Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

reproduktory nebo zesilovač?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
edison255
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 14:33    Předmět: reproduktory nebo zesilovač? Citovat

Nazdar potřeboval bych poradit mám si koupit tento zesilovač:
http://www.gme.cz/cz/index.php?page=product&detail=760-405


Nebo si mám koupit tyto reproduktory:


http://www.pcexpert.cz/2-1/labtec-pulse-285
nebo tyhle
http://www.pcexpert.cz/reproduktory-2/genius-sp-hf20-1100x

co mi bude hulákat víc?

Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
jardajar



Založen: Dec 16, 2007
Příspěvky: 553
Bydliště: Neratovice

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 16:14    Předmět: Citovat

Ani jedno. Tělo bez duše, duše bez těla. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
edison255
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 17:13    Předmět: Citovat

Jak to myslíš?
Návrat nahoru
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 19:29    Předmět: Citovat

Ty první určitě ne. Pod první muchou (či mouchou, záleží na kraji), co na to sedne, to praskne nebo spadne ze stolu.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
martinekk



Založen: Feb 05, 2008
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 20:24    Předmět: Citovat

Ale fuj... To radšej kúp z bazáru staršie ARS reprobedne tesla, k nim AZS alebo Transiwatt zosilovač a hráš 20 rokov... A to tá tesla bude hrať lepšie ako tie srágory z číny. Tie dnešné krámy nemajú cenu, prd vydržia. a TDA7250 je hnus. Tož tak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
edison255
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červenec 01 2008, 5:53    Předmět: Citovat

Jde mi jen o tohle když třeba mám zesilovač 1x 250W a reprobedny 300W
Tak co mi bude hrát víc bedny nebo zesák?
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19533
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út červenec 01 2008, 6:28    Předmět: Citovat

edison255 napsal(a):
Jde mi jen o tohle když třeba mám zesilovač 1x 250W a reprobedny 300W
Tak co mi bude hrát víc bedny nebo zesák?

To myslíš vážně, nebo zkoušíš vyprovokovat nějaké vášně? V obou případech: to se ani nestydíš?
Bedny bez zesíku ani nepípnou a zesík bez beden taky ne. Myslím fungující zesík s fungujícím zdrojem signálu.
Bedny prostě budou hrát podle toho, co do nich zesík protlačí, přece 300W bednu klidně můžeš připojit k 5W zesíku, jenže ten do ní protlačí jen těch 5W.
Napsals stejnou kravinu, jako Mám lampu 60W a žárovku 100W. Co bude svítít víc? Lampa nebo žárovka?

(Mimoto wattáž beden udává, kolik bedna vydrží, ale neříká nic o jejich účinnosti, takže těžko hádat, jak "moc budou hrát". Stále častěji ale potkávám bedny, na kterých je napsáno 300W, ale trvale vydrží nanejvýš 15W - prospekt lže, jenže dobře se to prodává).

Jenže ty zaměňuješ normální bednu s aktivní bednou (ta má zesilovač už uvnitř nebo pár beden má zesilovač v jedné z nich). K té aktivní samozřejmě vnější zesilovač nepotřebuješ, on by byl také problém s tím, kam ho připojit.
Prostě si kup ty druhé (Genius), zesilovač mají v sobě vestavěný. Sice také slibují něco, na co nemají (tedy ani bedny, ani ten zesilovač uvnitř), ale nelžou o nich tak moc, jako o spoustě jiných, hrají přijatelně slušně.
Ale za poctivé bedny a vnější zesilovač z produkce Tesly bych se taky přimluvil (i když na poslouchání empétrojek do 160kbps je té Tesly zase škoda).


Naposledy upravil Hill dne út červenec 01 2008, 6:41, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
edison255
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červenec 01 2008, 6:40    Předmět: Citovat

Vy mi asi nerozumíte jde o tohle myslím že bedy pípnou i bez zesiku, přece pokud mám normální bedny k počítači a připojím na ně mp3,dám je do elektriky tak hrají a nepotřebuju zesík

Ale jde mi o tohle pokud mám 300W bedny k počítači(Myslím ty co se dávají i do elektriky)

A pokud mám zesilovač 1x 250W na 8ohm reproduktory

Co mi bude hulákat víc?[/b]
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19533
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út červenec 01 2008, 6:48    Předmět: Citovat

Nesmysle vtělěná, přečti si to ještě jednou, byls rychlejší, než jsem to stihl doplnit - bedny k počítači jsou aktivní a mají zesík v sobě. K nim už žádný další zesík zvenčí nepřipojíš, protože už je jeden uvnitř.

Vnější zesilovač se připojuje k bednám obsahujícím pouze reproduktory a nějakou tu pasivní výhybku, tedy bedny normální, pasivní. Bedny, které nemají síťovou šňůru ani trafo do zásuvky. Prostě se jen dvoulinkou připojí k zesilovači.

Tak si vyber: buď aktivní bedny, jako ten Genius, nebo normální bedny a vnější zesilovač.
Nepovím ti, co bude hrát líp, neznám typ ani účinnost žádných beden ani typ zesilovače, co máš. Víš vůbec, že pro stejnou hlasitost musíš do jedné bedny nacpat třeba 100W, zatímco druhá udělá stejný kravál při 10W, protože je účinnější?
Účinnost se udává v dB/VA/m, ale na bednách uvedená nebývá, ještě tak v manuálu k nim.
U aktivních se to nepíše vůbec, ale pochybuji, že ty k PC by těch 300W přežily i jen pár sekund. Spíš počítej, že mají 2x10W a to ještě se k nim chovám slušně. Obvykle mívají do 2x4W !
Kolik má to trafo, co kvůli nim strkáš do zásuvky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út červenec 01 2008, 8:08    Předmět: Citovat

edison255 napsal(a):
Co mi bude hulákat víc?

Nejvíc bude hulákat tlupa hnědočechů po pár pivech, vyzkoušeno. Překoná i fanoušky Baníku v rychlíku Vsacan.
Navíc hulákat není technický pojem, synku. Hulákat strašně dokáže i ruský rádio na šest monočlánků. Velký výkony v domácí hudbě se nepoužívají proto aby to řvalo, ale kvůli rezervě, aby to nejelo na doraz a byl kvalitní zvuk. Když pustím 4W do kabelkovýho rádia, bude to řvát jako kráva a bude to slyšet na náměstí a bude to mít 20% zkreslení. 4W v kvalitní bedně budou decentně jazzovat a nebude to slyšet u souseda.
Ty bedničky v tvých odkazech nejsou ani na kvalitní zvuk, ani na hulákání. Je to takovej ani ryba ani rak pro nízký nároky za málo peněz. Kormě toho u nich píšou bláboly ("Tyto reproduktory poskytují skvělou kombinaci hodnoty a výkonu. Jejich poměrně kompaktní subwoofer používá technologii Max-X s vysokým kmitočtovým zdvihem umožňující uvádět do pohybu více vzduchu a poskytovat tak hlubší basy.") a prodavač je ichtyl.
Lukáš Skalník GiGiN.Lukasek@seznam.cz (27.9.2007 20:39)
prosim vas daji se ze zadu zapojit i sluchatka??

Re: reproduktory LABTEC Pulse 285
Lukáš Nenáhlo - Internet Mall lukas.nenahlo@mall.cz (3.10.2007 12:02)
Dobrý den, bohužel jsem tuto informaci nenašel
Lukáš Nenáhlo
www.MALL.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: út červenec 01 2008, 10:29    Předmět: Citovat

Bežný neznalý užívateľ sa spravidla riadi heslom: "Čím více P.M.P.O. tím více Tuc-tuc bas. Laughing
_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: út červenec 01 2008, 12:38    Předmět: Citovat

Jeden moj kamos si nedavno kupoval repraky k PC, a prenho bolo najdolezitejsie aby mu ked ich pusti dunelo v hrudniku Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jardajar



Založen: Dec 16, 2007
Příspěvky: 553
Bydliště: Neratovice

PříspěvekZaslal: út červenec 01 2008, 12:55    Předmět: Citovat

Mám na PC reprákách napsáno 100W, pěkně rudě. Ale repráky jsou tam 10W a zesilovač 15. Confused Laughing Kdo chce výkon, at si postaví / koupí kvalitní zesilovač a bedny. Tady většinou platí za málo pěněz málo muziky. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: út červenec 01 2008, 16:54    Předmět: Citovat

Tady pak je testovací skladba pro takové soustavy:
http://www.imeem.com/people/d_UZTel/music/B6JTU_JJ/jedu_na_konimp3/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NEONI



Založen: Feb 11, 2007
Příspěvky: 505
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: út červenec 01 2008, 19:11    Předmět: Citovat

Radix napsal(a):
Tady pak je testovací skladba pro takové soustavy:
http://www.imeem.com/people/d_UZTel/music/B6JTU_JJ/jedu_na_konimp3/



Co tou "skladbou" sledujes???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund