Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

MEG
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2007, 18:06    Předmět: Citovat

Hamos, co ti není jasné na přenosu výkonu trolejovým vedením ? Máš ukončené jakékoliv, aspoň základní vzdělání ? Nebo na to bereš nějaké léky ?
Přečti si aspoň základy a pak mudruj.

http://www.cdrail.cz/VTS/CLANKY/509.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so červenec 21 2007, 18:14    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Hamos, co ti není jasné na přenosu výkonu trolejovým vedením ? Máš ukončené jakékoliv, aspoň základní vzdělání ? Nebo na to bereš nějaké léky ?
Přečti si aspoň základy a pak mudruj.

http://www.cdrail.cz/VTS/CLANKY/509.pdf
Neblbni,napsal jen svůj názor,tak trochu uber na kritice. Je fakt,že ta trolej nebyl zrovna dobrý příklad,ale ten zbytek je alespoň pro zamyšlení.Co se týká toho výkonu přenášeného trolejí,tak je nutné si uvědomi to,že pokud se zběrač pohybuje po troleji,tak je využito velmi velkého chladícího vákonu,protože než se daný přechod stihne zahřát tak je již na jiném místě troleje,takže se daný spoj může několikanásobně přetížit. Se zbytkem souhlasím až ho budeš chtít kritizovat,tak to zkus s vysvětlením toho pohybu elektronů kolem atomového jádra.
Návrat nahoru
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so červenec 21 2007, 21:39    Předmět: Citovat

Nezlob se, ale to může do nekonečna psát "své názory", vyplývající ze své totální neznalosti. Je to laická demagogie, připomínající Jitro kouzelníků, Dannikena a vůbec všechny ty lidi, kteří by se raději měli zabývat tím co znají, než spekulovat o vědách, o kterých kdesi něco slyšeli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne červenec 22 2007, 6:09    Předmět: Citovat

no,na tom je kus pravdy.
Návrat nahoru
hamos



Založen: Feb 26, 2007
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: po červenec 23 2007, 22:40    Předmět: Citovat

.. omluvam se , sypu si popel na hlavu , tu trolej jsem vazne nedomyslel.

Nicmene je tady jeden nespochybnitelny vyrobek a to LIFTER. Je mnoho teorii proc funguje , ale zadne poradne vysvetleni zatim neni pokud je mi znamo.

zde je odkaz : http://hw.cz/Teorie-a-praxe/Dokumentace/ART1063-Lifter---levitujici-kondenzator.html

Ocekavam nejake inteligentni reakce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po červenec 23 2007, 23:29    Předmět: Citovat

http://www.vutium.vutbr.cz/udalosti/u0601.pdf strana 26
Je nastíněno docela prosté vysvětlení principu vznášení se lifteru. Exaktně se to tam nedovíš, konec konců stavěj, měř a bádej Very Happy ale napřed si doplň základní vzdělání v příslušných oborech.
BTW, hledal jsem to už párkrát v podobných odkazech, jestli někdo měřil u těch lifterů velikosti proudu, tekoucího do obvodu ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4049
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2007, 9:31    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
http://www.vutium.vutbr.cz/udalosti/u0601.pdf strana 26
Je nastíněno docela prosté vysvětlení principu vznášení se lifteru. Exaktně se to tam nedovíš, konec konců stavěj, měř a bádej Very Happy ale napřed si doplň základní vzdělání v příslušných oborech.
BTW, hledal jsem to už párkrát v podobných odkazech, jestli někdo měřil u těch lifterů velikosti proudu, tekoucího do obvodu ?

tam snad neteče skoro žádný proud, ne? Slyšel jsem, že kdyby se to udělalo z kvalitních materiálů tak, aby tam nebyly svodové proudy, tak by stačilo to jednou nabít a pak už by to lítalo bez nutnosti dodávání proudu Šlajdr .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2007, 10:02    Předmět: Citovat

Ale kdeže, kdesi bylo, že zdroj s výkonem asi 250W sotva stačil na zvednutí lifteru o váze pár deka. A rozhodně to bylo tím, že ten zdroj padal na hubu odběrem toho lifteru...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hamos



Založen: Feb 26, 2007
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2007, 12:12    Předmět: Citovat

Tak teda nevim kolik myslis tim par deka ale ve skole mame jeden exemplar , ktery leta na zdroji 30W.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2007, 12:19    Předmět: Citovat

A kolik váží a jaká je tedy energetická účinnost při zvedání břemen ? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hamos



Založen: Feb 26, 2007
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2007, 13:13    Předmět: Citovat

takovych 15g odhadem , 1mA , 30KV

Naposledy upravil hamos dne út červenec 24 2007, 13:30, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2007, 13:22    Předmět: Citovat

Tak šup, mladí vědci, měřím, počítám, dokazuji.. 30kV při 1mA je 30W, což při 15g je 2kW/kg... no nic moc, kolik potřebuje vzduchové vznášedlo ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hamos



Založen: Feb 26, 2007
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2007, 13:45    Předmět: Citovat

Domaci ukol splnen: 78mW/kg
Hodnoty zde: http://www.plavidla.cz/20041/hovpod/hovpod.htm

Ale je tu nekolik "bezvyznamnych" malickosti:
-spalovaci motor je uz vychytana zalezitost
-ani u lifteru ani u vznasedla nejsou zadany mezni hodnoty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2007, 14:11    Předmět: Citovat

Ahojky,tak vidim,že se tady rozpoutala dobra diskuze. Teď k tomu lifteru,já jsem ho zkoušel.Použil jsem anodové napětí z obrazovky cca 28Kv,konstrukci udělal jeden známý a dali jsme to dohromady.Musím říct,že se nám to nevzneslo,ale to bylo určitě vadnou konstrukcí. Zaujalo mne,že je kolem lifteru tak chladno,a proto jsem vzal zapálenou svíčku a přiblížil ji. Ten lifter bez toho aby se na něm něco pohybovalo zhora nasával vzduch a vyfukoval ho podsebe.Byl to takový průvan,že to tu svíčku sfouklo.Netvrdím,že je to nějaký zázrak,ale je to zajímavé a já to nechápu.Spotřebu jsem neměřil,tak nevím. Jo,abych nezapomněl,snahu vznášet se to mělo,jen jsem tomu musel pomáhat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4049
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2007, 14:14    Předmět: Citovat

ledový vzduch je cítit kolem každého místa, které je nabité na vysoké napětí (možná že ve skutečnosti nemá nízkou teplotu, ale prostě to nějak zmate nervy na ruce), no a samozřejmě je kolem cítit O3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund