Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Popis napájača AYM420
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
somorastik



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 427

PříspěvekZaslal: pá únor 01 2013, 16:02    Předmět: Citovat

na 15k je 0V čiže žiadny zvod. Dal som úplne nový 2200pF kondík, taký strieborný svitok axiálne vývody.

Stále neviem rozhýbať ten mikrofon. Iba keď na neho poklepkam tak to počuť v mikrofone.
Neviem čím to môže byť, či sa to tam viaže cez vystupne trafo, alebo má niektorý 220Mohm odpor odtrhnuty kontakt?

Inak už v mikrofone je všetko vymenené. Okrem 220M.

Nechcem merať bez toho 2k2 kondiku, lebo už som to tam sto krat pajkoval, tak sa bojim že odíde cesta na plošáku.


Áno mal si pravdu s tým XLR, hlavne že som našiel chybu, lebo už ma to sralo, a ked som to XLR robil tak už bolo neskoro v noci.


P.S.: Poklepanie na mikrofon je počuť aj pro vypnutom napájači

P.P.S.: Skúšal som vymeniť rezistory 220M za 150M a žiadna zmena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12065
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: pá únor 01 2013, 20:26    Předmět: Citovat

somorastik napsal(a):
na 15k je 0V čiže žiadny zvod. Dal som úplne nový 2200pF kondík, taký strieborný svitok axiálne vývody.


no, v tento moment je asi v háji ten FET !
Na odporu 15K totiž musí být nějaké napětí,
asi polovička napájecího(+-cca 6 až 7V) . . .
akorát se nesmí měnit . . . když tam ten kondík 2K2 máš, nebo né.

jinak ty svody kondíků zjišťuj mimo jejich zapojení v mikrofonu . . .
aby sis příště neodpráskl ten fet . . .
stačí ti na to ten tvůj zdroj, kde všechna potřebná napětí máš !
pouze si seženeš jiný konektor DIN5, abys zbytečně nelezl do již funkčního zdroje AYM420 . . .



mereni_svodu_kondiku.JPG
 Komentář:
chápeš princip jak se to dělá ?

Stáhnout
 Soubor:  mereni_svodu_kondiku.JPG
 Velikost:  52.88 kB
 Staženo:  73 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
somorastik



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 427

PříspěvekZaslal: ne únor 03 2013, 14:51    Předmět: Citovat

Kondíky som premeral sú v poriadku.
Tranzistor FET som menil asi 3 krat, Bipolar som menil raz, všetky su po namontovani aj vymontovani, meraním multimetrom funkčné.

Neviem od čoho závisí či to funguje alebo nie, lebo zase aj ked s nizkou citlivosťou sa mi to podarilo sprovoznit a po chvili to zase nefunguje.

Niekedy je mikrofonne telo mikrfonu a kabel, inokedy nie.

Tak neviem... serie ma to
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12065
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne únor 03 2013, 18:30    Předmět: Citovat

jaké je napětí v bodu mezi odpory 56K, 47K a 220MΩ ?

tam hledej závadu !
na tom 15K musí být asi 6 až 7V !!!

a s tím, že to je chvilku mkrofonické a chvilku né . . .
máš ještě někde v mikrofonu nějaký stuďák, možná je to v konektoru, možná jinde . . . blíže to specifikovat nejde.
Systematicky postupuj od zdroje k mikrofonu a uvnitř dál přes to trafo, přes oba tranzistory až k tomu vstupnímu kondíku 2K2 . . .
Prostě musíš mít systém a né skákat z jednoho konce na druhý !
Navíc tam asi máš ještě závad víc,
stále si myslím, že máš špatně zaletované dráty v konektorech !
To by odpovídalo tomu, že ti to chvilku jde a chvilku né . . . .
. . . systém !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavel242



Založen: Jan 17, 2008
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st únor 06 2013, 18:01    Předmět: Citovat

Teď se mi tenhle komplet taky dostal do ruky,má to cenu ještě používat?
Nebo je to spíš pro zběratele? Ještě jsem to ani nevyzkoušel.Nemám origoš šnůry.



100_1576.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  100_1576.JPG
 Velikost:  196.98 kB
 Staženo:  61 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7942
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: st únor 06 2013, 21:22    Předmět: Citovat

Pro sběratele!! To už začíná mít zase cenu. Rozhodně to nijak neupravuj, cenu to má takový jaký to je a cenu to bude mít stále větší.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
somorastik



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 427

PříspěvekZaslal: st únor 06 2013, 21:27    Předmět: Citovat

Ahoj pavel242, vyskúšaj a uvidíš, možno ťa jeho zvuk nejako osloví, ja mám ešte AMC412 to je s elektronkou (ale vložky majú konštrukčne rovnaké, ale nie kompatibilné) a myslím si že napríklad AKG C1000 ho prekonáva v pohode. AMC 412 len preto lebo má elektronku, ja by som ho chcel použiť napríklad na snímanie komba alebo činelov na bicích.
Keďže to je polovodič ten AMC420 a ten výstupný transformator je taký odfláknutý (mne sa napríklad v tele mikrofonu rozsypáva) tak je to skorej rarita a zberateľské.
Neviem, nech sa vyjadria odborníci. Mne sa ale tieto staré mikrofony páčia, lebo sa dajú opraviť a MOŽNO prinesú nejaký "vintage" sound.

Ak by si sa ho chcel zbaviť tak by som ho od teba kúpil, aspon ich budem mať do páru na stereo...

P.S.: Už som nakupil všetky original tranzistory a nové väzbové kondíky, tak sa mi ten môj hádam podarí v krátkom čase opraviť...

Ako vraví OK1HGA, a má pravdu, chce to systém a postupovať po častiach pry týchto zapeklitých opravách...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
somorastik



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 427

PříspěvekZaslal: čt únor 07 2013, 17:06    Předmět: Citovat

Okej, založil som všetky original sučiastky, skontroloval som všetky spoje. Kábel som asi 3 krát skracoval a opravoval, všetko je izolovane cez dve bužirky.
Najprv sa mi zdalo že je kabel pretrhnuty niekde blizko koncovky (je nový!), ale teraz som si skoro na 100% isty že je to konektor na mikrofone.
Neviem to rozbrať pravdepodobne sa to ani nedá spätne.
Tak či tak, kontakty su zoixodovane a bakelit izolujúci 5 kolíkov je trocha zašlý oxidáciou. Takže tam môžu byť skraty a zvody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
somorastik



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 427

PříspěvekZaslal: čt únor 07 2013, 18:23    Předmět: Citovat

Hotovo! Opravené, bol to zničený prašivý bakelitový DIN5 konektor.
Jaj súdruzi...
Teraz ešte nájsť niekoho kdo vie vyrobiť tenučkú pozlatenu membránu na opravu mikrofónnej vložky.

Stále mi to dáko ale šumí ten mikrofon, žeby filtračné kondíky v zdroji?

Hrúbka membrány tohto mikrofónu meraná mikrometrom Somet je 0,015 mm. Hliník na plastovom izolante, pavdepodobne mylar.
Teraz tam mám provizornu membránu zo starého hovno-kondenzátora tesla, hrúbka 0,025 mm.

Bežne hrúbka býva jednotky µm, 5-7.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7942
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: čt únor 07 2013, 18:37    Předmět: Citovat

Ty chceš opravovat kapsli kondenzátorového mikrofonu výměnou membrány?
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
somorastik



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 427

PříspěvekZaslal: čt únor 07 2013, 21:30    Předmět: Citovat

mi-ro a čo navrhuješ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: čt únor 07 2013, 23:27    Předmět: Citovat

Ona taková kapsle má kapacitu ať 30 pF a mezeru mezi membránou a pevnou elektrodou asi 30 µm. Polarizační napětí ať je 100 V.

Náboj na elektrodách potom je: Q=C·U= 3 nC,

a přitažlivá síla na membránu: F=Q²/4πε₀d²= 80 N.

Otázka tedy je, jestli dokážeš tu membránu napnout tak, aby se příliš neprohýbala pod tou silou, a abys ji přitom nepoškodil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
somorastik



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 427

PříspěvekZaslal: pá únor 08 2013, 0:00    Předmět: Citovat

Tá hodnota približne 8 kg zaťaženia sa mi zdá moc.

Podľa mňa ide o to mať, dostatočne tenkú (to znamená v tomto prípade ľahkú) a pružnú membránu s tenkou vrstvou kovu. Napríklad zlato sa na takéto membrány naparuje a vrstva (tých 5-7 µm) je tak tenká že je uplne priehľadná avšak zlaté sfarbenie tam je.

Napínať treba rovnomerne ale nie veľkou silou. Viac vo videu:
http://www.youtube.com/watch?v=2JKXPIyz444

Vidíte ža na napnutie mebrány používajú malé kruhové závažia.

Mikrofon je podobný reproduktoru, tak len pre ilustráciu si predstavte mikrofón s membránou napnutou na maximu, taký reproduktor by pravdepodobne ani nehral.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: pá únor 08 2013, 0:33    Předmět: Citovat

Jako bastlířské práče jsem nějak získal elektrostatický výškový reproduktor, byla to taková nízká válcová úseč. Somozřejmě jsem se hned podíval dovnitř, co se tam nachází, a byla tam ta membrána, zlatistá, poloprůsvitná, položená na nějakém filcu. No a to byl konec toho reproduktoru. Tak tvému mikrofonu přeju více štěstí! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
somorastik



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 427

PříspěvekZaslal: pá únor 08 2013, 8:57    Předmět: Citovat

Ďakujem;-) Budem sa snažiť to nejako zbastliť, výsledky potom napíšem sem!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund