Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kávovar Krups 7220, chyba 12 nebo 5
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
takyvlk



Založen: Apr 19, 2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st duben 23 2014, 7:51    Předmět: Citovat

Paráda, dal sis s tím práci!

Tak já to zadám do výroby. I když to asi není nic těžkýho, chvilku to asi potrvá. Synovce je někdy těžké přimět k výkonům Smile Ale vidím to optimisticky - i vzhledem k tomu, že z nich asi zatím nic užitečnýho nevypadlo, mohli by mít motivaci předvést využitelnou aplikaci.
Jak to budu mít, ozvu se asi přes SZ.

Jinak je to tedy o moc subtilnější, než jsem čekal (podle fotek, kde to bylo jen shora). Tloušťka hlavní skořepiny jen 1mm, to nevím, nevím, jestli bude dělat dobrotu. Předpokládám, že tlustší to udělat nejde. Polyamid zesílený skelným vláknem - hmmm... Upset
Chybí tam kóta odsazení horní hrany lopatek od čela válce skořepiny - řekněme 0,3mm? Nešlo by to udělat neodsazený, v jedný rovině?
Pak je tu nesoulad mezi průměrem vyhazováku - zde 39,6mm a údajem, který jsi psal na první stránce - 44mm. Fatomas to měl omletý 37mm. Kde se stala chyba? Nemůže být osazováno víc typů mlýnků?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st duben 23 2014, 14:35    Předmět: Citovat

To odsazení horní hrany lopatek od toho čela válce tam asi musí být - jinak by se mohly lopatky při utažení mlýnku na max potkat s horním mlecím kamenem a to by nemuselo dopadnout dobře. 0,3mm by snad mohlo stačit, může být i 0,5mm - vím, že to moc nevychází, ale na tom místě se to měřilo blbě - podle výkresu by tam mělo být vyjít na 0,4 mm (5mm výška válce - 4,6mm výška lopatky u spoje s válcem).

K té délce lopatek - asi jsem se někde sekl nebo upsal, ale má být těch cca 40mm (předtím jsem to měřil obyčejným pravítkem) - do mlecí komory se ani delší fyzicky nevejdou, takže 44 mm prostě ne Embarassed ... už jsem to opravil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
takyvlk



Založen: Apr 19, 2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út duben 29 2014, 5:46    Předmět: Citovat

Takže mám první výsledky. Bohužel špatné. Synovec zafungoval, vytvořil model a vytiskl ho hned na dvou typech 3D tiskáren. Na každé to dopadlo trošku jinak, ale obojí nepoužitelné. To lopatkové kolo jakž-takž, problém je s tenkým čelem válce - 1mm. Na jedné tiskárně bylo ještě tenčí, než by mělo být, druhá si, pro změnu, vytvořila uvnitř válce takovou síť opor, že ho prakticky zaplnila. A v obou případech povrchy s hrubou texturou, vzhledem k subtilnosti součástky.
Zřejmě by musela být tiskárna s ještě tenčím vláknem, v řádu maximálně desetinu milimetru (ty hračky, co brácha má, mají vlákno tak 0,2mm, odhaduju), aby dokázala vytvořit solidní tenkou a dostatečně pevnou vrstvu. A i pak by asi byl problém s materiálem. Tudy cesta nevede Cry
Jestli chceš, můžu ti poslat vytvořený 3D model. Ve formátu *.stl, prý standard u 3D tiskáren. Z něho se pak generují data pro konkrétní tiskárnu.

P.S. Kontaktoval jsem dodavatele z první stránky, zda by nebylo možné díl dodat, a k mému překvapení je prý skladem v ČR a k dodání do týdne.
Jde zřejmě o "modernizovanou" verzi. Poslali mi i tři obrázky, jsou moc velké na připojení, ale je možné je zobrazit, když za webovou adresu dodavatele připojíme postupně
/www/obrazky/original/M18899240.jpg
/www/obrazky/original/M18899240_001.jpg
/www/obrazky/original/M18899240_002.jpg

Za 108 kaček, takže už nic neřeším.

P.P.S. Už to mám doma Smile


Naposledy upravil takyvlk dne út květen 06 2014, 16:40, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jony



Založen: Mar 07, 2007
Příspěvky: 74
Bydliště: Ujezd u Černé Hory

PříspěvekZaslal: po květen 05 2014, 14:18    Předmět: Citovat

Dobrý den,
mám také krups 7220 a po zapnutí hlásí chybu 0A(nula,nebo "o"). Copak by to mohlo být?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po květen 05 2014, 19:23    Předmět: Citovat

Chyba 0A znamená to, že presso začalo nahřívat (nebo aspoň si to myslí) a přitom asi nehřeje (prostě se nemění hodnota tepelného snímače) - příčin může být víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jony



Založen: Mar 07, 2007
Příspěvky: 74
Bydliště: Ujezd u Černé Hory

PříspěvekZaslal: út květen 06 2014, 7:15    Předmět: Citovat

Děkuji za radu. Rele sepne, tak ted zkusím prověřit stav tělesa, tepelných pojistek a termistoru. Něco z roho bude asi vadné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jony



Založen: Mar 07, 2007
Příspěvky: 74
Bydliště: Ujezd u Černé Hory

PříspěvekZaslal: so květen 10 2014, 11:38    Předmět: Citovat

Závada nalezena. Upadla ta keramicka desticka s termistorem. Jen nevim, cím ji nalepit zpet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: so květen 10 2014, 15:40    Předmět: Citovat

Mám takový dojem, že už jsem sem psal nějakou rozumnou metodu.Největší problém je v tom, že základní deska elektroniky, což je spínaný zdroj, je spojená galvanicky s tím, co je v zásuvce vlevo (klasicky to to bývá fáze), takže je potřeba si na to dávat pozor. Řeším to tak, že jsem natvaroval kus drátu tak, abych mu udělal oko(na šroub) a zároveň procházel mezi svorkama termisoru. Nejdůležitější je ale tuto věc zaizolovat = já používám hadice z teflonu natáhnuté na ten drát (mám těch hadic moc) ale prostě vydrží cokoliv, co vydrží usměrněných 400V při max.120°C...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jony



Založen: Mar 07, 2007
Příspěvky: 74
Bydliště: Ujezd u Černé Hory

PříspěvekZaslal: so květen 10 2014, 20:11    Předmět: Citovat

Cim to lepili puvodne? Ja to pro zkousku podmazl tepelne vodivou pastou a po stranach to prichytil tema calounickyma uckama, nevim, jak se jim rekne. Funguje. Ale tu souvislost se zdrojem jsem si neuvedomil. Odizolovane to mam, ale kvalitou izolace si jisty nejsem. To by mohlo mit katastrofalni nasledky pro desku. To bych nechtel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Borli



Založen: Nov 30, 2012
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt květen 15 2014, 7:44    Předmět: Citovat

Mně se osvědčila metoda, že jsem destičku podmázl teplovodivou PC pastou, přitiskl a pak to okolo destičky omazal silikonovým lepidlem. Funguje naprosto bez problémů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
takyvlk



Založen: Apr 19, 2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: po září 15 2014, 13:08    Předmět: Citovat

Kde najdu tu destičku s termistorem? Nebyla by fotečka?
V poslední době mi to též párkrát vyhodilo chybu 0A (a někdy taky 09). Zatím to vždycky "spravilo" vypnutí/zapnutí, jednou až odpojení od sítě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po září 15 2014, 15:08    Předmět: Citovat

Na totálně odkrytovaném presse je to ta pozice 20 na výkresu. Fotky nemám.


EA_streva.PNG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  EA_streva.PNG
 Velikost:  96.23 kB
 Staženo:  379 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
takyvlk



Založen: Apr 19, 2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st září 17 2014, 6:18    Předmět: Citovat

Díky Smile
Co ta chyba 09? Může to taky být způsobeno tímhlectím ("upadením" destičky s termistorem)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st září 17 2014, 14:16    Předmět: Citovat

Chyba 9 znamená, že těleso hřeje, ale hodnota termistoru se nemění - takže ano, termistor je nejspíš upadlý a to je vše. Zbytek jsem tady už určitě psal - včetně toho popisu chyby 9.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kennedy



Založen: Oct 30, 2014
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: pá říjen 31 2014, 13:14    Předmět: Citovat

Zdravím, u můj XP7240 chtěl neustále doplnit vodu i s plnou nádobkou, tu jsem vyměnil, pak chtěl vyčistit, pustil jsem čištění, pak nastala chyba 05, vyměnil jsem průtokoměr a teď čerpadlo děsně vrčí nic nečerpá a Krups hlásí chybu 05, pokoušel jsem se dopracovat k načerpání vody při zavzdušnění dle Ohryzkova postupu, bez úspěchu, máte někdo nějaký nápad, jak bych mohl vodu do okruhu dostat? Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 4 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund