Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rámeček nad jističe
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: so prosinec 24 2011, 0:46    Předmět: Citovat

To se mu nedivím, já jsem zhroucenej už když prohlížím tvá videa na YT a stačí mě to Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
varok



Založen: Dec 23, 2007
Příspěvky: 642

PříspěvekZaslal: so prosinec 24 2011, 11:40    Předmět: Citovat

Já jsem předělával elektriku ve dvou firmách kde jsem kdysy dělal. V té první jsme se přestěhovali do jiné budovy, kde bylo všechno po starému ještě v hliníku, navíc staré barevné označení. Polovina elektriky už ani nefungovalo, bylo to spálené v těch bakelitových krabicích. celé jsem to předělal do mědi, majitel se mi zapřisáhnul, že když příjde kontrola, tak jako že to dělal profi elektrikář a já o ničem nevím, ale přišla ta kontrola a vedoucí výroby byl takový z...d, že toho revizáka rovnou poslal za mnou, tak problémy. V té druhé něco pozapojovali profi elektrikáři a něco jsem dodělal sám. Opět podobná situace, ale naštěstí měl majitel revizáka nějakého známého a ten mi řekl: mě je to osobně jedno, klidně si to tady zapojuj jak chceš, máš to udělané pěkně, ale kdyby náhodou někdy nastaly problémy, pykat za to budeš ty! Byl to takový starý pán s mladším pomocníkem. Od té doby si s elektrikou hraju, ale spíše jen slaboproud. Občas i silnoproud, ale jen tak doma, nebo v garáži, kde to nikdo nevidí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
varok



Založen: Dec 23, 2007
Příspěvky: 642

PříspěvekZaslal: so prosinec 24 2011, 13:57    Předmět: Citovat

Nějak to zase uteklo jinam, ale původně jsem se ptal, jestli někdo neví, jestli se nevyrábí samotný rámeček s dvířky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2012, 21:15    Předmět: Citovat

Vyhledávej na netě pod pojmem třeba "Elektroměrové a pojistkové skříně". Vyrábějí se tuším od modulu pro 4 jističe po cca 18, já jsem vloni kupoval pro 12 a stálo to cca 12 Eur, rozměr to má 28 x 18 x 9 cm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6066
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2012, 21:44    Předmět: Citovat

varok napsal(a):
...A ještě jeden dotaz. Jsou dobré jističe zn. Kanlux? Chtěl jsem jističe ABB ale elektrikář mi dal ty Kanlux...

Nechal sis tam dát levnější než nejlevnější, nakoupené někde v bau... tak co chceš slyšet? Že to je super?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
varok



Založen: Dec 23, 2007
Příspěvky: 642

PříspěvekZaslal: po leden 09 2012, 17:59    Předmět: Citovat

Všude v obchodech a na netu jsem zatím viděl jen klasické rozvodnice pro jističe, ale jak jsem psal, mají ty rámečky a ten elektroměr tam nevleze. Zkusím ještě pohledat.
Takže jističe Kanlux jsou sračky? Aha, takže je vyměním za nějaké lepší. Ale ta zn. ABB jsou myslím docela slušné jističe a vypínače, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: út leden 10 2012, 1:02    Předmět: Citovat

Já v tom 12 modulovém mám i elektroměr a jiné věci, ofotím a přiložím. I ochranu proti bleskům, i časovač, i... a 50tku oprávnění mám.

Takže to foto - modul pro 12 jističů, třetí zprava je elektroměr jednofázový digitální, modulo 1. Napravo jsou mnou vytvořené ovládací prvky pro časovač na nabíječku akumulátorů a vypínání zvonku na noc. Jističe - co mi zbylo...



modul pro 12 jističů.jpg
 Komentář:
Ještě to vypiluji...

Stáhnout
 Soubor:  modul pro 12 jističů.jpg
 Velikost:  98.59 kB
 Staženo:  94 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
varok



Založen: Dec 23, 2007
Příspěvky: 642

PříspěvekZaslal: út leden 10 2012, 19:32    Předmět: Citovat

Takovou podobnou skříňku jsem koupil v OBI, ale jak jsem psal, elektroměr tam nevelze. Jističe i elektroměr mám nyní na té šedé desce, ale je to odkryté, tak to chci dát do nějaké skříňky. Občas v garáži stříkám, svařuji apod., tak ať to netrpí. Ten elektroměr jsem dával obrázek na začátku. Na netu měli napsané, že zabírá čtyři pozice, tedy moduly. To je pravda, ale jen ten vrch. Elektroměr je ale na výšku vyšší a do těch okýnek prostě nevleze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19524
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út leden 10 2012, 21:15    Předmět: Citovat

Pochop už konečně, že do skříňky s DIN-lištami můžeš pověsit jen elektroměr pro podružné měření (samozřejmě, pokud použiješ typ určený k montáži na DIN-lištu, jinak ani ten ne). To ovšem předpokládá, že zaplombovaný elektroměr, za který platíš, je někde jinde.
Když to máš fakturační měřidlo distributora, pak musíš buď použít některou z typizovaných elektroměrových skříní s úchyty pro hlavní jištění, elektroměr, případně též pro přijímač HDO a další nutné příslušenství.

Mezi měřicí rozvaděče patří i premixová deska s upevňovacími kříži.
Uznává se stále i umístění této desky v tzv. "ztraceném bednění", kde je deska zapuštěná do stěny tak hluboko, že kolem a před ni lze umístit rámeček s dvířky a ta dvířka lze zavřít, nesmí to ovšem bránit přístupu pro kontrolu a odečty.
Jestli je deska na úrovni omítky, lze použít skříň bez zadní stěny, o světlosti alespoň o 5 cm větší, než jsou rozměry desky (plechová skříň samozřejmě musí být předpisově spojená s ochranným vodičem).

Ovšem ta se nikde nedá koupit, jedině ji nechat udělat u truhláře (plechovou u klempíře, ovšem).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: út leden 10 2012, 22:39    Předmět: Citovat

Pokud je ta garáž součástí rodinného domu /nevyplývá nic z příspěvku/, potom zrušit elektroměr, naco platit zbytečně dva? Pokud je mimo, potom udělat kryt tak, jak píše nade mnou.

Oprava "udělet" na "udělat".


Naposledy upravil jarda dne út leden 10 2012, 23:13, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukar



Založen: Jun 18, 2009
Příspěvky: 418
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: út leden 10 2012, 23:05    Předmět: Citovat

--Pokud je ta garáž součástí rodinného domu-- stačí jeden, za předpokladu, že v garáži máš ,,vercajg´´ s úměrným odběrem, s rezervou pro chod baráku. Jinak na podružné měření pro sebe, abys věděl, kolik jsi tam projel kWh stačí el.měr na din lištu.Vezmeš ten levnější, který není pro fakturační měření.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: út leden 10 2012, 23:16    Předmět: Citovat

Třeba pro fakturaci pro garáž v podnikání /nákladová položka/. Jinak je to jedno, cca 1000,- položka navíc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukar



Založen: Jun 18, 2009
Příspěvky: 418
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: út leden 10 2012, 23:32    Předmět: Citovat

jarda napsal(a):
Třeba pro fakturaci pro garáž v podnikání /nákladová položka/. Jinak je to jedno, cca 1000,- položka navíc.

Nejsem si 100% jistý, ale když podnikáš v garáži nebo přístavku, není třeba mít fakturační el.měr? Za předpokladu, že chceš kWh uvádět do nákladů?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: út leden 10 2012, 23:47    Předmět: Citovat

Dají ti plombu a je to. Nechal bych to na odpočet, jde i o způsob zdaňování - paušál třeba. Tak, jako mobily, auto a cokoliv jiného. I tak garáž používá i soukromě, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
varok



Založen: Dec 23, 2007
Příspěvky: 642

PříspěvekZaslal: st leden 11 2012, 16:40    Předmět: Citovat

Je to řadová garáž v jedné garážové oblasti.
Pane Hill: nerozčilujte se. Já to chápu. Nechal jsem si elektriku udělat elektrikářem, ale je jen na té šedé desce jak jsem psal. V hlavním rozvaděči, který je společný pro celou řadu deseti garáží, je společný elektroměr. Já jsem si nechal do své garáže dát svůj. Je to jen pro mé osobní měření, abych věděl, kolik jsem vypílil elektřiny. Občas v garáži svařuji a stříkám, tak abych věděl. Není to nic, co by muselo být schváleno u ČEZu nebo koho. Každý si v garáži dělá co chce a taky to nikdo neřeší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund