Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Do kterého rádia se pustit pro začátek?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: st leden 17 2018, 18:36    Předmět: Citovat

Škoda, máš variantu s plastovou skořepinou pro montáž přenosky CS29. Buď sežeň šásko ve variantě skořepiny s půlpalcovým úchytem, nebo jen to raménko. Někde jsem ho viděl v prodeji, ale stálo dost peněz. HC13 a HC13.50 jsou opět jen na krystalovou přenosku. Výhodou je akorát větší průměr talíře a zvedáček raménka. Pro instalaci magnetodynamické přenosky bys musel stávající raménko nahradit typem P1201 z HC14.20. Opět se dá sehnat, ale je s tím dost práce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st leden 17 2018, 21:57    Předmět: Citovat

Nešla by vyměnit jen ta koncovka?
Podle fotky bych řekl, že teď je tam tohle raménko HC 04

Liší se sestava i něčím jiným? Vypadá to, že závaží je stejné jako HC 16
Jinak to moje šasi nese označení HC 16.



Ramenko Tesla HC 04.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Ramenko Tesla HC 04.jpg
 Velikost:  76.39 kB
 Staženo:  39 krát


Ramenko Tesla HC 16.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Ramenko Tesla HC 16.jpg
 Velikost:  75.31 kB
 Staženo:  53 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: st leden 17 2018, 22:09    Předmět: Citovat

Stejný průměr má akorát ta trubka, která se vkládá do ložiska na šasi. Závaží asi taky. Koncovka vyměnit nejde, protože je upevněná k raménku na pevno a je v ní konektor pro přenosku. Raménko pro magnetodynamickou přenosku má čtyřpólový konektor přímo v trubce a skořepina (koncovka) jde vyjmout. Kromě toho je zde lepší uložení na hrotech a pod vidlicí s hroty, ve které raménko kývá, patří ještě kuličkové ložisko (miska s kuličkami), mělo by být v sáčku. Raménko, které je na první fotce, patří na HC04 a je na vložku VK4302. Na HC16 máš podobné s odlišnou skořepinou pro CS29. Nevím, zda jsou na šasi pro oba typy ramének ložiskové trubky stejně vysoké.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2018, 19:32    Předmět: Citovat

V manuálu k HC 16 se píše, že "... Trubkové raménko má výměnnou htavičku s krystalovou vložkou a možností vestavby magnetodynamické vložky s ½" uchycením."
Jak tomu mám rozumět Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2018, 19:44    Předmět: Citovat

Tak, že originální šasi HC16 má hlavičku s 1/2" pro oba typy vložek, jako je na druhém obrázku.
Krystalová vložka VK se do jeho hlavičky upevňovala plechovým držákem, jako VK4204 u HC15, jde fakticky o stejný šasi, jen designově upravený.
Ale je možný, že kvůli vložkám CS měly některý HC16 jinej předek.
Myslím, že Ty úplně originál HC16 nemáš.
Mám se jít podívat do sešitu k HC16 či NZC160, jak je to teda doopravdy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2018, 19:56    Předmět: Citovat

Je to určitě originál, kupoval jsem šásko koncem osmdesátých let, zabalené v takové té polystyrénové krabici.
Ale jestli Tě můžu požádat, podívej se, ať máme jistotu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2018, 20:03    Předmět: Citovat

Našel jsem o HC 16 následující zmínku: "Bohužel verze pro Bratislavu má pevnou hlavici vhodnou jen pro krystalku. Východoněmecká přenoska je sice lepší..."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2018, 20:05    Předmět: Citovat

HC16 mělo dvě varianty přenoskových ramének. První je to, které je na druhé fotce. Tj. s odnímatelnou skořepinou pro montáž magnetodynamické přenosky VM nebo krystalové vložky VK pomocí plechového adaptéru. Bylo určeno pro NC, NZC a NZK 160. Druhá varianta má neodnímatelnou skořepinu pro montáž keramické vložky CS29. Byla určena třeba pro gramorádio Dominant. Evidentně máš tu druhou variantu. Prodávaly se obě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2018, 20:23    Předmět: Citovat

Myslel jsem si to. Měl jsem takový neurčitý dojem, že jsem HC16 viděl v něčem továrním vestavěné a mělo to jinou hlavu, na enderáckou vložku.
Celkově to byl pitomej nápad, s těma CS.
Když nedokázali zajistit aspoň minimální kontinuitu, záměnnost a dostatek na výměny, neměli se do toho vůbec pouštět.
Přitom my sami jsme velmi dobré vložky vyrábět uměli. VK4204 v HC15 byla fakt velice dobrá.

Škoda, že se nějaký dobrý duši nepovedlo prosadit úpravu dvojčat z VB4301 na vyšší výstupní napětí.
To mohla být vložka na hodně dlouho, kór s odpadním diamantem. Baryumtitanát se nesype, jako sebelíp impregnovaná Siegnettova sůl.
Ale co by člověk po bolševikovi chtěl, žejo. Natož tak uvažování mimo pětiletky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2018, 20:36    Předmět: Citovat

Ty CS vložky byly myslím dvě, CS29 a pak asi CS24 či tak nějak.
Elektrosvite, nedělaly se s dvěma druhy ramének i HC30?
Já Ti mám takovej neurčitej dojem, že mám někde ve skladě NZC300 s tou německou ludrou.
Vzal jsem si to jen kvůli tomu zesilovači, to je vlastně AZS226.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2018, 20:53    Předmět: Citovat

Prvně se přenosky CS montovaly už do upraveného HC04 pro gramofony GZ041 a NZC041. Pak do HC16 a nakonec i do HC30. Verze pro NC a NZC300 měly opět půlpalcovou skořepinu, verze pro GZ030 a NZC030 měly skořepinu pro CS29.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so leden 20 2018, 13:25    Předmět: Citovat

Nevíte náhodou, co patří do té A-104 za reproduktor? Můj exemplář se nevyhnul řádění kutila domácího, mám tam ARN 5608 a ARV 081. Tenhle hloubkáč je asi vhodný spíš do uzavřených skříní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so leden 20 2018, 14:24    Předmět: Citovat

To nepochybně. Když už nic jiného a horšího, tak tam schází nejmíň 4-5dB na citlivosti, což je při výkonu 4W dost citelné.
ARN560x se v otevřené či polootevřené ozvučnici chovají, jakoby tam byl akustický zkrat - vůbec to hloubky nehraje. Na to je potřeba širokopásmový reproduktor s jiným Q a jinými dalšími vlastnostmi. Typický zástupci do tohoto stroje jsou ARE667 či ARO667. Jestli budeš dělat novou desku, tak počítej s rozměry ARE667. Použitelný je i ARE689.
Pokud bys tak úplně netrval na naprosté původnosti, tak by tomu z hlediska akustického výkonu velmi prospěly dva ARO568, nebo ARO5608 vedle sebe a paralelně, jestli je ale seženeš. Vejít by tam vedle sebe měly.
Já si z A-104 pamatuju bulharský či ruský, azbukou popsaný eliptický reproduktor velikosti asi naší ARE667. Původní ale měl škaredý, jakoby "podkovový" AlNi magnet /jako naše staré ARO-ARE533/ a žlutě zinkovaný plechový koš. Rusové a možná i ti Bulhaři tenhle typ magnetu u citlivějších kusů často používali.
Někdo psal, že tam dávali i naše ARE. Pokud seženeš a dáš tam ARE667, nic nezkazíš. Vyskytovaly se nejčastěji, na střídačku s ARE689, ve velkých plastových skříňkách RPD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so leden 20 2018, 16:52    Předmět: Citovat

Dík, zkusím zapátrat na půdě. Případně na Aukru...
Ještě k tomu mému šásku HC16: Ten můj má motorek na 24V, ten "normální" HC16 byl na 220V?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: so leden 20 2018, 19:31    Předmět: Citovat

Ano, je to tak. Ty máš verzi pro gramorádio Dominant, kde se motorek napájel z trafa. V gramofonech NC a NZC byl motorek na 220 V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Další
Strana 4 z 11

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund