Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pajecka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jinx



Založen: Apr 29, 2004
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: út prosinec 04 2007, 15:13    Předmět: Citovat

Dekuji za tipy, puvodne jsem uvazoval o http://www.conrad.cz/pajeci-stanice-st081+dp60152/ bohuzel tuhle jsem jeste nikdne nevidel krome katalogu tudiz nevim jestli nebudu kupovat zajice v pytli. Radeji vemu tu ERS50 vypada to ze to bude dobra volba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stanimir



Založen: Jan 08, 2005
Příspěvky: 296
Bydliště: u Č.B.

PříspěvekZaslal: út prosinec 04 2007, 15:57    Předmět: Citovat

Já už taky nějakých 20 let používám ERS50 a nemůžu si stěžovat. A hlavně mě udivilo že firma Sagat ji stále vyrábí a dodáva i náhradní díly.
Dneska jsem od nich objednával novej plast na ručku a hned jsem přida i pár hrotů a vše maj skladem takže bude zase jak nová. Very Happy

A teď koukám tak je jedna i v nabíbce na Aukru za necelých 500,-
kód:
http://www.aukro.cz/item276673581_mikropajecka_ers_50.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2007, 10:31    Předmět: Citovat

Ta fotka na aukru - lépe řečeno ten hrot - mě připomíná mého otce, který nedokázal pochopit, proč při pohledu na jeho "kopáč" padám smíchy pod stůl. To už ta smyčka v pistolce je ostřejší... Ony se s tím sice dobře letují plechový krabičky, ale jít s tím na SMD je trošku odvážný.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RADAR-06



Založen: Nov 15, 2006
Příspěvky: 272
Bydliště: Pardubicko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07 2007, 22:01    Předmět: Citovat

Co jsem měl možnost vidět, tak u páječek solomon je regulace teploty "jakoby spící"-velmi pomalá, moje ERSP 50 topí cca 1krát za sekundu. Také se dá ERSP lépe opravit, jsou tam velké (vývodové) součástky + levné a kvalitní náhradní díly, regulace je řízena MCU a ne dvěma Ad převodníky. Když si zajedete k výrobci, tak se s pánem skvěle domluvíte, je velmi vstřícný, sám jsem tam pro ERSP 50 byl, říkal, že je to system ala Weller a že prodává velká kvanta do zahraničí. Hroty jsou 3x železené.

Mám ji zatím rok a neměnil bych za nic. Wink

A ještě to nejdůležitější, vyšla mě na 2600,- s 10 hroty, držáky a velkým stojanem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07 2007, 23:38    Předmět: Citovat

Ja mam vlastnorucne delanou ERS50 a jsem spokojenej Wink DPS jsem prekopal na dnesni soucastky a jeste upravil. Cely me to vyslo celkem tak na 500Kc. Sehnal jsem dokonce origo trafo na Aukru za 50Kc, takze pohoda Cool
Kdyby nekdo chtel tak mam nekde doma v PC navrhy DPS . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so prosinec 08 2007, 0:04    Předmět: Citovat

Kdybyste někdo chtěli ERS50 zdokonalit a zušlechtit, a navrhnout na to plošáky - doplňkové moduly, pár nápadů mám, ale málo času... hodil by se sleep režim, nebo automatické vypnutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SMITH



Založen: Jun 07, 2004
Příspěvky: 1273
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

PříspěvekZaslal: út leden 22 2008, 0:31    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Kdybyste někdo chtěli ERS50 zdokonalit a zušlechtit, a navrhnout na to plošáky - doplňkové moduly, pár nápadů mám, ale málo času... hodil by se sleep režim, nebo automatické vypnutí.


To by nebolo špatné , len do origo krabičky sa už toho moc nevmestí.
Inak v AMARU niekedy okolo 1998 bola konštrukcia ktorá používala pero z ERS 50 . Riadené to bolo AT89C52 a malo to aj standby ,časovač ,atd

_________________
Smile Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! Smile
Úspěch je špatný učitel. Kvůli němu si chytří lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jarda_k



Založen: Apr 15, 2006
Příspěvky: 187
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: pá leden 25 2008, 21:36    Předmět: Citovat

Už 10let používám doma Solomon SR-976 (tu nelevnější mikropájku, co jsem mohl za studentských let sehnat) a pořád ji nemůžu zničit. Jediná závada na ni byla letos, kdy jsem ohýbáním při pájení zlomil dráty u pera. Ergonomie nic moc, ale výdrž má dobrou. Hrot je nezničitelný, pořád původní. Problém s hrotem nastal jen když mě napadl skělý nápad - vrtat díry do plastových krabic hrotem. To jsem pak při čištění seškrábal z povrchu plast i cínovou vrstvu. Pak mi dalo dost práce, než jsem ten železnej hrot zase pocínoval. V práci dělám s MICRO 30 od Medevy. Ta je zase velice příjemná na práci, ale hroty odcházejí tak po půl roce a pero mám za 3 roky už 2x měněný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so leden 26 2008, 13:11    Předmět: Citovat

Prekvapuje me, ze jeste nikdo nezminil Diametral, tuto mam ja: http://www.diametral.cz/vyrobky/37/Stolni_regulovatelna_mikropajecka_SBL530.1A_80_450C.html
a jsem s ni spokojenej. Jedinou vytku bych mel ke kabelu od pera - je dost tuhy, chtelo by to nejaky lepsi - silikonovy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
SMITH



Založen: Jun 07, 2004
Příspěvky: 1273
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

PříspěvekZaslal: po březen 03 2008, 12:39    Předmět: Citovat

stanimir napsal(a):
Já už taky nějakých 20 let používám ERS50 a nemůžu si stěžovat. A hlavně mě udivilo že firma Sagat ji stále vyrábí a dodáva i náhradní díly.
Dneska jsem od nich objednával novej plast na ručku a hned jsem přida i pár hrotů a vše maj skladem takže bude zase jak nová. Very Happy

A teď koukám tak je jedna i v nabíbce na Aukru za necelých 500,-
kód:
http://www.aukro.cz/item276673581_mikropajecka_ers_50.html


Došli Ti objednané ND zo Segat u ?
Ako si ich objednával ? Telefonicky ?

_________________
Smile Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! Smile
Úspěch je špatný učitel. Kvůli němu si chytří lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AVR_Man



Založen: Jan 11, 2008
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: út březen 04 2008, 23:32    Předmět: Citovat

Ahoj
již dva roky mám doma toto:
http://www.electro24.cz/detail-49265-digitalni-pajeci-stanice-ls-50-la-50-sada/
Porovnávali jsme ji s tímhle:
http://www.diametral.cz/vyrobky/37/Stolni_regulovatelna_mikropajecka_SBL530.1A_80_450C.html
... výsledek dopadl asi tak,že: stanice jsou odlišné,avšak pájecí pera,hroty a rukojeť jsou totožné jako u Solomonu.Nevím proč ale mě se na tom Voltcraftu furt kazí strašně hrot a vůbec špička hrotu (mám 0,4mm SMD hrot) nehřeje..prostě nechytne cín,až tak 3-4 mm blíž k rukojeti,snažím se ji hodně čistit ale ani to moc nepomáhá,zkouším jinné hroty,výsledek většinou stejný.Když potřebuju nahřát přesně špičkou cín někde na zapájené desce - to se prostě nedá!!! špička nechce hřát.Doplním že pájím na 260°-300°C.Myslím že brzo poletí a pořídím si něco ,,lepšího"!! Laughing [/code]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út březen 04 2008, 23:59    Předmět: Citovat

Neskrabes tu spicku necim kovovym? O co ji otiras? Pouzivas pouze spongii, hadr?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19531
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st březen 05 2008, 5:59    Předmět: Citovat

AVR_Man mimo jiné napsal(a):
Ahoj
již dva roky mám doma toto:
http://www.electro24.cz/detail-49265-digitalni-pajeci-stanice-ls-50-la-50-sada/
Porovnávali jsme ji s tímhle:
http://www.diametral.cz/vyrobky/37/Stolni_regulovatelna_mikropajecka_SBL530.1A_80_450C.html
... výsledek dopadl asi tak,že: stanice jsou odlišné,avšak pájecí pera,hroty a rukojeť jsou totožné jako u Solomonu.Nevím proč ale mě se na tom Voltcraftu furt kazí strašně hrot a vůbec špička hrotu (mám 0,4mm SMD hrot) nehřeje..... [/code]


Jestli to nebude tím, že Voltcraft je jen jméno, pod kterým prodává Conrad jakékoli podobné nářadí. Uvnitř bude zase Solomon nebo jeho klon. Nakonec může jít i o nějaký hybrid - pájecí pero od Solomona, jen elektroniku dělá někdo jiný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st březen 05 2008, 9:05    Předmět: Citovat

Kdysi jsme si stačili všimnout, že některé měřáky Voltcraft, Metravo a Normawatt jsou si podobné jako jednovaječná trojčata, občas měl akorát některý plast víc otřepů a jinou barvu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
belkvl



Založen: Nov 01, 2007
Příspěvky: 267

PříspěvekZaslal: st březen 05 2008, 9:31    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund