Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla Barcarola (nefunguje gramo)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: so únor 14 2009, 22:26    Předmět: Tesla Barcarola (nefunguje gramo) Citovat

Sehnal jsem rádio Tesla barcarola po nejákých tech opravách funkční, nyní jsem se však pustil do opravy gramofonu..

Závaží vyštolováno:
U gramorádia barcarola má být ramínko ,,Letadílko" z neznámých důvodů bývalý majtel rádia nechal ramínko vyměnit za VK311 Gramo hraje ale občas přeskakuje, po výměně hrotu za jiný typ (kradší) opět přeskakuje, Posoudil jsem že toto ramínko není vhodný (Je jaksi nepovedená) Sháním jakékoli jiné ramínko, Nebo nevíte kde sehnat nový safírový hrot VK311.
*Nebo dáte mě nejákou jinou radu, třeba jak postupúovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so únor 14 2009, 23:07    Předmět: Citovat

Na jiném gramci a stejné desce přenoska nepřeskakuje?
Do původního ramínka (hadí hlavy) patřila přenoska VK031, k té se však dodávaly hroty, kterými bys stereofonní desku spolehlivě zničil, protože monofonní desky měly širší drážku.
To bylo zřejmě důvodem, proč někdo měnil to ramínko.

Zkontroluj, jestli nedrhne v ložisku, překontroluj svislou sílu na hrot (pro VK311 by neměla být mimo rozsah 5,5-7 gramů (55-70 mN).
Samozřejmě je třeba si ověřit, jestli nedrhne (a ke konci desky nekope) vypínací mechanismus.
I otřesy od motorku můžou způsobovat přeskakování, obvykle jsou silentbloky, v nichž je motorek zavěšen, ztvrdlé.

Do přenosky patřila chvějka typu 683 17 nebo 683 34, tu asi už sotva seženeš, ale šla tam dát chvějka pro VK4204, jen tu izobutylenovou kostku měla menší, tak se jí muselo pomoci dvěma čtverečky z tenkého plastu přilepenými po stranách vybrání pro držák chvějky.

Ale každopádně používání krystalové přenosky deskám nesvědčí, přestavba šasi na ramínko z HC14, 15, 16 pro dynamickou přenosku nemá smysl, protože otřesy šasi (i s dobrými závěsy motoru) jsou pro tak poddajnou přenosku příliš. Mimoto je k ní potřeba RIAA předzesilovač, což je v tomto rádiu poněkud cizorodý prvek.


Naposledy upravil Hill dne ne únor 15 2009, 13:09, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne únor 15 2009, 8:09    Předmět: Citovat

JJ i na jiné desce to přeskakuje, Hrotů mám 18 ocelových ohlých do uhlů a 1 rovný ty si můžu skovat na památku Very Happy
V tom ložisku to není ono ale že bi to šlo jo stuha to se říct nedá
Sílu zkontroluji, a závaží taky.
Na dinamickou předělávat nebudu ale vidím to na jinou krystalickou,třeba za novější, Tato už to má téměř za sebou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne únor 15 2009, 8:24    Předmět: Citovat

Tu jehlu co píšete jsem nenašel, našel jsem tuto:
http://web.quick.cz/ella.praha/gramo.htm

VK4302 Má ale dva hroty z káždé strany jeden
Pokud víte o VK4202 dejte prosínm odkaz

Ovšem se mi do toho moc nechce, To bude zase lámání
Very Happy
Mno abych radči koupil 3.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne únor 15 2009, 10:51    Předmět: Citovat

Nechci Tě podceňovat,ale máš ten hrot namířen kolmo k desce? Může se stýt,že je pootočen a pak to dělá binec.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne únor 15 2009, 11:26    Předmět: Citovat

CZJKP1 napsal(a):
Tu jehlu co píšete jsem nenašel, našel jsem tuto:
http://web.quick.cz/ella.praha/gramo.htm VK4302 má ale dva hroty z každé strany jeden

To záleží, co za značku je na té pacce zespodu. V této poloze směřuje hrot pro stereofonní drážku dolů. Obvykle ten hrot nahoru byl pro šelakové desky S78, ale už jsem viděl oboustranné - když je jeden opotřebený, prostě se překlopí a dál se jede druhým, protože jsou oba stejné.
Když byla nouze, tak se po stranách té válcové části, co drží pružný člen chvějky, udělaly pilníčkem dvě plošky na rozměr "tak akorát", pak se vše za tím uřízlo a chvějka šla do VK311.
A, když bylo nejhůř, vbastlila se do ramínka VK420něco nebo CS29, případně se vyměnilo ramínko za HC13 a výše, k němu byl i plechový držáček s rybinou na VK.

Jo, neptal jsem se na přeskakování jiné desky, ale téže desky na dobrém gramci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne únor 15 2009, 18:39    Předmět: Citovat

Jehla na stranu není protože sem se vtom vrtal a zkoušel jiné hroty ale ani jeden není ten zprávný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne únor 15 2009, 19:50    Předmět: Citovat

Co ostatní kontroly? Je ta chyba opravdu jen v tom hrotu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne únor 15 2009, 20:41    Předmět: Citovat

No nevím nejradši bych vyměnil přenosku tato je taková odfláknutá v tom kloubu, Ale ten hrot ten co tam patří je dlouhý a u safíru splácnutý, kdyžto ten co tam mam protože jinej nemám je silnejší poloviční tamtohoa není splacatelý u safíru vždy když přiložím na desce tak to kus uhraje a schová se do tý vložky do tý cestičky pro tu jehlu pak to samozdřejme delá neplechu hraje pak zas ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne únor 15 2009, 20:58    Předmět: Citovat

Když se schovává do přenosky a nevyvrací se přitom z toho žvejkavého špalíku, znamená to, že v kloubu je zřejmě vyháklé pérko, které má nadlehčovat ramínko. Jsou tam tři nebo čtyři zářezy, v jednom z nich musí to pérko viset.
Normálně do 7g na hrot se ta chvějka nemůže v přenosce utopit.
A jestli je trubička u hrotu kulatá nebo spláclá, nehraje roli. Ta technologie výroby se časem měnila.
Horší je, když je ta kostka, co v ní má chvějka držet, roztržená, a chvějka z ní vyjíždí. To pak musíš dobastlit jinou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: po únor 16 2009, 13:40    Předmět: Citovat

VK311 není žádné perko, je tam závaží
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
peleech
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út září 15 2009, 8:26    Předmět: Citovat

Prodávám pěkné hrající rádio Tesla Barcarola 1009A po úklidu na chalupě, bylo nám líto ho vyhodit.
http://aukro.cz/item742755414_radio_s_gramofonem_tesla_barcarola_1009a_od_1kc.html



radio_1.jpg
 Komentář:
Tesla Barcarola

Stáhnout
 Soubor:  radio_1.jpg
 Velikost:  113.3 kB
 Staženo:  214 krát

Návrat nahoru
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út září 15 2009, 18:41    Předmět: Citovat

peleech napsal(a):
Prodávám pěkné hrající rádio Tesla Barcarola 1009A po úklidu na chalupě, bylo nám líto ho vyhodit.
http://aukro.cz/item742755414_radio_s_gramofonem_tesla_barcarola_1009a_od_1kc.html


Děkuji za nabídku stav je fakt nádherný až na tu skvrnu na brokátu, ale to je tak když panenky pokládají na svá rádia květinky Very Happy Ale již dávno jsem sehnal další nekompletní barcarolu a udělal jsem ze dvouch Barcarol jednu, takže už mě plně funguje až na nějáký drobný detaily např. že tam někdo dal potenciometr z vypínačem já ho tam äle nechal, je tam šnůra gumolvá protože bývalé šnůře se rozpadala bužírka jedné žíly tak jsem se bál kvůly zkratu v tuto dobu jsem neměl momentálně jinou než tuto gumovou nyní bych už tu předenou měl ale měnit to nebudu, dokonce se u této barcaroly dochoval nádherně čistý brokát, nepolitý. Gramofon jsem osadil novým motorkem, gumovou podložkou a originální přenoskou (No dal jsem tam z H21 ta má navíc takovej ten bílej plastovej spodek který je vč. stojánku na přenosku a také jsem dal fungl novou VK051) při osazování tím novým motorkem se stalo akorát to že minulý byl napojen přes trafo na 120V kdyžto tento nový byl na 220V a já nepozorností jsem ho napojil stejně jako ten pův. na 120V takže se mě to nechtělo točit a já nato nemohl furt přijít. Pak jsem měl z toho srandu ,,to je tak když ček škrtí těma voltíkama Very Happy " Barva stupnice zelená kdyžto ta pův. barcarola měla stupnici hnědou, existovala dle fotografie ještě černá. Slyšel jsem od uživatele Motorola zmínku že mívat téže gramorádio s modrou stupnicí ale v životě jsem ji neviděl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út září 15 2009, 20:12    Předmět: Citovat

CZJKP1 napsal(a):
peleech napsal(a):
Prodávám pěkné hrající rádio Tesla Barcarola 1009A po úklidu na chalupě, bylo nám líto ho vyhodit.
http://aukro.cz/item742755414_radio_s_gramofonem_tesla_barcarola_1009a_od_1kc.html


Děkuji za nabídku stav je fakt nádherný až na tu skvrnu na brokátu, ale to je tak když panenky pokládají na svá rádia květinky Very Happy Ale již dávno jsem sehnal další nekompletní barcarolu a udělal jsem ze dvouch Barcarol jednu, takže už mě plně funguje až na nějáký drobný detaily např. že tam někdo dal potenciometr z vypínačem já ho tam äle nechal, je tam šnůra gumolvá protože bývalé šnůře se rozpadala bužírka jedné žíly tak jsem se bál kvůly zkratu v tuto dobu jsem neměl momentálně jinou než tuto gumovou nyní bych už tu předenou měl ale měnit to nebudu, dokonce se u této barcaroly dochoval nádherně čistý brokát, nepolitý. Gramofon jsem osadil novým motorkem, gumovou podložkou a originální přenoskou (No dal jsem tam z H21 ta má navíc takovej ten bílej plastovej spodek který je vč. stojánku na přenosku a také jsem dal fungl novou VK051) při osazování tím novým motorkem se stalo akorát to že minulý byl napojen přes trafo na 120V kdyžto tento nový byl na 220V a já nepozorností jsem ho napojil stejně jako ten pův. na 120V takže se mě to nechtělo točit a já nato nemohl furt přijít. Pak jsem měl z toho srandu ,,to je tak když ček škrtí těma voltíkama Very Happy " Barva stupnice zelená kdyžto ta pův. barcarola měla stupnici hnědou, existovala dle fotografie ještě černá. Slyšel jsem od uživatele Motorola zmínku že mívat téže gramorádio s modrou stupnicí ale v životě jsem ji neviděl



strank2.jpg
 Komentář:
To je ta moje Barcarola 1009A Opravená (Funkční) o které jsem se zmiňoval dnes

Stáhnout
 Soubor:  strank2.jpg
 Velikost:  45.41 kB
 Staženo:  181 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund