Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ekologická daň s prodeje starého auta
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: st únor 02 2011, 12:28    Předmět: Ekologická daň s prodeje starého auta Citovat

Zdravím
Předem se omlouvám za otázku která jsem nepatří ale nechce se mi pročítat" celý net" ale jak velkou ekologickou daní se je zatíženo prodej starého auta "favorit"? rok výroby 90-93 odpovědi typu dej to do kovošrotu neberu Smile díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31876
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st únor 02 2011, 12:33    Předmět: Citovat

http://www.zimni-znacka.cz/ekologicka-dan-auta

Cituji:
"...
1) 10.000Kč - automobily s normou EURO 0, většinou vyrobené do roku 1992.
Jedná se o automobily bez katalyzátoru, např. Škoda 120, Trabant, Wartburg, VAZ, Favorit,..

2) 5.000Kč - automobily s normou EURO I, většinou vyrobené do roku 1995.
Jedná se o automobily bez katalyzátoru, např. VW Golf II, Fiat Uno, Tipo, Bravo, Peugot 205,..

3) 3.000Kč - automobily s normou EURO II, většinou vyrobené do roku 2000.
Jedná se o automobily bez katalyzátoru, např. VW Golf III, Felicia 1,3MPI, Seat Toledo, Fiat Punto,..

Pro přesné stanovení skupiny je nutné nahlédnout do velkého technického průkazu, kde by měla být uvedena emisní norma. Daň se určuje podle splněné emisní normy, ne podle roku výroby..."
Konec citátu.

Jseš línej nemrcouch, protože stačí zadat do Googla slova "ekologická daň z vozidla" a přečíst první odkaz, žádný prolejzání netu se nekoná.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
feliz_navidad



Založen: Oct 15, 2009
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st únor 02 2011, 12:49    Předmět: Citovat

Je vhodné to převést přes invalidu, pak se "ekologická" daň neplatí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2095

PříspěvekZaslal: st únor 02 2011, 12:55    Předmět: Citovat

Favority se vyrabely jak s katalyzatorem, tak bez.
Ty s katalyzatorem se osazovaly nerizenym nebo rizenym katalyzatorem.
Ja jsem mel Formana r.v. 1993 a ten byl osazen rizenym katalyzatorem a ridici jednotkou BOSCH s jednobodovym vstrikovanim.

Myslim, ze v tomto pripade nebude ta ekologicka dan na maximalni hranici 10.000. Ale bude to "Pet na stole v ceskych"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: st únor 02 2011, 13:09    Předmět: Citovat

To jsem pochopitelně zkoušel za úkolovat strýčka googla ale co mě dal výsledky tak byly starého data tak jsem nevěděl jestli to platí nebo ne díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st únor 02 2011, 13:28    Předmět: Citovat

V případě favoritu bych použil něco z následující citace...

citace:
A) v cesku neni uzakonena tzv. dohlasovaci povinnost takze kdyz neni "procvakly" OTP da se bez trestne jezdit klidne sto let

jenom v tzv. poloprevodu (vTP vozidlo prevedeno odhlaseno na pana XY)

tento zakon nahrazuje predpis o dohlaseni vozidla do 5ti pracovnich dnu ale nelze ho uplatnit jinak nez tim ze pri odhlasovani auta resp. nahlaseni na dopravce zmenu vlastnika tak puvodnimu majitely procvaknou platnost na otp, ale kdyz ho puvodni majitel nepredlozi treba s tim ze ho nechal kupci nebo ze ho ztratil tak ho neprocvaknou a tim padem otp nekonci platnost [Very Happy]

B) prodej vozidla bez prepisu

vozidlo se proda na normalni kupni smlouvu pochopitelne po vzajemne dohode obou stran pri cemz kupujici dostane veskere doklady k vozidlu a plnou moc k uzivani a libovolnemu nakladani snim vcetne jeho prodeje a zastupovani na uradech ve veci prevodu vozidla na noveho majitele na oplatku kupujici vystavi prodavajicimu cestne prohlaseni ze ode dne koupe vozidla prebira veskerou zodpovednost za jeho provoz

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Philip_Fry



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 1538
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: st únor 02 2011, 13:51    Předmět: Citovat

1. Záleží, jestli má to auto v TP zapsanou nějakou emisní normu, měl jsem kdysi favorita rv. 1990 ecotronic s řízeným karburátorem a katalyzátorem, plnilo to Euro 1. Pokud není žádná norma zapsaná, pak je bohužel ekovýpalné 10000Kč

2. Doporučuji použít něco z toho, co psal ZdenekHQ (tj. buď pouze polopřevod nebo prodej bez přepisu) a jen upřesním, že úředník na příslušném úřadě v žádném NESMÍ znehodnotit ORV (dříve OTP) ustřižením rohu, procvaknutím atd. Dále, vzhledem k tomu, že neexistuje právní předpis, který by jasně stanovoval novému majiteli povinnost dokončit polopřevod (laicky řečeno), nemá ani PČR právo řidiče auta v polopřevodu jakkoli postihovat. Vzhledem k tomu, že již pár let jezdím výhradně s auty v polopřevodu, mám tyto skutečnosti bezpečně zjištěné a praxí ověřené Smile

EDIT : Napsal jsem to blbě, paragraf na to, že nový majitel má povinnost přihlásit auto na sebe existuje, ale nestanovuje žádné postihy, pokud tak majitel neučiní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 02 2011, 16:58    Předmět: Citovat

Philip_Fry napsal(a):
a jen upřesním, že úředník na příslušném úřadě v žádném NESMÍ znehodnotit ORV (dříve OTP) ustřižením rohu, procvaknutím atd. ...


Běžně to dělají a co pak s tím? To mu mám jako dopředu říct: "Běda, jestli mi něco provedete s ORV, mám s sebou 38 Special." ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Paja250



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 196
Bydliště: českobudějovicko

PříspěvekZaslal: st únor 02 2011, 18:16    Předmět: Citovat

Favorit může mít jednobod. vstřikování Bosh mono motronic, jak už zaznělo. V TP pak bývá uvedena norma Euro II, takže bys zaplatil 3 000 Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nokijec



Založen: Feb 01, 2011
Příspěvky: 295

PříspěvekZaslal: st únor 02 2011, 18:52    Předmět: Citovat

V říjnu jsem kupoval Felicii r.v.95 .Eko 5000Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kewin



Založen: Sep 21, 2008
Příspěvky: 466
Bydliště: Jižní Morava....

PříspěvekZaslal: st únor 02 2011, 21:54    Předmět: Citovat

zde v přiloze přikladam tabulku těch emisnich norem Smile


prehled_emisnich_limitu_pro_vypocet_ekologicke_dane.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  prehled_emisnich_limitu_pro_vypocet_ekologicke_dane.pdf
 Velikost:  148.5 kB
 Staženo:  114 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: čt únor 03 2011, 10:43    Předmět: Citovat

Zdravím
Tak já to teda upřesním ten favorit má ještě rok platné stk mě jde o tohle když se napíše povinné ručení na toho co s tím bude jezdit tak kdo je za průser kdyby toto auto způsobilo majitel nebo na koho je to povinné ručení napsáno? díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31876
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt únor 03 2011, 12:37    Předmět: Citovat

1) jedno auto může mít jen jednu povinnou pojistku.
2) sjednavatel a platič této pojistky může být osoba rozdílná od osoby uvedené jako majitel v dokladech vozidla - jde o tzv POJISTNÍKA.
3) bonusy a malusy se vypočítávají podle škod, které vznikly za doby trvání dané pojistky = spadají na osobu aktuálního pojistníka daného vozidla.

Ergo kladívko - když uděláš prodej bez převodu na úřadě a na základě písemného prohlášení podepsaného oběma stranami "odevzdáš osobě XY vozidlo ABC s registrační značkou KLM1234 za úplatu formou finanční kompenzace ve výši PQ tisíc Kč", přičemž osoba XY od tebe dostane plnou moc k veškerému dalšímu disponování s vozidlem včetně dalšího prodeje a zároveň osoba XY podepíše čestné prohlášení, že počínaje okamžikem podpisu přebírá odpovědnost za veškeré úkony a škody týkající se provozu vozidla, včetně toho, že si dotyčný uzavře svou vlastní pojistku povinného ručení, budeš de facto před zákonem z obliga. Bonus patří tomu, kdo sjednal pojistku - a je jedno, jestli je to povinné nebo havarijko. Stejně tak případné regresy a další postihy se vztahují na osobu, která a) auto v daný moment řídila a b ) za auto v daný moment měla na sebe sjednanou pojistku.

Jen je potřeba si ohlídat, aby ty doklady měly všecky právní náležitosti - tedy uvedení všech údajů jako jméno, datum narození, adresy, rodná čísla, datum podpisu - a aby vše bylo ve 2 identických exemplářích. Vše pro případ nějakých sporů a dokazování, kdo za co může a kdo má co platit - a to pokud možno i v rámci rodiny, protože v případných bonusech a malusech už dneska lítají pěkné peníze.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Philip_Fry



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 1538
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: čt únor 03 2011, 15:39    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
Philip_Fry napsal(a):
a jen upřesním, že úředník na příslušném úřadě v žádném NESMÍ znehodnotit ORV (dříve OTP) ustřižením rohu, procvaknutím atd. ...


Běžně to dělají a co pak s tím? To mu mám jako dopředu říct: "Běda, jestli mi něco provedete s ORV, mám s sebou 38 Special." ?


Prostřižené nebo jinak znehodnocené ORV je neplatné. S neplatným nebo chybějícím ORV nesmíš jezdit. Takže v případě ztráty nebo znehodnocení ORV požádáš logicky o vydání nového dokladu. Pokud ti ho opět procvaknou, je z toho trošku začarovaný kruh Smile
To, že úředníci běžně osvědčení procvakávají, samozřejmě vím, nicméně tím porušují zákon a vždy mi stačilo je na tento fakt upozornit. Sice měli občas plno keců, ale ORV neprocvakli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
msar



Založen: Apr 22, 2006
Příspěvky: 291
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt únor 03 2011, 15:51    Předmět: Citovat

Můžeš být konkrétnější, který zákon porušují? (abych měl argumentaci, kdyby to jednou bylo potřeba...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund