Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vestavná trouba AKZ 223/01 WH
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MirekCh



Založen: Sep 03, 2007
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2009, 11:53    Předmět: Vestavná trouba AKZ 223/01 WH Citovat

Problém spočívá v tom, že při pečení se vysráží odpařená voda na skle dvířek trouby, odkud pomalu teče ve viditelných stopách až na pracovní desku, na které je trouba položena. Tam je nalepená abs hrana, která se díky této vodě rozlepuje. Troubu mi v záruční době dali novou, u té je ten samý problém, ale asi tak o padesát procent menší. Nevím, jestli je to vadná serije, nebo kde může být chyba. Zadní stěnu za troubou nemám zakrytou, ventilátor chlazení povrchu trouby běží jak má, těsnění dvířek taky není poškozeno. Neřešili jste někdo podobný problém, nebo mám troubu znovu reklamovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nepo



Založen: Dec 17, 2008
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2009, 12:11    Předmět: Citovat

Jsou přesvědčeni (WP), že tohle pomůže.


AKZ223.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  AKZ223.pdf
 Velikost:  302.19 kB
 Staženo:  378 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MirekCh



Založen: Sep 03, 2007
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2009, 13:53    Předmět: Citovat

To bylo první nad čím jsem uvažoval. jenže místa je pod dvířkama málo a plech by musel být z jednoho kusu připevněný na troubě a zároveň by musel zakryt i spodní desku. Mám dokonce nerezový plech, který se používá jako kryt pro jiný typ trouby, ale ten se opírá o abs hranu,kde se může voda držet ještě víc než bez toho plechu. Známí mají troubu od jiného výrobce a při otevření dvířek trouby při pečení se skoro neobjeví žádna pára, jen teplý vzduch. Já když otevřu troubu při pečení, tak vyrazí pára jako z hrnce a orosí se celá plocha skla dvířek trouby. Dokonce se voda drží i v drážce těsnění těchto dvířek. Vypadá to že pára není dostatečně z trouby odváděna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 20 2009, 9:49    Předmět: Citovat

Jenže potom by jsi z toho měl sušičku .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MirekCh



Založen: Sep 03, 2007
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá listopad 20 2009, 12:37    Předmět: Citovat

Pokud bych do trouby hnal vzduch a v druhém rohu ho zase vyvedl ven, tak by to mohla byt i sušička, jak píšeš, ale asi neni normální, když při pečení čeho-koli teče po dvířkách trouby několik pramínku vody. Táto voda rozlepuje nábytek a dokonce teče až do šuplíku pod troubou, kde po skončení pečení musíte poutírat uložené nádobí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 20 2009, 12:44    Předmět: Citovat

O tom , že toto je chyba mašiny , ať již konstrukční či jiná , s Tebou nepolemizuji . Jen jsem připodotkl , že troubou nemůže procházet vzduch . Beru to z hlediska strávníka . Měli jsme dříve plynovou troubu , nyní elektro a zatímco kuchařka stejná , buchty v eltroubě pečené - lepší .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2482
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: pá listopad 20 2009, 13:22    Předmět: Citovat

nejsem přesvědčen jestli je to možné, ale slyšel jsem názor, že srážení vlhkosti může být způsobeno také tím, že se dává to jídlo do studené/nevyhřáté trouby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: pá listopad 20 2009, 14:25    Předmět: Citovat

O tom není pochyb. Prakticky všechno, co se dává do trouby k pečení vyžaduje předehřátou troubu. Je jen několik specialit, kde se dávají suroviny do studené trouby. A většinou je to tak, že se to pak dělá při malé teplotě do cca do 80 °C a tam se tohle neděje.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MirekCh



Založen: Sep 03, 2007
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá listopad 20 2009, 18:59    Předmět: Citovat

K výrobku je dodán velice podrobný tabulkový návod, kde je přesně definováno pro jaký druh jídla má být použita jaká funkce pečení, do které úrovně má být plech vložen, předehřev s údajem teploty i přibližná doba pečení. Po prvních problémech jsme tyto tabulkové hodnoty striktně začali dodržovat, ale i tak nejsou výsledky valné. Samozřejmě hledáme i možnost, že děláme nějakou chybu, kterou si člověk neuvědomuje. Zajímavé je taky to, že u druhé trouby jsou problémy se stékající vodou zhruba jen poloviční než u trouby první. První reklamovanou troubu u nás servisní technik odzkoušel a řekl, že pravděpodobně nejsou odvrtány odvětrávací dírky pro odvod páry a troubu nám vyměnili za novou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: pá listopad 20 2009, 19:26    Předmět: Citovat

Ještě mi napadá jedna věc. Máš dodržené minimální rozměry skřínky kde je trouba zabudovaná? Okolo musí procházet vzduch, zvlášť jestli je použitý ventilátor. Trouba musí "dýchat".
Případně se zkus zeptat tady http://www.bilezbozi.cz/vestavne-trouby-samostatne/whirlpool-akz-223-01-essence:comments



trouba.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  trouba.jpg
 Velikost:  48.87 kB
 Staženo:  107 krát


_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MirekCh



Založen: Sep 03, 2007
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: so listopad 21 2009, 9:46    Předmět: Citovat

Tento náčrtek jsme dostali spolu s výrobkem. Nad troubou mám mikrovlnku. Zadní překližka za troubou a mikrovlnkou není namontována, mezi nábytkem a omítkou je 5 cm mezera, pravá stěna korpusu je v zadní části zkrácena o 10 cm na celou výšku nábytku. Přívodu velkého množství vzduchu za zadní část trouby tedy nebrání vůbec nic. To jsem taky probíral se servisním technikem, říkal že tady problém není. Jinak jsou všechny rozměry dle náčrtku dodrženy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
capode1



Založen: Nov 11, 2009
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2009, 14:30    Předmět: Citovat

Ahoj a nemáš jí jen křivě položenou ? jednou jsem řešil problém kdy- trouba byla nakřivo peklo to na jedný straně a pára se dostávala ven jedním místem a taky to ničilo desku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MirekCh



Založen: Sep 03, 2007
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2009, 16:50    Předmět: Citovat

To taky ne trouba je naprosto ve váze. Já si spíš myslím, že problém může být v ochlazování prvního skla přímo od prostoru trouby, nebo ve slabém odtahu páry z trouby. V prostoru mezi dvířkama a ovládacím panelem je výstup vzduchu od ventilátoru, který ochlazuje povrch trouby. Do tohoto výstupu vzduchu je zároveň vyveden průduch z prostoru trouby. Ten je tvořen třema dírkama uvnitř trouby o průměru asi 2 mm těsně za dvířkama na horním plechu. Pokud se točí ventilátor chlazení, tak vlastně jeho výstupní proudění působí jako fixírka na průduch, kudy vychází pára. To by znamenalo, že v troubě vzniká mírny podtlak. Možná má být do prostoru trouby někde ještě nějaký malý otvor, kudy by se dovnitř mohl pomalu dostávat vzduch z venku trouby, nebo se využívá jen netěsnosti spojů a těsnění. To je moje první myšlenka. Tak by to klidně mohlo pracovat , protože by se vlhkost stále pomalu dostavala z troby ven. Druhý postřeh mám takový, že vzduch z ochlazovacího ventilátoru naráží do horní hrany dveří trouby, nejde tedy dobře do prostoru, ale vytvoří jakousi turbulenci a fouká tak směrem dolů okolo prvního skla a vlastně ho ochlazuje. To by mohlo mít za následek, že se pára na takto ochlazovaném skle začne srážet a tvoří tak kapky, které se nestačí odpařovat již zmiňovanými třemi otvory v horním plechu. Zároveň by byla narušena funkce fixírky, čili odvod páry by byl slabý, neli žádný. Snažil jsem se najít na internetu nějaké schéma jak je vlastně vestavná trouba řešena co se týče odvodu vlhkosti, ale doposud se mi nic nepodařilo najít. Problém je taky v tom, že ani v servisech a to jsem jich obvolal několik, moc netuší jak to vlastně má pracovat, takže ani neumí poradit, na co bych se mohl podívat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2009, 17:25    Předmět: Citovat

Jestli je trouba v záruce, začal bych uvažovat o vrácení a koupi jiného typu a hlavně od jiného výrobce. Máme funkcemi podobnou troubu a tyhle problémy u ní nikdy nebyly.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MirekCh



Založen: Sep 03, 2007
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2009, 19:22    Předmět: Citovat

Tohle chci nechat jako poslední řešení. Máme totiž stejné provedení mikrovlnky a trouby jako set a oboji vrátit určitě nepůjde, abych si pak mohl koupit jinou sadu spotřebičů. Pokud se ale ujistim, že závada je opravdu technického charakteru výrobku, pak ho určitě vyměním. Stále ale věřím, že se najde nějaké vysvětlení proč se tento druh problému s troubou děje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund