Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

slušný zdroj k PC?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá listopad 30 2018, 11:29    Předmět: Citovat

Našel jsem recenzi na ten RM750x - a mě to celkem přesvědčilo. Objednal sem ho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: pá listopad 30 2018, 12:05    Předmět: Citovat

Dobré byly zdroje Tagan. Ale nevím, jestli tenhle výrobce ještě funguje nebo jestli je teď něco od nich na našem specifickém trhu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá listopad 30 2018, 12:15    Předmět: Citovat

Nakadah napsal(a):
Našel jsem recenzi na ten RM750x - a mě to celkem přesvědčilo. Objednal sem ho.


Myslim ze budes spokojeny. Jen, takova drobnost, nektere skrine maji jako jediny zpusob jak dostat vzduch z/do skrine prave pres zdroj. Pokud ale vetrak ve zdroji stoji, teplo se ve ve skrini hromadi. Pokud je to tvuj pripad, musis odvod tepleho vzduchu ven poresit nejak jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá listopad 30 2018, 13:50    Předmět: Citovat

Jde to do obyč skříně Fractal Design Core 2500 a tam jsou dva 140mm větráky - jede saje do skříně a druhý fouká ven. Tam se to chladí dobře. A zdroj je dole. Po letech jsem se zbavil klasické skříně se zdrojem nahoře, který jenom sál horký vzduch od procesoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Charos



Založen: Oct 16, 2009
Příspěvky: 801
Bydliště: u Chrudimě

PříspěvekZaslal: pá listopad 30 2018, 14:42    Předmět: Citovat

Taky mám už pár let Corsair RM750, není problém...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: pá listopad 30 2018, 14:59    Předmět: Citovat

Co značka Silentium PC? Mám jeden nový 350W a nevím, do jaké kategorie ho zařadit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá listopad 30 2018, 18:00    Předmět: Citovat

Corsair je doma. Modulární kabeláž, opletené kabely, vysunovací mechanismus na molexech. Zdroj je váhově větší macek než ten Fortron, i pohledem přes mřížku větráku dovnitř to je o dost někde jinde. Zatížil jsem to mou sestavou co šlo přes OCCT - 220W grafika a 120W procák + něco dalšího ostatní věci. napětí na 12V větvi pořád 12,1V. V klidu 12,15V. Při testu snad možná větrák ve zdroji něco dělal, ale skoro to není cítit. Obal zdroje jen snad jen vlažný. V klidu větrák zdroje stojí. Spokojenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá listopad 30 2018, 18:11    Předmět: Citovat

Silentium PC? Boček testoval na PCT Supremo M1 550W a vyšel velmi dobře. Otázka je, co je zač ten 350W model. Silentium PC jsou Poláci. Bude to nějak rebrand kdo ví čeho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misocko



Založen: Jun 26, 2009
Příspěvky: 1283
Bydliště: Hlohovec (Sk)

PříspěvekZaslal: pá listopad 30 2018, 18:43    Předmět: Citovat

mam nejaku modernu 600W vychytavku s "ECO" funkciou - ventilator stoji do urcitej zataze/teploty. Nastastie sa tato moznost da vypnut a vetrak bezi furt na nejake minimalne otacky - nemyslim ze uplne bezvetrie robi dobre vsetkym suciastkam , radsej nech ich ovieva.
PC je aj tak dost tichy kym ho nezatazim , potom nabehnu naplno ventilator CPU , GPU a je po tichu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: pá listopad 30 2018, 19:26    Předmět: Citovat

@Nakadah: můj model je Elementum E2 350W. Boček testoval Elementum E1-SI a ten vypadá spíš na spotřebku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so prosinec 01 2018, 1:00    Předmět: Citovat

Fortron je už opravdu delší dobu shltnutý ze strany Eurocase. A kvalita šla dost dolů Sad
Jinak Corsair 1250 W jsem kdysi použil do PC sestavy pro výpočet odblokovávacích kódů na mobily (čtyři dvoujádrové grafiky- výpočet dělaly s větší efektivitou GPU), tenhle PC jel v normálním režimu pořád, jakmile začal počítat kódy, tak mu šla spotřeba rapidně nahoru. A Corsair to dával v pohodě.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33905
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so prosinec 01 2018, 10:19    Předmět: Citovat

Eurocase ma s Fortronom len jedinu spolocnu vec. FSP group dodava OEM zdroje pre Eurocase, ktore su urcite lepsie ako to, co predavali predtym (nikdy ziadne zdroje nevyrabali). Nejaky som opravoval - klasicky elyty - a nevyzeral nijako zle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: so prosinec 01 2018, 14:16    Předmět: Citovat

Ahoj,
Ani jedna z výše uvedených značek není výrobcem PC zdrojů. Jedná se pouze o firmy, které si zajistí dodavatele a tedy přeprodávají zdroje dál se svou značkou. Tyto firmy zajišťují pouze podporu pro spotřebitele a případné řešení reklamací.
Nemyslím si, že kupovat zdroj podle značky je tedy korektní postup.

Výběr zdroje má dost fatální vliv na stabilitu celého PC. Moderní motherboardy mají tzv voltage supervisor obvody (hlídání přepětí/podpětí) které v případě zjištění nějakých nestabilit celý MB shodí a následuje BSOD..

Výběr svého zdroje jsem prováděl pomocí recenzí, pokud nebyla ke zdroji recenze nebo nesplňoval parametry, automaticky jsem jej vyřadil.

Prošel jsem si fotografie vnitřků jednodlivých zdrojů a zhodnotil jejich konstrukci. Koukal jsem se na osazení EMC filtru, velikost traf, budiče, výstupní filtry, kondy a ventilátor ( v podstatě Pugh selection matrix). Nakonec mi z toho vyšel nejlíp nějakej Seasonic za 3000, nechal jsem jej běžet první rok bez úprav abych zárukou pokryl první pokles vanové křivky. Potom jsem jej otevřel a původní ADDA ventilátor vyměnil za průmyslový tichý Sanyo Denki SAN ACE 120 s dvojitým precizním kuličkovým ložiskem.
Dodnes pracuje bez problému.


Naposledy upravil Davidus dne so prosinec 01 2018, 14:32, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33905
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so prosinec 01 2018, 14:23    Předmět: Citovat

Inak lacne PC zdroje casto dlho vydrzia preto, ze sa davaju do lacnych PC s malou spotrebou. Dalej nebyvaju tiche, takze su lepsie chladene. No a nizsia prudova a tepelna zataz = elyty dlhsie vydrzia.

Takze kym 485W Enermax s P4 3,2 GHz sa za 10 rokov vysral dvakrat, nejaky Gembird 300W s Celeronom 1,3 GHz ide stale bez poruchy. Oba su v prevadzke 24/7.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: so prosinec 01 2018, 14:29    Předmět: Citovat

rnbw souhlasím, zvyšování pracovní teploty zdroje výrazně zkracuje jeho životnost. Poruchovost s teplotou roste přibližně exponenciálně. Pokud si dobře pamatuji tak při HALT testech se zkrátila v důsledku cyklování na vysokých teplotách životnost průmyslového výrobku z 10 let na cca týden (a to tam nedávám žádný elektrolyty ani tantaly)
Jen bych dodal jednu věc. Životnost těch zdrojů neudávají jen elektrolyty, zvyšování teploty zkracuje životnost v podstatě všem součástkám a roste celková poruchovost.
Statistika je sviňa. Při nízkých teplotách může relativní shitní zdroj bez problému přežít drahý a kvalitní provozovaný na vysokých teplotách na hranici možností. Otázkou však zůstává stabilita PC s levným zdrojem s odrbaným EMC filtrem když si soused do zásuvky připojí starou Narex vrtačku bez jedný lamely na komutátoru.

Velmi vtipné mi přijde ztišování počítače pomalejšími ventilátory. Motherboard grafika a všechny komponenty se pak krásně smaží Laughing

Krásné jsou taky obří ventilátory s měděnými žebry přidělané na procesor. Horní část motherboardu vyboulená ven, spodní zamáčknutá. SMD součástky a bezolovnaté spoje z toho určitě mají hroznou radost. Chtěl bych vidět tu microstrain analýzu....


Naposledy upravil Davidus dne so prosinec 01 2018, 14:45, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund