Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tepelné čerpadlo Poradíte ohledně tepelného čerpadla?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: čt červen 23 2016, 19:06    Předmět: Tepelné čerpadlo Poradíte ohledně tepelného čerpadla? Citovat

Jsme panelový dům, 28 jednotek, zateplený, Východní Čechy - Rychnov nad Kněžnou, blízko Orlických hor. A chtějí nám do paneláku dát TČ od Acond. Původní kotelna byla na uhlí, potom plyn, společná pro sídliště. Nevím, jestli to je dobré, protože vše je na elektriku a už teď platíme moc peněz. Eletrika je stará ještě v hliníku, dům postevený v r. 1982. Nechci věřit, že by to mohlo být bez revize a že by ČEZ dal nějak moc levný tarif i pro domácnosti. Prý budou mít všichni sazbu 20 hodin levné elektriky? Jen nevím jak to udělají do těch bytů, když si myslím, že to spíš bude jen ve společných prostorách na jeden elektroměr. A pak, že budou muset udělat nově elektriku, když to bude muset být jinak zapojené? Nebo to jde bez ničeho změnit vše?
A pak prý, když spadne teplota pod -3°C, začně topit elektrokotel místo čerpadla. Pán říkal, prý čím bude více mrznout venku, tak to bude více ohřívat jako to TČ., že účinnost je větší. A když bude venku teplo, tak to natopí méně a déle. No myslím, že ve škole jsme se učili opak, že když bude venku zima, tak to bude dýl natápět a poběží to delší dobu. A, když vzduch bude teplejší venku, tak to bude natápět kratší dobu rychleji a více.
Jinak nevím, když nepůjde elektrika v zimě, jak to bude topit. Bude se to používat na topení radiátoru a ohřev vody.
Nevím, co si o tom myslet a jaké máte vy zkušenosti? A co byste doporučili popř.?
Děkuji za každou informaci... a jak to je s tím tarifem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2557
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: čt červen 23 2016, 19:33    Předmět: Citovat

S tarifem je to tak že pokud TČ pokrývá více jak 60% spotřeby tepla na vytápění,tak se přiděluje tarif D56d 22h NT.
Samozřejmě pokud je venku chladnějc,TČ kesá COP takže topí méně.V tom případě se připínájí topná tělesa a hovoří se o tzv bivalentním zdroji tepla.
Co se týká radiátorů tak se musí nadimenzovat jako nízkoteplotní(jsou větší).Pokud bude vysokoteplotní TČ tak radiátory zůstanou původní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: čt červen 23 2016, 20:04    Předmět: Citovat

Pokud vím, TČ se v podstatě nemůže nikdy vyplatit. Jednak z diskusí (otevřených) s jejich montérama i provozovateli. Když by mělo začít vydělávat, podělá se mechnicky. Je to vlastně střep jako dnešní auta. Vyplatí se klukovi-osobní rozhovor-který to dělá, má přístup k ND za hubičku. Platí za topení/chlazení domu do 15kKč/rok, jede naplno a pořád udržuje a opravuje. Potom jo, jinak....
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2557
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: pá červen 24 2016, 8:18    Předmět: Citovat

Budu mít v novym RD taky TČ a jestli se to vrátí nebo ne tak to neřešim.Pro mě jsou ty utracený peníze nenávratně pryč a jsem s tim smířenej.Já na prachy kašlu.Když je mám tak je pošlu za něco co potřebuju a je to.Já se už natahal uhlí,navozil a nažezal dřeva a nauklízel bordelu kolem toho až dost,takže volím TČ.To pohodlí si holt musim zaplatit.Ne že bych byl snad línej ale jsem z toho už taknějak otrávenej.Kotel na tuhá paliva si ale nechám jako zadní vrátka.
Jinak souhlas.Je to střep jako auta a cokliv jineho co koupíte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: pá červen 24 2016, 9:00    Předmět: Citovat

Taky dobře
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17739
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so červen 25 2016, 0:22    Předmět: Citovat

Já mám v RD TČ vzduch-voda od Semechnice už přes 20 let. Není pravda, že se do toho stále cpou peníze, aspoň u těhle starejch z asi ještě kvalitního matroše. Za celou dobu jsem do toho vrazil 7 tisíc za náhradní větrák na venkovní jednotce ve kterým se zkratlo vinutí po tom, co vrtule přimrzla při dešti při teplotě těsně nad nulou.
TČ topí do starýho velkoobjemovýho samotížnýho topnýho systému s litinovejma radiátorama. Lepší by bylo, kdyby to jelo do topný podlahy, protože TČ je tím víc účinný, čím blíž je nasávací a vydávací teplota. Ale nechtělo se mi rozkopat celej barák a nacpat do toho dalších 200 papírů.
Jo a bivalenci jsem měl letos celou zimu vypnutou, protože až do -10 st samotný TČ stačí. Ale mám v tom fintu, frekvenčák řízenej od venkovní teploty, do +5 st jede kompresor na 50 Hz a pak plynule zvyšuje na 62 Hz při -10 st a pak už drží stálý točky. Je to americkej Copeland, je origo na 60 Hz.
Vloni jsem za celou topnou sezónu natočil 1480 hodin, takže spotřeba na topení cca 1480 x 4 KW příkon, tedy 6000KWh. Údržba minimální, vybrat před zimou jehličí napadaný do venkovní jednotky a 1x za 5 let kontrola tlaků, zda nedošlo k úniku chladiva.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukar



Založen: Jun 18, 2009
Příspěvky: 418
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2016, 17:23    Předmět: Citovat

Klob1 - udělej to jak my z výboru. Zjistili jsme si, ve kterých panelákách už produkt této firmy jede, a zkontaktovali se se známýma známých co tam bydlí a poptali se na jejich názory. U nich také náhončí slibovali modré z nebe. Pokud jsou zimy ,,teplé" panelák dobře zateplený, lidi solventní a platí do fondu a na umoření hypotéky, atd, je všechno OK. Nakonec jsme od zamýšlené ,,hvězdné investice" ustoupili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund