Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

OTF C473, VNtrafo 1192.0447 vs 003071009
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Robosand



Založen: Feb 18, 2006
Příspěvky: 985
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: pá listopad 20 2009, 19:38    Předmět: Citovat

No, ale napr. v Avelmaku ešte majú kvalitnú náhradu HR7131.
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=407&pg=det&article=5181

_________________
Robo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: pá listopad 20 2009, 20:19    Předmět: Citovat

Podľa
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=253&pg=det&article=5652
v položke MAT u 1192.0447 je 20.4 a podľa
http://vltava2000.cz/ame/goodsdetail.asp?strGoodsID=640M085700
je tam 20.8 Neviem, či si myslím správne, podľa môjho to je VN pri +UB=100V. Podľa schémy U2 je 124V. VN je potom 25.296kV. U toho druhého splitka to dá 25.792kV ak som správne počítal. To snáď nie je tak veľa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: pá listopad 20 2009, 20:21    Předmět: Citovat

Robosand napsal(a):
No, ale napr. v Avelmaku ešte majú kvalitnú náhradu HR7131.
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=407&pg=det&article=5181
Poučil som sa, najprv by som skúsil HOPERa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so listopad 21 2009, 20:20    Předmět: Citovat

Dušane - já jsem myslel, že už máš v těchle věcech jasno.
VN-trafa a obrazovky - tohle jsme už tady přeci probírali Xkrát a ty zase vytvoříš "nějaký bastl" Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so listopad 21 2009, 20:34    Předmět: Citovat

Dobrá správa pro Tebe, ten "bastl" se rozpadl na díly; obrazovka, zdroj a teď to trafo. Tady mi to nepřipadá moc "bastl", protože ty parametry mi přijdou v toleranci. VN je výš o 0.496 kV; obrazovka má toleranci +-0.8 kV. Žhavení je výš tak o dvě-čtyři procenta a třetí změna je sp. vazba pro procesor a taky jenom pár procent. Co nesedí?
V klidu mi vynadej, jestli mě přesvědčíš, tak to trafo koupím. 15€ není zas tolik, ale přece něco.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so listopad 21 2009, 21:01    Předmět: Citovat

Přeci jsme to už probírali: obrazovka, VN-splitko, zdroj. trafo, součástky v ŘKS, žh. napětí obrazovky, napáj. napětí pro ŘKS (+B; v tomto případě U2, ... ) - toto všechno je na sobě navzájem závislé Exclamation
Prostuduj si celý servismanuál od C473 - tady ho máš: http://www.opravyelektroniky.sk/schemy/TV/ORAVA/SI_OTF/otf_tv_si06_459_469_473.pdf

A teď se podívej na část schématu (ty výřezy z něj ti přeci už včera sem dal Robosand !!!) a podívej se, jak je to na sobě navzájem závislé (obrazovka se tam vždy uvádí ve zkratce !!!) Wink
TABULKU (pro obraz. 21") - co k sobě patří, jsi tu před časem už taky dostal Rolling Eyes



__www.opravyelektroniky....F_otf_tv_si06_459_469_473.pdf
 Komentář:
Závislost: Obraz., VN-tr., zdr. tr., žh. obr., ŘKS,....... U2

Stáhnout
 Soubor:  __www.opravyelektroniky....F_otf_tv_si06_459_469_473.pdf
 Velikost:  1012.66 kB
 Staženo:  141 krát


_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so listopad 21 2009, 21:54    Předmět: Citovat

Omlouvám se za moje dlouhé vedení. Zatím mi je jasné, že splitko i zdroj se dávají podle obrazovky. Já jsem dal, co jsem měl, připadalo mi to v mezích. Kdybych mohl změřit VN, dorovnal bych jej boosterem. Otázka zní, co jsem provedl, co to znamená pro tu obrazovku?
Schéma mám, pomalu ji budu znát z paměti. SM jsem neměl, děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so listopad 21 2009, 22:18    Předmět: Citovat

Tak tenhle problém se tu už probíral mnohokrát - třeba tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=21933&postdays=0&postorder=asc&start=0

- teď mně zpětně překvapilo, že nesprávně uvažoval i kondik a třeba pesko mu tam oponuje.
Přitom jsem v tomto vlákně narazil na můj příspěvek o tom, jak popisuju přípravek na měření Uff - tuším jsem ti kdysi psal, ať si ho v mých příspěvcích vyhledáš - a nevím, jestli jsi ho tehdy našel.
Pokud ne, tak tady ho máš Wink

P.S. - A neznám jiné schéma OTF (než je toto na C473), kde máš přímo ve schématu vyřešeno "co k sobě správně patří" - všímej si:
Obrazovka, Vn-split (T401), zdroj. trafo (T101), souč. ŘKS - přímo i ve sch. a viz TABULKA (dřívější moje, i ta od Robosanda), žh. obrazovky (rez. R416), U2 (ale i VN !!) - toto všechno na tomto sch. krásně vidíš Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so listopad 21 2009, 22:48    Předmět: Citovat

S tím přípravkem, kdybys použil ne černou trubku, ale nějakou chromovou nebo tak, mělo by to vyšší účinnost. A co takhle použít diodový můstek Schottky nebo Germanium, zaň dát RC s velikou konstantou, třeba i dvojnásobný a ocejchovat měřák? Jinak mám v archívu PU120, možná ji začnu používat.

Z těch traf se mi začínají dělat bubliny. Na to jeden aby byl inženýr. Trafo je snad jenom pár namotaných drátů, je mu jedno, jestli dostane 110V nebo 125V, podle toho dá výstup a dál to neřeší, ne? A obrazovce je snad taky jedno, jaké má pod sebou trafo, zajímá ji jenom, co ji dá. Tím půl kV jsem ublížil?

Pro dnešek balím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so listopad 21 2009, 23:24    Předmět: Citovat

Ty tam vidíš 0,5kV (přesně sis "vypočetl" 0,496kV) Laughing

Když se dívám do Robosandovy TABULKY (tu co jsem ti před časem poslal, bych musel pracně hledat), tak už tam vidím ty kV 2. No a na schématu je ten rozdíl ještě větší: 2,7kV Rolling Eyes
Ty ten rozdíl nevidíš, nebo jenom "nechceš vidět" Question
Pokud si říkáš: kilovolt sem, kilovolt tam tak budiž - nechám tě přitom Cry

A ono to není jen o té velikosti VN - co všechno se musí akceptovat, jsem ti už psal několikrát, takže - HOVGH

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2009, 1:10    Předmět: Citovat

Počítal jsem trochu špatně a taky ne zcela korektně, stejně mi to neleze do kedlubny. Koukám na schéma, moje položka je [ (V),(N) +27.5 +/-0.8kV ]. Podle datasheetu orig. má 21.4 kV, moje "náhrada" 21.8 kV. Rozdíl mezi 21.4 a 21.8 je, pokud se nepletu, 1.869 %. 27.5/100*1.869=0.514 kV, co je v toleranci. Žhavení je zvednuté bajoko o 8%, obrazovka je letitá, nebudu to řešit. Zbytek mě nezajímá, televize funguje. Fidlajs.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2009, 8:45    Předmět: Citovat

Ono to s temi vypocty bude prece jen malicko jine nez u trafa na 50 Hz sinus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2009, 10:04    Předmět: Citovat

Znamená, že ty napětí jsou vyšší? Kolik tam může reálně být? Snad jen ne o dva kV???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2009, 15:28    Předmět: Citovat

Dušane - už jsem nemínil reagovat, ale nedá mi to - ty jsi jak beran Cry
Už jsem ti jednou psal, že v "datasheetu" jsou ty údaje VN pouze jako testovací - nemůžeš z toho vycházet a vypočítávat rozdíl 0,4kV. Ten skutečný rozdíl máš na sch. a ten je 2,7kV.
A zase se dostáváme k tomu, co jsme řešili několikrát - 5. harmonickou. Při jiném trafu, máš naprosto jiné součástky v ŘKS - jen se podívej na rozdíl hodnoty třeba boosterkondu C404: 6,8 a 8,2nF (dále jiná tl. L403, .... ) - to je zanedbatelný rozdíl? A ty bys tímto kondem zase chtěl "natahovat" jen rozdíl VN - bez ohledu na tu 5. harmonickou Cry
Ty součástky k sobě musí "pasovat" ve všech obvodech a v celém TVP Rolling Eyes
Podle typu obrazovky se musí přizpůsobit všechno ostatní - tu to máš přímo ve schématu - "černé na bílém" (a v TABULCE, jakbysmet !!) - tak pořád "nešpekuluj" Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2009, 15:48    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Znamená, že ty napětí jsou vyšší? Kolik tam může reálně být? Snad jen ne o dva kV???

Kup si tuto sondu: http://www.hrshop.es/index.php?command=viewProduct&id=7938
- a přesvědči se sám (já mám sondu 30kV k DU10-ce a měřák VN z METRY Blansko - taky jsem o něm už psal).

Duvsan napsal(a):
..... pokud se nepletu, 1.869 %. 27.5/100*1.869=0.514 kV, co je v toleranci. Žhavení je zvednuté bajoko o 8%, obrazovka je letitá, nebudu to řešit. Zbytek mě nezajímá, televize funguje. Fidlajs.

Nebudeš to řešit, tak to neřeš - ale v tom případě jsi stejný "odborník" jako např. agrogold - tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=31617&postdays=0&postorder=asc&start=120
agrogold napsal(a):
....
TVP OVP CTV 218 je označenie na bedni vzadu a CTV 2131FS má chassis
Proste TV zatial v poriadku po výmene tej obrazovky som len prepoloval V.C. a zmenil nastavenia v SM a všetko OK. Dakujem za pomoc všetkým.

V tomto vlákně jsi byl mimochodem taky "aktivní".

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund