Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sporák BEKO spotřeba ve stand-by
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 11:09    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 11:13    Předmět: Citovat

Nikde mi kytky tak neprosperujou jako v kuchyni s plynovým sporákem, za 20 let ověřeno. Možná je to tím, že u stropu je v zimní sezóně teplejc.
Varná konvice je určitě rychlá a účinná, plynový sporák se dá použít kromě ohřívání vody na sto laboratorních a technologíckých operací, to nějaká indukční deska neumí...
Makroekonomika okolo dopravy energie domů a její ceny mě jakoby nemusí zajímat, ale dostihne mě jako obyvatele a plátce všech možných nemožných daní stejně.
Plyn má v kuchyni jednu specifickou vlastnost, na kterou když si člověk zvykne, těžko se přeškoluje jinde, a to je rychlost odezvy. Sáhneš na knoflík a změníš výkon ze sta % na deset a naopak za vteřinu, na pánvi se to projeví vzápětí. Když mám smažit palačinky nebo bramborák nebo vyladit nekypící var na elektřině se 4 stupni a pěti minutama odezvy, připadám si jako řidič autobusu v předměstských uličkách s půltunovým setrvačníkem na převodovce Twisted Evil
Ještě jedna vlastnost plynu: pokaždý, když u nás bouchne 22 kV kabel a město je večer potmě, jdu si vařit kafe a rozsvítím si svíčku, abych viděl na tu rychlovarnou konvici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6067
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 11:25    Předmět: Citovat

hafca napsal(a):
Máš problém s pochopením psaného textu a motáš hrušky s jabky. Napíšu to ještě jednou a pomalu, abys to pobral.
Nikde jsem nepsal o litinové podložce, psal jsem o MŘÍŽCE na které máš hrnec. Nebo tobě snad hrnec nad hořákem levituje? Laughing

Nelevituje. Vezmu-li, že ta mřížka pro 1 hrnec má 0,5 kg litiny a při sundání hrnce je nažhavená průměrně na 320°C. Je v ní tedy naakumulováno 75 kJ tj. 0,02 kWh, tj. 0,03 Kč. Slzím dojetím.

hafca napsal(a):

O tarifech pro společné prostory taky nebyla řeč. Tam jsou jiné sazby než pro domácnosti a určují se podle jiných měřítek než sazby pro doma.

To ano, pro normální domácnost vařící na plynu a jinak standardně vybavenou používanými elektrospotřebiči ten poměr nevychází 1:4, ale 1:3.

hafca napsal(a):

A ještě k tomu vytápění tím "odpadním" teplem při vaření. Asi se jdeš do kuchyně maximálně zeptat, jestli už je vařeno. Jinak bys takovej blábol z pusy nevypustil. Ale jestli máte mizerný okna a nezateplenej barák, pak se to může hodit.
To jsi se teda hodně netrefil. Ostatně jsem nepsal jen o odpasdním teple z vaření, ale o odpadním teple obecně.

hafca napsal(a):

Ukončil bych to asi takhle. Věř si svým výpočtům, nakonec jsou to tvoje peníze. Já zase budu věřit svým. Víc nemám co bych k tomu dodal.

Ano, a protože (nejen) počítat umím velmi dobře, nemám hluboko do kapsy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kuto



Založen: Jan 14, 2009
Příspěvky: 62

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 11:37    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
Já jednou za rok a půl přehodím PB flašku za 350 Kč. Ale vodu vařím ve varné konvici, na všechno.

My to delame uplne stejne Smile Ale 350 to stalo az ted. Pred vanocema jeste byla za 300.
Pred tim jsme varili i na elektrice, takze mam srovnani ELxPB a vychazi to jednoznacne v neprospech elektriny (klasicky spiraly, jak je na tom indukce nemam overene).

K tematu... dodnes nechapu, proc ma sporak zrat jakoukoliv elektrinu mimo dobu, kdy se na nem vari, i kdyby to mel byt 0,1W. Na hodiny na sporaku nikdo koukat nebude. Pro jednotlivce je to zanedbatelne, ale souctem pro CEZ je to spolu s dalsima stand by spotrebicema slusny kapesny. Ja osobne vypinam i televizi, pocitac na tvrdo, kdyz jdu spat. Nehodlam zbytecne sponzorovat CEZ uz z principu. I kdyz je to jen par korun.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 11:52    Předmět: Citovat

tomasjedno

Přesto, že jsem debatu ukončil, přece jen ti naposledy odpovím.
tomasjedno napsal(a):

P.S. a to by mě teda zajímalo, co na tom plynovém vařiči chladne 14 minut.

Na to sem ti napsal, že mřížka a hořáky. Z mřížky jsi udělal litinovou podložku a z chladnutí mřížky pro změnu spotřebu na její ohřátí. Na to ostatní nemá cenu reagovat, je to podobné.
Ty už ani nevíš, co a v jaké souvislosti píšeš. Myslel jsem, že máš problém s psaným textem jen u mě, ale že to samé máš sám se sebou, to je na pováženou. Měl bys s tím něco dělat. Laughing
Musím ale připustit, že tvoje zoufalé pokusy mi opravdu pobavily. Very Happy
Howgh

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6067
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 11:55    Předmět: Citovat

badoch napsal(a):
taky něco k tématu:
http://forum.tzb-info.cz/118732-varna-konvice-nebo-plyn

Jj, mně to vychází velmi podobně s p. Homolou (jestli se nepletu, tak inženýr v důchodu který se celý život zabýval tepelnou technikou).
Vaření vody v rychlovarné konvici vychází nákladově nastejno s plynovým sporákem, líp než na jakékoli elektrické plotýnce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6067
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 11:58    Předmět: Citovat

hafca napsal(a):

Přesto, že jsem debatu ukončil, přece jen ti naposledy odpovím.
...Howgh

To je dobře, že naposledy. Zamořuješ tady vlákno osobními útoky, místo aby ses zamyslel, jestli oponent nemá náhodou v něčem pravdu.
Doufám, že své definitivní rozhodnutí nezměníš Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 12:02    Předmět: Citovat

Podľa týchto úvah a výpočtov mi teda príde najúčinnejší ohrev vody na kávu starý, dobrý hrnček ruskej výroby, na dne s dvoma uhlíkmi (alebo nerezom), kde elektrika prechádza priamo vodou, žiadne špirály, mriežky, indukcie, akurát trocha nebezpečného prúdu... Laughing
_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 12:02    Předmět: Citovat

...a zničený zuby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 12:11    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
...a zničený zuby.


Ale to sa môže stať aj pri vyváraní falošných nerezov a plastov. Wink

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund