Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tlumič otvírání dvířek kazetového prostoru
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: pá srpen 12 2011, 15:36    Předmět: Tlumič otvírání dvířek kazetového prostoru Citovat

Zdravím,sehnal jsem skvělou mašinu SHARP GF 939 tak ho restauruji aby byl jako nový (skoro) a mám jeden malinký ale pro mě obrovský problém.
Jedná se o otvírání dvířek kazetového prostoru určitě jste to už viděli jedná se o jakoby dva čepy v sobě na ose a uvnitř je taková lepkavá a mazlavá hmota mi bohužel jedny dvířka jedou moc rychle to lepkavé svinstvo se jaksi stratilo a teď ty dvířka moc střílí.
Tak se ptám co tam narvat aby to mělo určitý odpor?
Uvažoval jsem o lepu z izolepy ale ten nejde sundat ani nožem hazelina je hloupost protože ta je hustá ale klouže a to já nepotřebuji.
Budu rád za každou radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8979
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá srpen 12 2011, 17:38    Předmět: Citovat

Ideální by byla taková lepkavá hmota, co se používá občas na přilepení etiket, nebo všeho možnýho. Je to taková bílá průsvitná hmota, trochu to připomíná žvýkačku, ale je to tužší. Nevybavuju si zrovna z hlavy nic, kde je to použitý, mimo krabiček od náhradních dílů Dell, drží to tam molitany nalepený na kartónu. Ale určitě se to používá i jinde, mockrát jsem si s tím hrál po odlepení, jen fakt nevím kde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Paja250



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 196
Bydliště: českobudějovicko

PříspěvekZaslal: pá srpen 12 2011, 18:22    Předmět: Citovat

A co zkusit vazelínu A00? Ta je taková lepivá, možná by to fungovalo.
_________________
...A máte to zapojené v zásuvce?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33953
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá srpen 12 2011, 18:29    Předmět: Citovat

Podobna (ak nie rovnaka) hmota byva nanesena na hriadeli potenciometrov. Pri cisteni sa rozpusti a potenciometer sa potom otaca prilis lahko, tak by ma tiez zaujimalo, co to je a kde to zohnat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
renda15



Založen: Nov 05, 2005
Příspěvky: 632
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: pá srpen 12 2011, 19:19    Předmět: Citovat

Kdysi jsem na tohle používal samotnou pryskyřici lepidla EPOXY CHS1200. Neměla by být nijak agresivní a na ty poťáky to chodilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: pá srpen 12 2011, 20:09    Předmět: Citovat

Taky jsem zkoušel jen jednu složku epoxidu má to podobné vlstnosti ale začalo mi to tuhnout i bez druhé složky.
Potom jsem zkoušel tmel na karoserie aut i se skelnýmy vlákny bylo to ideální ale jeden kus je z hmoty jako pet láhev prostě pružná a druhá polovina je jako plexi takže mi to začalo naleptávat.
Takže uvažuji koupit u šikmookých spolubydlících nějaké dvojče a z tama to vyrabovat ale to už se asi nedělá takže jedině hledat nějaký 10 let starý internacionál ale to je pro mě nemožnost. je to velký prekér.

Měli to i naše condory a dokonce i SM 260 byl stejný princip ale tuhle hmotu asi koupit nepujde mělo to být na dožití stroje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8821
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá srpen 12 2011, 21:13    Předmět: Citovat

Na tento účel - stejně, jako např. do zvedáčků (tlumičů spouštění) gramo ramínek, jsme používali silikonovou vazelínu.
Takovou tu téměř průhlednou (za pokoj. teploty jakoby rozsolovitou), když se promnula mezi prsty (trochu zahřála), pak už byla jako vazelína.
Neznám přesně její označení - měl jsem jí trochu v krabičce (získal jsem ji před lety - tuším z fabriky).

cputakt napsal(a):
... Měli to i naše condory a dokonce i SM 260 byl stejný princip ale tuhle hmotu asi koupit nepujde mělo to být na dožití stroje.

Není náhodou v servismanuálech její přesné označení? Myslím, že se jedná právě o tu silik. vazelínu Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne pá srpen 12 2011, 22:32, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
medulin



Založen: Jul 10, 2009
Příspěvky: 474
Bydliště: Evropská unie

PříspěvekZaslal: pá srpen 12 2011, 21:19    Předmět: Citovat

Co zkusit nějaké lepivé slizy? Wink např: http://www.e-ptakoviny.cz/ostatni_sliz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tiger_T



Založen: Aug 19, 2009
Příspěvky: 124
Bydliště: Čučice

PříspěvekZaslal: pá srpen 12 2011, 21:29    Předmět: Citovat

sorry za kvalitu - mobil


silvaz.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  silvaz.JPG
 Velikost:  88.3 kB
 Staženo:  113 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hosab



Založen: Nov 25, 2009
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: pá srpen 12 2011, 22:01    Předmět: Citovat

Na trhu existuje výborný "mazací"prostředek na ošetření řemenů proti skluzu např. v automobilech pod značkou LOCTITE 8005.Je to sice drahá legrace ale s ůspěchem to využijete i u auta.Zkuste-400ml/300Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: pá srpen 12 2011, 22:24    Předmět: Citovat

Asi to bude kravina, jako děti jsme dělali ze špulek z nití takové pojízdné válce poháněné gumičkou, a na zpomalení otáček tam byl kousek svíčky. No a teď ta kravina - zkusit vosk nebo parafin.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: so srpen 13 2011, 4:00    Předmět: Citovat

Tu silikonovou vazelinu jeste obcas sezenes v obchodech s potrebami pro rybare...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12338
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so srpen 13 2011, 9:04    Předmět: Citovat

V každém případě to musí být silikon - tedy Lukosan, nebo ta rybářská vazelína. Já většinou měnil tlumiče jako celek i s náplní.

Do některých se dá zimprovizovat "extra hustá" vazelina ze směsi trochu rybářské a trochu netvrdnoucího silikonového tmelu, musí se to velmi dobře promíchat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: so srpen 13 2011, 9:29    Předmět: Citovat

Tu vazelínu co se používá na tlumič spouštění ramínek českých gramofonu mám ale to není to co tam patří ta vazelina i když je hustá klouže a má minimální odpor a otáčením se vytlačuje ven a má jen mazací účinek.To původní bylo lepkavé a né mastné.

Ten sliz měla dcera ale po dvou měsících se ta struktůra nějak poškodila a rozteklo se to jako nějaké kejda.

Ještě bych potřeboval poradit s nastavením hlav na tomto stroji.
Jedna komora jede perfektně a nemusel jsem na hlavu ani šáhnout je to ta nahrávací ale ta v druhé komoře mi nejde seřídit.
Pokud seřídím aby dobře hrála tak po otočení hlavy (reversu) to hraje špatně pokud to znovu seřídím tak po opětovném otočení je to zase špatně.
Pokud to nastavím do polovy aby to hrálo na obou polohách podobně to je taky špatně není to přímo na stopě a je to zatlumené.
Magič je velice zachovalý a je nepravděpodobné že by byl celý mechanizmus co drží hlavu nějak vyosen.
Ví někdo v čem může být chyba?
Hlava se dotáčí až na doraz vše je vyčištěné a namazané.


Tak jsem tlumič prozatím vyřešil a výsledek je lepší než na té druhé komoře,našel jsem ve sklepě asi 5 let starýdomácí med trošku jsem tam dal a jede to perfektně ale jak dlouho to vydrží to netuším ale je to domácí tak to musí být dobré Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
GeorgeB



Založen: Nov 21, 2005
Příspěvky: 1213
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: so srpen 13 2011, 9:58    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
Na tento účel - stejně, jako např. do zvedáčků (tlumičů spouštění) gramo ramínek, jsme používali silikonovou vazelínu.
Takovou tu téměř průhlednou (za pokoj. teploty jakoby rozsolovitou), když se promnula mezi prsty (trochu zahřála), pak už byla jako vazelína.

Dodnes vyrábí Lučební závody Kolín pod označením Lukosan M. http://www.lucebni.cz/main.php?action=detail&id=4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund