Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Klonování os win 10 na nový SSD disk
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3312
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červen 21 2021, 15:24    Předmět: Klonování os win 10 na nový SSD disk Citovat

Zdravím, hodlám migrovat systém z klasického plotnového disku na SSD disk. Původní disk je 500GB a nový je 256GB, obsazeno je okolo 60GB. SSD disk bych připojil pro tento účel přes usb redukci. Jaký sw, ideal zdarma použít, co by jste mi doporučili. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po červen 21 2021, 15:48    Předmět: Citovat

Ja pro takovou vec nedavno pouzil Acronis Disk Director. Zadny problem s tim nebyl, system nabehl jako by se nechumelilo. Klonoval jsem system ktery byl prave aktivni (nebylo treba disk vyndavat a klonovat v jinem kompu).
Je to placeny soft, ale maji 30denni verzi zdarma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2409

PříspěvekZaslal: po červen 21 2021, 15:51    Předmět: Citovat

Podívej se na stránky výrobce SSD. Často je tam program ke stažení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17742
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po červen 21 2021, 16:20    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Ja pro takovou vec nedavno pouzil Acronis Disk Director. Zadny problem s tim nebyl, system nabehl jako by se nechumelilo.

System jo, ale některý původně nainstalovaný programy jsou svázaný s železem a ty pak nejdou a nebo chtějí novou aktivaci. Konkrétně Mrkvosoftí Office a některý Cady.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po červen 21 2021, 16:49    Předmět: Citovat

Ja to provozuju na stejnem HW (teda krome disku) a zadny problem jsem u office, eagle, inventoru ani nicem jinem nepozoroval. Pokud ma ale oem licence, muze s tim byt problem, co jsem ale pochopil, on chce jen menit disk a tam by nemel narazit.

Ja ty disky pravidelne prepinam kdyz napriklad delam mejdany, protoze pouzivam stejny comp pro praci i jako multimedialni a zabavni centrum a nechci aby se mi opilci hrabali v datech a nikdy jsem na zadny problem s nefunkcnosti neceho nenarazil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3312
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červen 21 2021, 17:07    Předmět: Citovat

Na compu je licence Office, jen teď nevím jaká. V případě záměny disku může být s licencí problém? U windows není, tedy u asi 3 pc kde jsem dával ssd disk nebyl ale tam jsem systém instaloval neklonoval.
Edit: tak jsem se podival na Acronis a trial verce je na pikaču.

You have just taken an important step towards grabbing a superb market opportunity!

Your free demo version of Acronis Disk Director 12.5 is not limited by time and allows managing disks volumes up to 10GB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17742
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po červen 21 2021, 17:12    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
zadny problem jsem u office, eagle, inventoru ani nicem jinem nepozoroval.

Ty mý office jsou trochu zvláštní, koupený jako update na Mrkvosoftí Work. Na čistou mašinu bez Work nainstalovat nejdou. Kdoví jak to v tomhle případě je...

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po červen 21 2021, 17:36    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
Edit: tak jsem se podival na Acronis a trial verce je na pikaču.
You have just taken an important step towards grabbing a superb market opportunity!Your free demo version of Acronis Disk Director 12.5 is not limited by time and allows managing disks volumes up to 10GB.

Aha, to jsem nevedel, ja mam plnou verzu. Zkus treba soft ktery popisuji tady https://insmart.cz/jak-presunout-windows-na-ssd-vcetne-dat/
Vetsinou u tech zdarma programu byva cely proces ponekud krkolomny, ale tady to vypada jen na prostou klikacku. Vyzkousene to nemam, ale nemyslim ze by na tomhle bylo co zkazit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: út červen 22 2021, 12:05    Předmět: Citovat

Stáhni si bootovací ISO https://download.acronis.com/AcronisTrueImage2021.iso , udělej si z něj bootovací flešku třeba Rufusem https://github.com/pbatard/rufus/releases/download/v3.14/rufus-3.14.exe a můžeš klonovat.

Ale na rovinu, desítky máš na SSD nainstalované za chvilku včetně několika aplikací i se základním nastavením. Často reinstaluji NB/PC a průměrně je do dvou hodin vše hotové.
Je to určitě méně času, než shánění jak klonovat, samotné klonování a stejně to většinou nenabootuje, takže se musí udělat bootovací fleška s desítkama a pomoci ní opravit bootování z SSD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út červen 22 2021, 12:37    Předmět: Citovat

Pokud ma nainstalovane destky programu, pracne rozbehanych ovladacu ke kde cemu, prosel si martyriem nejruznejsich akvivaci a aktualizaci a zdlouhavym nastavovavanim konfiguraci slozitych softu, pravidel firewalu apod. je nova instalace celkem znicujici prace i na nekolik odpoledni.

Mi ten klon pomoci acronisu jel vzdy na poprve bez sebemensich problemu, vcetne bootovani, vubec jsem nepoznal ze mam druhy disk a za par minut bylo hotovo bez jakekoliv dalsi prace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: út červen 22 2021, 15:06    Předmět: Citovat

Pracně rozběhané ovladače v desítkách? Buď se online zaktualizují sami, nebo pro offline režim existuje balík ovladačů.

Kdyby vytáhl ten HDD pro případné naklonování a na SSD dal čistou instalaci Win10, tak i kdyby se to nepodařilo, tak se aspoň něco přiučí a vyřeší to naklonováním.

V UEFI modu se pokaždé po naklonování boot nepodaří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út červen 22 2021, 15:12    Předmět: Citovat

matahari napsal(a):
Pracně rozběhané ovladače v desítkách? Buď se online zaktualizují sami, nebo pro offline režim existuje balík ovladačů.

Smile Smile Smile
Rekl clovek ktery jako jediny HW pouziva board s integrovanou grafikou.
Smile
Mam ke compu mraky nejruznejsich zarizeni, ale to co pises je naproste scifi, to nefungovalo nikdy (snad krome toho boardu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: út červen 22 2021, 17:08    Předmět: Citovat

Mraky neznamená, že to má každý, v 90% jde právě o integrovanou GPU a ne o žádné exotické zařízení.
U NB, které jsou proti desktopům zastoupené tak 80:20, je pokaždé jiný touchpad, čtečka otisku prstů, výrobce LAN nebo WiFi+BT karty, čtečky SD karet a vždy se ovladače aktualizují online od Microsoftu, nemám důvod si vymýšlet.
A co se týče offline balíků ovladačů, tak ty také fungují téměř ve 100%, není důvod, aby v těch balících nebyly zastoupené zařízení, které se často používají.
Tahle kombinace znamená, že doba reinstalace se vyrovná době investované do klonování, protože než načtu image ze systémového HDD přes USB 3.0/1 na extérní HDD, tak mám desítky na SSD nainstalované. A v 95% každému stačí souborový manažér, Office, někdy jiný prohlížeč webu nebo fotek, oblíbený přehrávač hudby + videa a to je vše. Už jsem to napsal, do 2 hodin je vše hotovo a když už bude chtít něco navíc, tak si to doinstaluje, tak jako předtím na HDD. Pokud nejsou desítky zaktualizované na poslední výroční aktualizaci, tak to platí tím tuplem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út červen 22 2021, 17:46    Předmět: Citovat

Pri klonovani se nic pres usb nenacita, proste jsem zapojil novy disk do desky, dal klonovat a sel si ugrilovat klobasku Smile

K tem ovladacum, zrovna vcera jsem hodinu prolezal cinske weby abych nasel ovladac ke kabelu na stare mobily ktere pouzivam jako prevodnik USB/UART protoze jich mam celou krabici.

I jen nastaveni blbeho chromu kde je treba pozakazovat spoustu nesmyslu (a hlavne najit v tech stovkach parametru v chrome://flags/ kde), importovat oblibene polozky, ulozene hesla (pokud to vubec jde) doinstalovat nezbytne doplnky typu adblock, odklikavac cookies atd. a znovu je nastavit jako napr. blokovani tech idiotskych animovanych emotikonu a avataru zde na bastlirne zabere opravdu hodne casu a pruzeni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5125
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út červen 22 2021, 18:06    Předmět: Citovat

Pokud máš u Google účet, udělá se to všechno automaticky.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund