Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zapojené LED
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Luckyruza
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2005, 15:01    Předmět: Zapojené LED Citovat

Mám dotaz koupil sem si Led diody i s odporama na 12 V. Chtěl bych je zapojit za sebe jak to mám udělat? Mám táhnout kabel od - na baterce do + na ledce s odporem a pak od - na ledce na + na ledce s odporem a pak zase z - do + na baterii?
Návrat nahoru
PabloX



Založen: May 16, 2005
Příspěvky: 944
Bydliště: Ruzomberok

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2005, 15:11    Předmět: Citovat

Za seba, to je myslim do serie. Na ake napatie to ma byt?
Lebo ked zapojis za sebou dve, tak musis mat na vstupe 24V, ked tri tak 36V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Luckyruza
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2005, 15:16    Předmět: Citovat

je to na autobaterku takze na napětí 12V, ke každý mám odpor na 12 V napětí aby se nespálily, de mi o to jestli to mam tahnout viz. nahoře nebo nějak jinak, sem uplnej amater tazže se v tom nevyznam. jak ty odpory a takový
Návrat nahoru
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7942
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2005, 15:18    Předmět: Citovat

V podstatě stejně ale jinejma slovama: pokud je LED s integrovaným (vnitřním) odporem a je na 12V tak do auta s 12V rozvodem dáš jen jednu a druhou zase samostatně atd.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LuckyRuza
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2005, 15:26    Předmět: Citovat

Ten odpor integrovanej neni je k tomu na připájení. Já bych právě potřeboval ty ledky dát do série. Tak jak na to? Někdo řikal, že stačí dát odpor před celou tu sérii, ale musí bejt jinej než jnom pro tu jednu....
Návrat nahoru
toom



Založen: Sep 17, 2004
Příspěvky: 327

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2005, 15:56    Předmět: Citovat

Tak zalezi, jake barvy ty LED jsou, od toho se potom odviji ubytek napeti na jednotlivych LEDkach. Napriklad na zelenou mas 2V tzn. do 12V jich je 6, ale napetí v palubni siti auta neni presne 12V, takze budes muset urcitej odpor do serie jeste zaradit, nebo dat vice LED za cenu nizsi svitivosti. Cele je to proste jen Ohmuv zakon. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lukyruza
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2005, 16:56    Předmět: Citovat

Aha takze dyz jich dam do serie, tolik aby souctem napetí presahli 12 V tak zadnej odpor nepotrebuji. Tak dyz tam budu mit treba cerveny dam tam 4 tak si spocitam jakej odpor na začátek série musim dat zejo? I= U/R
Návrat nahoru
janousek



Založen: Mar 27, 2004
Příspěvky: 935

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2005, 17:00    Předmět: Citovat

Napiš přesněji, k čemu to má sloužit. Záleží také na proudu tekoucím diodami. Většina diod snese 20 mA, já dávám tak 10 mA. Záleží, jak chceš moc aby svítily. Napiš typ diod a účel. Když ale dáš 330 až 680 ohm, tak nemůžeš nic pokazit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonym






PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2005, 17:13    Předmět: Citovat

Chci udělat podsvícení podvozku u auta. Mám supersvítivé červené led diody 16000 mcd.
Návrat nahoru
janousek



Založen: Mar 27, 2004
Příspěvky: 935

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2005, 18:30    Předmět: Citovat

Napětí baterie minus počet LED krát 2V /pro červenou/ děleno proudem LED /20 mA/ , odpor pro 3 LED v serii asi tak 390 ohm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jasin



Založen: Feb 22, 2005
Příspěvky: 1440
Bydliště: Kunratice u Prahy

PříspěvekZaslal: so listopad 19 2005, 12:36    Předmět: paralelní řezení Citovat

Luckyruza nepochopil princip paralelního řazení, jinak to myslí správně.

Prostě zapojí diodu s odporem kabelem na plus a kabelem na mínus.
Další kabely tahat nemusí. Každou další diodu s odporem prostě připojí na vývody kabelů té sousední. Tam už přivedené plus i mínus přece má. Razz Exclamation

Dělat kouzla se sérivým řazením nemá pro nezkušeného bastlíře význam, stejně by tak víc než tři LED nezapojil, další skupiny stejně musí dát paralelně a bude v tom mít zmatek. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
toom



Založen: Sep 17, 2004
Příspěvky: 327

PříspěvekZaslal: so listopad 19 2005, 13:18    Předmět: Citovat

Asi by bylo nejrozumejsi, kdyby presne napsal, co od toho ceka a nekdo mu tu presne poradi, jak to ma udelat, nebo ne Question Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pokype



Založen: Nov 09, 2005
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: so listopad 19 2005, 16:12    Předmět: ... Citovat

1) Potřebuju vědět, jakou barvu vyzařují (červená, zelená, modrá...)?
2) Opravdu 16000mcd? Pro auto jsem našel max 8000mcd - kde jsi je koupil? Nebo výrobce. Potřebuju totiž někde sehnat velikost proudu jim určenou. Na těch 20mA, co někdo psal zapomeň. To je třeba u normální LED. Některé potřebují i 70mA (pro dobrou intenzitu světla).
3) Kolik jich teda máš a kolik bys jich chtěl zapojit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janousek



Založen: Mar 27, 2004
Příspěvky: 935

PříspěvekZaslal: so listopad 19 2005, 23:21    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luckyruza
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne listopad 20 2005, 0:50    Předmět: Citovat

Sou cerveny, jeste je doma nemam ale objednal sem si je na Aukru http://www.aukro.cz/show_item.php?item=71529732 , ale az je budu mit kouknu se snad to u toho nekde bude. Jinak jak sem rikal pokud budou tak "supersvitivi", tak si je chci dat pod auto asi 6. Takze az mi pridou pisnu sem ty proporce a vi mi potom poradite ok. Napojil bych to normalne v aute na svetla nebo pres zapalovač. Jinak dyz u toho nebudou zadny informace da se to nejak zjistit?
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund