Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Keramické kondenzátory 4TK 450, 452, 453 - parametry

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Milan



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 1332
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: čt květen 03 2018, 5:59    Předmět: Keramické kondenzátory 4TK 450, 452, 453 - parametry Citovat

Marně hledám nějakou informaci o těchto keramických kondenzátorech
( Tesla ?? ) . Nemáte prosím někdo katalogový list apod. ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: čt květen 03 2018, 14:46    Předmět: Citovat

Možná si někdo vzpomene podle fotky - zleva 4TK 450 - 452 - 453.


4TK45x.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  4TK45x.png
 Velikost:  90.86 kB
 Staženo:  147 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: ne květen 06 2018, 11:09    Předmět: Citovat

Takový podobný byly ve starších TV s elektronkama,v našich bílý,červený a vínový a v těch z Ruska pak modrý a červený.A byly na docela velký napětí oproti ostatním keramikám,běžně 250V- a ty velký i 2.5kV,oddělovaly anténní svorky od VF dílu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne květen 06 2018, 14:41    Předmět: Citovat

V hradeckým katalogu 1978 vedený už jako neperspektivní, ale s komplet údaji.
4TK450 - 250V, N047, 10-330pF
4TK452 - 250V, P033, 12-180pF
4TK453 - 500V, P033, 6,8-120pF
Stojíš za rozříznutí a oskenování? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4961
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: ne květen 06 2018, 15:12    Předmět: Citovat

Ty by si všetko len rezal a páral... Nepracoval si predtým na patologii? Laughing
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne květen 06 2018, 16:15    Předmět: Citovat

A to musí mít každý držitel několika skalpelů předchozí praxi z patolky? Very Happy
Jde o to, že to má asi 7mm, je to u hřbetu dost natuho sešitý i slepený a šlo by to takto skenovat jen fakt hodně přibližně a škaredě. A to je škoda práce, už jsem se v tomto smyslu jednou vyjádřil.
Když jsem to tak procházel - je z roku 78. Zdá se to starý, ale :
Je to asi takový "zlatý střed", kdy je tam obsaženo všecko starší od 60. let, ale i všecko to novější polštářkový a diskový, co Tesla s malými kosmetickými změnami používala celý 80. léta, jsou tam už i Supermity.
Mimochodem jsem tam našel i označení a parametry těch skvělých červených glazovaných poštářků, co jsou na fotce.
A všecko pěkně pokupě, včetně průchodkáčů, vn trubkáčů do TV, speciály, prostě je tam celej tehdejší hradeckej sortiment i s parametry.
No a tak si říkám, jestli stojí za to ho říznout-rozpárat Very Happy a zachovat pro další generace bastlířů, co budou tyhle starší keramiky po svých předcích někde pořád nacházet, anebo z něčeho tahat.
Restaurátorů historické techniky /ať už s jakýmkoli cílem/ asi bude taky pořád dost.

Asi to skončí tak, že to pošlu Kájovi a ten to odborně rozebere, oskenuje, udělá z toho úhledný pdf a znova sešije Very Happy rozpůlenou hřbetní stahovací lištou na A4. Mně se do toho popravdě moc nechce...

Jen já mám různé trubkové a kalíškové či terčíkové keramiky asi tak krabici od bot, převážně nových-nepoužitých.
Zdědil jsem nejen toto zboží po člověku, co pracoval skoro celý život s vf komunikační technikou. Konkrétně nejmíň 30 let na vf komunikaci vn a vvn rozvoden po vedení, nebo snad po tom čtvrtým drátu, já ani přesně nevím, jak to fungovalo...
Jsou tam i pytlíky origo nepoužitých Hescho, S&H, Bosch a dalších německých kondenzátorů, co šly začátkem 50. let levně koupit z různých válečných zásob ve výprodejích inkurantů.
Ale je to smíchaný i touhle starší-novější tesláckou produkcí, včetně části z SSSR. K tomu další hromada čistý vf a izolační keramiky, jakože všelijaký kostřičky, výlisky, izolátory, hromada všelijakých krystalů a obecně všech věcí, které s tímhle oborem nějak souvisely. Velký keramický trimry, keramický vf přepínače...Ale nejen toto, třeba i krásný profi nf transformátorky, mraky elektronek, objímek, vf kabelů i měřáků. když jsem to všecko načtyřikrát odvážel, tak pokaždé Felda táhla zadní zástěrky po asfaltu. Prostě mi toho všeho nashromážděného "pokladu" bylo líto, pro někoho, kdo pravidelně dělá s vf technikou to může mít nějakou užitečnost. Nervózní dědicové to původně chtěli všechno, sakumprdum vysypat do kontiše.
A pochopitelně - i když je mi většina z toho aktuálně na úplný hovno, nevyhodím to, protože mě nijak netlačí prostor. Bohužel i bohudík zároveň. Nevím, co z toho je destruktivnější Very Happy

Semtam si z toho vezmu nějaký šikovný, menší a úhledný trubkáč, jako jsou třeba tyhle nahoře, nebo i ty celý světlezelený, ohromně se jako dosti stabilní a na 500V hodí do elektronkovch aparátů - a vsjo.
Zbytek leží a možná by se to někomu od vf techniky i hodilo.
Jenže to bych nesměl být línej to všecko fotit a kamsi dávat..

Tenhle hradeckej katalog /a není jediný, ale tento je nejpodrobnější/ je pravděpodobně taky od něj. Protože tak podrobný a rozsáhlý katalog jen o keramických kondech jsem já nikdy neměl, ani neviděl. Ostatně by mi byl i naprd, já při svý praxi spíš potřeboval katalogy elytů a takových věcí, než keramiky. V nf zařízeních se jich stejně používalo tak max. pět typů, tak na co katalog.
Z literatury od dotyčného pána jsem byl dost vyvalený - byly tam konstrukční katalogy elektronek, co jsem v životě neviděl, ani o nich neslyšel. Převážně v němčině...
Konstrukční katalogy tranzistorů, z nichž třeba 0C16 už málokdo zná či pamatuje - obsahuje i grafy a poznámky, které k tomuto tranzistoru nikde už dostupné nejsou. Stejně tak i s dalšími součástkami. Hodně toho po částech vycházelo v AR 50. až 70. let, ale kdo to má furt dohledávat...



cervene keramiky01.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  cervene keramiky01.jpg
 Velikost:  155.93 kB
 Staženo:  108 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 1332
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: út květen 08 2018, 5:39    Předmět: Citovat

Díky za informace Sinclaire, stačilo by mi vědět, jaký je teplotní koeficient
u toho P033 ( Permitit ??) . Díky .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út květen 08 2018, 15:03    Předmět: Citovat

Je to obecně typ 1, téměř všecky trubičkové typy od 160 do 500V a malou kapacitou.


kerko_typ 1.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  kerko_typ 1.png
 Velikost:  29.78 kB
 Staženo:  146 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 1332
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: út květen 08 2018, 18:53    Předmět: Citovat

Díky .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne květen 13 2018, 18:18    Předmět: Citovat

Připravuju pro Vás všechny z EB přibližně 200 stran .pdf souborů o keramických kondenzátorech tuzemské výroby.
Nejstarší i nejnovější typy a druhy, včetně všech jejich vlastností.
Mezi .pdf soubory je i soubor podnikových norem Tesly Hradec Králové. Byla to nejspíš neprodejná brožura /nemá cenu/, vytvořená jen světlotiskem a zřejmě pro potřeby ČSVTS.
Je tam úplně všechno, co jste kdy chtěli vědět o keramických kondenzátorech a báli jste se zeptat Very Happy
Chci požádat, zda by se to nemohlo pověsit někam do literatury mezi katalogy, až to zkompletuju a pověsím na úložiště.
Je toho celkem asi 200MB, narostlo to tak bohužel tím, že jsem se snažil o co nejvyšší kvalitu skenů.
Když už teda nakonec rozříznu a dávám si tu práci se skenováním 110-stránkového katalogu, tak ať ta práce teda ve výsledku za něco stojí..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund