem potkal až dole ve městě, když jsem se zhruba po půlhodině vracel zpátky do Třebový.

Jenomže to co u nás znamená pomalou opatrnou jízdu s veeelikýma vodstupama mezi jednotlivýma vozidlama znamená v Práglu kalamitu, která zablokuje dopravu v půlce města ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1279

PříspěvekZaslal: st leden 02 2019, 23:02    Předmět: Citovat

Ke komoušům se dal ten kdo buď neměl rozum nebo charakter. Pro podpis spolupráce platily stejná kritéria...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st leden 02 2019, 23:21    Předmět: Citovat

Budeme hodnotit "zásluhy" pro komunistickej režim, nebo trefnost vyjádření ohledně zimních problémů způsobovanejch v některejch lokalitách počasím? Karel Sabina byl taky udavač pro Habsburskou monarchii - a stejně se o něm učí jako o národním obroditeli ... Prostě Nohavica se s Ladovskou zimou trefil přímo do černýho a Hubertus jako správně na komoru trefená hus gágá na celý kolo - a to jestli Jarek udával nebo ne a koho vlastně a jak na tom vůbec nehraje roli. Prostě s těma Pražákama a jejich kupou problémů se sněhem to je pravda. BASTA.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st leden 02 2019, 23:34    Předmět: Citovat

Karle to nemá smysl, nech ho . . .
. . . možná na to přijde sám.



hloupost.jpg
 Komentář:
 Velikost:  67.3 kB
 Zobrazeno:  57 krát

hloupost.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.47 sekund