Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tranzistory vs. LM3886
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BASTLECS



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: ne říjen 19 2008, 8:32    Předmět: Tranzistory vs. LM3886 Citovat

Přišel kámoš, že by chtěl postavit zesilovač cca 2x50W, a jestli prý má použít IO LM3886, nebo tranzistorové zapojení uvedené v příloze. No a protože já jsem s LM3886 nikdy nepřišel do styku, nemůžu mu dost dobře poradit. Proto otázka směřuje sem na fórum.
O LM3886 se lidi na netu vyjadřují dost pochvalně, zřejmě je to jeden z nejlepších integrovaných konců, ale já si stejně myslím, že to tranzistorové zapojení bude hrát poněkud lépe.
Poraďte někdo, prosím.



50W.TR.PA.pdf
 Komentář:
50W.TR.PA

Stáhnout
 Soubor:  50W.TR.PA.pdf
 Velikost:  25.2 kB
 Staženo:  253 krát



Naposledy upravil BASTLECS dne so říjen 25 2008, 13:26, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne říjen 19 2008, 8:36    Předmět: Citovat

Neřekl bych - je to jednoduché potítko, navíc se základníma chybama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31895
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne říjen 19 2008, 10:07    Předmět: Citovat

Celá řada OVERTURE je docela vychytaná, to není výsada LM3886. Za cenu v řádu jedné-dvou stokorun je k mání šváb, který po osazení na desku dostupnou i na webu spolehlivě přehraje "diskréťák" za minimálně pětinásobek... Zrovna tohohle švába a vůbec tuto výkonovou relaci bych neřešil - není prostě o čem mluvit, "elemko" je někde úplně jinde...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
oscilos



Založen: Nov 04, 2007
Příspěvky: 353

PříspěvekZaslal: ne říjen 19 2008, 14:08    Předmět: Citovat

Já osobně ti doporučím LM na nějakém už odzkoušeném tišťáku. Ten tranzistorák nestav!(klasika-problémové zapojení u kterýho bude komplikovaná mechanika aď už s izolací trendů až po montáž trendu na chladič na kliďák protože při použití BD135,9... by musel mít betu okolo 150 aby to šlapalo dobře, takže se raději použije BC a pak se to dobastlí na chlďič... A navíc by musel být dobře navržený tišťák a to musí člověk nějaký ten knedlík spapat aby se mu to povedlo napoprvé! taky jsem tak začínal Laughing ...) Takže závěrem bych řekl že pokud potřebuješ rychle nějaký zes a nechceš se trápit doporučím ti LM a to hraje slušně
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2491
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: ne říjen 19 2008, 17:20    Předmět: Citovat

Ja sa postavim za LM takisto. Ten tranzistorak sa mi nejak nepaci (nie preto ze tam neni EL34 Laughing , ale nieco mi tam nepasuje, asi sa na to musim dlhsie divat), to asi skor by ten koncak z ustredne s KD503 co mam doma hral lepsie Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: po říjen 20 2008, 6:40    Předmět: Citovat

zdenoeddie napsal(a):
...... to asi skor by ten koncak z ustredne s KD503 co mam doma hral lepsie Wink
)


A jéje! Zde bych byl opatrný! Ty ústřednové konce (asi máš na mysli AUJ 635 a podobné mutace ve Studiosolech) trhají uši a pijou krev!! To už i stařičké MDA2020, přes svou hrůzně zaslouženou pověst, hrálo líp...

To Bastlecs:Konce Overture opravdu stojí za úvahu, jak Ti radí EKKAR, jsou už opravdu vychytané.
Z výkonnějších komerčních obvodů stojí za úvahu ještě TDA 7294 a 7293.

_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2491
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: po říjen 20 2008, 8:10    Předmět: Citovat

SIDTIM napsal(a):
zdenoeddie napsal(a):
...... to asi skor by ten koncak z ustredne s KD503 co mam doma hral lepsie Wink
)


A jéje! Zde bych byl opatrný! Ty ústřednové konce (asi máš na mysli AUJ 635 a podobné mutace ve Studiosolech) trhají uši a pijou krev!! To už i stařičké MDA2020, přes svou hrůzně zaslouženou pověst, hrálo líp...

ano ja viem, je to dobre tak na suciastky, KD503 je ozaj neznicitelny trandak, ale tak trochu som si podpichol Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po říjen 20 2008, 8:50    Předmět: Citovat

Jenže on asi myslel AUJ 636, prostě ty moderní konce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po říjen 20 2008, 9:02    Předmět: Citovat

SIDTIM napsal(a):
To už i stařičké MDA2020, přes svou hrůzně zaslouženou pověst, hrálo líp...

Co bylo na MDA2020 špatného? Já na ně hraju už 15 let a nejsou s nima žádné problémy. A stály tenkrát 10Kč Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po říjen 20 2008, 9:09    Předmět: Citovat

Bastlecs, ať si kámoš vyrobí obojí, integrovaný i diskrétní konec, dneska ta elektronická veteš beztak stojí pár šupů a mládež obyčejně netrpí hmotnou nouzí, aby škemrali na babičce podporu pro zakoupení dvou tranzistorů.
Až to vyrobí, může sám srovnávat a dělat závěry, to je nejcennější Wink
MDA2020 byl výjimečně nepovedený humus Sad - můj názor. Ještě za 120 Kčs.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po říjen 20 2008, 9:24    Předmět: Citovat

Taky si myslím, že 2020 zvláště MDA byl děs. Když jsem jednou v záchvatu píle v zesilovači á la Zetawatt ty konce nahradil 3886, majitel mi ten samý den volal, že to hraje neuvěřitelně čistě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po říjen 20 2008, 9:31    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Když jsem jednou v záchvatu píle v zesilovači á la Zetawatt ty konce nahradil 3886, majitel mi ten samý den volal, že to hraje neuvěřitelně čistě.

Pravděpodobně jsi vyměnil i ty 1458 na phono i na korekcích.
Kromě 2020 a OZ tam byl problematický i plošný spoj (dlouhé vlasové pravoúhlé linie, a to i země), použití Isostatů v signálových cestách...
hezká na tom byla vlastně skříňka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero_b



Založen: May 17, 2004
Příspěvky: 582
Bydliště: Kosice

PříspěvekZaslal: po říjen 20 2008, 9:33    Předmět: Citovat

MDA2020 humus Smile - stacil nejaky napetovy napajaci impulz a bol fcudu... boli zamontovane v napr. kotucaku B113 a to som aspon 2x menil... Ja si pametam potom take NDR vyrobky Smile A2030, co vraj bolo lepsie, ale nikdy som s tym koniec nepostavil Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po říjen 20 2008, 9:56    Předmět: Citovat

Nee, to nebyl Zetawatt originál, jen inspirace konstrukcí. V korekcích tam už majitel měl B084 a na phono pre TL074 od TI, propašovanou od Conrada, za 8DM.

A2030 se soudruhům v NDR moc nepovedl, má to větší tendenci k nestabilitě, než originál, taky vyšší šum (hlavně v nestandartních zapojeních dělal paseku).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
svmbass



Založen: Aug 04, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Val. Klobouky

PříspěvekZaslal: po říjen 20 2008, 10:35    Předmět: Citovat

…ale Bastlecsovi v podstatě radit nemusíme, na to je příliš zkušený bastlič konstruktér Smile ale aspoň navodil nějakou diskuzi.
Taky jsem Zettawatt 1420 postavil hned jak vyšel v amáru a dodnes mi žádný IO neodešel. Tehdy jsem dal rovnou B082. V dnešní době ho mám u PC v práci se dvěma ARO6604.
Protože jsem měl větší množství MDA2020, tak z rozmaru jsem upatlal šest koncáčků pro kamarády na zahrádku apod. (zadarmo).
Další jsem vecpal do tuneru 3606 HiFi i s malým plochým repráčkem do dna krabice, který mi dodnes vyhrává v kuchyni.
…přece ty MDA2020 nehodím hned do popelnice, že? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund