Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Gramofon Tesla NC 470
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1281
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: st září 13 2023, 18:30    Předmět: Citovat

Ten první exemplář už jsem opravil dávno. Ale když jsem usoudil, že by bylo dobré veškeré klíčové myšlenky a poznámky někam sepsat a uspořádat, kompletaci přístroje jsem pozastavil a udělal z něj pokusného králíka na dvou dřevěných hranolech (i s ohledem na časté internetové diskuse o chybách desky řízení přenosky). Embarassed

Cenu nedávno koupeného MC600Q jsem uvedl pro srovnání s cenou, kterou za servis NC470 navrh Cust (že by to v našem kraji "nikdo průměrně majetný" neakceptoval, je nasnadě). To je na vysvětlenou, téma je o servisu.

Pro rnbw:
Odkaz, který uvedl JirkaZ, zobrazuje přenosku vyhlížející stejně, jako ta má nalezená. Hrot je prcek. Ale vypadá normálně, kuželovitě. Vezmu ho na prozkoumání k firemnímu drobnokuku (ano, ten, kterým jsem o prázdninách fotil EPROMky). Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lubos1961



Založen: Jul 20, 2010
Příspěvky: 397
Bydliště: Nový Jičín

PříspěvekZaslal: st září 13 2023, 20:34    Předmět: Citovat

Zjistíš, že ten hrot je normální. Proti starým tesláckým jsou ty hroty očividně titěrnější. I já mám na nových přenoskách takový prcek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31844
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st září 13 2023, 20:45    Předmět: Citovat

Holt výrobci už šetřej i tím poyebaným umělým safírem, ze kterýho se ty hroty dělají (a na který se tmelí spešl tmelem maličká špičička z umělýho diamantu, "velká" jen asi 0,5mm - kdo to kdy viděl, aby se pro plebsácký gramafóny dělal celej dřík hrotu z diamantu ...!)
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1281
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: st září 13 2023, 21:26    Předmět: Citovat

Tak to abychom začali pro nejbližších padesát let nakupovat přísně "investičně". Very Happy Budu mít v Zikmundovském věku ještě nějaký uspokojivý sluch? Embarassed

To máte (dokud jsou a hlavně za přijatelnou cenu):
gramohroty
gramopřenosky
• řemínky ◆
• řemínky ploché
• konvenční žárovky
• zářivky do kuchyňských světel
• média CD-R
• média CD-RW
• média DVD±R
• média DVD±RW
• pásky, kazety
• diskety
• konvenční pevné disky bez ohledu na rozhraní
• KCčka/KDčka/GDčka
• non SMD pasívy

A pilku! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6305
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st září 13 2023, 22:34    Předmět: Citovat

@judeware, to už je na chocholouška Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6305
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: so září 30 2023, 16:11    Předmět: Citovat

Habesan napsal(a):
Cust napsal(a):
Kdyby byl zájem, dám to sem vylepšené jako článek.
Hlasuji pro článek.
Na dovolené mě rodina utahala tak, že jsem v noci na článek o preampu neměl sílu. No, už jsem byl týden v práci, tak jsem si trošku odpočinul a začínám pracovat na článku. Bude tam RIAA preamp (JFET cascode input), sluchátkový zesilovač a driver na výstupní kabel 50Ω. Provedení ultra low noise, ultra low distortion. Udělám i tišťák. Krabičku zatím předpokládám
https://www.modushop.cz/1NGX288N-2u-galaxy-230-280-80mm-10mm-cerny-panel-ocelova-vika.html
a zdroj napětí např. toto
https://www.onpira.cz/zbozi/napajeci-zdroj-nabijecka-16v-500ma-ac/?gclid=Cj0KCQjwjt-oBhDKARIsABVRB0xoOeO8TzUBE3IOi3x4L5kZxUidBq9c5iW17hz0vgu2rzzV2RI6gXsaAuNFEALw_wcB
Kdyby měl někdo lepší nápad, sem s ním. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
makak



Založen: Jul 28, 2019
Příspěvky: 525

PříspěvekZaslal: so září 30 2023, 17:55    Předmět: Citovat

Jestli ten zdroj moc nehřeje, tak je to výborná volba. Člověk si ušetří všechny starosti s izolací a vedením 230V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6305
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: so září 30 2023, 20:10    Předmět: Citovat

To nevím, ale tento níže by mohl být chladnější... A bude lepší rezerva napětí (zvlnění za jednocestným usměrňovačem).
https://www.neven.cz/kategorie/elektronicke-soucastky/napajeci-zdroje-a-adaptery/yu-1801-18v-1a-ac-adapter-napajeci-zdroj-pro-hudebni-nastroje-efekty-a-kytary-neoriginalni/
Ty trafa v krabici a přívod 230 V do krabice se zařízením je naprd. Člověk, který tomu moc nerozumí s tím může někoho zabít. Navíc pro komerční účely je 230 V hromada papírů a starostí navíc... Tady je navíc výhoda galvanicky oddělené skříně/signálu od země, tak to nebude chytat brum při připojení k powerampu.

@makak, trošku jsem se s tím gramcem zpozdil, v týdnu se už snad ozvu s něčím novým...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
makak



Založen: Jul 28, 2019
Příspěvky: 525

PříspěvekZaslal: so září 30 2023, 21:03    Předmět: Citovat

O.K.
Nejsem si jistý, jak si vysvětlit: Vstupní napětí: 180V až 260VAC.
To bývá spíš u spínaných zdrojů. Kdyby to bylo obyč trafo, tak by s tím cestovalo i výstupní napětí. Je to divný...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33910
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so září 30 2023, 21:13    Předmět: Citovat

Napatie cestovat bude, napajany pristroj to musi zvladnut.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1281
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: po leden 01 2024, 0:00    Předmět: Citovat

Navazuju na zmínku o servisu NC470 z 11.8. 2023... Téměř dokončeno.

01: původní stav - v rohu skříplé vodiče (horní a dolní částí skříně) k DINům vedené "slalomem", prach a mastnota na spodní straně skříňky
02: původní stav - (vlevo) skříplé vodiče pro napájení zdroje k předzesilovači
03: prachu a kuřáckého filmu zbavená dolní část skříně (fleky zmizely po vydrbání hadříkem namočeným v horké vodě)
04: na olejový film na vnitřním chassis zabraly ubrousky a onen hadřík s vodou
05: na horní část skříňky zabraly obyčejné mydliny (šlo o odstranění vosku ze svíček na dvou exponovaných místech)
06: nové vodiče pro spojení DINů a předzeslovače
07: DINy, kabeláž, jediný správný průchod
08: překabelování (vstupní strana předzesilovače)
09: překabelování (výstupní strana předzesilovače)
10: konečné řešení signálových kabelů (sloupek přenoskového ramene chytá prach i po vyčištění) Evil or Very Mad
11: dolní část skříňky po rekultivaci (náhrada omylem osazného M82 [M22], vodiče "silové", nově vedené stíněnky k DINům)
12: sestavené gramo bez pantů a krytu, přenoska Sanyo MG09, shodně orientované šrouby mají úd ajně vliv na stabilitu přenosky Very Happy
13: výstupy dle původního autora úprav, hnědý DIN = předzes. zařazen, černý DIN = bez předzes.; souhlasně orientované šroubky zlepšují přednes o 5%!!! Very Happy
Hudební ukázka (licence Supraphon)
Hudební ukázka (nějaké Jugo)

Odkazy na videoklipy jsem odřadil, anžto mi včera (7.1. 2024) dorazil mail, že jsem překročil měsíční limit přenosu dat (www.webzdarma.cz). O žádných omezeních jsem nevěděl. Confused


Naposledy upravil judeware dne po leden 08 2024, 18:50, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1612
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po leden 01 2024, 0:07    Předmět: Citovat

Ty šroubky mi připomínají, jak brácha koupil domek po bolševickým lampasákovi. Všecko řemeslně zprasený, komín nebezpečnej, nic pořádně nefungovalo. Ale jak měl chodbu a schodiště obložený prkýnkama, šroubovanýma pomocí starých zapuštěných vrutů na plochej šroubovák, tak měl hlavičky všech vrutů natočený drážkou svisle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1281
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: po leden 01 2024, 0:30    Předmět: Citovat

DINy byly původně přichycené klasikou (válcová hlava s rovnou drážkou). Hledal jsem nějaké pohlednější, ovšem výrazně plošší oblé jsem nenašel. Autor úprav nemohl tušit, že přijde doba cinchů. Já design přístrojů pokud možno nikdy nenarušuju a u vlastního NC470 jsem to řešil samodomo redukcí DIN female -> 2× cinch male.

Kdo první uhádne interprety (a skladby) v ukázkách, obdrží foto jedné z našich firemních koček. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31844
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po leden 01 2024, 1:21    Předmět: Citovat

1) Europe - Ninja
2) Deep Purple - Wasted Sunsets

Fotku si nech, akorát bych z ní měl alergickou rýmu!!

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po leden 01 2024, 8:49    Předmět: Citovat

judeware napsal(a):
přenoska Sanyo MG09, shodně orientované šrouby mají údajně vliv na stabilitu přenosky Very Happy

kdyby jenom ! i materiál mont.šroubů podstatný jest, nejlépe nemagnet
a lehký dural Sad

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 8 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund