Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

plašička kun - řešení s bleskem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Olchor



Založen: Nov 18, 2009
Příspěvky: 1638
Bydliště: Blansko

PříspěvekZaslal: ne říjen 18 2015, 18:28    Předmět: Citovat

Mám obavu, že PIR nebude na tak malé, chlupaté a rychlé zvíře dost citlivé.
Taky to nemusí být kuna. Já jsem před rokem řešil stejný problém. Rachot na půdě, rozkousané věci, jasná kuna. Nalíčil jsem sklopec z většího akvária, podepřený klacíkem s elektromagnetem. Uvnitř prkýnko, vespod mikrospinač, návnada opečený chleba, kousek masa, kousek vajíčka. Zvíře vleze dovnitř na prkýnko, sepne elmag.,ten podtrhne klacík a buch. Taky jo, v noci buch, no a byla tam myšice křovištní, docela sympatická myša, co panáčkuje a skáče jak klokan. Umí dobře šplhat, takže jí nedělá problém vylézt po stěně na půdu. Až jsem se divil, co kraválu takové malé zviřátko nadělalo. No ale byli tam dvě, jak jsem posléze zjistil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne říjen 18 2015, 18:43    Předmět: Citovat

Říká se, že inteligentní lidé mají dost citlivý sluch. Takže jim často vadí (hlavně neznámé) zvuky, co jiné lidi vůbec neprobudí. Pokud má člověk "v uchu" známé zvuky celýho domku, spí klidně, ale každý atyp ho okamžitě probudí.

Mě ráno zvedla z postele obyčejná sýkorka, původně jsem myslel, že to je datel. Ta potvora mydlila zobákem do hliníkovýho parapetu a evidentně se jí to líbilo. Asi se vytahovala před tím hejnem, co tady lítá. Vydržela to asi čtvrt hodiny...

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4486
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: ne říjen 18 2015, 19:58    Předmět: Citovat

monterjirka napsal(a):
hafca napsal(a):

Řekl bych, že je to jen hezká pověra. ...

Ono to opravdu funguje a je to něco jako "vyšší level psích chlupů"...

Jestli na to máte povahu, zkuste snít pečeného psa a pak projděte kolem jiných psů... Zvířata mají ty nosánky jinak vycvičené...

Jenže kočky znají psy už dlouho a mimo těch co jsou jen doma s nimi mají bohaté zkušenosti. Na rozdíl od medvědů, které ty domácí viděly maximálně v TV a ty polodivoké ani to ne. Very Happy

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2794
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: ne říjen 18 2015, 20:35    Předmět: Citovat

Zdeňku nestraš, nebo se to nějaký "eurovlezdoprdelka" dozví a bude se takovým nápadem chtít proslavit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1677

PříspěvekZaslal: ne říjen 18 2015, 21:02    Předmět: Citovat

Když už jste se tady bavili o čichu zvířat, chlupech a exkrementech psů a medvědů, tak mě teď napadá:
Asi před pěti lety jsem měl problém s močením psů kolem domu. Koupil jsem asi za stovku sprej Urostop a nastříkal místa kolem popelnice a okapového svodu. Pejsci i kočky pak dům obcházeli a byl od nich více než půl roku pokoj. Možná by to šlo aplikovat i v případě kuny na půdě.
Nebo ještě lepší:
Exituje též odpuzovač kun, repelent určený i pro použití na půdě. Je to snad dokonce přírodní, neškodný produkt.
Někteří motoristé používají sprej proti kunám, kterým nastříkají elektroinstalaci a plasty ve vozidle. Prý to nesmrdí a kuny to odradí rejdit v autě.
Osobně jsem to však nezkoušel. Vybral jsem si ten Urostop na psy a kočky. O likvidaci myší rodinky, která mi po nocích "rámusila" na půdě, jsem již referoval...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 19 2015, 19:11    Předmět: Citovat

Olchor napsal(a):
Mám obavu, že PIR nebude na tak malé, chlupaté a rychlé zvíře dost citlivé.....
Mně se do chatky dostala veverka. Byla tam díra, o které jsem nevěděl. Ale na veverku PIR čidlo funguje, to vím bezpečně. I když nevím, jak daleko byla od čidla, které sice bylo u stropu, ale veverka mohla řádit i v úrovni toho čidla. Ostatně myslím, že u některých PIR čidel se schválně mění vyzařovák, aby nereagovala na domácí mazlíčky, kteří se pohybují při zemi.

Jinak s těmi chlupy a výkaly exotických šelem je to zajímavé, jestli můžou nebo nemůžou děsit, když už mnoho generací kun nepotkalo tygra. Možná velké šelmy smrdí podobně.
Ale na jiných fórech jsem četl, že chlupy, lejna apod. získané ze ZOO na jejich kunu neudělaly žádný dojem. Možná měla rýmu.

Pamatujete se jak nedávno vlezl kanec k hyenám? Píšou , že byl frustrovaný, zmatený, ale on ten plot k hyenám musel násilím s rozběhem podvrtat a pak to vypadalo, že je chce zahnat. Možná si myslel, že to jsou psi a že je prožene(možná byl na to zvyklý). Hyeny taky zpočátku uhýbaly, než jim konečně došlo, co jsou vlastně zač a s prasátkem byl konec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 19 2015, 20:29    Předmět: Citovat

Patrně to hovínko či chlupy obsahují tzv. "nečisté vůně". Kuchaři to znají.

Dejte malýmu dítěti čuchnout k paštice Hamblé, co na to řekne.

Pokud bude to jídlo bez zápachu či vůně, sní to. Někdy jen jednou v životě, pak to taky odmítne.

Já jsem svýho syna, když už měl trošku rozum, strašil Vegetou, že mu to nasypu do jídla... Very Happy

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4246
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: út říjen 20 2015, 6:02    Předmět: Citovat

osobní zkušenost, známá měla v motorovém prostoru síťku s vlasy z kadeřnicví tchoř síťku rozkousal a bydlel na motoru klidně dál a nezastavil ho ani protikuní sprej. Je pravda, že auto má istalaci v chráničkách tak škody nenadělal. Nakonec ho zlikvidoval soused .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1413
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: st říjen 21 2015, 12:22    Předmět: Citovat

A na tu zahrádku posranou od koček pořád nic? Moje žena už chce investovat do větší vzduchovky, přestalo ji bavit neustále se na záhonech hrabat v kočičích exkrementech. Prak a kuličky z ložisek sice udělají své, ale trefovat se na 15 metrů už nedokážu a ty svině to vědí a když jsem na číhané na balkóně, tak blíž nejdou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4486
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: st říjen 21 2015, 12:42    Předmět: Citovat

Já uvažuji o nějaké airsoft pistolce. Mám sice revolver CO₂ na diabolky, ale to by asi neprošlo. Kočka někde na ulici s dírou v kožichu a nějaký samozvaný ochránce zvířat, to je špatná kombinace. Kuličkovka jí pořádně štípne a třeba si to bude pamatovat.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavel16



Založen: Dec 19, 2007
Příspěvky: 834
Bydliště: Litovel

PříspěvekZaslal: st říjen 21 2015, 18:21    Předmět: Citovat

Syn měl letos taky návštěvu v motoru.Odnesla to izolace kapoty a motor byl jak od prasat.Netestoval ste někdo nějaký elektronický plašič? Chystal jsem se motor vystříkat nějakým sprejem proti kunám a známý radil,že dával do motorového prostoru dezinfekci,co se dává do záchodu-tu dvoubarevnou v plastu na zavěšení.Ta elektronika by mě byla ale milejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 21 2015, 20:05    Předmět: Citovat

V motoru se nabízí levný PIR z GME (taková ta polokoule, reklamu jim už dělat nechci), nic moc to nežere + relativně malé zpoždění a výboj mezi motorem a správně vedeným tence izolovaným vodičem. Ale přes ty chlupy si toho možná ani nevšimne.

Ovšem pokud to zvíře neškodí, je to pořád živej tvor a chce to brát ohledy. Nejsme na této planetě sami...

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Radim



Založen: Aug 17, 2013
Příspěvky: 305

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2015, 17:26    Předmět: Citovat

Pokud budeš dělat blesk z fotografického blesku, tak pozor. Některé staré blesky pro filmové fotoaparáty měly na spínacím kontaktu přímo vyvedené vysoké napětí 400 Volt z kondenzátoru blesku, které se spínalo kontaktem uvnitř fotoaparátu.
Jinak ale obvody elektronického blesku jsou poměrně jednoduché, speciální součástky jsou jen vlastní výbojka a potom elektrolytický kondenzátor na blesk( snášející okamžité vybití do výbojky) 200 - 400 mikro na takových 400 volt, pak ještě trafo vyvolávající napěťový impulz, kterým se výbojka spouští. všechny ostatní součástky jsou běžné.
Jako druhé vidím jako nadějné vysoké napětí. Na tyto věci jsem vymyslel nášlapné rohože dělané z vázacích drátků asi 0,5 mm spletených do ok cca 5x5 cm. Drátky jsou v místě dotyku izolovány, jedna verze dvojitou bužírkou navlečenou na drátky, jiná verze tavným lepidlem nasáklým do hadřků. Napětí jsem bral na začátku obyčejné síťové omezené 60W žárovkou, později z kondenzátoru na síťové napětí asi 10 - 20 mikro nabíjeného diodou ze sítě přes odpor cca 10k a jehož výboj je omezen odporem co dům dal tady 270 ohmů. Napětí na kondenzátoru je signalizováno doutnavkou. Pokud se z těmi nástrahami člověk trefí tam, kde jsou vstupy, má to velkou účinnost. Na půdě, pokud tam je hořlavý materiál, bych viděl problém v tom, že se musí omezit vybíjecí proud z kondenzátoru tak, aby to nedávala jiskry a nezapalilo tak. Odpor 270 ohmů byl na usměrněné síťové napětí příliš malý, dával pořád jiskry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1677

PříspěvekZaslal: ne listopad 15 2015, 23:48    Předmět: Citovat

Stejně jako u elektrického ohradníku pro dobytek, ani v případě elektrické nástrahy pro kunu nejde primárně o to, aby Vám zařízení jiskřilo. Ta jiskra jen zbytečně zmaří energii, uloženou v kondenzátoru. Proto Vaše popsaná konstrukce patrně není vhodná.
Na druhé straně, pro podpálení dřevěné konstrukce střechy a půdy, musíte dřevo ohřát nad zápalnou teplotu, na což náboj z nabitého kondíku nestačí.
Jediné co musíte na půdě zajistit, je místo kolem elektrod zbavit hořlavého prachu (a hořlavých par) a zabránit, aby místo kuny (myši), ránu od Vašeho nastraženého udělátka, dostal zvědavý člen rodiny...
Doporučuji ještě, místo nabíjecího odporu 10k, použít dva odpory 39k až 47k v sérii, každý výkonově dimenzovaný na 1 W, a celý zdroj (odpory, diodu, kondík, doutnavku), instalovat do uzavřené a nehořlavé krabice. Třeba do pixly od barvy, spojené s "nulákem".
Lovu zdar! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1344
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: st únor 21 2018, 12:55    Předmět: Citovat

Včera v noci koukám na telku kolem 1hod slyším šramot na okapu.Zabouchal jsem na podbití střechy a slyším úprk zvířátka.Ráno jsme kontrolovali kde vlezlo.2,5m po stěně na rohu,pak hupne na okapový svod a je na střeše.Všechno zablácené,tak tam asi už vegetí dýl,ještě než napadal sníh.Stopy ve sněhu byly,ale myslel jsem,že je to kočka,kterých je tu hodně.Takže mám o zábavu postaráno Sad Ovšem žádné sraní s kuní paní nebude,půjde hned do hlodavec heaven
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund