Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zabezpečené pripojenie-problém,vyriešené
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: čt květen 31 2012, 20:34    Předmět: Zabezpečené pripojenie-problém,vyriešené Citovat

Ahojte.Mohol by mi prosím,niekto poradiť,kde mám chybu,keď mi po zadaní prihlasovacích údajov na ktorúkoľvek stránku vypisuje toto:
[b]Zabezpečené pripojenie zlyhalo
Pri pripájaní k user.centrum.sk sa vyskytla chyba.
Prijali ste neplatný certifikát. Obráťte sa na správcu servera alebo odosielateľa e-mailovej správy a poskytnite im tieto informácie:
Váš certifikát obsahuje rovnaké sériové číslo ako iný certifikát vydaný certifikačnou autoritou. Je potrebné získať nový certifikát obsahujúci jedinečné sériové číslo.
(Kód chyby: sec_error_reused_issuer_and_serial)
Stránku nemožno zobraziť, pretože pravosť prijímaných údajov sa nedá overiť.
Obráťte sa na vlastníkov stránky a informujte ich o tomto probléme. Môžete použiť aj príkaz v ponuke Pomocník a nahlásiť chybnú webovú stránku[b]

Z inej IP nie je žiadny problém.Alebo to robí zlé nastavenie ESS 5?Ďakujem

_________________
Pozdravujem Vás, Miro.


Naposledy upravil mirosne dne pá červen 08 2012, 11:54, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31933
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá červen 01 2012, 7:18    Předmět: Citovat

Jo, dělá to zku*venej firewall v tom pa-NODu. Vyhoď ten zgarb a pokud skutečně potřebuješ placený antivir, kup si AVG nebo full verzi Kasperského. Na běžný provoz bez lezení na warez a stránky s XXX obsahem stačí i free verze AVG nebo podobně fungující Microsoftí výplod.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: pá červen 01 2012, 23:59    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
a pokud skutečně potřebuješ placený antivir

Nepotrebujem,ale aj keď vypnem toto svinstvo,aj tak mi to zobrazuje tú hlášku.Už som kontaktoval vedenie centrum.sk a čakám na odpoveď,no zatiaľ nič.Ale ďakujem Karle za povšimnutie a snahu pomôcť.Som rád,aspoň nejakej odozve. Number one
Viem,že sa antivíry sa už preberali,ale aj tak,čo by si poradil?(okrem AVG)ďakujem za pomoc(na čom chodíš Ty?)

_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jojo4



Založen: Oct 20, 2011
Příspěvky: 245
Bydliště: Novohrad

PříspěvekZaslal: so červen 02 2012, 7:57    Předmět: Citovat

ja som roky spokojný s avastom Number one
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červen 02 2012, 10:15    Předmět: Citovat

Dělá to chybně načtený certifikát. Tento certifikát ti posílá server na který se připojuješ a AV software s tím nemá nic společného.
Nenapsal jsi prohlížeč, takže obecně: Zkus smazat dočasné soubory a cookies prohlížeče. Zkus smazat certifikáty, je možné, že po novém načtení již budou v pořádku.
Obecně je cesta k certifikátům uložena tady: Nástroje/Možnosti/Rozšířené/Certifikáty/tlačítko Certifikáty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31933
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so červen 02 2012, 10:28    Předmět: Citovat

mirosne napsal(a):
...Ale ďakujem Karle za povšimnutie a snahu pomôcť.
...
ale aj tak,čo by si poradil?(okrem AVG)ďakujem za pomoc(na čom chodíš Ty?)

Já právě jedu na placený full verzi AVG, protože doma je víc kompů a k nim už 3 další uživatelé s různou vyspělostí a úrovní pudu sebezáchovy - v takovém stavu jednoduše nemůžu fyzicky uhlídat, aby se z nějakýho kompu kdokoliv nepokusil klikat na cokoliv, co mu spam na obrazovku donese. Takže jsem na všem provozovaným "železe" nasadil placený AVG, učunil každýmu jeho jmenovitej profil a striktně omezil práva - právo cokoliv instalovat je omezeno pouze na adminský profily, ke kterým mám přístup pouze já sám - ani manželka ne, protože už jsem zjistil, že náš synáček obšlehnul maminčino heslo !!! Ta multilicence AVG mě přijde na cca 2000Kč na 24 měsíců pro 3 kompy - ale ten klid, že mi stačí jen 1x měsíčně kompy projet CCleanerem a udělat defragmentaci na discích a nemusím se klepat kde zas kterej komp co "chytne" za to stojí...

Pokud bych ale byl sám sameček jediný uživatel kompu, asi by mi stačila free licence AVG, nebo i jen ten Avast! , se kterým si tolik lidí vystačí, případně free antivir od MS.

ESET = NOD32, Norton Antivirus ani Avira se mi neosvědčily, přes spoustu poplachových hlášek mi přes ně přece jen do kompů čas od času prolezlo nějaký svinstvo.

Můj náhled na antivir neřeší míru zpomalení kompu v době, kdy antivir provádí kontrolu - prostě když jede antivir, radši jdu od kompu pryč - anebo když na něm nutně potřebuju dělat, test zastavím a spustím ho dodatečně manuálně. Je pro mne důležité, aby antivir dělal svou práci důkladně a hloubkově, takže mu jsem ochotný tolerovat i téměř zablokování funkce kompu na dobu kontroly. Samozřejmě při běhu na pozadí systému o AVG skoro nevím - jen občas vyskočí hláška že ten a ten program si stahuje aktualizace nebo že požaduje povolení k instalaci nějakých doplňků atd - na funkci PC to ale nemá vliv. Antiviry s menšími systémovými nároky mi nebyly schopné zaručit dostatečnou "odolnost" proti průniku = čas od času vyhodily hlášku, že nelze odstranit cosi, co se vetřelo do kompu, takže jsem je přestal používat.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: so červen 02 2012, 12:37    Předmět: Citovat

Vogon napsal(a):
Zkus smazat certifikáty, je možné, že po novém načtení již budou v pořádku.


Nepomohlo to.A z tým AV software máš pravdu,lebo mám 3 PC a na všetkých je nainštalovaný ten istý AV a tam nezobrazuje tú hlášku,iba na tomto jednom.Čo ďalej?


EKKAR Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď,budem o tom uvažovať,aj keď pravdepodobne AV nemá naozaj nič spoločné z touto hláškou.

_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2182

PříspěvekZaslal: so červen 02 2012, 16:05    Předmět: Citovat

pisal som odpoved na inom fore, ak pouzivas firefox pozri toto: http://forum.mozilla.cz/viewtopic.php?f=3&t=7586
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31933
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so červen 02 2012, 21:27    Předmět: Citovat

mirosne napsal(a):
...
EKKAR Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď,budem o tom uvažovať, aj keď pravdepodobne AV nemá naozaj nič spoločné z touto hláškou.

Já se bojím, že jde o funkci firewallu - ne samotného antiviru. Chtělo by to projet nastavení, kterému portu je co přiřazeno a které vlastně firewall kterému softu zakazuje nebo povoluje používat. Doporučuju kontaktovat s dotazem lidi z webu www.pc-help.cz , to jsou dost "ostří hoši" co se softu týče - měli by umět poradit.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červen 02 2012, 23:44    Předmět: Citovat

Firewall nemá s certifikáty nic společného.
Je to jenom tabulka pravidel, které zakazují a nebo povolují průchod paketů na určitou adresu a nebo port.
A protože ve firewallu není žádná interaktivita, nezajímá se o žádné certifikáty, protože nezkoumá obsah paketů.

Pokud ji si jistý, že se jedná o bezpečný certifikát, povol mu výjimku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: ne červen 03 2012, 8:35    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Já se bojím, že jde o funkci firewallu - ne samotného antiviru.


Asi to bude nejako tak.Vogon mal pravdu.Vyriešil som to nakoniec preinštalovaním Mozilly a teraz to chodí bezproblémovo,trápi ma,čo sa tam vlastne udialo z ničoho-nič,to začalo vypisovať tú hlášku.No nevadí,hlavne že to chodí,ďakujem všetkým zúčastneným za pomoc,nech sa Vám darí.

_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: po červen 04 2012, 15:22    Předmět: Citovat

Tak mám zas problém,zase sa to zobrazuje a z centrum.sk mi odpísali,že pri preverovaní nenašli z ich strany problém.Čo ďalej?Dík.
_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po červen 04 2012, 19:59    Předmět: Citovat

Koukám, že máš FF, takže si stáhni Operu a zkus to v ní. Tam ti to určitě půjde, s firewallem to má společné jen počítač a antiviry s tím nemají fakt nic společného.
Tu FF raději odinstaluj, restartuj PC, vyčisti PC pomocí Vyčistění harddisku z Přislušenství/Systémových nástrojů a pak nainstaluj FF znovu. Pokud dodržíš postup, tak by to mělo jet, ale nenapsal jsi nic o OS a verzi FF.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červen 04 2012, 20:24    Předmět: Citovat

Že bude Opera imunní není tak jisté. Momentálně řeším podobný problém. Z pěti Oper na firemních NB s identickou instalací se najednou dvě rozhodly, že odmítnou certifikát Googlu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: po červen 04 2012, 20:46    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Pokud dodržíš postup, tak by to mělo jet, ale nenapsal jsi nic o OS a verzi FF.


OS-WIN XP SP3
FF- 12.0.0.

Po preinštalovaní FF to včera chodilo,dnes po zapnutí PC zase tá hláška.Pri opere to nerobí a ani pri Explorer.Najradšej by som používal FF,lebo som na ňu naučený a je to zaujímavé,že do včera to chodilo.Žena má svoj pc a aj deti a majú presne to isté nainštalované ako ja a tam nechodí tá hláška.AV používam ESS-5,verzia 5.2.9.12,manželka z deťmi tiež používa ESS-5,ale staršiu verziu.Skúšal so aj vypnúť ESS,ale to nemá vplyv.Čistil som všetko podľa návodu od pocitujlasku,no nič.Neviem čo ďalej,myslíte že prejsť na Operu alebo iný prehliadač bude jediné riešenie?

_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund