Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

eagle - priprava pro vyrobu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mira2830



Založen: Nov 05, 2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne listopad 09 2008, 11:18    Předmět: eagle - priprava pro vyrobu Citovat

zdravim vsechny a opet prosim o rady.
navrhnul jsem desku v eaglu jako semestralku do skoly, takze moje prvni do profi vyroby. vyvstaly prede mnou zatim dva problemy. zaprve, zda, pripadne jak, se daji hromadne zvetsit pajeci body soucastek Embarassed . napadlo me zatim jen polozit pres kazdy pad krouzek, ale neprijde mi to moc koser. druhy problem je, ze bych potreboval uvnitr kazdeho pajeciho bodu vyleptanou dirku, kvuli vrtani. nepodarilo se mi prijit na to, jestli je to automaticke nebo je potreba to dodatecne nastavit? pri exportu do image, tam otvory sice jsou, ale kdyz si prohlidnu vygenerovany gerber, body jsou vyplnene Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne listopad 09 2008, 12:16    Předmět: Citovat

Jeste aby byly v GERBERu dirky. Neco si o to precti...je to tak na stranku diskuze. Podklady pro vyrobu se skladaji ze dvou casti(ne vetsine pripadu):

1)Excellon - vrtaci data(souradnice, prumery vrtaku)
2)Gerber 274X - leptani, masky, popisky

Jestli to davas nekam do vyroby(nejaky firme, ktera se tim zivi), tak se vyprdni na GERBER a udelej to v GERBER 274X...s obyc GERBERem jsou nekdy problemy(hlavicky souboru a podobny ptakoviny) a musi to jeste treba upravovat pred vyrobou.

A do IMAGE desky neexportuj! To je prasarna nejvetsiho kalibru. Vzdyt tam mas na vyber spoustu plnohodnotnych vystupu...treba PS.

Pajeci plosky soucastek zvetsit hromadne pokud je mi znamo nejdou(ve formice to jde), musis editovat kniohovny jednotlivych soucastek. Nebo pres ne v samotnem navrhu placnout VIA.

Co je u tebe PROFI VYROBA? Jaka firma? Ma snad nejake podminky pro zadanavi ne? Tak navrh udelej podle toho, co pozaduji. Zadny dirky tam pro vyrobu byt nemuseji(viz vyse). Z toho cos napsal usuzuju, ze to budes leptat "profi" ve skole v dilne Wink. Pro dirky slouzi polozka FILL PADS v CAMProcesoru.

Snad jsem to vysvetlil dost jasne...pokud ne, dovysvetlim dal Wink

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mira2830



Založen: Nov 05, 2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne listopad 09 2008, 12:45    Předmět: Citovat

diky stepo,
ty moji situaci asi pochopis nejlip, kdyz reknu, ze jde o semestralku na KEO. tzn, desku bude vyrabet firma, ale jaka netusim - nase zadani je navrh v gerberu + ps. vrtani budeme delat sami, proto by se mi hodilo mit je predem naznaceny nez se s tim potom prat, ale jestli to v gerberu neexistuje, tak sorry za neznalost Smile
pouzit "via" jsem zkousel, ale odpovedi mi bylo "can't place via on pad" Rolling Eyes

jo, a meli sme to delat ve formice, ale vcera, kdyz sem se v ni po dvou hodinach zacal konecne trochu orientovat, mi oznamila, ze jsem prekrocil moznosti dema Sad ...na strankach psali neco o 60soucastkach, tak jsem se na to spolehnul a nevsim si, ze ve skutecnosti je to jen 40
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jancis1



Založen: Aug 05, 2005
Příspěvky: 473

PříspěvekZaslal: ne listopad 09 2008, 12:49    Předmět: Citovat

Čauko. Aj ja som mal kedysi problém s veľkosťou plošiek a tu mi poradil GeorgeB, takže to ide. http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=12685&highlight=eagle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne listopad 09 2008, 12:58    Předmět: Citovat

Škola při zadání semestrálky nechá studenta dělat "profi" návrh v demoverzi Formiky? Proč škola nepořídí ostrou verzi? Light s 120 součástkama je za 8000 a dle prodejce "Školám a organizacím v resortu ministerstva školství, které budou systém FORMICA 4.40 používat výhradně pro výukové účely, je poskytována sleva až 85% z ceny.", tedy jsme někde na dvanácti stovkách... co tady řešit? To proteče na každým intru za víkend v nefunkčních splachovačích Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne listopad 09 2008, 13:15    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Škola při zadání semestrálky nechá studenta dělat "profi" návrh v demoverzi Formiky? Proč škola nepořídí ostrou verzi? Light s 120 součástkama je za 8000 a dle prodejce "Školám a organizacím v resortu ministerstva školství, které budou systém FORMICA 4.40 používat výhradně pro výukové účely, je poskytována sleva až 85% z ceny.", tedy jsme někde na dvanácti stovkách... co tady řešit? To proteče na každým intru za víkend v nefunkčních splachovačích Twisted Evil

Tohle je na tobe nejlepsi. Kritizujes vsechno i to, o cem vis kulovy - zkus hadr na hlavu. Ve skole je snad verze Standard formicy. Je pristupna v jedny ucebne(asi 30 licenci).

A jsem zvedavy, co ti na ten Eagle rekne Pavel Hrzina...v zadani mas jasne, ze chce podklady z Formicy(alespon driv to tak bylo - uz vidim, jak z eaglu vymamis soubory .pcb a .L5/.L9). Ja jsem to chtel take delat predloni v Eaglu a rekl mi ze NE, kdyz je ve skole placena verze.

Kdyby to delal mira ve skole a ne doma, tak ma klid Wink

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...


Naposledy upravil stepa dne ne listopad 09 2008, 13:18, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mira2830



Založen: Nov 05, 2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne listopad 09 2008, 13:18    Předmět: Citovat

promin, crifodo, nedovysvetlil jsem to... licence na plnou verzi funguje ve skolni siti. ale protoze nemam notas, nebydlim na koleji a nechce se mi travit ve skole jeste vic casu nez musim. tak mi nic nez demo nebo jiny soft nezbyva

jancis1, moc diky, funguje to! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mira2830



Založen: Nov 05, 2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne listopad 09 2008, 13:19    Předmět: Citovat

jasne, stepo

nam rekli, ze to prijmou i z jinyho editoru, kdyz bude dodrzenej format, tak jsem na to teda jeste zvedavej Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne listopad 09 2008, 13:31    Předmět: Citovat

OK, takhle je to jasný Wink (Stepa: jsem v klidu, určitě víc než moji známí, který občas o poměrech ve školství referujou...)
o Eaglu jsem nemluvil, jeho licenční politiku pro školy neznám.
Bude toho asi víc, co budeš muset mimo školu dělat demo doma, i když v případě osciloskopů nebo logických analyzérů to už nebude tak jednoduchý Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne listopad 09 2008, 13:38    Předmět: Citovat

jinak Formica demo se dala částečně obechcat rozdělením na funkční celky (když to jde), které se po návrhu očešou na minimum prvků (vyházet nadbytečné vrstvy obrysů, popisy atd.) a sesadit na výslednou desku. Takhle jsem dělal nějakou regulaci k solárním kolektorům, která by se vcelku ve free nedala ani náhodou.
Ztratí se tím ale vazba na netlist atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne listopad 09 2008, 16:57    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
jinak Formica demo se dala částečně obechcat rozdělením na funkční celky (když to jde), které se po návrhu očešou na minimum prvků (vyházet nadbytečné vrstvy obrysů, popisy atd.) a sesadit na výslednou desku. Takhle jsem dělal nějakou regulaci k solárním kolektorům, která by se vcelku ve free nedala ani náhodou.
Ztratí se tím ale vazba na netlist atd.

Jo, to je take reseni...ja to tak take delal. Mel jsem 2 stejne moduly(byl to indikator vybuzeni). Doma jsem udelal jednu a ve skole na full verzi jsem to rozkopiroval na 2x vedle sebe.

Jeste k te politice...Formica asi spolupracuje proto, protoze to vymysleli 2 typci snad z matfyzu, takze to je cesky vyvoj. Nase skola(resp. nekteri jedinci z toho ustavu) jeste ke vsemu pry spolupracuji na vyvoji(betatesty, pripominky, atp.).

Crifodo, v pohode...ale obcas me vytoci, ze komentujes neco, o cem nic nevis - treba tohle. Jinak nic proti Wink

Ale je to krapet OT.

Miro, pak napis, jestli Pavel za ty roky vymekl, nebo ne Laughing

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
promise



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2008, 19:11    Předmět: Citovat

Rad jsi dostal dost, ale žádnou k problému. Tak alespoň jednu-jak vytvořit odleptaný bod k vedení vrtáku? Velice snadno pomocí ULP Drill aid.
Průměr odleptané plošky se dá zvolit. Drill aid vytvoří novou Layer 116
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2008, 21:40    Předmět: Citovat

promise napsal(a):
Rad jsi dostal dost, ale žádnou k problému. Tak alespoň jednu-jak vytvořit odleptaný bod k vedení vrtáku? Velice snadno pomocí ULP Drill aid.
Průměr odleptané plošky se dá zvolit. Drill aid vytvoří novou Layer 116

To jsem nevedel...porad je co se ucit Smile Diky.

Ale pokud to generuje "normalne", ne pomoci JOBu, tak na to slouzi polozka fill pads, jak jsem uvedl, zprvu mi nebylo totiz jasne, co vsechno chce a jak se bude deska vyrabet.

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mira2830



Založen: Nov 05, 2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 20 2008, 22:03    Předmět: Citovat

pardon, chvili jsem se nedostal k odpovedi...

jancis1: dekuju, funguje to bezvadne Smile

promise: diky, pekna vec, taky jsem diky tomu poprve poprve zjistil, co a k cemu jsou ulp Wink

stepa: proslo to v pohode, sice se hrzina ptal, proc to neni ve formice a povidal, jak se tam da dost veci udelat jednodusejc nez v eaglu, ale nakonec nic proti nemu nastesti nemel Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund