Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výroba filmového negativu z EAGLE 4.16r2

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18 2008, 11:42    Předmět: Výroba filmového negativu z EAGLE 4.16r2 Citovat

Dobrý den
jakým postupem ze souboru BRD udělat filmový negativ tak abych potom ho přiložil na fotocitlivou desku osvítil horským sluncem- vývojka a pak vyleptal tištěný spoj co je k tomu potřeba?díky

Dodatek
Já bych potřeboval nějakého bastliře ve Zlíně co má laserku a byl by ochoten samozřejmě za poplatek tu a tam za čas vytisknout nějaký tu předlohu na plošný spoj nebo nevíte někdo o místu ve Zlíně kde bych si mohl vytisknout s programu EAGLE 4.16r2 na laserce předlohu tišťáku


Naposledy upravil markoni dne čt prosinec 18 2008, 12:36, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18 2008, 11:55    Předmět: Citovat

vytisknout do souboru .ps (eps), zanést do tiskárny/grafického studia.

Jestli ti stačí nižší přesnost/tlustší čáry, stačí vytisknout jako bitmapu na papír nebo nějakou tu fólii doma na inkoustovce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Skay



Založen: Feb 22, 2007
Příspěvky: 650
Bydliště: Tábor (jih)

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18 2008, 12:20    Předmět: Citovat

Crifodo, když to tak čtu, soudím že už máš praxí zažité značné zkušesnoti, tak abych nemusel zakládat nové vlákno rád bych se zeptal zdali by jsi mi taky neporadil ?

Stojí přede mnou problém jak vytvořit motivy pro výrobce. Jak jsem se dočetl v knize Eagle prakticky, tak kolem motivu desky mám vytvořit tenkou čáru ve vrstvě dimension, která bude sloužit např. pro drážkování a následné dělení z většího základního materiálu. V tom je právě ten problém, celá deska je tvořena stylem rozlité mědi až do krajů desky, a když kolem desky vytvořím tuto čáru polygon se od ní odtáhne (i přes nastavenou hodnotu tolerance 0). Neřešil si někdy podobný problém ? Díky.



ano.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ano.JPG
 Velikost:  22.91 kB
 Staženo:  44 krát


ne.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ne.JPG
 Velikost:  28.22 kB
 Staženo:  37 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18 2008, 12:33    Předmět: Citovat

Bohužel ti neporadím, moje zkušenosti s Eaglem se blíží nule, vyrůstal jsem s Formicou a přdtím s Ferdou, Orcad jsem už zapomněl.
Určitě ti poradí někdo jiný koho tatínek přivlekl k Eaglu v předškolním věku...
Vzhledem k tomu jak je Eagle frekventovaný systém, klidně nové vlákno založ, vlastně by na to správec mohl zřídit i extra rubriku. Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18 2008, 12:54    Předmět: Citovat

Mě by zajímalo jak to dělají Páni Kohoutové firmy Spoj tam pošleš soubor ve formátu BRD vytvořeném právě Eaglem a oni ti pošlou hotový plošný spoj a filmový negativ jenže to má háček a to výsledná cena
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Skay



Založen: Feb 22, 2007
Příspěvky: 650
Bydliště: Tábor (jih)

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18 2008, 12:56    Předmět: Citovat

markoni napsal(a):
Crifodo napsal(a):
Bohužel ti neporadím, moje zkušenosti s Eaglem smě bblíží nule, vyrůstal jsem s Formicou a přdtím s Ferdou, Orcad jsem už zapomněl.
Určitě ti poradí někdo jiný koho tatínek přivlekl k Eaglu v předškolním věku...
Vzhledem k tomu jak je Eagle frekventovaný systém, klidně nové vlákno založ, vlastně by na to správec mohl zřídit i extra rubriku. Question

mě by zajímalo jak to dělají Páni Kohoutové firmy Spoj tam pošleš soubor ve formátu BRD vytvořeném právě Eaglem a oni ti pošlou hotový plošný spoj a filmový negativ jenže to má háček a to výsledná cena


Bohužel to se taky stalo, a na to varuje i autor uvedené knihy, nezasílat jen .brd , oni si to totiž složí podle sebe (když já to posílal tak bez čáry, on jí tam vesele dodělal čímž prakticky desku zničil a vesele to vyrobil). Ale poslat sobory pro osvit, plošky, vrtání, potisk, masku zvlášť. To je to co teď musím udělat ale je v tom právě tenhle háček.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18 2008, 13:09    Předmět: Citovat

Jak to dělají u Kohoutů ti asi nejpřesněji řeknou Kohouti.

Myslím že většinu problémů s výrobou něčeho co nechceš by odstranilo, kdyby firma ve styku se zákazníkem důsledně dodržovala proceduru schvalování před výslednou výrobou. V době mailů to není takový problém, když ti firma nevyhoví tak hledej jinou Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18 2008, 13:36    Předmět: Citovat

Skay napsal(a):
Crifodo, když to tak čtu, soudím že už máš praxí zažité značné zkušesnoti, tak abych nemusel zakládat nové vlákno rád bych se zeptal zdali by jsi mi taky neporadil ?

Stojí přede mnou problém jak vytvořit motivy pro výrobce. Jak jsem se dočetl v knize Eagle prakticky, tak kolem motivu desky mám vytvořit tenkou čáru ve vrstvě dimension, která bude sloužit např. pro drážkování a následné dělení z většího základního materiálu. V tom je právě ten problém, celá deska je tvořena stylem rozlité mědi až do krajů desky, a když kolem desky vytvořím tuto čáru polygon se od ní odtáhne (i přes nastavenou hodnotu tolerance 0). Neřešil si někdy podobný problém ? Díky.

Čemu říkáš tolerance? Musíš v Design rules nastavit Distance Coper/Dimension 0mil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Skay



Založen: Feb 22, 2007
Příspěvky: 650
Bydliště: Tábor (jih)

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18 2008, 14:00    Předmět: Citovat

Hmm tak to jo Laughing to se to pak hledá když vim co najít jj funguje to přesně jak potřebuju, tak díky moc za pomoc Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18 2008, 14:18    Předmět: Citovat

Potřeboval bych nějakého dobráka který by přeložil mluvené slovo z http://www.youtube.com/watch?v=RfelrrZyCYQ na kterém je postup jak na plošné spoje do češtiny a a ten překlad hodil sem může to být audisoubor nebo přepis věřím že by pomohl nejen mě ale taky druhým kteří jako já neovládají anglicky předem díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Skay



Založen: Feb 22, 2007
Příspěvky: 650
Bydliště: Tábor (jih)

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18 2008, 16:43    Předmět: Citovat

Spíš se mi líbí ten text tim menším písmem, na to sem taky nepřišel jak to udělat aby to ta měď tekhle pěkně obtekla, vždycky mi to udělá kolem textu obdelník jako ty jeho větší nápisy Tx a Rx.

Andreo víš jak na to ? Embarassed Laughing poslední dotaz dnešku, slibuju Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18 2008, 16:47    Předmět: Citovat

Skay napsal(a):
Spíš se mi líbí ten text tim menším písmem, na to sem taky nepřišel jak to udělat aby to ta měď tekhle pěkně obtekla, vždycky mi to udělá kolem textu obdelník jako ty jeho větší nápisy Tx a Rx.

Andreo víš jak na to ? Embarassed Laughing poslední dotaz dnešku, slibuju Rolling Eyes

Já to video neviděla, ale jestli myslíš to na obrázku, tak stačí změnit font písma na Vector. Tloušťka písma je Ratio.



obtekani.gif
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  obtekani.gif
 Velikost:  5.08 kB
 Staženo:  40 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Skay



Založen: Feb 22, 2007
Příspěvky: 650
Bydliště: Tábor (jih)

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18 2008, 17:45    Předmět: Citovat

jj to je přesně ono Laughing


smajlík.gif
 Komentář:
 Velikost:  3.03 kB
 Zobrazeno:  140 krát

smajlík.gif


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund