Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

7 vs XP vs síť

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vojta7



Založen: Sep 28, 2010
Příspěvky: 510
Bydliště: Františkovy Lázně

PříspěvekZaslal: út březen 06 2012, 19:14    Předmět: 7 vs XP vs síť Citovat

Ještě asi před dvěma týdny jsem měl normálně nastavené sdílení složky mezi XP Professional a 7 Ultimate. Dnes mi to najednou začalo místo synchronizace ukazovat jen varovné okno, viz příloha. Na jméno nejde ani ping, i když počítač v síti vidět je. Něco to dělá jen při pokusu o připojení přes IP (další příloha). Když se mne pak nakonec zeptá na přihlašovací údaje a já je vyplním, dostanu se na seznam sdílených složek, ale do té určené pro synchronizaci pořád ne Sad
Google jsem použil, ale řešení jsem nenašel Sad
Pravděpodobně tu bude v počítači s XP, protože z něj se na můj (7) dostanu.
Oba počítače mají nainstalované všechny aktualizace.
Z jiného počítače s XP se na ten problémový dostanu i přes jméno (není třeba IP adresa), ale jen do kořenové složky (\\Extensa), do cílové (\\Extensa\praisovi) také ne Confused
Řešil někdo také tento problém? Už jsem strávil 3,5 hodiny hledáním, ale nenašel jsem nic, proto se ptám tady.
Pokud by to bylo třeba, můžu přepnou na českou verzi 7iček.



Capture_182.PNG
 Komentář:
Pokus o připojení

Stáhnout
 Soubor:  Capture_182.PNG
 Velikost:  45.02 kB
 Staženo:  63 krát


Capture_189.PNG
 Komentář:
Přes IP před zadáním přihlašovacích údajů

Stáhnout
 Soubor:  Capture_189.PNG
 Velikost:  28.11 kB
 Staženo:  60 krát


Capture_192.PNG
 Komentář:
Pokus o otevření \Extensapraisovi

Stáhnout
 Soubor:  Capture_192.PNG
 Velikost:  25.86 kB
 Staženo:  58 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út březen 06 2012, 22:53    Předmět: Citovat

1. zkusit vypnout firewall na tom se sdílenou složkou
2. prověřit nastavení sítě na W7, hlavně nepoužívat takový hovadiny jako domácí skupina a i firewall by mohl blokovat nějakou odchozí komunikaci, takže taky zkusit vypnout

IP adresy přiděluje router? Primární DNS je na stanicích IP routeru?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5227

PříspěvekZaslal: st březen 07 2012, 10:56    Předmět: Citovat

Něco podobného jsem řešil. Zničeho nic mi přestal vidět server. Ale když jsem dal připojit síťovou jednotku a tam natvrdo zadal cestu tak ji připojil. Nechápu jak je to možné ....
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vojta7



Založen: Sep 28, 2010
Příspěvky: 510
Bydliště: Františkovy Lázně

PříspěvekZaslal: st březen 07 2012, 17:46    Předmět: Citovat

To mně taky, ale při pokusu u přístup k jednotce mi byl zamítnut přístup.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 07 2012, 18:18    Předmět: Citovat

Jakej přístup ti při pokusu o přístup byl zamítnut ? Laughing

Já na to koukal a jaksi i vyšlo jen to, že nemohl nic najít. Buď jsi něco změnil nebo se to pro jistotu podělalo samo. Zkontroluj si to nastavení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vojta7



Založen: Sep 28, 2010
Příspěvky: 510
Bydliště: Františkovy Lázně

PříspěvekZaslal: st březen 07 2012, 18:18    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
1. zkusit vypnout firewall na tom se sdílenou složkou
2. prověřit nastavení sítě na W7, hlavně nepoužívat takový hovadiny jako domácí skupina a i firewall by mohl blokovat nějakou odchozí komunikaci, takže taky zkusit vypnout

IP adresy přiděluje router? Primární DNS je na stanicích IP routeru?

1. Nepomohlo.
2. Jak už jsem napsal, přístup není možný ani z jiného počítače.
3. IP adresy přiděluje router. DNS - to jsem nezkoumal, ale předpokládám, že to zjistím v nastavení routeru ( Question ) - k tomu ale má přístup jen Sauron CZ, já ne Sad
Síť ad-hoc nechci, potřebuji i připojení k internetu.
----
Prý nemám od administrátora povolený přístup.



Capture_193.PNG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Capture_193.PNG
 Velikost:  32.93 kB
 Staženo:  61 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martinsix



Založen: Feb 13, 2005
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: čt březen 08 2012, 14:18    Předmět: Citovat

Napriklad me se zablokoval jakykoliv vpristup na sdilene disky po zruseni $IPC admin. sdileni. Mam pocit ze win7 pouzivaji jiny typ pristupu. Nekde jsem o tom cetl, myslim ze technet.

Zkontroluj jestli je $IPC aktivni.

EDIT: Na obou strojich.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Premek_k



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 58
Bydliště: Třinec

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2012, 14:13    Předmět: Citovat

Problém je v nastavení data (do minulosti) na W7. Taky jsem u tohoto problému strávil hodiny a když jsem zjistil, že se to rozbije posunutím data ve win7 zpátky, tak mě málem odvezli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2012, 16:05    Předmět: Citovat

Tak nějak, já nic, já muzikant. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vojta7



Založen: Sep 28, 2010
Příspěvky: 510
Bydliště: Františkovy Lázně

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2012, 19:34    Předmět: Citovat

Premek_k napsal(a):
Problém je v nastavení data (do minulosti) na W7. Taky jsem u tohoto problému strávil hodiny a když jsem zjistil, že se to rozbije posunutím data ve win7 zpátky, tak mě málem odvezli.
Myslíš jestli jsem to datum změnil nebo že ho mám změnit? Za ty dva týdny jsem s datem nemanipuloval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2012, 20:44    Předmět: Citovat

Když už si s tím nevíš rady a neumíš si projít nastavení práv uživatele a sítě, tak si prostě stáhni ze stahuj.cz či slunecnice.cz program, který ti tu síť nastaví nebo ti aspoň ukáže jaké jsou možnosti přihlášeného uživatele a jaké administrátora.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Premek_k



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 58
Bydliště: Třinec

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2012, 21:05    Předmět: Citovat

Vojta7 napsal(a):
Myslíš jestli jsem to datum změnil nebo že ho mám změnit? Za ty dva týdny jsem s datem nemanipuloval.

Hele, já mám normálně v pracovní skupině W7 a XP, pracuju na W7 a na XP se pripojuji po síti. Dvakrát se mi stalo, že jsem se nemohl připojit a vždy to bylo díky tomu, že jsem si na W7 posunul datum do minulosti kvůli jednomu starému programu v DOSu - což mě samozřejmě nenapadlo, že to má vliv. Řešení mi vždy zabralo hodiny googlování (když jsem to vyřešil poprvé, tak jsem zapomněl, čím to bylo, takže podruhé zase stejný problém). To, co jsem našel na netu, tak se týkalo vesměs problému s (samovolným ???) přepnutím W7 z workgroup na doménu, na W7 to tak skutečně vypadalo, ale všechny pokusy o změnu nastavení se míjely účinkem - navíc po každé změně restart, takže opravdu radost. Až po delší době jsem se vždy dostal k radě o tom datu a to už mi vždy docvaklo, že to je tím. W7 si ty hesla nějak podmíňují časovou platností a posunem data ta platnost ještě nenastala - nebo tak nějak, moc jsem to nestudoval, řešil jsem to vždy v časovém presu. Takže od té doby vím, že pokud se z W7 nemůžu dostat na XP, tak prvně zkontrolovat datum.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vojta7



Založen: Sep 28, 2010
Příspěvky: 510
Bydliště: Františkovy Lázně

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2012, 22:30    Předmět: Citovat

Datum je aktuální, počítač stále součástí pracovní skupiny. Zítra zkontroluji XP - já se tam totiž nemůžu dostat ani z jiného počítače s XP (ale to už jsem psal). Ještě zkusím místo 7iček Kubuntu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund