Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Gramorádio Tesla Tábor II, oživení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LukasJancar



Založen: Dec 27, 2015
Příspěvky: 23
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út prosinec 29 2015, 16:53    Předmět: Citovat

Lukas-Peca: špatně jsem se vyjádřil. Přístroj jako takový jde nahodit.
Gramofon hraje, ale velmi slabě, z toho usuzuji, že jsou lampy zesilovače špatné.
Radiopřijímač nefunguje zatím vůbec, jedna lampa je rozsypaná, zbytek zatím nevím, ale soudě podle optického stavu by to chtělo asi vyměnit vše.
Jsem z ostravska.
Vážně zatím asi ne. Jak říkám, jiný gramofon ani desky zatím nemám, chtěl bych to jen zprovoznit a jednou za čas si pro radost něco přehrát, nic velkého.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út prosinec 29 2015, 17:09    Předmět: Citovat

O svislé síle na hrot jsem tu už psal, tu jde snižit asi až na relativně bezpečných 5 g. Problém skutečně ale může nastat u stereofonních desek, na hloubkovou modulaci má to raménko příliš velkou setrvačnou hmotnost, kterou by přijatelně odpružila původní plochá chvějka s hrotem na konci. Jenže všechny náhradní chvějky se dnes seženou jen v trubičkové verzi, ta je tuhá ve všech směrech stejně. Ale na občasné přehrání starých desek, které už mají něco za sebou, by to snad nevadilo. Kvalitě reprodukce z toho rádia stejně do hifi ještě dost chybí.
Pokud bys tam dával krystalovou přenosku, musíš vyštípnout ten odpor 5 k, co je k té magnetické paralelně (býval přímo na konci kablíku z přenosky buď přímo na pájecích očkách pod šasi nebo na přepínači funkcí, podle toho, jestli kablík z přenosky vedl jen na destičku u ložiska raménka nebo přímo na přepínač).
Napřed ale rozchoď aspoň zesilovač a mechaniku gramofonu, do té doby nemá smysl zabývat se přenoskou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út prosinec 29 2015, 18:49    Předmět: Citovat

LukasJancar napsal(a):
Gramofon hraje, ale velmi slabě, z toho usuzuji, že jsou lampy zesilovače špatné.


To usuzuješ špatně, to může mít spoustu příčin a lampy jsou ta míň pravděpodobná. Pro začátek vyměň kondenzátory C62 a 63, bez jejich výměny to ani nezapínej, jinak si postupně zničíš EBL21. Až je budeš mít vyměněné, změř napětí na katodě AZ12.

Když si přijedeš do Zlína, tak ti dám klidně všechny lampy kromě EM11 a AZ12.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Franta



Založen: Aug 23, 2012
Příspěvky: 181
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út leden 05 2016, 21:03    Předmět: Citovat

Ojojoj... tazatel patrně nemá o nabízené elektronky zájem, nakonec těch AZ12 mám v dílně několik, na dárek vážnému zájemci by tam určitě jedna změřená dobrá byla...

(PS: Chtěl jsem vložit odkaz na moje nové stránky, ale nejde mi to, taikže pro zvědace je to tady: http://nostalgyradio.cz/ )

Ale ono to jde, koukej.
Hill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 375
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt leden 07 2016, 15:05    Předmět: Citovat

Franto ,
docela jsem se u toho Tvého "životopisu" pobavil , jako bych četl o sobě ! Ty začátky byly stejné , jenže mě Ježíšek nenadělil sluchátka , ale "pantofle" !
Pro LukasJancar ,
možná by nebylo špatné podívat se na Bazoš.cz - Elektro - co : gramofon supraphon - za 200,- Kč
Henten bude mít i rychlost 78 ot/min , přenoska buď pojede , nebo předělat na nějakou tu VK 43xx

_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Franta



Založen: Aug 23, 2012
Příspěvky: 181
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt leden 07 2016, 15:16    Předmět: Citovat

Hill - děkuji za nápovědu Smile

Elektronik55 - děkuji za návštěvu mého radiokoutku.
K tématu Tábor - já bych přece jen doporučil aby nejdříve rozběhal koncový stupeň (popř. i rádio) a gramcem se zabýval posléze. Jenže ten kdo to má v rukách především, je tazatel Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
LukasJancar



Založen: Dec 27, 2015
Příspěvky: 23
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt leden 07 2016, 16:42    Předmět: Citovat

Zdravím vás, moc děkuji za nabídky a reakce. Nebojte, oživení gramorádia čile pokračuje a postupuji přesně podle vašich rad Smile
Nejprve tedy pracuji na rozchození zesilovače, jak píšete. Po obepsání pár inzerátů se mi povedlo poshánět elektronky, zatím tedy žádný funkční progres od posledního příspěvku. Teď čekám až přijdou a vyzkouším to Smile Do konce týdne by měly být tady. Jediné, které se mi zatím nepovedly sehnat jsou AZ12 a 2x 6CC41. Nemáte náhodou někdo navíc i tyto a byli byste je ochotni poslat poštou, třeba Franto? Smile AZ12 říkáte že se dá v případě, že bude špatná, nahradit diodami, takže mě tlačí už jen ty 6CC41. Do Zlína to mám právě celkem daleko, jsem od Ostravy.
Půjde-li vše hladce, měl by být poté zesilovač a rádio připraveno a pustím se do gramofonu jako takového. Kondenzátory C62 a 63 na výměnu už mám taky slíbené, tak pak změřím napětí na katodě AZ12, jak píše Lukas-Peca a dám vědět.
O dalším postupu budu samozřejmě informovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LukasJancar



Založen: Dec 27, 2015
Příspěvky: 23
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt leden 07 2016, 17:04    Předmět: Citovat

Franta: proklikal jsem se teď tvým webem, moc pěkná sbírka. Úvod rovněž pobavil. Zaujalo mě rádio Philips s magnety Jawa. Tyto motocykly jsou totiž můj hlavní koníček Smile
elektronik55: Díval jsem se na ten inzerát, o kterém píšeš. Myslíš to tak, že mechanismus grama je záměnný a mohl by posloužit jako donor dílů, nebo jako komplet druhý gramofon? Primárně bych rád rozchodil to co mám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 375
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt leden 07 2016, 21:44    Předmět: Citovat

Ty "gramošasí" nejsou bohužel stejné , ale to z Bazoše by měl být AUTOMAT, nastaví se otáčky, průměr desky a stiskne se tlačítko , ostatní už dělá gramofon sám .
_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Franta



Založen: Aug 23, 2012
Příspěvky: 181
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2016, 10:05    Předmět: Citovat

Supraphon dělal jednak automat ss zásobníkem k výměně na 10 desek a jednak tzv. poloautomat, u kterého tedy nebyl zásobník, jen automatický pohyb přenosky na nastavený průměr desky. Automat by se mu do prostoru pro gramofon v Táboru nevšel kvůli výšce zásobníkového mechanizmu. Ten poloautomat by se tam vešel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 375
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2016, 12:30    Předmět: Citovat

S tím zásobníkem je to tak , do Tábora II by se nevešel . Ten "poloautomat",(jak píšeš) se tam vejde v pohodě , akorát to chce trochu té truhlařiny . AUTOMAT jsem kdysi dával do Hudební skříně Tesla 680A a musel snížit základní desku .
Hlavně ať se "Lukášovi" podaří rozjet elektroniku a toto má čas .
Dole pár snímků AUTOMATU .



upraveny_Supraphopn Automat 001.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  upraveny_Supraphopn Automat 001.jpg
 Velikost:  156.37 kB
 Staženo:  69 krát


upraveny_Supraphopn Automat 003.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  upraveny_Supraphopn Automat 003.jpg
 Velikost:  133.04 kB
 Staženo:  72 krát


_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Franta



Založen: Aug 23, 2012
Příspěvky: 181
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2016, 12:40    Předmět: Citovat

Ahoj, bezvýhradně souhlasím.
BTW - pěkné fotky. S Lukášem jsem dohodnut, že mu pošlu AZ12 a pokud ji najdu, tak také 6CC41. V nejhorším by ji bylo možno nahradit ECC83 po přepojení žhavicích přívodů pod objímkou, což není zásadní zásah a dá se to vrátit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 375
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: st leden 13 2016, 17:12    Předmět: Citovat

Na "sbazar" je kompletní Tábor II za 500,- Kč
_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 375
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: st leden 13 2016, 17:29    Předmět: Citovat

Tady je obrázek


55b7a0e12c888fb8948b0200.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  55b7a0e12c888fb8948b0200.jpg
 Velikost:  100.96 kB
 Staženo:  75 krát


_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7090
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st leden 13 2016, 19:35    Předmět: Citovat

Elektronik55 napsal(a):
Ty začátky byly stejné , jenže mě Ježíšek nenadělil sluchátka , ale "pantofle" !
Někdo zase doprovázel tatínka (i když adoptivního) na automobilové šrotiště pro díly (a na střední už sám pracoval na štrotišti elektrosoučástek), a někdo holt ne...
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 2 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund