Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Čelovka - volné ruce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3367
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: st březen 28 2018, 11:45    Předmět: Citovat

zdenoeddie napsal(a):
cena isla dole...

Teď navíc mají tři dny nějaké výroční slevy. Není to mnoho, ale na pivo to bude Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3367
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne duben 08 2018, 21:12    Předmět: Citovat

Tak krátké zhodnocení.
Ty tři mody mají spotřebu 1A / 1,2A / 1,6A
(svítí střed / kraje / vše)
Baterky jsou dvě a po testu v Liitokala lii-500 měly každá cca 1000mAh - žádná sláva. Zapojeny je mají paralelně.
Pokud je vyměníš za něco lešího, dostaneš se třeba i na třínásobek.
Ten nápis vzdau na baterry packu při rožnutí svítí (nebo podle modu bliká taky).
Celkem užitečny, aby vás bylo vidět i zezadu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BigSandy



Založen: Jul 28, 2015
Příspěvky: 793

PříspěvekZaslal: ne duben 08 2018, 21:59    Předmět: Citovat

Zdar kluci.
Co tato?
Zatím favorit.
Nepřehnal to činan s těma 100W?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3367
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: po duben 09 2018, 18:24    Předmět: Citovat

přehnal. Viz výše je to tak okolo 7W a ještě s bídou 1000lumenů. Tohle je fyzikálně mimo možnosti velikosti a dostupné chladící plochy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BigSandy



Založen: Jul 28, 2015
Příspěvky: 793

PříspěvekZaslal: út duben 10 2018, 5:16    Předmět: Citovat

Kvicala_r napsal(a):
s bídou 1000lumenů.

Tak která čelovka bude lepší?

Ta na kterou dal odkaz zdenoeddie.
3T6 10000Lumens
https://www.aliexpress.com/item/3T6-8000Lm-4-Modes-CREE-XML-3-T6-LED-Headlight-Headlamp-Lamp-Light-Torch-Camping-Fishing/32517924590.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.skRGBG

Nebo a moje?
Mi se na ní libí, že má i zoom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3367
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: út duben 10 2018, 9:04    Předmět: Citovat

řekl bych, že to bude ve výsledku naprosto to samé, jen v bledě modrém. Takže pokud chceš zoom, vem si tu tvoji a na čísla se moc neohlížej Smile
Víc bych se díval do komentářů, jestli tam náhodou něco nezpackali v mechanice a životnosti komponentů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17746
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út duben 10 2018, 10:07    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Otec kupil, drziak baterii popraskal a LED je vadna (blika)...

Koukám, že Tvůj otec má při nákupech nějak moc velkou smůlu. Vzpomínám, jak ses tu před časem rozvášnil kvůli destičkovejm 9V Tronic accu z Lidlu. Já je mám cca 2 roky ve třech multimetrech, dálkoměru, infrateploměru a termočlánkovým teploměru a jdou všecky. Tak 2 x za rok je vyndám a všecky zapojím do série a pošlu do nich zdrojem proudu 25 mA přes noc a víc si jich nevšímám.
Toho Emose mám asi rok a žádnej problém. Wink Teda jestli je stejnej, dá se z něj vysypat rámeček na 3 ks AAA.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo9



Založen: Nov 23, 2014
Příspěvky: 364

PříspěvekZaslal: pá duben 13 2018, 21:49    Předmět: Citovat

Šiel som o týždeň kúpiť ešte jednu, vypredané, mali však nový tovar (obr.) tentoraz ma stála iba 8e, bez dph.. Porovnával som svietivosť: nie je medzi nimi veľký rozdiel, asi záleží skôr, kto na čo to potrebuje (pre mňa napríklad blikanie je otravný medzistupeň, ktorý by som najradšej nejako vyradil!), po zvažovaní som nakoniec začal používať túto druhú -zdá sa mi že má "širší záber" keď sa pohybujem po miestnosti -chýba mi na nej však prepnutie na polovičnú intenzitu -to mala zasa tá prvá.. No a pre zmenu tu bola pribalená iba nabíjačka cez usb -škoda, našťastie sieťovú mám z tej prvej..


celovka [nakup_2].jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  celovka [nakup_2].jpg
 Velikost:  130.66 kB
 Staženo:  75 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá říjen 28 2022, 18:51    Předmět: Citovat

Ahoj, sháním nějakou lepší čelovku tak do 2000 Kč. Měla by být na dva AA články. Důležitá je dlouhá výdrž, né až tak obrovská svítivost. Ocením nárazuvzdornost. Raději NE z aliexpressu. AA články by se měly nacházet v jednom těle společně s ledkama. Né někde vzadu a připojené kabelem.
Při požadavku na dva AA články se výběr dost zužuje.
https://headlamps101.com/headlamp-company-best/
Zatím to vidím na nějakej model z řady Petzl Pixa. https://www.petzl.com/INT/en/Professional/Compact--durable-headlamps/PIXA-3
Je těžké najít víc čelovek na AA články. Další kandidát může být tento:
https://www.svitilny-fenix.cz/produkt/celovka-fenix-hl30-xp-g3/

Možná bych se smířil i s třemi AAA články. Nezná někdo model Varta Indestructible H20 Pro ?
https://www.varta-ag.com/en/consumer/product-categories/lights/indestructible-h20-pro
https://www.hornbach.cz/p/celova-svitilna-varta-h20-pro-3aaa/10290846/
Z této řady mám doma tři ruční svítilny. Je to taková levná spotřebka, ale životnost je docela dobrá. Poměr cena / odolnost je zajímavý. Když je svítilna na 3 C nebo AAA články, tak se snížení výkonu dělá tak, že přepínač vřadí do obvodu rezistor cca 5 Ohm, kterej mění energii v teplo. Sad Sad Sad Regulátor pro LED, je nevímjaký, ale spínaný asi ne. Asi tam bude nějakej lineární omezovač proudu, něco jako LM317.
Další svítilna doma je Varta Indestructible F20 Pro 2AA. Je tedy na dva AA články, je tam spínanej měnič, kterej se poprvé zapne naplno a podruhé na menší výkon. Tlačítkový vypínač je tedy jednoduchý a nezařazuje žádnej rezistor!

_________________
01 02 03


Naposledy upravil Hydrawerk dne pá říjen 28 2022, 19:27, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33908
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá říjen 28 2022, 19:06    Předmět: Citovat

Mam nejaku Vartu na 2x AAA. Menic je spinany - upravoval som ho (znizoval prud), lebo to extremne zralo. Mam tam NiMH clanky a stacilo, aby boli trochu vybite a uz to neslo zapnut.

Vsetko na 3 clanky moze byt smejd - LED pripojena priamo na baterie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá říjen 28 2022, 19:09    Předmět: Citovat

Je to krásnej duralovej odlitek, dá se použít jako zbraň, těžko to rozbijete. Bohužel, elektrické vybavení je takové levné, ale do jeskyně to stačí. 140 lumenů není nic moc, ale normálně to stačí. Prodej skončil někdy v roce 2018, objednal jsem na poslední chvíli.
https://svitilny.heureka.cz/varta-lava-18702/#prehled/
https://www.okay.cz/products/rucni-svitilna-varta-lava-18702
Na spínanej měnič nezbyly peníze. Nižší výkonovej stupeň se dělá vřazením 5 Ohm rezistoru. Sad Sad Ten je schovaný ve šroubovací koncovce s přepínačem. Je to třípolohový tlačítkový přepínač.



VARTA LAVA 18702.jpg
 Komentář:
 Velikost:  127.74 kB
 Zobrazeno:  21 krát

VARTA LAVA 18702.jpg



Varta Indestructible.png
 Komentář:
Svítilna
 Velikost:  12.3 kB
 Zobrazeno:  19 krát

Varta Indestructible.png



_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá říjen 28 2022, 20:11    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
...Další kandidát může být tento:
https://www.svitilny-fenix.cz/produkt/celovka-fenix-hl30-xp-g3/...


Fenix mám rád, mám od nich 4 svítilny, ale této se vyhni obloukem! Má nesmírně obrazek_cenzuraě vyřešený naklápění. Časem vždy upadne, protože se unaví přetěžovaný plastový packy. Poprvé jsem to měnil ještě v záruce, dodali lehce upravený kryt. Podruhé to prasklo za další rok, tak jsem už za peníze objednal novej, ale ani jsem ho nestihl vyměnit, protože praskl pant na druhý půlce těla... Vyřešil jsem to tak, že jsem to přilepil natvrdo, jenže jsem přišel o funkci naklápění a na blízko to svítí prostě příliš daleko, než kam mi směřují oči. Nebýt tohoto, je perfektní, je to velká škoda. Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá říjen 28 2022, 20:52    Předmět: Citovat

čelovka stomatologická
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1935

PříspěvekZaslal: pá říjen 28 2022, 21:20    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
Ahoj, sháním nějakou lepší čelovku tak do 2000 Kč

Asi jsem zvědavý, ale na co je dobrá tak drahá čelovka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne listopad 13 2022, 1:58    Předmět: Citovat

Koupil jsem nakonec Petzl Pixa 3.


Petzl Pixa 3 pic01.jpg
 Komentář:
 Velikost:  253.25 kB
 Zobrazeno:  17 krát

Petzl Pixa 3 pic01.jpg



Petzl Pixa 3 pic02.jpg
 Komentář:
 Velikost:  274.02 kB
 Zobrazeno:  17 krát

Petzl Pixa 3 pic02.jpg



_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund