Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zkreslení ke kytaře.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Techworm



Založen: Nov 13, 2006
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá červenec 04 2008, 19:56    Předmět: Zkreslení ke kytaře. Citovat

Zdravim prosim o pomoc Smile stavim podle niže uvedeneho schematu boooster ke kytaře... podle daného zapojení jsem postavil
zde je seznam součástek: Resistencias:
R1 82
R2 1M
R3 1M
R4 5k1
R5 470k
R6 1M
R7 1M
R8 180
R9 5k1
R10 1M
R11 1M
R12 330
R13 5k1
R14 47k
R15 82k
R16 10k
R17 10k
R18 1M
R19 5k1
R20 4k7
R21 4k7
R22 1M
R23 1M
R24 47k

Condensadores:
C1 47uF
C2 100nF
C3 22nF
C4 470pF
C5 22nF
C6 1uF
C7 100nF
C8 22nF
C9 2nF
C10 2nF
C11 100nF
C12 10uf

Potenciómetros:
RV1 C5K (GAIN)
RV2 B100K (TONE)
RV3 B100K (VOLUME)
RV4 C5K (BOOST)

Semiconductores:
D1 Zener 9,1V
D2 Zener 9,1V
D3 Zener 9,1V
Q1 BS170
Q2 BS170
Q3 BS170
Q4 BS170


Mno a ted co je za problém... zvuk srz je pruchozi ale ovšem pokud zapnu ten efekt tak je to šileně tichý skoro nic neleze skrz co s tim? Použil sjem misto těch C5K potenciometru B5K páč ty revlog jsem nesehnal...mám použít radši lineární? při přepínání se rozsvicej diody v pořádku....jo a eště jedna věc všechny odpory, který původně měli 1Mohm tak maj přesne polovinu tomu nerozumim předem děkuju za každou radu.

omlouvam se že jsem zapomněl Sad



1725775BOR.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  1725775BOR.jpg
 Velikost:  89.99 kB
 Staženo:  49 krát


roxofbockdc1.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  roxofbockdc1.png
 Velikost:  12.16 kB
 Staženo:  100 krát



Naposledy upravil Techworm dne pá červenec 04 2008, 20:30, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekrd



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 642
Bydliště: Moravský Krumlov

PříspěvekZaslal: pá červenec 04 2008, 20:23    Předmět: Citovat

To, že naměříš místo 1M 500k je možné (pokud měříš ty odpory přímo v zapojení). Zapojení je velice jednoduché, chyba musí být buď v osazení nebo nějaká vadná součástka. Takže klasika, zkontrolovat napájecí napětí, nejjednodušší je připojovat zesilovač postupně na výstupy jednotlivých stupňů a sledovat kam až signál jde.

Naposledy upravil radekrd dne pá červenec 04 2008, 22:53, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31873
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá červenec 04 2008, 20:50    Předmět: Citovat

Teda to je prasárna, jen co je pravda - cpát spínací BS107 do nf aplikace - ale jestli to má zkreslovat, pak budiž. Ať žijou limitátory sinusovek v jakýchkoliv obchodních označeních. Osobně si myslím, že nejlíp limitujou germaniový diody, zapojený do zpětný vazby operačního zesilovače - po překročení určité úrovně se prostě otevřou a šmytec. Zesílení se omezí a nazdar. Ty potenciometry, označené "C", budou asi s exponenciálním průběhem odporu v závislosti na úhlu natočení hřídele - neboli reciproké, obrácené oproti logaritmickým. Pokles hodnoty odporů z 1M na 500k si nedovedu vysvětlit - jedině, že bys je poškodil zapájením - dlouho ohřívané páječkou. Možná by pomohla fotka - aby bylo vidět, co je to za součástky, případně jestli to jsou (podle proužků) opravdu 1M odpory...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Techworm



Založen: Nov 13, 2006
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: so červenec 05 2008, 0:04    Předmět: Citovat

Very Happy polde Vás prasárna podle muzikantqa jedno z nejlepších kreslítek na trhu :DDD a msuim říct že to dělá přsně to co chce každej kytarysta má to skutečně pro kytaru unikátní zvuk.. já osobně jsem vyzkoušel mnoho krabiček opravdu mnoho ale nic nebylo tak dynamické barevné atd.. jako tato krabka... ten pokles 500kilo taky nechápu a myslim že jsem to nepřepálil pájku mám nastavenou nekde mezi 250-300 stupnu a rozhodně jí tam nedřižim půl hodiny... problém je že to funguje tak jak má, ale prostě signál z toho leze strašně slabě... skoro to neni slyšet... neivm čim to je přitom odpory jsou všechyn spravně rozmistěný... btw: co říkáš na to použít místo těch reversních logarytmickejch použít lineární maj jinej průběh ale možná se s nima bude líp ovladat pruběh než s logarytmickejma... jsem z toho neštasnej páč jsem všechno zapojil vše jak mám ale nejde to...nevim proč to leze z toho tak slabý.. jak kdyby to bylo někde umrtvený... jedině jestli jsem třeba neposral nějak ten kondenzátor elitovej... je možný že když se mi dosrtane do skratu nebo do opačnýho napětovýho okruhu.. jako že to do něj pustim z opačnejch stran že se odpali nebo tak neco?? díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so červenec 05 2008, 11:51    Předmět: Citovat

Jo, hochu, jenže to, že je to "nejlepší kreslítko na trhu", si myslí leda Zachary, jeho tlupa příznivců a pár lidí, kterým je blbý přiznat, že dali 300$ za krabičku, která vypadá, že ji dělají mentálně postižení v chráněné dílně Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Techworm



Založen: Nov 13, 2006
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: so červenec 05 2008, 12:14    Předmět: Citovat

tak mi řekni o nějakym lepším... snad jedině který je na dobrý urovni je tric a.c. od tech 21 Smile ale to asi nepostavim :DDD ... o proti normálnim kreslitkum řekněme klasickej boss ds-1 má dynamiku čitelný zkreslení delší sustain a lidštější zvuk... já nvm lsyšel jsem mnoho kreslitek a tohle mi přijde nejlepší... eště big muff je good... lae psiš bych prsoil o radu co jsem tam asi udělal špatně... děkuju Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: so červenec 05 2008, 12:19    Předmět: Citovat

inu má to zkreslovat a to dělá tak jaképak soudy, tady by bylo ideální osciloskop , nebo alespoň blbý sledovač signálu a zjistit odkud je t oslabé a pak se pídit proč. často vytrestá banální chyba, o které si člověk říká, to se nikdy nestává , ale přesto se někdy stane. Tak že , jsou součástky správné a správně zapojené? ( jednou se mi stalo u konstrukce kterou jsem dělal mnohokrát, že nešla prodali mi místo 2sc945 ktc 945 označení stejné ale nohy jinak) co rezistory ? a samozřejmě napájecí napětí ? je na všech tranzistorech no t oje dlouhé řeči Smile , přeju hodně zdaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Techworm



Založen: Nov 13, 2006
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: so červenec 05 2008, 12:35    Předmět: Citovat

jako všechny součástky by měli bejt ok ale ty odpory 1M máj polovinu což nechápu napětí je správný...vubecn nic mě nenapadá... asi to budu muset cely rozebrat dát dohromady znovu :DDD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidsev



Založen: Mar 02, 2007
Příspěvky: 717
Bydliště: Štatl

PříspěvekZaslal: so červenec 05 2008, 12:40    Předmět: Citovat

A proč nevyměníš ty odpory co mají polovinu? Nebo už jsi tak učinil?
Jestli to jsou ty 1M v bázích, tak to asi nastavuje nějakej pracovní bod, to může být důvod proč to dělá to co to dělá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zdenek_HQ
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so červenec 05 2008, 13:00    Předmět: Citovat

A krmíš to signálem z předzesilovače nebo přímo ze snímače ?
Návrat nahoru
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so červenec 05 2008, 13:39    Předmět: Citovat

Lepší kreslítko je věc subjektivní. Z 8 lidí, kteří měli tenhle boutique zázrak v ruce (originál, ne samodomo pajc) a kteří máchají kytarou profesionálně pěkně dlouho, se 1 vyjádřil, že přesně tohle hledal ke svý čtyřdíře, ale k ostatním aparátům že to není. Další dva se vyjádřili velmi vlažně, jako jde to, ale tak za litr, max 1500 (prostě cenový ekvivalent Ratu), jeden neutrálně a 4 po chvíli testování, že tohle teda ne ani zadara. Navíc ten šelest gainových potenciometrů je fakt geniální.

No a z5 k problému - musíš tak nějak zjistit, kde se signál ztrácí. A mezi náma, Zacariáš nejni až takový trotl, ony ty BS170 jsou na jednotlivé pozice vybírané.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: so červenec 05 2008, 16:21    Předmět: Citovat

Tak odpoj drôt z bežca potmetra "Volume" a choď s ním postupne od vstupu na výstup prvého-druhého-tretieho stupňa /za oddelovací kond, a zistíš, či ti každý stupeň poriadne zosiluje /skresluje/. Možno máš niekde zlý spoj/skrat alebo je Fet v háji.
_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: so červenec 05 2008, 16:21    Předmět: Citovat

Tak odpoj drôt z bežca potmetra "Volume" a choď s ním postupne od vstupu na výstup prvého-druhého-tretieho stupňa /za oddelovací kond, a zistíš, či ti každý stupeň poriadne zosiluje /skresluje/. Možno máš niekde zlý spoj/skrat alebo je Fet v háji.
_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Techworm



Založen: Nov 13, 2006
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne červenec 06 2008, 10:29    Předmět: Citovat

Zdenek_HQ napsal(a):
A krmíš to signálem z předzesilovače nebo přímo ze snímače ?


ze snímače.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31873
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červenec 06 2008, 12:23    Předmět: Citovat

Jsme doma - to musíš zesílit, tyhle zkreslovadla mají minimální vstupní citlivost kolem 100mV, což snímač těžko kdy dodá - aspoň jeden j-FET hned do kytary, dělával jsem to klukům z BF245A a špetičky dalších součástek - 3 odpory k nastavení pracovního bodu a 2 kondíky ke stejnosměrnému oddělení. Napájení 9V destičkovkou vydrželo měsíc - dva každodenního hraní, takže se z nouze dala i natvrdo připájet a odpojovat jen při delší "odstávce". Návodů je plný net, tak hledej - uslyšíš sám, co to udělá s hlasitostí.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund