Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

PET 22-41 B
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BaluSK



Založen: Sep 28, 2007
Příspěvky: 264
Bydliště: Rimavska Sobota

PříspěvekZaslal: čt září 17 2009, 8:50    Předmět: Citovat

Kaca po telke nema,telka mu ide(rozbehala sa nie vdaka tvojim mudrym radam,ale vdaka mojim amaterskym poznatkom).......mam uplne na haku comu veris a comu nie...poviem ti novinu,to ze si o niecom este nepocul,neznamena ze to neexistuje

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.
Hill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: čt září 17 2009, 8:55    Předmět: Citovat

Tvrde "kecy"!
Cakal by som viac vdacnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BaluSK



Založen: Sep 28, 2007
Příspěvky: 264
Bydliště: Rimavska Sobota

PříspěvekZaslal: čt září 17 2009, 9:13    Předmět: Citovat

nieco mi uniklo? za co ti mam byt vdacny? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: čt září 17 2009, 9:18    Předmět: Citovat

Poskam kym sa este niekto do mna "obuje", a potom vysvetlim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BaluSK



Založen: Sep 28, 2007
Příspěvky: 264
Bydliště: Rimavska Sobota

PříspěvekZaslal: čt září 17 2009, 9:33    Předmět: Citovat

Mily Fero,obul si sa ty do mna a nie ja do teba....mimochodom velmi silne pochybujem ze sa najde niekto,kto by ti este k tejto teme odpisal....ja sam uz tiez na to kaslem,s tebou je debat velmi tazky...ako som uz niekde napisal,mal som o tebe ovela vyssiu mienku...no nic,kaslem na to treba ist pracovat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12458

PříspěvekZaslal: čt září 17 2009, 10:00    Předmět: Citovat

Já jsem se sice nesetkal s tak destruktivním důsledkem, jak tady byl popsán, ale o tom, že je to možné, vůbec nepochybuji. Kdysi se mi "podařilo" poškodit luminofor na právě vyměněné čb obrazovce nějakým vakl-spojem v napájení řádkového rozkladu. Šlo možná jen o jednu vteřinu, během které se uprostřed stínítka vypálila svislá 2cm čárka(tuším to byla A61-120W). Také jsem viděl vypálené vodorovné čáry na podobných obrazovkách.
Když si uvědomíme, že anodové proudy tehdejších čb obrazovek byly mnohem menší než anodové proudy tří trysek barevných obrazovek, vynásobíme to dvakrát větším vn, pak si dovedu představit, jakou paseku to může udělat. Srovnání s laserem je zcestné, protože se jedná o tepelné pnutí vzniklé značným rozdílem teplot na povrchu a uvnitř materiálu (skla).
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: čt září 17 2009, 10:15    Předmět: Citovat

BaluSK napsal(a):
fero7 napsal(a):
Poskam kym sa este niekto do mna "obuje", a potom vysvetlim.

Mily Fero,obul si sa ty do mna a nie ja do teba....mimochodom velmi silne pochybujem ze sa najde niekto,kto by ti este k tejto teme odpisal....ja sam uz tiez na to kaslem,s tebou je debat velmi tazky...ako som uz niekde napisal,mal som o tebe ovela vyssiu mienku...no nic,kaslem na to treba ist pracovat

50% zaverov v tejto teme je zavadzajucich su "mimo misu".
Za 20 rokov aktivnej servisnej cinnosti som sa s takymto pripadom -odpadnutia hrdla obrazovky stretol iba 1x!
A ako som zistil nasledne, boli spalene aj vychylovacky. Takze to skor pripisujem tym VC.
Pre uplnost uvadzam, ze VC com mal vadne viackrat a obrazovka nepraskla.
Rovnako pre uplnost uvadam, ze aj vadu vertikalu s lucom mimo obrazovku som mal viackrat a obrazovka nepraskla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt září 17 2009, 11:00    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
Tak hoši,to je tedy síla.Ale jinak velmi poučné skušenosti,že i něco takového se může stát.
P.S.Zrovna dnes jsem měl v noci živý sen,že opravuji TVP a nešťastnou náhodou mi "vyfučela" obrazovka.Asi to moc prožívám,nebo už blbnu z těch TVP? Laughing


Tak tobě se to stalo pouze ve snu, mně bohužel v reálu (někdy před cca 13-15 lety, to jsem "barvu" dělal teprve tak 2, 3 roky). Byla to sice nějaká malá žaba 14", tuším Panasonic, naštěstí starší - dovezená z Reichu. Ten ellyt byl zkratlý. Zákeřnost spočívá v tom, že obr. "zdánlivě svítí", jen vypadá jako rozostřený obraz s malým jasem (to je ten "odraz", o kterém se zmiňuje pajosek2).

pajosek2 napsal(a):
[Tak až teď mi svitlo,že jsem to kdysi měl.Vodorovná čára byla mimo rastr a po celém obraze se drážel jen její rozostřený jas.Kondík mi to připoměl. Jen mi není jasné jakto,že vidím na těch fotkách zpětné běhy vertikálu. Tady asi došlo k nějakému nedorozumění,ale kluci to zvládli.


Takže od té doby okamžitě "zbystřím", když zahlédnu na obrazovce jen takový matně duhový náznak obrazu. Měl jsem později stejně zkratlý ellyt na nějakém Rubínu; pak jedno chybějící napáj.U na ELEKTRONIKA C431 a ještě na něčem - teď si honem nevzpomenu. No a Balu, ten neměl ani šanci - když mu nesvítila ani ta "duha" Cry
A Fr. Novotný byl člověk, na kterého ještě dnes mnoho lidí vzpomíná jen v dobrém. Byl to snad nejlepší "školitel", kterého tato země kdy měla. Ač neměl ani titul, přesto přednášel na VUT v Praze TV techniku. Bohužel předčasně (v 58 letech) zemřel na infarkt. Někdy vloni jsem na dotaz, kdy se to stalo, odpovídal: tak cca před 10-ti lety. To jen na vysvětlenou pro ty, kterým toto jméno nic neříkalo.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt září 17 2009, 11:53    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
Já jsem se sice nesetkal s tak destruktivním důsledkem, jak tady byl popsán, ale o tom, že je to možné, vůbec nepochybuji. Kdysi se mi "podařilo" poškodit luminofor na právě vyměněné čb obrazovce nějakým vakl-spojem v napájení řádkového rozkladu. Šlo možná jen o jednu vteřinu, během které se uprostřed stínítka vypálila svislá 2cm čárka(tuším to byla A61-120W). Také jsem viděl vypálené vodorovné čáry na podobných obrazovkách.Když si uvědomíme, že anodové proudy tehdejších čb obrazovek byly mnohem menší než anodové proudy tří trysek barevných obrazovek, vynásobíme to dvakrát větším vn, pak si dovedu představit, jakou paseku to může udělat. Srovnání s laserem je zcestné, protože se jedná o tepelné pnutí vzniklé značným rozdílem teplot na povrchu a uvnitř materiálu (skla).
Wink


Léta zpátky - bylo 2 dny před vánocemi - přivezli malou, č/b ASTU. Ve vypnutém stavu, na stínítku obrazovky, markantně viditelná vodorovná čára - hnědé barvy (její délka - cca přes 2/3 obrazovky). ASTA ještě v záruce - bohužel koupená někde na šumpersku, provozovaná na Valašsku.
Babka "potřebovala" tu telenovelu aspoň doposlouchat, když už jí na obrazovce po obraze zůstala jen ta linka (studenti na vert. IC TDA3653B) - bohužel s plným jasem Cry
Teoreticky to bylo ještě na bezplatnou zár. opravu (vč. výměny té obrazovky), jenže prakticky? Vánoce za dveřmi, telka koupená (jako dárek babce k nějakým "kulatinám") - bohužel dcerou, která bydlí někde na šumpersku.
Skončilo to tím, že mi zaplatili opravu vertikálu a pokud babka ještě dnes žije, dodnes kouká na obrazovku s "vypálenou linkou" (která naštěslí za provozu nebyla až tak viditelná) Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt září 17 2009, 12:10    Předmět: Citovat

A do třetice - už jsem tady jednou ten příběh psal:

otakarv napsal(a):
Tak hoši,to je tedy síla.Ale jinak velmi poučné skušenosti,že i něco takového se může stát.
P.S.Zrovna dnes jsem měl v noci živý sen,že opravuji TVP a nešťastnou náhodou mi "vyfučela" obrazovka.Asi to moc prožívám,nebo už blbnu z těch TVP? Laughing


V 90. létech (to bývala školení ještě dvojdenní) se po večerech chodívalo do hospůdky "sdělovat zkušenosti" a po závěrečné se pokračovalo (většinou do 2., do 3. ráno) na pokojích.
Jednou tam "zazněl" tento příběh:
Vyprávěl kolega. V době "lampové éry" byl známému opravovat LOTOSa. "Futrál s vercajkem" rozložený na telce, pana domácího si posadil před obrazovku - ten "měl hlásit" výsledky "zásahu". Najednou, nějak nešťastně, upadly kolegovi "kombinačky" z ruky a při pádu urazily hrdlo obrazovky. "Zafučelo" - "opadal luminofor" a z před obrazovky se ozvalo: "Hele Hoffman, vždyť vy jste v televizi" Cry Laughing
Už si nevzpomenu, jak na to zareagoval dotyčný kolega (ono to pro něj bylo víc k pláči, jak ke smíchu), jen vím, že my jsme smíchy řvali Laughing Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund