Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ultrazvuková Pračka Tesla Teson 10 L UC 003 CS1
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
grrrrrrrr



Založen: Jun 15, 2010
Příspěvky: 489
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po srpen 10 2015, 8:52    Předmět: Citovat

Zdravim,

Podarilo se uvest cisticku do funkcniho stavu? Mam velmi podobne symptomy. Bezela 30s pak prask a shorela hlavni pojistka F4A. Po kontrole jsou proslehle dva ze ctyr BUY69A (evidentne uz je nekdo vymenil za puvodni SU169). Ty KY199 vymenit za BA159 ?

Diky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Georgo



Založen: Jun 01, 2015
Příspěvky: 27
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: so srpen 15 2015, 9:50    Předmět: Citovat

weed_smoker napsal(a):
MJ13091 by tam nešel?


Asi ano Ale kde ho sehnat raději zůstanu u BU626A nebo podobné alternativě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Georgo



Založen: Jun 01, 2015
Příspěvky: 27
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: so srpen 15 2015, 10:16    Předmět: Citovat

grrrrrrrr napsal(a):
Zdravim,

Podarilo se uvest cisticku do funkcniho stavu? Mam velmi podobne symptomy. Bezela 30s pak prask a shorela hlavni pojistka F4A. Po kontrole jsou proslehle dva ze ctyr BUY69A (evidentne uz je nekdo vymenil za puvodni SU169). Ty KY199 vymenit za BA159 ?

Diky.


Podařilo se ale zatím s žárovkou mám tam dva 7A tranzistory z PC zdroje c4106 pouze na testování, přemýšlím nad tranzistorama jestli ty BUY69A (Cena/ks bez DPH 45 Kč) nebo BU626A (Cena bez DPH: 38 Kč) parametry stejné kvalita neznámá. Ty KY199 jsou 500ns, měnil jsem je za BY299 (2A), BA159 je rychlejší 300ns nevím jestli by s tím nebyl problém.



celek.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  celek.jpg
 Velikost:  273.83 kB
 Staženo:  187 krát


v provozu.jpg
 Komentář:
Po vyladění dělá pěkné bzzzzzzzzzzzz

Stáhnout
 Soubor:  v provozu.jpg
 Velikost:  285.83 kB
 Staženo:  196 krát


deska strana spoju.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  deska strana spoju.jpg
 Velikost:  284.82 kB
 Staženo:  183 krát


Deska spoju.jpg
 Komentář:
Ten Hnědý vodič vedoucí k žárovce je připojený k černému a je volně ve vzduchu :-)

Stáhnout
 Soubor:  Deska spoju.jpg
 Velikost:  283.01 kB
 Staženo:  166 krát


Tranzistory BU626A.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Tranzistory BU626A.jpg
 Velikost:  70.43 kB
 Staženo:  157 krát



Naposledy upravil Georgo dne út srpen 25 2015, 12:26, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Georgo



Založen: Jun 01, 2015
Příspěvky: 27
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: so srpen 15 2015, 10:29    Předmět: Citovat

Další foto


osciloscop.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  osciloscop.jpg
 Velikost:  218.71 kB
 Staženo:  148 krát


Osciloskop.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Osciloskop.jpg
 Velikost:  205.31 kB
 Staženo:  165 krát


ventilator filtry.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ventilator filtry.jpg
 Velikost:  255.58 kB
 Staženo:  161 krát


seznam lanek.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  seznam lanek.jpg
 Velikost:  234.8 kB
 Staženo:  189 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
grrrrrrrr



Založen: Jun 15, 2010
Příspěvky: 489
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so srpen 15 2015, 10:53    Předmět: Citovat

Zdravim,

Ja jsem zjistil ze jistic mi to prestane vyhazovat a palit trandy kdyz naladim frekvenci na cca 24Khz pomoci T1. Pokud to zvednu okamzite to slehne VT103 a 104. V manualu k predchozimu modelu http://elektrotanya.com/tesla_uc002bm1-4l_uc003bs1-10l.pdf/download.html jsem nasel ze pracka ma fungovat nekde kolem 23Khz. Otazka je zda i ten novejsi model. Dale je tam postup jak sladit generator a vanu aby pracovali s optimalnimi parametry. Jinak ja mam osazeny tranzistory SU169 (BUY69A) z denkla za 55Kc/ks http://www.denkl.cz/eshop/buy-69-a-8129. Zkousel jsem poptat pokracovatele Tesly firmu Notus Powersonic ve Vrablich o pomoc ale byl jsem odkazan na jejich servis a dokumentaci ani nic okolo neposkytnou.

Bouhzel moje zarizeni ma jeste jednu neprijemnou vlastnost a to ze mi nefunguje ten casovac. Kdyz to jedu na tech 25Khz a zapnu ultrazvuk tak obvod s casovacem nedostava potrebne napajeni z T1 a nesepne. Na zenerce ma byt 10V a je tam 7,3V. Pri topeni casovac dostatecne napeti ma.

Deska casovace je urcite v poradku, protoze pri vyjmuti a testu na externim zdroji pracuje presne jak ma.

Jinak pred rozebranim ten generator urcite bezel na vyssi frekvenci protoze civka mela vetsi vzduchovou mezeru a casovac fungoval.

Mate nekdo nejaky napad jak problem poresit? Me se zda nejlogictejsi sladit tu vanu s generatorem aby to nepracovalo v neprizpusobenych podminkach a tim to zbytecne nezatezovalo ten generator.

Diky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Georgo



Založen: Jun 01, 2015
Příspěvky: 27
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: so srpen 15 2015, 11:43    Předmět: Citovat

grrrrrrrr napsal(a):
Zdravim,

Ja jsem zjistil ze jistic mi to prestane vyhazovat a palit trandy kdyz naladim frekvenci na cca 24Khz pomoci T1. Pokud to zvednu okamzite to slehne VT103 a 104. V manualu k predchozimu modelu http://elektrotanya.com/tesla_uc002bm1-4l_uc003bs1-10l.pdf/download.html jsem nasel ze pracka ma fungovat nekde kolem 23Khz. Otazka je zda i ten novejsi model. Dale je tam postup jak sladit generator a vanu aby pracovali s optimalnimi parametry. Jinak ja mam osazeny tranzistory SU169 (BUY69A) z denkla za 55Kc/ks http://www.denkl.cz/eshop/buy-69-a-8129. Zkousel jsem poptat pokracovatele Tesly firmu Notus Powersonic ve Vrablich o pomoc ale byl jsem odkazan na jejich servis a dokumentaci ani nic okolo neposkytnou.

Bouhzel moje zarizeni ma jeste jednu neprijemnou vlastnost a to ze mi nefunguje ten casovac. Kdyz to jedu na tech 25Khz a zapnu ultrazvuk tak obvod s casovacem nedostava potrebne napajeni z T1 a nesepne. Na zenerce ma byt 10V a je tam 7,3V. Pri topeni casovac dostatecne napeti ma.

Deska casovace je urcite v poradku, protoze pri vyjmuti a testu na externim zdroji pracuje presne jak ma.

Jinak pred rozebranim ten generator urcite bezel na vyssi frekvenci protoze civka mela vetsi vzduchovou mezeru a casovac fungoval.

Mate nekdo nejaky napad jak problem poresit? Me se zda nejlogictejsi sladit tu vanu s generatorem aby to nepracovalo v neprizpusobenych podminkach a tim to zbytecne nezatezovalo ten generator.

Diky.


S těma trandama diky za info.No teď sem to přestavil na těch 24Khz mala vzduch. mezera a jede to taky pěkně. Změřil sem napětí na zenerce v časovači a při sepnutí clening naskočí na 8,2V a při ohřevu spadne na 5V po odčasování cca 2,5min.(časovač nastaven na minimum 2 dílek) napětí spadne na 0. Ale nerozepne se relé a nespustí se čištění asi se tak stane až po nahřátí vany a ER odepne relé .Trandy drží teplotu na 65°C.
To slaďování myslím zas tak řešit nemusíš pokud dodržíš hodnoty odporů je to nastaveno od výroby leda že bys měnil vanu za jinou a podobně teda aspoň si to myslím pokud to tak není postup bude asi zajímavý.

A musíš držet to tlačítko nebo to jede samo??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
grrrrrrrr



Založen: Jun 15, 2010
Příspěvky: 489
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so srpen 15 2015, 11:49    Předmět: Citovat

Hele uz mi to jede i samo ale obcas to umre driv protoze spadne napeti pro casovac. Ta frekvence dost lita. Mam podezreni jestli nemam vadny nejaky ten UZM. Obcas toi vydava fakt divne zvuky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Georgo



Založen: Jun 01, 2015
Příspěvky: 27
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: so srpen 15 2015, 12:17    Předmět: Citovat

grrrrrrrr napsal(a):
Hele uz mi to jede i samo ale obcas to umre driv protoze spadne napeti pro casovac. Ta frekvence dost lita. Mam podezreni jestli nemam vadny nejaky ten UZM. Obcas toi vydava fakt divne zvuky.


No tak skus odpojovat jeden po druhem vyřaď jeden pak zase zapoj pak druhý zase zapoj a td.. ja to tak zkoušel je to zdlouhave ale da se to moje jsou redy je to stabylni a nevypíná jen to tou vzduchovou mezerou musíš nastavit ampermetr na přívodu proud by měl při správném nastavení klesnout i podle zvuku jemě doladit ať to nekvílí pak tam narůstají velké proudy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
grrrrrrrr



Založen: Jun 15, 2010
Příspěvky: 489
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so srpen 15 2015, 12:40    Předmět: Citovat

Meril jsem je samostatne na rlcg a vsechny vypadaly ok. Spis to vypada na to doladeni. Ten proud meris kde? Na privodu k zaricum nebo na privodu site? Me se s tim feritem za chodu moc tocit nechce Smile Rekneme ze z toho mam trosku respekt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Georgo



Založen: Jun 01, 2015
Příspěvky: 27
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: so srpen 15 2015, 12:50    Předmět: Citovat

grrrrrrrr napsal(a):
Meril jsem je samostatne na rlcg a vsechny vypadaly ok. Spis to vypada na to doladeni. Ten proud meris kde? Na privodu k zaricum nebo na privodu site? Me se s tim feritem za chodu moc tocit nechce Smile Rekneme ze z toho mam trosku respekt.


Měřím proud na přívodu do přístroje z pojistky mám vytaženej káblík přes 6A jistič tak na něm. na fotce to jde vidět. A s tím feritem můžeš točit bez obav jen si musíš povolit tu aretaci a pokud možno jen dvěma prsty je galvanicky oddělenej, tak by to mělo byt ok jinak použij gumové rukavice pokud tomu nevěříš..... Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
grrrrrrrr



Založen: Jun 15, 2010
Příspěvky: 489
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so srpen 15 2015, 16:51    Předmět: Citovat

Tak taky zasilam par fotek z te moji. Ta moje je v dost horsim stavu a nejaky cas kapala voda na levy kraj desky pod vypusti. Vsecko uz jsem ale vycistil.


20150815_163656.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  20150815_163656.jpg
 Velikost:  220.36 kB
 Staženo:  190 krát


20150815_163806.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  20150815_163806.jpg
 Velikost:  210.16 kB
 Staženo:  191 krát


20150815_163848.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  20150815_163848.jpg
 Velikost:  215.69 kB
 Staženo:  172 krát


20150815_163924.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  20150815_163924.jpg
 Velikost:  220.62 kB
 Staženo:  202 krát


20150815_163943.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  20150815_163943.jpg
 Velikost:  212.02 kB
 Staženo:  197 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
grrrrrrrr



Založen: Jun 15, 2010
Příspěvky: 489
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so srpen 15 2015, 16:51    Předmět: Citovat

ER


20150815_163707.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  20150815_163707.jpg
 Velikost:  252.83 kB
 Staženo:  169 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
grrrrrrrr



Založen: Jun 15, 2010
Příspěvky: 489
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so srpen 15 2015, 16:51    Předmět: Citovat

ER


20150815_163707.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  20150815_163707.jpg
 Velikost:  252.83 kB
 Staženo:  163 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Georgo



Založen: Jun 01, 2015
Příspěvky: 27
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: so srpen 15 2015, 17:05    Předmět: Citovat

grrrrrrrr napsal(a):
Tak taky zasilam par fotek z te moji. Ta moje je v dost horsim stavu a nejaky cas kapala voda na levy kraj desky pod vypusti. Vsecko uz jsem ale vycistil.


Tak ta moje vypada uplně stejně.
Prosim tě mužeš se mě mrknout jak máš řešenou tu diodu VD109 a R122 na te moji je ta dioda nevim proc otočena opačně a na desce ma ty popisky taky opačne než jak je to na schematu takže podle desky je to dobře ale ne podle schematka. Funkce si myslim je po zapnuti přístroje nabýt ty kondenzátory pro ohřev a po spuštění ohřevu se přemostí spínačem na relé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
grrrrrrrr



Založen: Jun 15, 2010
Příspěvky: 489
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne srpen 16 2015, 10:30    Předmět: Citovat

Ja mam tu diodu na plosnaku osazenou take opacne a odpor je pak napajen jednim koncem primo na mustek. Podle schematu je to spravne.


20150816_112423.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  20150816_112423.jpg
 Velikost:  194.83 kB
 Staženo:  132 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund