Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaká je životnost motoru sekačky?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: po červen 12 2006, 14:08    Předmět: re: Citovat

Mam 40 arovu zahradu s klasickou sedliackou chalupou.Doposial som mal na zahrade VARI system ale ukradli mi ho.Kupil som z Mountfieldu 4 kolesovu kosačku TDL 484-R s benzínovím motorom B and S(4.5 PS)
Ihned po kupe som ju zatažil pekne vyrastenou asi 1m travou To bol pre nu vyborny zabeh.Vrajže su to americke motory.Kosačka ma aj zatazovaci regulator.Podla toho ako ju zatažim tak sa reguluju otacky.Ale to funguje ak je motor vytočeny na plny plyn.Ale som s nou nadmieru spokojný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tibi



Založen: Apr 14, 2006
Příspěvky: 390

PříspěvekZaslal: st říjen 25 2006, 20:53    Předmět: Citovat

tie motory su dnes velmi mizerne.co sa tyka aj konstrukcie motoru tak su to iba dva vylisky voci sebe ktore su stiahnute 2ks srobmi. je top plechova konstrukcia ktora sa lehko pokrivy. ja mam doma robenu s 3 f motorom 2800 obratok 1min a nemam stym problemi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ranik



Založen: Nov 22, 2005
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: po říjen 30 2006, 10:51    Předmět: Citovat

Nevím jak dlouhý prodlužovák používáš, ale závada může být i v tom, že je moc dlouhý a má slabý průřez. Při moc dlouhém prodlužováku a malém přůřezu na něm vzniká velký úbytek napětí a motorem potom teče velký proud.Chtělo by to změřit velikost napětí na prodlužováku při puštěné sekačce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: so prosinec 08 2007, 16:33    Předmět: Citovat

Mám elektrickou sekačku RE-DIU Jevíčko vyrobenou v roce 1989. Bez sebemenšího problému co se týče elektromotoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5128
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so prosinec 08 2007, 19:02    Předmět: Citovat

Jak říká Crifodo - jedině benzín. Já mám nějakou noname za 1500 ze Štruncáku už 5 let a brousím akorát nůž Cool Když jsi z Plzně,tak se tam zajdi v neděli mrknout,třeba něco vybereš...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jano2



Založen: Dec 28, 2006
Příspěvky: 1753
Bydliště: Orava,sever

PříspěvekZaslal: so prosinec 08 2007, 19:32    Předmět: Citovat

Ta je dobra,čo sa vydary.Sused kupilnovu(neviem značku)do roka ju dva krat reklamoval,na druhy rok kupoval dalšiu,Ja tiež mam asi 8 ročnu a ide dobre.Je to noname,,
_________________
Malo toho viem,radšej sa spytam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09 2007, 22:30    Předmět: Citovat

MetalGod napsal(a):
Mám sekačku made in home s motorem ze starý pračky a šlape bez problému už 8 let. Po sezóně ji vyčistím a šlape dál! Sice váží cca 50 kg, do kopce to dělá svaly, ale nikdy mě nenechala ve štychu.

Též. konstrukce je z benzinové sekačky - motor má z pračky - zapínání stykačem - dvojtlačítko a motor jede jak hodinky. Hmotnost asi 25 kg... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan121



Založen: Dec 07, 2005
Příspěvky: 722

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09 2007, 23:11    Předmět: Citovat

Servisuji sekačky DIU Jevíčko (v dnešní době ERGO Chornice) tak pokud budete něco potřebovat,není problém.
Tyto strunové sekačky jsou velmi dobré,ale je třeba dodržovat pokyny výrobce.Jsou určeny na sekání menších ploch,nebo na dosekávání po čtyřkolové nožové sekačce v nepřístupných místech.V současné době se prodávají o výkonu 550W a je možno koupit i s tepelnou ochranou (klystron).Mám zákazníky kteří ji mají 15 let a přijdou vyměnit jen díly které se běžným provozem opotřebují,ale jsou i tací kteří ji zavaří za týden.
Tím nenarážím Dráťáku na tebe,hold máš smůlu.
Jen tak pro zajímavost Mám na katru motor 11kw,polootevřený z roku raz dva.Nebyl snad nikdy zakrytý,na dešti,zavátý sněhem.A světe div se bez problémů.Hmm byla by to asi v dnešní době paleta nechat ho převinout.Budu ho muset začít zakrývat. javascript:emoticon('Exclamation')
Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po prosinec 10 2007, 11:19    Předmět: Citovat

Milan121 napsal(a):
Servisuji sekačky DIU Jevíčko (v dnešní době ERGO Chornice) tak pokud budete něco potřebovat,není problém.
Tyto strunové sekačky jsou velmi dobré,ale je třeba dodržovat pokyny výrobce.Jsou určeny na sekání menších ploch,nebo na dosekávání po čtyřkolové nožové sekačce v nepřístupných místech.V současné době se prodávají o výkonu 550W a je možno koupit i s tepelnou ochranou (klystron).Mám zákazníky kteří ji mají 15 let a přijdou vyměnit jen díly které se běžným provozem opotřebují,ale jsou i tací kteří ji zavaří za týden.

Díky. Já mám doma rotační sekačku RE-DIU 750. Ale opravdu skláním se před ní co si už prožila. Jediné,co jsem si na ni musel vyměnit tak bylo uložení koleček,přívodní kabel,náboj nože + nůž samotný. Mám tam "MEZácký" motor a ten šlape jak hodinky. Mimochodem jsem slyšel,že do této sekačky se dávali dva druhy elektromotorů. Prý tento z Mohelnice a ještě jakýsi z brzdou...
Existuje nějaká náhrada v případě,že by ten motor v té mé sekačce shořel. Přece jenom. Sekačka už je stará 18 let. A nový sekačky stojí za houby,jak jsem se dočetl v tomto tématu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po prosinec 10 2007, 11:24    Předmět: Citovat

Nechtěl jsem to dávat jako nové téma..
Protože se též jedná o sekačku. Jde o novinku společnosti BOSCH:
http://www.hobbyexpert.cz/rotacni-elektricke-sekacky/bosch-rotak-34?gclid=CN_Fn7K_nZACFQqwQwod40WL-g
V této sekačce je použit pro pohon nože komutátorový motor. Nůž má 3600 otáček a elektromotor kolem 16000 otáček. Převod je řešen ozubeným řemenem. Měl jsem možnost si ji jen tak vyzkoušet v obchodě a je neuvěřitelně lehká ale dosti hlučná. Hlučnost není komutátorovým motorům cizí. Jakpak se díváte na tuto novinku. Já osobně vidím motor z uhlíky v sekačce poprvé. Jde vidět že výrobci odstraňují indukční motory jak z praček - což je pochopitelné,tak i ze sekaček...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan121



Založen: Dec 07, 2005
Příspěvky: 722

PříspěvekZaslal: po prosinec 10 2007, 12:11    Předmět: Citovat

Dodával ještě motory otevřené s brzdou,ale teď nevím jestli ještě má.Výkon je stejný.
Měl jsem zde párkrát na opravu sekačku s tím řemenem ať značkovou nebo noname.Vždycky problém s řemenem,nebo lépe řečeno s uložením motoru,nebo ložisek hlavního vřetene.Mám dojem že je schválně vytvořeno slabé místo,tak aby po 24 měsících a jednom dni se díky tahu řemene vymačkalo plastové sedlo a celý stroj byl na vyhození.Konzumní styl života.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po prosinec 10 2007, 12:24    Předmět: Citovat

Tak BOSCH by si na to měl dát pozor. Přece jen tento výrobce pro českého zákazníka něco znamená.Ale je pravda,že všechny výrobky,které se nyní vyrábí jsou na jedno použití. Jinak by se v této době nedalo co vyrábět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 10 2007, 18:16    Předmět: Citovat

Po vlastní zkušenosti jedině benzín. Mám sekačku s motorem Brigs & Straton Quatro 40. Používám ji už 8 let a nešetřím. Na jednom pozemku 630 m2 na chatě sekám asi 3 x do roka, takže tráva je tam i 50 cm, pěkně se dusí, ale drží. Jinak se seká co 14 dní cca 800 m2 a jedenkrát za měsíc 1800 m2. Jediné závady co jsou je prasklý unašeč nože, když se najede na nějaký kůl nebo velký kámen - 190 Kč. Údržba je kromě čištení po práci 1x ročně olej a čištění vzduchového filtru a 1x za 2 roky svíčka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po prosinec 10 2007, 19:37    Předmět: Citovat

Máme v rodině povícero "sekátek" - benzínovou bubnovku se 4t motorem Brigs&Stratton 3,5HP na vysokou trávu z Mountfielda a dvě elektriky "do koše", menší z TESCA, větší z Mountfielda. Ta bubnovka víc stojí, než seká, protože děda, co se mu s ní sekávalo na seno pro králíky, umřel a králíci byli vyhubeni na pekáč. Zbytek zahrady se seká "na golfáč" neboli "na plešouna" elektrikama, ženské berou malou 900W/350mm záběr, chlapi větší 1600W/500mm, dosekává se strunovkou cca 350W, podobnou té z Jevíčka, jen je celoplastová a asi taky z TESCA - nevím, nepoužívám, koupila si ji máti na vyžínání kolem rohů záhonků... Už jsme kupovali 3x kabel, protože fotřík je grand a šňůru s dvěma "acidurkama" nechce za sebou tahat. Stejně ji přesekává nejvíc on, tak si ji taky platí... Já bych ji s klidem napojil další škatulí, on jede pro nový prodlužovák...
Zajímavá závada postihla letos zjara tu větší, 1600W elektriku - po několika prvních posekaných arech se z ní ozvalo podezřelé "ramplování". Fotřík zarazil, obrátil ji na krovky a začal znaleckým zrakem zkoumat závadu. Zjistil jediné - osa motoru = sekacího nože se viklala v radiálním směru asi o centimetr na každou stranu! Začal svolávat všecky ku*vy, co jich zná a že ji hned pojede do Mounfielda reklamovat - z chalupy asi 18km. Zabránila mu v tom jen pokročilá hodina. Pod záminkou zjištění, zda nejde o nějakou prkotinu jsem odšrouboval 2 křížové šroubky, držící kryt motoru - a ejhle! Tělo sekačky je plechová skořepina s koly a vylisovaným kanálem vývodu trávy do koše. Mimochodem po 1 roce už docela "pěkně" rezavá skořepina... A mezi plechem a vlastním rámem motoru je plastové mezikruží, silné asi 2cm, do kterého jsou jak plech, tak motor přišroubovány vruty se 6hrannou hlavou - a právě ty mezi plastem a motorem se "vyklepaly" a odešly - kam jinam, než do kompostu s posekanou trávou...! Jeden ze zbývajících jsem vyndal a změřil - nemají normalizovanou velikost, jsou 5,2 X 52mm. Druhý den volám Mountfielda a málem mne je*lo: "ano, ty šrouby máme, stojí 11korun kus..." Zašel jsem do prodejny spojovacího materiálu a tam jsem za těch samých 11Kč koupil 10ks vrutů se 6hrannou hlavou 5,5 X 55mm a 10 ks vějířových podložek - šest mi nepřišlo rentabilní, když 1 podložka stojí 10hal a stejně bych tu korunu musel zaplatit... Jediný rozdíl proti originálním šroubům je, že původní mají hlavu 8mm s vroubkovanou "sukýnkou", nové mají hlavu 10mm a pod ní ode mne vějířovou podložku...
Sekačka (zatím) sekačkuje, fotřík si chrochtá a já mám klid...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan121



Založen: Dec 07, 2005
Příspěvky: 722

PříspěvekZaslal: út prosinec 11 2007, 0:41    Předmět: Citovat

Ještě se chlapi zmíním o tom načasování poruchy.Čtyřkolová sekačka,pěkný plechový výlisek - masivní,žádná hračka.Člověka který trošičku tomu rozumí to musí zásadně nalákat na koupi.Elektromotor robustní na první pohled tě to trkne do oka že to je kus materiálu.Ale ouha když začneš hledat závadu tak jak se to stalo mně.Chovalo se to tak jako když je vadný kondenzátor.Suveréně ho vyměním (a říkám si v duchu -rychlý prachy) a prdlačky to samý.Lepil rotor o stator.A teď se podívám pořádně a světe div se víko na motoru ze strany hřídele(nože) masivní hliníkový odlitek,ale ze strany druhé výlisek z plechu síly tak 1,5 mm.V něm vystřižená díra na ložisko a teď čtěte pořádně a pomalu - jen vystřižená,nebo vyražená!! ne prolisovaná a vytvořený pertl tak aby se ložisko do něj zalisovalo a plochou bylo opřené.Ještě jednou pokud jsem se blbě vyjádřil.V plechu o síle asi 1,5 mm vykroužená díra a v té díře zasunuto ložisko,takže kontaktovalo s tím plechem tou tloušťkou 1,5 mm a ne asi 12 mm což byla šířka ložiska.Já jsem myslel že mě jebne.A od té doby si všímám těhle slabých míst schválně vytvořených.
El hoblík nějaké neznámé firmy rozumné konstrukce - ale uhlíky na plastových držáčcích 5x5 mm -po čase se vyhřejí a ohnou.Jsou vlastně potaženy silou komutátoru za uhlíky. Tam to přímo mlátilo do očí že ta konstrukce je schvalně takhle provedena.
Já beru konkurenci,kapitalismus,ale začíná se mi jaksi vracet jak špatná kořalka to,že něco stojí energii to vyrobit,někdo to musí vyprojektovat a pak to slouží chvilku a teď se to musí nějak "eko" zrušit.A to jen kvůli tomu že někdo má jiný žaludek jak normální člověk.Kam vlastně ty prachy jdou?Vždyť to musí být strašné miliardy které se na tom vydělají,nemáme zde nějakého ekonoma mezi náma aby řekl kam jdou ty prachy?Vždyť ty zisky nemůže nikdo za svůj život prožrat. Smile)
A navíc ještě ekologie a to nám ještě jeden o tom napsal knihu,že lidská činnost nemá vliv na oteplování.Božínky,božínky.
V sousední vesnici opravují mosty, tak se tam musí stát na červenou delší dobu asi tak 10 minut,stála tam předemnou dvě auta a byl asi nějaký divný tlak.Ještě opáknu dvě auta! ne dvěstě ve čtyřech proudech.No a za těch deset minut jsem viděl jak se vytváří nad námi nádherný létající talíř v podobě našich výfukových plynů a v tom okamžiku jsem si tam přál přítomnost našeho doktora všech věd ať obecných taky i neobecných se svým tiskovým mluvčím jež by mi vysvětlil svoji teorii o škodlivosti těhle plynů.A on by mi řekl "ale pane, to je špatně položená otázka"
Jdu spat a sekačkám zdar
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 2 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund