Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pračka Whirpool AWG 876/G - žasnu nad návodem

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2007, 10:54    Předmět: Pračka Whirpool AWG 876/G - žasnu nad návodem Citovat

Do panelákové koupelny po rekonstrukci jsem koupil manželce pračku
WHIRPOOL AWG 876/D (zejména z důvodu rozměru, malá koupelna = malá pračka).
Žasnu jak mohou technici výrobce vyprodukovat návod, který je i pro zkušeného technika v některých pasážích zcela nepochopitelný.

Kamarádi, "hilfe" mi v těchto věcech, ať nevypadám před manželkou jako totální technický obrazek_cenzura:

1. Násypka na prací prostředek.
V návodu je napsáno, cituji: "Násypku na prací prostředek uvolněte stiskem uvolňovací páčky v komoře pro předpírku a pak ji vytáhněte" a kousek níže je uvedeno snad pro jiný model jen "Násypku na prací prostředky úplně vysuňte".
Žádnou páčku na uvolnění jsem ale nenašel, i když jsem měl prsty zalomené jako pro těžkém revmatizmu. Při prostém tahu za násypku "střední silou" drží jako přibitá. Hrubou sílu nechci použít, abych něco neulomil.
Jak se vlastně ta násypka vyndává, kdo ví poraďte.

2. Nějaká vložka do násypky, v návodu o ní není ani slovo.
V příslušenství pračky byla přibalena nějaká vložka se záhadným netěsným plastovým ventilem, která mi nakonec zapadla do střední komory násypky. Usoudil jsem, že to je asi nějaká vložka, která se snad má použít pro tekutý prací prášek. Marně si však lámu hlavu, jak to asi funguje, a zda jsem to odhadl správně, že je to asi na ten tekutý prášek.
Vyzkoumal účel takové vaničky už někdo přede mnou, když autor návodu k pračce se o tom nezmiňuje?

3. Manželka se rozhodla, že naškrobí v pračce prádlo.
V návodu jsem se dočetl, že se, cituji "škrob (rozpuštěný ve vodě)", naleje do třetí přihrádky v násypce až po značku MAX. V té přihrádce je nějaká mřížka, na které je MAX vylisováno, a tak jsem tam důležitě manželce ten škrob nalil. Po skončení praní však škrob zůstal v nálevce. Říkám si, jsi blbý, neměl jsi přihrádku otevírat během praní, a po prostudování návodu jsem dospěl k názoru, že i program "máchání" prádlo naškrobí. Po máchání však i při důsledně zavřené přihrádce zase škrob zůstal ve vaničce. A protože násypku neumím vyndat, nemohl jsem jej vylít.
Pak si manželka prala "podprsenky a kalhotky v režimu syntetika", a pračka před koncem začala zajímavě prskat (ozývalo se to z násypky) a po praní škrob zmizel a desetiletá vnučka by vypadala v naškrobených podprsenkách jako "Sexbomba".
Jak a kdy vlastně to škrobení u Whirpoolek probíhá? V té vaničce je v přihrádce na škrob nějaký sifon, protože v návodu je důležitě napsáno, že při čištění násypky se, cituji "Z komory na změkčovadlo a bělidlo vyjměte sifon a pak vraťte sifon zpět".
Klidně prohlašuji, že v jsem z návodu k uvedené pračce "blbější než páťák" a prosím o pomoc formou "opiš", "ukaž" nebo "SOS".

Předem dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2007, 11:53    Předmět: Citovat

S tou komorou pro předpírku by Ti možná poradily obrázky v tomto dokumentu (jaké existují verze - jestli to v tom nějak poznáš)
http://files.nakupka.cz/elektro/eb-09743-2.pdf
byť nevím, zda je to přesně pro uvedenou pračku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2007, 12:23    Předmět: Pro Nagant Citovat

Dík za odpověď a odkaz, ale nic nového jsem nenanšel. V komoře pro předpírku žádná páčka k uvolnění u mne není. Takový plocháček se dvěma otvory, jako je na prvním obrázku na straně 10 návodu v odkazu, nikde v žádné komoře násypky také není. Jinak je "NONAME TYP Whirpool" v odkazu velmi podobný té mé (manželčině) pračce, jen u nás je tam máme navíc displej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ceeert
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po březen 09 2009, 10:13    Předmět: Citovat

Mozna by pomohla fotka te plnící nasypky. Ja mam whirlpool jiny typ a tam ta packa je presne jak píše tvůj návod.musi se na ni macknout smerem dolu a zaroven nasypku vytáhnout. Co se týče te vanicky,tak stejný systém mela i nase stará zanussi,myslim ze to funguje na jednoduchém principu-tekutý prostředek ma větší hustotu a proto tim otvorem nevytece.pračka kdyz ho chce, tak do nej z vrchu leje vodu a tekutý prostředek vyplaví.zbyla voda ma menší hustotu a tak ventilem proteče. Jako tekutý prostředek myslim hlavne avivaz.
Návrat nahoru
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po březen 16 2009, 21:33    Předmět: Citovat

jen tak mimochodem - jak je ta pračka hlučná při žďímání - dá se to vydržet anebo je tichá. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pycmouse



Založen: Jul 05, 2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: ne červenec 05 2009, 13:01    Předmět: Citovat

Ahoj lidi, tak mě potkal stejný problém s násypkou, avšak síla zvítězila nad lží a nenávistí Very Happy

Zde je krátký návod, jak na to 2 různými způsoby:

1. Systém "Maňas" (divoká karta):
Násypku vytáhnout až nadoraz ven a pozvolna na jejím konci tlačit směrem dolů, jakoby jste jí chtěli vylomit. Plastové zobáčky rozpojí a nádobka je venku. Mě se to sice bez úhony povedlo, ale nejprve doporučuji variantu č.2 !!!

2. Systém "Einstein" (tutovka):
Násypku vytáhnout až nadoraz ven, zespoda uprostřed po vodící kolejničce vsunout pod násypku nějakou tenkou planžetu (šroubovák je silný) a zobáčky rozpojit.

Pro představu jsem vytvořil 2 fotografie


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund