Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přenos dat ze starýho šmatlafounu do novýho.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17775
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po září 18 2023, 9:44    Předmět: Citovat

Valdano napsal(a):
Pro přenos kontaktů, obrázků, videí a dále MMS i SMS mezi telefony od různých výrobců je dobrá apka SMS Backup & Restore (instaluje se na zdrojový i cílový telefon). Na zdrojovém telefonu se spustí apka a udělá se záloha s uložením třeba na SD kartu vloženou ve zdrojovém telefonu.

Bohužel, zálohu ani obnovení z SD karty mi apka SMS Backup & Restore nenabízí, možná je 64GB málo. Nabídka je jen Dropbox, Google drive a Onedrive. Z Huawey se do disku nahrnulo cca mego zpráv a půlmego volání ale do novýho jsem to nedostal.
Kontakty se nepřesunuly a to jsem je určitě povolil a asi 15 jich přesunul do paměti telefonu.
Prostě tyhle nový šmatlafouny je na mě moc. Počkám na synovce, zatím Huawey drží, jen se každej den musí nabíjet. Má mít 4AH baterku ale za tu dobu co ho mám je z ní asi šrot i když se nenafukuje.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1700
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po září 18 2023, 10:47    Předmět: Citovat

Přes SMS Backup & Restore jsem dělal přenos kontaktů a SMS loni (přes SD kartu o velikosti 16GB) ze starého Lenova A536 na nový Samsung Galaxy A13 což byla novinka vydaná v březnu 2022 a šlo to bez problému.

Pokud SD karta nebude dostupná ani dle níže uvedených postupů pak je buď šifrovaná systémem v mobilu a tudíž pro aplikaci nedostupná a nebo je s přístupem na SD kartu nějaký jiný problém, ale na žádný takový jsem já při zmíněném zálohování nenarazil.

1. Ve starém Lenovu A536 s Androidem 4.4 jsem měl SMS Backup & Restore verzi 9.75.1
1.1. Spustit SMS Backup & Restore.
1.2. Kliknout na "..." tj. tři tečky v pravém horním rohu aplikace.
1.3. Z menu pak zvolit volbu "Možnosti".
1.4. Kliknout na "Primární umístění zálohy".
1.5. V dialogu "Zvolit umístění zálohy" zvolit volbu "Místní záloha".
1.6. Pod tím pak zvolit "Vlastní složka a tlačítekm procházet zvolit nějaký vlastní adresář na SD kartě.
1.7. Dialogu "Zvolit umístění zálohy" uzavřít tlačítkem "OK".

2. Na novém Samsung Galaxy A13 nyní s Androidem 13 mám SMS Backup & Restore verzi 10.19.020
2.1. Spustit SMS Backup & Restore.
2.2. Kliknout na tři vodorovné proužky v levém horním rohu aplikace.
2.3. Z menu pak zvolit volbu "Nastavení".
2.4. Kliknout na Umístění zálohy.
2.5. Odrolovat dolů na sekci MÍSTNÍ ZÁLOHA.
2.6. Kliknout na Složka místní zálohy.
2.7. Vybrat "Vlastní složka" a k tomu vybrat příslušný vlastní adresář na SD kartě.

Zkušenosti s problémy na různých typech telefonů by mohli mít na technické podpoře k této aplikaci. Zkuste se tedy poptat emailem v angličtině na adrese: support@synctech.com.au
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po září 18 2023, 13:39    Předmět: Citovat

ahoj, já propojil dva telefony USB-c kabelem (čirou náhodou jsem se k němu dostal a je to velice užitečná pomůcka) a nastavení jsem přenesl - volba je dostupná u novějších Androidů na telefonech v čistým stavu, neboli po rozbalení, nebo po návratu do továrního nastavení z uživatelskýho menu (odstranění hesla ze systému). Možná by šla použít OTG redukce a kabel z nabíječky mobilu. Bankovní aplikace nepřevádějte a nebo je hned odinstalujte a nainstalujte znovu a převeďte si smartklíč do novýho dle pokynů Vaší bankovní aplikace (přenos to dojebe, banka se brání unikátním kódem v smartklíči). Jinak převedení telefonu je možné i přes wifi síť. V obou případech následujte pokyny v příslušné volbě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: po září 18 2023, 15:31    Předmět: Citovat

Novější Androidy tohle mají (přes BT) a nejlépe to funguje mezi zařízeními stejného výrobce viz. obrázek, ale stále je základ Google účet, ze kterého jsem pochopil, že jde obava a vymýšlí se drbání levou rukou za pravým uchem.


presun.jpg
 Komentář:
 Velikost:  47.97 kB
 Zobrazeno:  52 krát

presun.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17775
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út září 19 2023, 17:16    Předmět: Citovat

Tak to slavný Redmi Note 12S jde z baráku. Krám jeden vadnej PRCáckej.
-Při pokusu přenýst data pomocí apky Share Me rozjetý na obou telefonech přes Bluetoth jsem zjistil, že i když je na Note zapnutej BT tak nedokáže vyhledat žádný jiný zařízení. Zkoušel jsem dva jiný telefony a jedno PC a jedny sluchátka který mezi sebou nemají žádný problém. A ani jiný zařízení Redmi taky nevidí.
- Podle doku má mít 2,4 a 5 GHz WiFi. APčko vysílací na 5 GHz nenajde, jiný zařízení APčkonajdou. Note mi jde jen na 2,4.
- Poslední mě dorazilo, že přiloženým šťouradlem nejde otevřít šachta pro SIM a SD kartu. Když koukám na Trubku, tak má stačit lehce zatlačit a rámeček karet by měl vyjet asi 1-2 mm do boku. U mě nic. Možná by pomohlo kadivo....

Navíc, když jsem koukal na Trubku, tak jsem zjistil, že mě prodejce podvedl. Chtěl jsem 2 x SIM a 1 x mikroSD jako to mám na starým Huawey. Ten hajzl mě tvrdil, že to 3 karty umí a ono velký kulový, buď 1 x SIM + 1x SD a nebo 2 x SIM.
Až se trochu vyhrabu z Covidu, tak ho půjdu asi nakopat. Evil or Very Mad

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7572
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út září 19 2023, 17:49    Předmět: Citovat

Jo, co sis koupil, to máš... Xiaomi mi nesmí do baráku.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1700
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út září 19 2023, 18:40    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Chtěl jsem 2 x SIM a 1 x mikroSD jako to mám na starým Huawey.

Jo přesně tohle mám i v Samsung Galaxy A13. Mám v něm dvě SIM karty (jednu pracovní a jednu soukromou) plus tam mám SD kartu 256GB, ale dá se tam dát i s větší kapacitou až 1TB. Ve starém Lenovu A536 jsem měl také dvě SIMky plus SD kartu 16GB, ale tam byly sloty uvnitř pod krytem tj. ne jako jeden vysouvací šuplík jako je u Samsung Galaxy A13. Lenovo A536 mi vydrželo cca 7let včetně té SD karty. Doufám, že Samsung Galaxy A13 mi vydrží podobně dlouho i když mobily dneska zastarávají celkem rychle.


Naposledy upravil Valdano dne út září 19 2023, 18:59, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: út září 19 2023, 18:50    Předmět: Citovat

Mám třetí Xiaomi, vždy vyšší třídu, už přes rok telefon s 12GB RAM + 256GB úložištěm, takže žádnou problematickou kartu nepotřebuji a stále bez problému. Používám ROM odsud https://www.miuios.cz (je někde jinde než globální) a telefon mám rootnutý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17775
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st září 20 2023, 13:43    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Jo, co sis koupil, to máš... Xiaomi mi nesmí do baráku.

A cože se ozejváš až s třídením zpoždění? Tohle miluju, chytrej ale až potom.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DedVseved



Založen: Jul 01, 2019
Příspěvky: 648

PříspěvekZaslal: st září 20 2023, 15:48    Předmět: Citovat

Osobně se Xiaomi taky nemám žádný problém, za rozumné prachy má slušné parametry. Používají SoC od Qualcommu nebo v levnějších telefonech od MediaTeku a ty jsou v převážné většině telefonů https://www.counterpointresearch.com/wp-content/uploads/2022/03/AP-Chipset-Share-for-Android-Smartphones-by-Price-Band-in-2021.jpg
V cenách do 15 tis. jsou tyto SoC v 73-89% telefonech a Xiaomi je 3 největší výrobce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17775
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st září 20 2023, 19:15    Předmět: Citovat

Tak mám jinej, ten samej. BT byl opravdu nefunkční a 5GHz jsem se spletl já, odklapl jsem pásmo 6 GHz. Šufle nešlo otevřít, protože ho tam prodavač narval vzhůru nohama. A kupodivu, je tam slot na 3 karty.
Na netu jsou ale parádní bláboly, nejspíš si pletou Note 12, Note 12 PRO a Note 12S, kterej mám já, osmijádro, 8/256GB + SD až 1T. Akorát jsem zatím nenašel snímač otisku na boku a někde má mí i infradiodu na simulaci dálkáčů. A je dost novej, 23032RAC7V, tedy srpen 23.
No ale stejně je to pro mě boj, zatím jsem do něj přes SD kartu dostal jen fotky a videa.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17775
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st září 20 2023, 19:23    Předmět: Citovat

piCZus napsal(a):
Mám třetí Xiaomi, vždy vyšší třídu, už přes rok telefon s 12GB RAM + 256GB úložištěm, takže žádnou problematickou kartu nepotřebuji a stále bez problému.

No to by mě zajímalo, jak s tím vystačíš, Note 12S má foťák 108 MP. Sice se dá určitě nastavit menší ale i tak. Pokud vím, tak poslední Androidy zabíraj minimálně 40GB z těch 256GB.
Na tom starým Huawei jsem osmimegem foťákem zaplnil 64GB za 3 roky. Hlavně archiv zakázek.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17775
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st září 20 2023, 19:31    Předmět: Citovat

Valdano napsal(a):
Přes SMS Backup & Restore jsem dělal přenos kontaktů a SMS loni (přes SD kartu o velikosti 16GB) ze starého Lenova A536 na nový Samsung Galaxy A13 což byla novinka vydaná v březnu 2022 a šlo to bez problému.
Pokud SD karta nebude dostupná

Koukal jsem, že ta SMS Backup & Restore 10.19.020 má makat už od Androida 5.1, takže by to měla zvládnout stejná apka na obou.
K těm SD kartám už asi tuším proč je to na zálohu nenabídne. Já je mám nastavený jako externí, když je vytáhnu a dám do redukce čtečky SD karet, tak jsou v PC vidět. Pak tam je ještě možnost ji nastavit jako interní úložiště, můžou na ní pak být i apky ale zase ji nejde přestěhovat do jinýho zařízení, protože se nezobrazí.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: st září 20 2023, 23:02    Předmět: Citovat

Mám polovinu úložiště prázdného a nejvíc 25GB mi zabírá adresář, ve kterém mám uložené komprimované image všech partitionů. Mám tři offline navigace a dvě mapové aplikace, ale jen z mapama okolních států.
Fotím minimálně a většinou můžu fotky po čase smazat, nebo je přesunu do vlastního cloudu.
Muziku mám online díky Spotify a na nouzové sledování IPTV. Akorát během chození (cca 180km/měsíc) poslouchám audioknihy, ale ty obměňuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17775
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne říjen 15 2023, 14:46    Předmět: Citovat

Tak jsem minulej týden konečně vše nahrnul ze starýho do novýho telefonu.
Měl bych ale pár více méně kosmetických dotazů:
- U starýho Androida 5.1 byl seznam řazenej A - Á - B - C - Č - D - Ď - E - É - Ě ....
U novýho Androida 13 je seznam zmatlanej podle druhýho písmena a na diakritický zamínka u prvního se jaksi taksi prdí. Je to normální a nejde to někde nastavit jak jsem byl zvyklej u Androida 5.1?
- Když jsem doplňoval kontakty na PC v Google, tak spousta kontaktů se našla, doplnila email a poštovní adresu včetně fotky volajícího. Textový údaje se do mobilu při synchronizaci přenesly, ale ty fotky ani jedna. Je to jen kosmetika ale jde s tím něco udělat? Předpokládám nějakou nekompatibilitu formátů, či co.
- Mám nastavenej režim spánku po 5 minutách nečinnosti. Displej mi ale chcípne po cca 1-2 minutách. Nějak nepozoruju, že by se změnou nastavení na 2 nebo 10 minut něco změnilo. Ten režim spánku je tohle zhasínání displeje při nečinnosti a nebo to je něco jinýho? Nebo má Android 13 nějakej bug?
Díky!

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund